CreoGedania im. dr Benedykta Szumilewicza

CreoGedania

Wybierz numer

533-011-544
d...@creogedania.pl pokaż
Dziś nieczynne więcej
  • Zdjęcie 1/15 - CreoGedania Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/15 - CreoGedania Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/15 - CreoGedania Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/15 - CreoGedania Gdańsk +12 1
 

TV Filmy

14

Creogedania

O nas

CreoGedania jest częścią Gedania 1922 - największego w Gdańsku piłkarskiego klubu sportowego. Dla nas w creoGedanii sport jest pojęciem znacznie szerszym niż piłka nożna.
Swobodna zabawa na zewnątrz, czyli te momenty, które pamiętacie z dzieciństwa najwyraźniej: jak się wybiegało po szkole na podwórko, jak broiliście z rodzeństwem na placach zabaw, jak na wakacjach całe dnie spędzało się na zewnątrz... to są jedne z najważniejszych elementów zdrowego dzieciństwa.

Wiemy, że jeśli za 15-20 lat Wasze dzieci będą miały odnaleźć się w rzeczywistości naszpikowanej AI to właśnie kompetencje miękkie kształtowane podczas swobodnej zabawy będą dla nich kluczowe.

Współpraca, empatia, kreatywność, samodzielność ... to najbardziej obecnie (i prawdopodobnie w przyszłości) cenione cechy na rynku pracy. Dla nas kryterium zdrowia psychicznego na codzień, które każda godzina swobodnej zabawy umacnia, jest kluczowe.
Gry z trenerami oraz podejście ogólnorozwojowe do sportu to główne wyznaczniki naszego podejścia do aktywności fizycznej na co dzień.

Dlaczego łączymy sport i naukę?
Dla nas rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka jest równie ważny. Codzienna swobodna zabawa na świeżym powietrzu i codzienne zajęcia sportowe są nieodłączną częścią edukacji w creoGedanii. Wiemy, że naturalna ciekawość każdego ucznia inspiruje poznawczo do realizacji własnych projektów ale tylko wtedy, gdy młody człowiek ma okazję do spontanicznej zabawy i dużo przestrzeni do rozwoju fizycznego.

Dla kogo jest creoGEDANIA?
Chcemy inspirować, zachęcać i podziwiać dzieci, które realizują swoje pomysły. W naszym społeczeństwie przyjęło się, że grzeczne dzieci, które mówią wierszyki na pamięć to przykłady tych dobrze wykształconych maluchów, które wyrastają na ludzi sukcesu. Obecnie - czerpiąc z rozwoju neurobiologii - możemy udowodnić coś zupełnie odwrotnego: nadmierna kontrola i ciągłe porównywanie do osiągnięć rówieśników powoduje, że dzieci tracą poczucie własnej wartości i ciekawość poznawczą. Natomiast ten moment „aha”, kiedy młody człowiek zachwyca się sposobem funkcjonowania silnika czy przez 15 minut wpatruje się w pająka robiącego sieć, jest największym wyzwaniem intelektualno-poznawczym. Naukowcy m.in. na łamach prestiżowego czasopisma Neuron udowodnili, że zachwyt dziecka pomaga w rozwoju pamięci długotrwałej. Chcemy wdrażać ten model nauki połączony z praktycznym poznaniem i zaangażowaniem emocjonalnym, który sprawia, że nasza fascynacja światem wzrasta i chcemy dowiedzieć się więcej. Dzieci zachwycają się około 50 razy dziennie, dorośli około 3 razy w tygodniu. Tę dziecięcą sztukę zachwytu i radość poznawczą chcemy podtrzymywać.

Czego nie robimy?
Nie ustawiamy dzieci w jednym rządku, mamy autorską podstawę programową, pracujemy bez podręczników, bez ocen i zadań domowych. Wiemy, że w przyszłości Twoje dziecko osiągnie odnajdzie się w wymagającej rzeczywistości jeśli będzie miało niezachwianą wiarę we własne możliwości ponieważ pasja i zaangażowanie determinują sukces.
 
Czym dla nas jest edukacja?
Jest przede się pomysłem na życie (life-long learning) i procesem naturalnym, który wewnętrznie motywuje nas do ciągłego rozwoju. Jesteśmy jedyną placówką w Polsce, która łączy naukę, sport i swobodną zabawę ze sposobnością do realizacji własnych eksperymentów naukowych i prowadzenia swoich wykładów na uczelniach wyższych. U nas edukatorzy wspierają uczniów w procesie pisania własnych książek, odkrywania pasji, tworzenia gier komputerowych czy robotów. 

Czym różnimy się od standardowych szkół?
Postawiliśmy wychowanie szkolne na głowie: edukatorzy inspirują uczniów do aktywności poznawczej w układzie self-access centers a specjaliści z zakresu fizyki i chemii cyklicznie przeprowadzają eksperymenty z uczniami. Mamy pewność, że warto inwestować w pasjonatów, którzy swoją energią twórczą i naukową dodają skrzydeł dziecięcym pomysłom.
W naszej placówce uczniowie mają wybór. Poprzez różnorodne narzędzia i metody dydaktyczne, nasi doświadczeni edukatorzy, na różne sposoby przedstawiają zagadnienia edukacyjne, dostosowując je do poziomu i zainteresowań uczniów. 
 

Oceny (1)

Karolina
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: marzec 2024 

Wspaniała, zaangażowana kadra. Podejście do nauki stawiające nie oceny i wyniki na pierwszym miejscu, ale proces. Do tego dużo czasu na świeżym powietrzu.

Szkoły prywatne i społeczne

6.0