dr Trycholog Gdynia - Gabinet Trychologii

dr Trycholog Gdynia

Wybierz numer

58 506-64-88
i...@drtrycholog.pl pokaż
Otwarte do 20:00 więcej
  • Zdjęcie 1/4 - dr Trycholog Gdynia Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/4 - dr Trycholog Gdynia Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/4 - dr Trycholog Gdynia Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/4 - dr Trycholog Gdynia Gdynia 1
 

Artykuły o nas

O nas

Trycholog Gdynia - Gabinet Trychologii Medycznej. Diagnostyka i Badanie Włosów. Wspomaganie przy łysieniu i wypadaniu włosów. Profesjonalne Zabiegi na Włosy. Nowoczesna Diagnostyka Trichogram i Trichiskopia z Analizą Tricholab ™
Dr Trycholog to profesjonalne gabinety, w których konsultacji udzielają specjaliści kosmetolog-trycholog i dermatolog-trycholog. Gdynia może pochwalić się otwartą kilka miesięcy temu nowoczesną placówką Clinica Cosmetologica. Właśnie w tej klinice mieszczą się nasze gabinety trychologiczne. Ponadto ściśle współpracujemy z Centrum Zdrowia Lifemedica oraz Clinica Dermatologica. Takie rozwiązanie pozwala na holistyczne podejście do problemów ze skórą głowy i wypadaniem włosów. W razie potrzeby pacjent jest od razu kierowany na konsultacje do placówek współpracujących, co znacznie usprawnia proces diagnostyczny, a dla pacjentów oznacza pewność trafnej diagnozy i kompleksowej, specjalistycznej opieki.

Sprawdź więcej - dr Trycholog Gdynia

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele czynników, które wpływają na stan włosów i ich cebulek. Oprócz łysienia androgenowego, które ma podłoże genetyczne, wskazać należy także łysienie plackowate  (które ma charakter autoimmunologiczny), oraz bliznowaciejące (w tej chorobie w miejsce mieszków włosowych pojawia się tkanka włóknista oraz kolagen).
Inną przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne (np. przy problemach z tarczycą), lub wahania poziomu hormonów, typowe dla okresu dojrzewania czy menopauzy. Wzmożone wypadanie włosów może towarzyszyć chorobom skóry głowy, takim jak: łupież, łuszczyca, grzybica skóry głowy oraz łojotokowe i atopowe zapalenie skóry. Utrata włosów często ma miejsce także w trakcie chemioterapii. Są jednak i inne przyczyny, które pacjenci rzadko biorą pod uwagę, jak choćby uboga, mało zróżnicowana dieta, niedobory witamin i minerałów, nagłe spadki wagi, osłabienie organizmu i stres, a także palenie papierosów czy zatrucie metalami ciężkimi, a nawet błędy w pielęgnacji włosów.

Właściwa diagnoza kluczem do sukcesu w leczeniu

W gabinecie kosmetolog-trycholog najpierw przeprowadza dokładne badania, ponieważ tylko trafna diagnoza daje pewność skutecznego leczenia. W tym celu korzysta z trichogramu i trichoskopii. Wykonanie obydwu badań zapewnia szczegółową diagnostykę i pełną odpowiedź na pytanie, o przyczynę problemu.

Trichoskopia jest badaniem przeprowadzanym za pomącę dermatoskopu. Dzięki niemu możemy obejrzeć włosy i skórę głowy w dużym powiększeniu. Kolejny etap to przesłanie zdjęć do laboratorium.

Trichogram służy analizie stanu cebulek oraz łodyg włosów. W tym celu pobiera się od pacjenta od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami, a następnie pobrany materiał jest wysyłany do laboratorium na kompleksową diagnostykę, wyniki której otrzymujemy po miesiącu.
Dopełnieniem dla trichoskopi i trichogramu będzie wynik badania krwi.

Skuteczne sposoby na wypadania włosów

Starannie przeprowadzony proces diagnostyczny, pozwala dobrać skuteczną terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta i przyczyn jego problemu. Stosujemy m.in. takie zabiegi jak: mezoterapia igłowa, dermapen/mezopen, dermojet – mezoterapia bezigłowa, karboksyterapia, kriomasaż Cryo-S, peptydowa terapia włosów oraz terapia UVA/UVB/PUVA.

Mezoterapia to rodzaj zabiegów, polegających na wprowadzeniu substancji odżywczych do głębszych warstw skóry głowy. Najczęściej stosowane w problemach z wypadaniem włosów jest osocze bogatopłytkowe oraz specjalne koktajle, o dużej zawartości substancji aktywnych. Przy wykorzystaniu osocza – najpierw pobierana jest krew od pacjenta, a następnie zostaje ona odwirowana w celu uzyskania osocza. Bogatopłytkowe osocze daje bardzo dobre rezultaty i jest w pełni bezpieczne. Może być zastosowane do każdego rodzaju mezoterapii: igłowej, mikroigłowej i bezigłowej. Doskonałe efekty daje również użycie kortykosteroidu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z łysieniem plackowatym.

Mezoterapia igłowa skóry głowy to najbardziej tradycyjna wersja zabiegu podawania substancji odżywczych w głąb skóry. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się specjalną igłę, tzw. kaniulę. Przed rozpoczęciem procedury nakłuwania można miejscowo znieczulić skórę. Następnie podane zostają składniki aktywne, przy zachowaniu jedynie minimalnych odstępów na skórze.

Dermapen/Mezopen na włosy to de facto mezoterapia mikroigłowa, ponieważ głowica urządzenia stosowanego do zabiegu wyposażona jest właśnie w cieniutkie igiełki, które służą do wprowadzania odpowiednich substancji. Dermapen/Mezopen pozwala na wykonanie nawet  80 tysięcy nakłuć na minutę, a dzięki temu że głębokość wkłucia podlega regulacji, zabieg można dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dermojet - mezoterapia bezigłowa
Przy zastosowaniu tego nowoczesnego urządzenia zabieg jest szybki i bezbolesny, a dzięki innowacyjnemu bezigłowemu rozwiązaniu – również mało inwazyjny. Pozwala bowiem na śródskórne podanie preparatu odżywczego.

Karboksyterapia na skórę głowy (włosy) to zabieg polegający na iniekcji dwutlenku węgla podskórnie oraz śródskórnie, przy użyciu specjalistycznego urządzenia Reology 2. Jego działanie powoduje rozszerzenie naczynek oraz szybsze krążenie krwi, a w konsekwencji – silną regenerację komórek. Dzięki temu włosy przestają wypadać i zostaje pobudzony wzrost nowych włosów.

Kriomasaż
Cryo-S wykorzystywany jest przede wszystkim w przebiegu łysienia plackowatego. Polega na kontrolowanym ochłodzeniu wybranych obszarów skóry, co powoduje zwiększony przepływ krwi i mobilizację komórek do regeneracji. Zabieg skutkuje zaprzestaniem wypadania oraz wzrostem nowych włosów.

Dr Cyj Hair Filler – peptydowa terapia włosów. Sekretem skuteczności zabiegu jest połączenie działania kwasu hialuronowego oraz siedmiu peptydów.

Terapia UVA/UVB/PUVA - Zabieg wykorzystuje dobroczynne właściwości światła – włosy zostają wzmocnione a ich wzrost pobudzony.

Jakie jeszcze dolegliwości leczy specjalista kosmetolog-trycholog?

Do trychologa warto się zgłosić z każdym problemem, który bezpośrednio lub pośrednio może przyczyniać się do nasilonego wypadania włosów. Przede wszystkim z łysieniem każdego rodzaju: plackowatym, androgenowym, bliznowaciejącym, ale także tym mniej oczywistym – polekowym. Specjalista-trycholog pomoże także zwalczyć wszelkie choroby skóry głowy m.in. grzybicę, łuszczycę, atapowe oraz łojotokowe zapalenie skóry głowy, a także łupież.
Na wszystkie problemy z włosami i skórą głowy odpowie kosmetolog-trycholog w Gdyni,  pod adresem: ul. Powstania Styczniowego 22/2 (numer telefonu do rejestracji: 58 506 64 88).

Oceny (3)

Karolina
Termin usługi: maj 2018

Z czystym sumieniem mogę polecić te placówke osobom z problemem nadmiernego wypadania włosów. Obsługa bardzo miła i profesjonalna. Pozdrawiam i polecam :)

Trycholodzy

6.0
Kamila
Termin usługi: wrzesień 2018

Nie mogłam poradić sobie z wypadaniem włosów po ciąży, hormony szalały. Na szczęście seria mezoterapii nie zawiodła. Polecić mogę wszystkim z problemami włosowymi :)

Trycholodzy

6.0
Pajcent
Termin usługi: grudzień 2018

Polecam. Wszystko profesjonalnie.

Trycholodzy

6.0