Restauracja Co-nieco

Restauracja Co-nieco

Wybierz numer

691-874-670
b...@co-nieco.com pokaż
Otwarte do 17:00 więcej
  • Zdjęcie 1/10 - Restauracja Co-nieco Sopot 4
  • Zdjęcie 2/10 - Restauracja Co-nieco Sopot 3
  • Zdjęcie 3/10 - Restauracja Co-nieco Sopot 2
  • Zdjęcie 4/10 - Restauracja Co-nieco Sopot +7 1
 

O nas

Wszystko co najlepsze w tradycyjnej i historycznej kuchni polskiej oraz światowej połączone z nowoczesnym podaniem i wydaniem :)
"Kuchnia jest niczym okręt, płynący po bezkresnych morzach smaków, zapachów i kulinarnych preferencji i upodobań".
Najważniejszy na nim jest oczywiście kapitan. Wszem i wobec ogłaszamy, iż stery naszego okrętu trzyma Robert Kleinschmidt.

Kilka słów o Robercie:
Od najmłodszych lat wykazywał pasję do gotowania. Kiedy nie kopał piłki z kolegami na podwórku, zgłębiał tajniki kulinarnych zawiłości pod czujnym okiem mamy. To ona właśnie pozwoliła mu odkryć w sobie talent, nabrać pewności siebie oraz nauczyła wielu receptur, które stosuje do dziś.
Wysoki wzrost nie przeszkodził mu w służeniu od 19 roku życia na okrętach podwodnych. Służba w wojsku nauczyła go porządku, dyscypliny i pokory – cech niezbędnych u kucharza. Wielozadaniowość to jedna z jego zalet, zaraz obok skromności :D
Nie straszne mu kuchenne wyzwania i presja czasu. Uczestniczył w dwóch operacjach antyterrorystycznych, za które został uhonorowany wieloma medalami.
Rozwój swojej kulinarnej kariery zawodowej zawdzięcza szefom kuchni Grzegorzowi Labudzie oraz Grzegorzowi Nakrajnikowi. Zdobywał doświadczenie w wielu renomowanych restauracjach, nie tylko Trójmiejskich.
W ubiegłym roku odbył szkolenie u Aleksandra Barona, który zainspirował go stosowaniem fermentacji i jej wykorzystywaniem w kuchni. Świeżo wypiekany chleb na buraczanym zakwasie, rozchodzi się na śniadaniach serwowanych w Sopockim Zdroju szybciej niż przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.Przepisami kulinarnymi wymienia się często ze swoim kolegą Grzegorzem Zawieruchą, zwycięzcą 8 edycji programu MasterChef. Prywatnie miłośnik ciszy i spokoju. Zamiast sopockiego blichtru i imprez zawsze wybiera relaks na swojej działce na Kaszubach. Interesuje go wędzenie, książki jak i tematyka II wojny światowej.

Ale czym byłby kapitan bez swojej załogi. Wszyscy pracownicy kuchni to kombinacja najróżniejszych charakterów i osobowości.  Jesteśmy jak idealnie zbilansowana, bakaliowa mieszanka studencka. Każdy ma tu swoje miejsce i każdy jest tak samo ważny. Miłość do kuchni i relacje w niej przekładają się na jakość i smak naszych potraw oraz wyrobów. Spróbuj jak smakuje Co Nieco!