Ex Novo - Inwestycje i Nieruchomości

Ex Novo

Wybierz numer

510-363-812
b...@exnovo.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej
  • Zdjęcie 1/27 - Ex Novo Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/27 - Ex Novo Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/27 - Ex Novo Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/27 - Ex Novo Gdańsk +24 1
 

Artykuły o nas

O nas

Szukasz mieszkania na rynku pierwotnym w Trójmieście? Biuro nieruchomości ExNovo ma bazę najnowszych ofert na rynku pierwotnym i wtórnym. Mieszkanie w Gdańsku, mieszkanie w Gdyni, mieszkanie w Sopocie - sprzedaż, zakup, wynajem. W jednym miejscu!
nowy adres
większe możliwości 

Trójmiejski rynek nieruchomości charakteryzuje się bogactwem ofert! Gdańsk, Gdynia, Sopot – to najlepsze lokalizacje w Polsce.  Podjąłeś słuszną decyzję! Najważniejszy krok już zrobiłeś - dziękujemy, że jesteś z nami! 
Już teraz rozpocznij poszukiwania wymarzonej nieruchomości!

Wiesz, że atrakcyjne oferty nieruchomości potrafią zniknąć w ułamku sekundy? Gdańsk, Gdynia, Sopot, to przecież jedne z najbardziej prestiżowych, komfortowych i dobrych do życia lokalizacji w Polsce. Dlatego deweloperzy właśnie tu, prowadzą wiele swoich przedsięwzięć inwestycyjnych. Mamy z nimi bardzo dobre relacje biznesowe! Dlaczego Ci to mówimy? 
Rozbudowana sieć kontaktów ze sprzedawcami mieszkań z pierwszej ręki, pozwala nam: negocjować ceny, poznawać plany kolejnych etapów inwestycji, a co najważniejsze – jako pierwsi jesteśmy informowani o nowych ofertach! Chcesz je zobaczyć?

DLACZEGO WARTO ZAUFAĆ EX NOVO?

Zespół Ex Novo będzie Cię skutecznie wspierać w procesie sprzedaży nieruchomości, a także w zakresie zakupu i wyboru korzystnego sposobu finansowania nieruchomości. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić Twój czas i pieniądze, a przede wszystkim ograniczyć ryzyko transakcji.

Skąd ta pewność? 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku nieruchomości,  popartej sukcesami współpracy z instytucjami finansowymi oraz pozytywnej ocenie dotychczasowych klientów! Potrafimy zoptymalizować proces zakupu i sprzedaży nieruchomości, poprzez podniesienie wartości nieruchomości, dobór najlepszych sposobów finansowania, profesjonalną promocję ofert oraz efektywną współpracę z innymi podmiotami w sektorze nieruchomości i bankowości, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy! 

Interesuje Cię zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, czy wtórnym? Potrzebujesz wsparcia przy znalezieniu dopasowanego do Twoich możliwości kredytu hipotecznego?

Zapraszamy na naszą stronę Ex Novo gdzie znajdziecie Państwo więcej unikatowych ofert.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.


https://exnovo.pl
biuro@exnovo.pl
+48 510 36 38 12 

Najczęściej zadawane pytania

Czy usługi biura nieruchomości są drogie?
Cena za sprzedaż przykładowego mieszkania np. 1 pokojowego w trójmieście to kwota 5 tys. zł czy to dużo? Stawiamy na stałą współpracę i polecanie wśród znajomych dlatego nasze ceny usług są niższe niż w innych biurach. Jesteśmy pewni, że po przeprowadzonej transakcji wynajmu czy sprzedaży nieruchomości polecisz nasze biuro Ex Novo. Polecenie jest najlepszą formą uznania dla naszej pracy!
Na jakim obszarze zajmujemy się nieruchomościami?
Głównym obszarem działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu nieruchomości jest Gdańsk oraz Sopot i Gdynia, jak również najbliższe okolice. W przypadku pozostałych zleceń np. doradztwa przy zakupie nieruchomości działamy na terenie województwa pomorskiego.
Jakiego rodzaju nieruchomościami się zajmujemy?
Zajmujemy się wszystkimi typami nieruchomości. Chętnie poprowadzimy kampanię sprzedaży obiektu handlowego jak również mieszkania typu M1. Podobnie w przypadku zleceń nieruchomości do wynajęcia - z zaangażowaniem znajdziemy najemcę zarówno na lokal usługowy jak i lokatora na mieszkanie. Z przyjemnością zajmiemy się zleceniami dotyczącymi domów, gruntów, czy magazynów.
Jak zgłosić nieruchomość do sprzedaży lub do wynajęcia?
Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub przyjedziesz do biura w Gdańsku. Chętnie zapoznamy się również z tematyką zlecenia drogą e-mailową. Możemy wszystkie szczegóły omówić zarówno telefonicznie jak również przez inne komunikatory.
Czy można umówić się od razu na nieruchomości?
Oczywiście tak! Rozumiemy jak cenny jest dla wszystkich czas. Czas i jak najlepsza obsługa klienta jest dla nas priorytetem. Dlatego jeśli chcesz zgłosić nam nieruchomość do sprzedaży lub do wynajęcia – możemy od razu spotkać się na miejscu. Podobnie w przypadku chęci obejrzenia nieruchomości, które oferujemy. Jednak zlecenia polegające na weryfikacji dokumentacji nieruchomości i innych usług związanych przede wszystkim na pracy z dokumentacją zapraszamy do naszego biura.
Przebywam za granicą czy muszę być osobiście żeby zgłosić nieruchomość?
Jeśli sytuacja nie pozwali nam się od razu spotkać w momencie zgłoszenia nieruchomości, nic nie szkodzi! Możemy przyjąć zlecenie, a w późniejszym etapie zorganizujemy spotkanie lub inną formę reprezentacji - pełnomocnictwo.
Mieszkam za granicą czy muszę być osobiście żeby sprzedać nieruchomość?
Jest możliwość żeby nie przyjeżdżać osobiście na sprzedaż nieruchomości lub na wynajem nieruchomości. Możesz nam przesłać kurierem klucze, dokumenty, upoważnienie, a podstawowe informacje przekazać elektronicznie poprzez email.
Jakie dokumenty będą potrzebne do sprzedaży mieszkania?
To zależy od rodzaju prawa jakie posiadasz do lokalu mieszkalnego. Ponadto nie wszystkie wymienione poniżej dokumenty zawsze są potrzebne lub w trakcie analizy stanu prawnego może okazać się, że będą potrzebne dodatkowe dokumenty.
Bez względu na rodzaj posiadanego prawa do lokalu mieszkalnego najczęściej wymaganymi są:
zaświadczeniu z urzędowego rejestru mieszkańców o zameldowaniu
zaświadczenie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (na mocy prawa z dniem 1 stycznia 2019r.)
jeśli są obciążenia - stosowne zaświadczenia np. zaświadczenie z banku o wysokości zadłużenia - pozostałej kwocie kredytu do spłaty i promesy o uwolnieniu hipoteki przez bank po spłacie kredytu lub inne oświadczenia wierzycieli
w zależności jak zostało nabyte prawo do mieszkania - stosowne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o uregulowaniu podatków lub zwolnieniu z podatku.
Ile jest warta moja nieruchomość (mieszkanie, dom, działka)?
Jest wiele czynników kształtujących ceny nieruchomości. Trudno jest fachowo i rzetelnie odpowiedzieć na pytanie zadane przez telefon nie widząc nieruchomości nigdy na oczy. Możemy natomiast przyjąć pewne średnie ceny nieruchomości dla danego miasta.
Jakie są dodatkowe koszty zakupu mieszkania / domu / działki
Decydując się na zakup nieruchomości (mieszkania, domu, działki lub innej nieruchomości) powinniśmy wziąć również pod uwagę dodatkowe koszty zakupu. Do wynegocjowanej ceny sprzedaży nieruchomości dochodzą koszty tzw. notarialne, zwyczajowo pokrywa je kupujący (choć nic nie stoi za przeszkodą żeby pokrywał je sprzedający lub obie strony w określonych częściach). Na tzw. koszty notarialne składają się: taksa notarialna, podatek od towarów i usług, wypisy, opłaty sądowe, podatek od czynności cywilno prawnych w wysokości 2% ceny nieruchomości, a w przypadku zakupu od vatowca podatek VAT 23%. Kolejny koszt to honorarium biura nieruchomości, które w przypadku zakupu mieszkania może wynosić ok 1-3% ceny sprzedaży w zależności od zakresu świadczonych usług.
Jakie czynności wykonujemy przy sprzedaży nieruchomości?
Zakres czynności wykonywany przez biuro nieruchomości jest każdorazowo uzgadniany z klientem zgłaszającym nieruchomość, ponieważ nieco inaczej wygląda obsługa sprzedaży mieszkania, działki czy nieruchomości komercyjnej np. kamienicy.
Dla najczęściej zgłaszanych do sprzedaży nieruchomości - mieszkań usługa pośrednictwa zawiera między innymi:
spotkanie w biurze lub na od razu na nieruchomości
oględziny nieruchomości
wstępna weryfikacja stanu prawnego
określenie realnej do uzyskania ceny sprzedaży
omówienie formy promocji - oferowania nieruchomości
przygotowanie nieruchomości do zdjęć, nagrań video
przygotowanie reklamy
przygotowanie dokumentacji do sprzedaży
prezentacja nieruchomości zainteresowanym klientom
uczestnictwo w negocjacjach, organizowanie spotkań, uzgodnienia
przygotowanie umowy przedwstępnej, rezerwacja nieruchomości
pomoc w kredytach hipotecznych
umówienie notariusza z omówienie najważniejszych postanowień
uczestnictwo przy odczytaniu aktu notarialnego
Kto jest właścicielem biura nieruchomości Ex Novo?
Właścicielem biura jest Marcin Fałek.
10-letnie doświadczenie w projektach ze światowymi markami w branży nieruchomości, nauczyło go doskonałej znajomości technik sprzedaży, negocjacji i zarządzania projektami komercyjnymi. Na swoim koncie ma ponad tysiąc sprzedanych nieruchomości. Rozwój kompetencji biznesowych niezbędnych do skutecznego zarządzania zapewniły mu studia Master of Business w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Wiedzę i wykształcenie w kierunku bankowości, inwestycji i nieruchomości wykorzystał do stworzenia własnej firmy zajmującej się inwestycjami w nieruchomości Ex Novo.
Kto jest odpowiedzialny za prawidłową sprzedaż / wynajem nieruchomości ?
Odpowiedzialność w związku z zawodowym wykonywaniem usług z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami ponosi właściciel biura nieruchomości Marcin Fałek, posiadający państwowe licencje zawodowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nr 26542. Ponadto biuro Ex Novo posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Oceny (25)

Mateusz
Termin usługi: luty 2021

Powierzoną pracę wykonują z największą starannością. Biuro godne polecenia.

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Adam L.
Termin usługi: marzec 2021

Bardzo przyjazna atmosfera prowadzenia transakcji, wszystko wytłumaczone jak należy. Skuteczność w działaniu to wszystko znajdziesz tutaj. Ja jako zadowolony klient polecam

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Zofia
Termin usługi: styczeń 2021

Profesjonalizm i kompleksowość w załatwieniu transakcji sprzedaży mieszkania połączone z przyjazną atmosferą w trakcie całej współpracy. Dziękujemy za pomoc i skuteczność w działaniu. Polecam

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Daniel
Termin usługi: luty 2021

Pełen profesjonalizm, maksimum zadowolenia :) Na pewno polecę dalej

Deweloperzy

6.0
Daria
Termin usługi: luty 2021

Bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do klienta. Miła i przyjazna atmosfera szczerze gorąco polecam i pozdrawiam naszego doradcę, Pana Marcina

Deweloperzy

6.0
Tomasz B.
Termin usługi: styczeń 2021

Pan Marcin, który nas obsługiwał, na wysokim poziomie, świetne zdolności organizacyjne i negocjacyjne oraz duża elastyczność jeśli chodzi o terminy. Dziękujemy i oby tak dalej! :)

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Agata S.
Termin usługi: styczeń 2021

Zakupiłam mieszkanie poprzez Ex Novo. Wszystko sprawnie poszło, bez żadnych problemów. Pan Marcin to bardzo miła i pomocna osoba, która doradziła i pomogła w załatwieniu wszelkich spraw. Serdecznie Polecam

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Grzegorz J.
Termin usługi: grudzień 2020

Z całą stanowczością polecam biuro nieruchomości Ex Novo a w szczególności Pana Marcina, to co mi się podoba w ich działaniu to rzetelność i konsekwencja. Mimo specyficznej sytuacji związanej ze sprzedającym z zagranicy udało się wszystko skrupulatnie pozałatwiać. Dziękuję za cierpliwość przy długiej transakcji (ponad 2 m-ce). Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów zawodowych!! :-)

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Maria
Termin usługi: styczeń 2021

Z ręką na sercu polecam Biuro Nieruchomości Ex Novo pomogli mi w znalezieniu mieszkania oraz uzyskania kredytu. Polecam!

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Julia
Termin usługi: grudzień 2020

Wspaniała, profesjonalna obsługa. Życzliwi pracownicy. Wielkie podziękowania dla naszego doradcy Pana Marcina, który wspomógł moją mamę, starszą osobę. Czuwał nad dokumentacją i przebiegiem sprzedaży. Doskonale zorganizowani, zawsze można było liczyć na rzetelną informację droga mailową bądź telefoniczną. Polecam na 100% tą agencję. Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i mamy.

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Agata D.
Termin usługi: styczeń 2021

Polecam. Doskonały kontakt z agentem prowadzącym (u nas akurat Pan Marcin), wszystko wyjaśniane na bieżąco. Wszystko na najwyższym poziomie. Dodatkowo wysoki poziom obsługi zostawia doskonałe wrażenie dla klienta

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Adam
Termin usługi: styczeń 2021

Bardzo profesjonalna i konkretna obsługa całej transakcji. Nasz doradca był na każdym etapie zakupu naszego mieszkania pod inwestycję. Konkretna i rzeczowa pomoc, na bieżąco wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości. Zdecydowanie polecam!

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Agata
Termin usługi: styczeń 2021

Pan Marcin to właściwa osoba na właściwym miejscu, nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobry, rzeczowy kontakt odnośnie inwestycji w nieruchomości. Polecam

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Daniel
Termin usługi: styczeń 2021

Wszystko w porządku, jestem bardzo zadowolony zwłaszcza, że zakup mieszkania przebiegł ekspresowcowi bardzo profesjonalnie

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Daria P.
Termin usługi: styczeń 2021

Biuro nieruchomości, z którego usług jestem w pełni zadowolona. Kompetencja, zaangażowanie i profesjonalizm. Wsłuchują się w potrzeby klienta, nie podchodzą szablonowo, do tego zawsze oddzwaniają. Polecam z czystym sumieniem!

Odpowiedź obiektu:

Pani Dario, dziękujemy serdecznie - nasza praca polega na pomocy przy transakcjach na rynku nieruchomości i zadowoleniu naszych klientów.
Cieszymy się razem z Panią.

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Hubert
Termin usługi: styczeń 2021

Serdecznie polecamy Ex Novo z Gdańska. Profesjonalizm, zaangażowanie i pomoc ze strony naszego agenta (P. Jakub) prowadzącego są nieocenione! Cały proces zakupu mieszkania przeprowadzony krok po kroku niesamowicie rzetelnie i kompleksowo. Pozdrawiamy i jeszcze raz, polecamy!

Odpowiedź obiektu:

Jakub jest rzetelną osobą z wykształceniem prawniczy, cechuje go precyzja i pełna obsługa procesu transakcyjnego. Cieszymy się że jest Pan zadowolony :)
Pozdrawiamy.

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Olaf
Termin usługi: listopad 2020

Przesympatyczna współpraca nie jak z pośrednikiem, a przyjacielem który dba o moje dobro, o moje interesy, portfel i zadowolenie. Aż nieprawdopodobne, że nie czuć parcia na kasę tu i teraz, a na to, abym to ja znalazła mieszkanie marzeń. Nie wciska, rzetelnie doradza, przygotowuje bezpieczną umowę bez ryzyka dla mnie. polecam!

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy, staramy się aby współpraca przebiegała w miej, luźnej ale przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.
Pozdrawiam,

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Adam
Termin usługi: grudzień 2020

Dziękuję serdecznie za pełne zaangażowanie, profesjonalizm a także dużą pomoc przy procesie sprzedaży naszego domu. Polecamy serdecznie usługi biura!

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Adam
Termin usługi: styczeń 2021

Polecam z ręką na sercu! Załatwianie spraw dotyczących mieszkania, w moim przypadku, przebiegło bezproblemowo, nasz Doradca Pan Marcin z entuzjazmem udzielała rzetelnych informacji, porad oraz służył pomocą. Nie ma się co zastanawiać nad skorzystaniem z usług biura ex novo

Odpowiedź obiektu:

Panie Adamie, dziękujemy za miłe słowa, pozdrawiam

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0
Julia
Termin usługi: luty 2021

Polecam w 100%. Pełen profesjonalizm, świetna współpraca w miłej atmosferze. Raz jeszcze dziękuję :)

Odpowiedź obiektu:

Cieszymy się z Pani zadowolenia ze współpracy z biurem ExNovo :)

Agencje nieruchomości i pośrednictwo

6.0