Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

Wybierz numer

58 555-60-00
  • Zdjęcie 1/12 - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Sopot 4
  • Zdjęcie 2/12 - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Sopot 3
  • Zdjęcie 3/12 - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Sopot 2
  • Zdjęcie 4/12 - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Sopot +9 1
 

O nas

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia jest na polskim rynku już 30 lat - początki ERGO Hestii sięgają 1991 roku. W tamtym czasie, krótko po wielkim przełomie politycznym i ekonomicznym w Polsce, zaproponowaliśmy zupełnie nowe podejście do ubezpieczeń. Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia szybko się rozwijało i osiągnęło pozycję największego ubezpieczyciela spośród wszystkich firm w naszej branży, które powstały już w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Nie raz wyznaczaliśmy trendy na polskim rynku ubezpieczeń. Dzięki innowacyjności i wysokim standardom likwidacji szkód, zdobywaliśmy uznanie w biznesie.
Dziś Grupę ERGO Hestia tworzą dwa towarzystwa ubezpieczeń oraz kilka spółek, które wspomagają ich działalność, a także dwie fundacje. Zaufało nam blisko dwa i pół miliona klientów indywidualnych, a także setki tysięcy firm: małych i średnich przedsiębiorstw oraz najbardziej liczących się korporacji. Ubezpieczamy co drugą z setki największych firm w Polsce.
Od zawsze związani jesteśmy z Sopotem. Właśnie tutaj, nad samym morzem, znajduje się nasza główna siedziba. Tu zapadają najważniejsze biznesowe decyzje w ERGO Hestii.
Nowoczesny ubezpieczyciel potrzebuje najlepszych technologii – dlatego od lat w ERGO Hestii wypracowujemy rozwiązania zmieniające polskie ubezpieczenia. Wiemy jednak, że żadna technologia nie zastąpi ludzi – to oni stoją za wszystkimi naszymi działaniami – to ich codzienna praca buduje sukces firmy oraz jej wartość.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zgłosić szkodę?
Szkodę można zgłosić za pomocą formularza zgłoszenia szkody dostępnego na stronie www.ergohestia.pl lub telefonicznie za pośrednictwem infolinii – dla EH 0801 107 107 (z telefonu stacjonarnego), 58 555 55 55 (z telefonu komórkowego), dla MTU 0801 107 108 (z telefonu stacjonarnego), 58 555 62 22 (z telefonu komórkowego).
Jakich informacji potrzebuję do zgłoszenia szkody?
Daty, godziny i miejsce zdarzenia
• Numeru polisy, z której zostanie zgłoszona szkoda
• Numeru rejestracyjnego sprawcy szkody (w przypadku szkody na pojeździe, jeśli szkoda nie powstała z Twojej winy)
• Numeru rejestracyjnego Państwa pojazdu (w przypadku szkody na pojeździe pojazdu Poszkodowanego)
• Dane osobowe Poszkodowanego (PESEL)
• Dane teleadresowe Poszkodowanego
• Dane osobowe Kierowcy pojazdu (PESEL) – jeżeli pojazd był w ruchu
• Okoliczności zdarzenia
• Dane jednostki policji i innych służb, interweniujących na miejscu zdarzenia
• Dane kontaktowe do ewentualnych świadków zdarzenia
• Rodzaj uszkodzeń pojazdu Poszkodowanego
• Miejsce postoju pojazdu Poszkodowanego
Kiedy należy zgłosić szkodę?
Co do zasady bez zbędnej zwłoki, nie dłużej niż w ciągu 3 lat. W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych czas zgłoszenia szkody jest określony w treści Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.
Kto jest opiekunem mojej sprawy?
Opiekunem jest przydzielony likwidator po rejestracji szkody. Dane opiekuna szkody zostaną przesłane w treści wiadomości SMS. Z opiekunem można skontaktować się również przesyłając wiadomość za pomocą formularzu kontaktowego na stronie www.ergohestia.pl.
Potrzebuje assistance. Gdzie mam się zgłosić?
W przypadku konieczności skorzystania z pomocy assistance należy skontaktować się pod numerem 801 114 114 lub 58 558 70 00
Jak sprawdzić, za co dostałam/em odszkodowanie?
Szczegóły dotyczące wypłaty odszkodowania zawarte są w decyzji przesłanej przez opiekuna szkody.

Oceny (7)

SMYK
Termin usługi: luty 2024 

Dno i wodorosty!!! Po zakupie pojazdu wysyłają bandycką rekalkulację OC. W konkurencyjnym TU składka 700PLN za cały rok. Hestia życzy sobie 260 za jeden miesiąc do czasu wypowiedzenia złodziejskiej polisy !!! Powinni książkę napisać pod tytułem "Jak skutecznie pozbyć się klientów" bo mają do tego wyjątkowy talent! Nie polecam i radzę Ergo Hestie obchodzić szerokim łukiem!!

Ubezpieczenia

1.0
Mariusz
Termin usługi: luty 2024 

Nie uznają prawidłowo złożonego wypowiedzenia OC i żądają wpłaty za przedłużenie polisy. Oczywiście gdy chcesz złożyć drugi raz wypowiedzenie polisy to i tak naliczą kwotę do dnia złożenia drugiego wypowiedzenia. Sprawa będzie musiała skończyć się w sądzie. Nie kupię nigdy więcej auta jeśli właściciel ma polisę OC w Hestia.

Ubezpieczenia

1.0
Poszkodowany
Termin usługi: wrzesień 2023 

Dno i bąbelki, niekompetentni ludzie, problem z dodzwonieniem się do opiekuna. Każdy mówi coś innego, całkowity brak kompetencji. Zgłosiłem szkodę jako poszkodowany z OC sprawcy, ponieważ doznałem obrażeń, szkoda osobowa plus szkoda na pojeździe. Na miejscu zdarzenia była straż, policja i trzy karetki pogotowia. Sprawca nie uchylał się od odpowiedzialności, policja sporządziła notatkę w której jest jak byk kto jest sprawcą, są numery rejestracyjne, nazwiska, przebieg zdarzenia itd. Dla Hestii to za mało bo chce oświadczenia sprawcy!! Ja w tym czasie leżę w szpitalu. Trzy razy pytają się o oględziny pojazdu gdy szkodę już zlikwidowałem z własnego AC w Warcie. Na wiadomości odpisują bo dwóch dniach. Omijać z daleka!!

Ubezpieczenia

1.0
Patryk
Termin usługi: lipiec 2023 

Likwidacja szkody dramat, dodzwonić się do tzw. opiekuna - zapomnij ! Brak kontaktu tel od początku. Namieszane w danych, po 30 min na słuchawce z innymi konsultantami, przełączę tu przełączę tam. Na auto zastępcze czekam od 4 dni. Jedyny plus to Pan rzeczoznawca, który był na miejscu.

Ubezpieczenia

1.8
Moto Expert Olkusz
Termin usługi: lipiec 2023 

Brak możliwości skontaktowania się z opiekunem szkody Panią Natalią Wilmą, wszystkim firmą oraz osobą odradzam zakup u nich czegokolwiek.

Ubezpieczenia

1.0
Wiesław Pobędza
Termin usługi: luty 2023 

Nie polecam serwisu rtv bwm elektroniks oficjalny autoryzowany serwis firmy Panasonic. Na podstawie umowy z Ergo Hestia serwis dokonuje tak zwanych napraw, ale nie ponosi odpowiedzialności za użyte do naprawy części. Nie polecam również dodatkowego ubezpieczenia na okres 5 lat w Ergo Hestia przy zakupie nowego sprzętu np w Media Ekspert, ponieważ co innego jest przedstawiane przy zawieraniu polisy i zakupie np telewizora, a co innego gdy dochodzi do awarii i ubezpieczyciel musi wywiązać się z warunków zawartej polisy. Mój przypadek jest tego dowodem, a jeśli ktoś ma podobny problem może się ze mną skontaktować i będziemy wspólnie dochodzić swoich roszczeń. Wiesław Pobędza

Ubezpieczenia

1.0
Jarek
Termin usługi: styczeń 2023 

Kupiłem samochód z polisą OC tej firmy wykupioną przez poprzedniego właściciela na prawie rok, Hestia przesłała mi pismo z koniecznością dopłaty do tej już opłaconej polisy prawie trzykrotność już opłaconej składki, sprawa zgłoszona do KNF

Ubezpieczenia

1.0