Działalność on-line Dowóz lub odbiór osobisty Po umówieniu telefonicznym

Fundacja Aktywności Zawodowej

80-244 Gdańsk, al. Grunwaldzka 103
(pok. 4.01.d) Mapka
736-858-551
b...@faz.org.pl pokaż
www.faz.org.pl
/fundacja
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn10:00 - 16:00
wt-czw8:00 - 16:00
pt10:00 - 16:00
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, Fundacja Aktywności Zawodowej funkcjonuje w trybie zdalnym. Spotkania w siedzibie fundacji są ograniczone do minimum. Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.
Działalność on-line Dowóz lub odbiór osobisty Po umówieniu telefonicznym

O nas

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nie działającą dla zysku ani nie wykonującą działalności gospodarczej, której głównym celem jest wspieranie i aktywizacja Osób
z Niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Fundacja Aktywności Zawodowej została utworzona w przekonaniu, że aktywność zawodowa jest Konstytucyjnie gwarantowanym prawem każdego człowieka, częścią jego człowieczeństwa, wyznacznikiem niezależności i upodmiotowienia.

Fundacja działa od 2008 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego, nie prowadzi działalności gospodarczej, nie działa dla zysku. Skupiamy swoją działalność wokół aktywizacji i rehabilitacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności osób z niepełnosprawnością. Nasze działania przede wszystkim polegają na pośrednictwie pracy, w tym doradztwie zawodowym, wsparciu psychologicznym, organizowaniu szkoleń zawodowych oraz staży. Organizujemy również giełdy pracy.

Zrealizowaliśmy i nadal realizujemy projekty finansowane ze środków publicznych:
„Aktywni mimo niepełnosprawności” Program Operacyjny FIO w 2009 roku. Miał on na celu podniesienie wiedzy beneficjentów o uprawnieniach i procedurach działania w środowisku instytucjonalnym i zawodowym. W ramach projektu prowadzone były również warsztaty komputerowe.
,,Pracodawco, znam swoje prawa” projekt finansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zrealizowany w 2012 roku polegał na podniesieniu świadomości osób niepełnosprawnych w zakresie przysługujących im praw obywatelskich.
,,Administracja publiczna a polski rynek pracy” finansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zrealizowany w 2012 roku.  Projekt polegał na weryfikacji skuteczności podejmowanych działań przez administrację na rzecz aktywizacji zawodowej i zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
"Dłoń - staże dla osób niepełnosprawnych" (jako partner Fundacji Sprawni Inaczej) finansowany w ramach Programu Operacyjnego FIS w 2013 roku. Celem projektu była aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

Obecnie realizujemy:
„REINTEGRATOR ZAWODOWY” – projekt realizowany ze środków PFRON. Organizujemy szkolenia adresowane do kadry warsztatów terapii zajęciowej dot. sytuacji na rynku pracy, sposobów docierania do pracodawców, metod wprowadzania uczestników WTZ na rynek pracy.
„INSPIRATORIUM KARIERY” - projekt realizowany ze środków PFRON. Jego celem jest zwiększenie zatrudnienia niepełnosprawnych absolwentów szkół wyższych poprzez: określenie Indywidualnej Ścieżki Kariery, wsparcie psychologiczne, szkolenia zawodowe, staże zawodowe, pozyskiwanie ofert pracy pod konkretnego beneficjenta i wprowadzenie go na rynek pracy.

Biuro Fundacji znajduje się w centrum Trójmiasta, w doskonale skomunikowanej dzielnicy Gdańska (ul. Grunwaldzka 103 pok. 4.01.d), blisko przystanków: SKM, PKM, tramwaj, autobus. Lokal znajduje się w biurowcu z windą, dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »