Faktoria Handlowa

Pruszcz Gdański 83-000, Zastawna (wjazd od ul. Grunwaldzkiej)

Faktoria Handlowa

Wybierz numer

601-830-590
b...@faktoria-pruszcz.pl pokaż
Otwarte do 16:00 więcej

Artykuły o nas

O nas

Rekonstrukcja osady handlowej sprzed 2 tys. lat. To jednocześnie nowoczesne centrum wystawienniczo-edukacyjne, prezentujące zabytki archeologiczne związane z historią Szlaku Bursztynowego oraz ukazujące życie codzienne osady z I w. n. e.
W starożytności Faktoria pełniła rolę nie tylko ośrodka handlu na Szlaku Bursztynowym, była też miejscem wymiany wiadomości, myśli i kulturowych doświadczeń pomiędzy mieszkańcami a przybyszami z innych części Europy. Obecna Faktoria rekonstruuje codzienne życie i otoczenie Gotów- ludu zamieszkującego tereny Pomorza jeszcze przed Słowianami. Znajdujące się na terenie osady Chaty Bursztyniarza i Kowala to zbudowane na podstawie wiedzy archeologów domy z warsztatami, w których zwiedzający mogą przenieść się w dawne czasy. W Chacie Wodza prezentowane są zbiory archeologiczne odnalezione na terenie Pruszcza Gdańskiego. Jest tam nawet prawdziwy szkielet z I w. n.e.
W Hali Targowej można poznać tajniki starożytnego garncarstwa, dokonywać własnych odkryć archeologicznych i dowiedzieć się o pochodzeniu i niezwykłych właściwościach bursztynu- najbardziej pożądanego skarbu Pomorza w dawnych czasach. Tor łuczniczy pozwala spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku tradycyjnego, a Plac Rekonstruktorów to miejsce, gdzie odbywają się gockie gry i rozrywki.
Informacje o naszych warsztatach i nadchodzących wydarzeniach znajdą Państwo na stronie: http://faktoria-pruszcz.pl/ oraz profilu fb: https://www.facebook.com/FaktoriaHandlowa/
Zapraszamy!

Aktualne ceny biletów oraz godziny otwarcia Faktorii Handlowej.
 

Opinie (1)

Wełna Wiking
Termin skorzystania z usługi: listopad 2022

Pustka, wszelkie elementy drewniane się sypią, dookoła ładnie ale co z tego jeśli wszystko zaraz się zawali? Oprowadzanie po japońsku, znaczy jako tako, zajęć z gliny nie skomentuje bo więcej bym się dowiedziała czytając 5 min. na pierwszej lepszej wybranej stronie w google.

w kategorii

Muzea

1.4
 • klimat i wystrój:
  1
 • inicjatywy:
  1
 • lokalizacja:
  3
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1