dr Trycholog Sopot - Gabinet Trychologii

81-717 Sopot, Jana Jerzego Haffnera 6
(I piętro - gabinety kosmetologiczne) Mapka

znajduje się w Krzywy Domek

 
Inne oddziały:
zobacz więcej
58 506-64-87
i...@drtrycholog.pl pokaż
https://drtrycholog.pl/sopot
Godziny otwarcia
pn-pt8:00 - 22:00
sob8:00 - 18:00

O nas

Trycholog w Sopocie- Gabinet Trychologii Medycznej. Nowoczesne badanie włosów, profesjonalna diagnostyka. Zabiegi na wypadanie włosów. Diagnostyka:
- Trichogram
- Trichoskopia z Analizą Tricholab ™
Pełna oferta zabiegów trychologicznych


Trychologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki, która wyłoniła się z pogranicza specjalizacji  medycyny – dermatologii, oraz kosmetologii. Pomysłodawcą założenia gabinetów trychologicznych (współpracujących z Clinica Cosmetologica, Clinica Dermatologica oraz Centrum Zdrowia Lifemedica) jest dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-trycholog. Szybkie tempo życia i ciągły stres sprawiają, że coraz więcej osób ma problemy z nadmiernym wypadaniem włosów.

Właśnie z uwagi na zapotrzebowanie pacjentów, powstał gabinet Dr Trycholog w Sopocie.

Czytaj więcej - Trycholog Sopot


To miejsce, w którym pacjenci z problemem łysienia, przerzedzania się włosów i chorobami skóry głowy znajdą skuteczną, specjalistyczną pomoc. Naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej i kompleksowej opieki pacjentom z dolegliwościami trychologicznymi. Dzięki ścisłej współpracy z placówkami: Lifemedica, Clinica Dermatologica i Clinica Cosmetologica pacjenci mogą liczyć na całościowe podejście do problemu. Stawiamy po pierwsze na dokładną diagnostykę – sięgamy do przyczyn problemu, zamiast koncentrować się jedynie na objawach. W razie potrzeby, kierujemy  pacjenta na dodatkowe badania i konsultacje (np. endokrynologiczne). Wiemy, że najpierw trzeba rozwiązać problem zdrowotny (jeśli takowy jest przyczyną wypadania włosów), i dopiero wtedy rozpocząć terapię, z wykorzystaniem dobieranych indywidualnie zabiegów

Powody wypadania włosów

Przyczyn tracenia włosów jest wiele. Od tych najbardziej prozaicznych, często ignorowanych przez pacjentów, takich jak palenie papierosów, silne przemęczenie, ciągle niedosypianie, wieczny stres i odczuwanie presji czasu; po problemy wynikające z niedoboru witamin, minerałów czy substancji odżywczych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna dla kondycji włosów jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta. Często bywamy niedożywieni, tylko w sensie jakościowym, zwłaszcza gdy w naszym jadłospisie brakuje świeżych owoców i warzyw, a dominują wysoko przetworzone produkty. Nagły spadek wagi również może być powodem  tracenia włosów.
Inną przyczyną wypadania włosów są choroby skóry głowy, przede wszystkim: grzybica, łuszczyca, łupież, a także atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry głowy. Częstym powodem są także problemy natury hormonalnej, np. w okresie menopauzy lub dojrzewania, a także w schorzeniach tarczycy.
 
Kolejnym źródłem utraty włosów jest łysienie. Problem ten dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Wyróżniamy cztery typy łysienia:
- androgenowe (ma podłoże genetyczne)
- plackowate (jest to choroba autoimmunologiczna)
- bliznowaciejące (w jego przebiegu pojawia się włóknista tkanka oraz kolagen w miejsce  mieszków włosowych)
- polekowe (np. po chemioterapii).

Kiedy warto się zgłosić do trychologa?
Gdy wypada Ci powyżej 100 włosów dziennie. Niezależnie od przyczyny jaką podejrzewasz,  gdy zauważasz na szczotce i podłodze w łazience całe kępy włosów, przerzedzenie w przedziałku lub łyse placki na skórze głowy, nie zwlekaj i zgłoś się do specjalisty. Kosmetolog-trycholog pomoże jednak nie tylko w problemach z wypadaniem włosów, ale również gdy odczuwasz dolegliwości ze strony skóry głowy np. swędzenie, pieczenie, wysypka, łuszczenie się naskórka albo łupież.

Trafna diagnoza to podstawa
Przykładamy wiele uwagi i starań do procesu diagnostycznego. Kosmetolog-trycholog przeprowadza trichogram oraz trichoskopię.
Trichogram polega na pobraniu od pacjenta od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami. Próbki są następnie przekazywane do laboratorium i poddawane dokładnej analizie.
Trichoskopia pozwala natomiast na obejrzenie skóry głowy i włosów w dużym powiększeniu, dzięki wykonaniu serii zdjęć dermatoskopem.
Zdjęcia i próbki są wysyłane do laboratorium. W czasie oczekiwania na wyniki, pacjent może być poproszony o wykonanie badania krwi lub skierowany na dodatkowe konsultacje lekarskie.

Tylko skuteczne sposoby leczenia
Przeprowadzamy różnorodne zabiegi, zwalczające łysienie oraz wypadanie włosów. Najczęściej jest to mezoterapia (igłowa, mikroigłowa, bezigłowa), dermapen/mezopen, karboksyterapia, kriomasaż Cyro-S, terapia peptydowa włosów oraz terapia na bazie promieniowania UV. Plan leczenia dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od przyczyn problemu.

Klasyczna mezoterapia to zabieg w wersji igłowej. Polega na wprowadzeniu śródskórnie i podskórnie aktywnie działających substancji, przy pomocy iniekcji. W tym celu można zastosować odżywcze koktajle lub osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane (a następnie odwirowywane) z krwi pacjenta. Co ciekawe własne osocze zapewnia pacjentom bardzo dobry efekt. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny. Osocze bogatopłytkowe może być stosowane również do mniej inwazyjnych wariantów mezoterapii (mikroigłowej i bezigłowej).
 
Mezoterapia mikroigłowa jest wykonywana przy pomocy urządzenia Dermapen/Mezopen, którego główkę pokrywają mikroigły. Używając ich, podaje się substancje o odżywczym działaniu na cebulki włosów. Regulowana głębokość wprowadzania igieł, pozwala na dostosowanie zabiegu do potrzeb pacjenta.
 
Mezoterapię bezigłową przeprowadza się, wykorzystując urządzenie Dermojet. Pozwala ono na wykonanie zabiegu podania śródskórnie substancji aktywnych, w najmniej inwazyjny i najbardziej komfortowy sposób.
 
Karboksyterapia polega na podaniu podskórnie i śródskórnie dwutlenku węgla. Urządzenie Reology 2 powoduje rozszerzenie i powstanie nowych naczynek krwionośnych. To pobudza komórki do wzmożonej regeneracji. Skutkiem poddania się serii takich zabiegów jest zanik wypadania oraz pojawienie się nowych włosów.
 
Działanie Kriomasażu Cyro-S również bazuje na pobudzeniu regeneracji komórek. Z tą różnicą, że efekt ten uzyskuje się dzięki chłodzącym właściwościom podtlenku azotu, który silnie obniża temperaturę tkanek. Na skutek takiej krioterapii, krew i limfa krążą szybciej, powodując proces odnowy biologicznej dla skóry głowy, dotkniętej łysieniem plackowatym.
 
Dr Cyj Hair Filler to peptydowa terapia włosów. Polega na podaniu odżywczego koktajlu zawierającego aż siedem peptydów a dodatkowo kwas hialuronowy. Takie połączenie zapewnia dużą poprawę, przy problemach z łysieniem czy wypadaniem włosów.
 
Terapia UVA/UVB/PUVA to innowacyjna propozycja rozwiązania problemu z wypadaniem włosów. Najpierw podaje się pacjentowi psoraleny – substancje, które zwiększają wrażliwość na działanie światła, a następnie skóra głowy poddawana jest naświetlaniu.
Na wszystkie problemy z włosami i skórą głowy znajdziecie Państwo odpowiedź w gabinecie dr Trycholog Sopot. Lekarz specjalizujący się w dziedzinie trychologii oraz specjalista kosmetolog-trycholog, udzielają konsultacji pod adresem: ul. Jana Jerzego Haffnera 6 - Krzywy Domek I piętro.
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »