Faktoria Handlowa

83-000 Pruszcz Gdański, Zastawna
(wjazd od ul. Grunwaldzkiej)
601-830-590
b...@faktoria-pruszcz.pl pokaż
faktoria-pruszcz.pl
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
wt-nd9:00 - 18:00
Od 1 listopada do 31 marca: wtorek – piątek – tylko dla grup zorganizowanych (min. 15 osób, po wcześniejszej rezerwacji) 9:00 – 16:00; sobota – niedziela- zwiedzanie indywidualne 10:00 -16:00;

Napisali o nas

O nas

Rekonstrukcja osady handlowej sprzed 2 tys. lat. To jednocześnie nowoczesne centrum wystawienniczo-edukacyjne, prezentujące zabytki archeologiczne związane z historią Szlaku Bursztynowego oraz ukazujące życie codzienne osady z I w. n. e.

W starożytności Faktoria pełniła rolę nie tylko ośrodka handlu na Szlaku Bursztynowym, była też miejscem wymiany wiadomości, myśli i kulturowych doświadczeń pomiędzy mieszkańcami a przybyszami z innych części Europy. Obecna Faktoria rekonstruuje codzienne życie i otoczenie Gotów- ludu zamieszkującego tereny Pomorza jeszcze przed Słowianami. Znajdujące się na terenie osady Chaty Bursztyniarza i Kowala to zbudowane na podstawie wiedzy archeologów domy z warsztatami, w których zwiedzający mogą przenieść się w dawne czasy. W Chacie Wodza prezentowane są zbiory archeologiczne odnalezione na terenie Pruszcza Gdańskiego. Jest tam nawet prawdziwy szkielet z I w. n.e.
W Hali Targowej można poznać tajniki starożytnego garncarstwa, dokonywać własnych odkryć archeologicznych i dowiedzieć się o pochodzeniu i niezwykłych właściwościach bursztynu- najbardziej pożądanego skarbu Pomorza w dawnych czasach. Tor łuczniczy pozwala spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku tradycyjnego, a Plac Rekonstruktorów to miejsce, gdzie odbywają się gockie gry i rozrywki.
Informacje o naszych warsztatach i nadchodzących wydarzeniach znajdą Państwo na stronie: http://faktoria-pruszcz.pl/ oraz profilu fb: https://www.facebook.com/FaktoriaHandlowa/
Zapraszamy!

Zdjęcia