Fundacja Marka Kamińskiego

znajduje się w PPNT Gdynia

Fundacja Marka Kamińskiego

Wybierz numer

607-900-033
f...@kaminski.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
 

O nas

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji ich marzeń. Poprzez nasze działania kształtujemy lepszą przyszłość człowieka w harmonii z naturą, otoczeniem i światem.
Fundacja założona w 1996 roku przez znanego podróżnika Marka Kamińskiego. Jest organizacją pożytku publicznego, która prowadzi działania edukacyjne, ekologiczne oraz charytatywne. Głównym celem jest kształtowanie lepszej przyszłości człowieka w harmonii z naturą, otoczeniem i światem.
Misja Fundacji: Inspirujemy ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe. Uwierz w siebie i działaj!

Projekty Fundacji:


Nasze projekty mają na celu wspieranie rozwoju dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na szczególnie uciążliwe i nieuleczalne choroby oraz spełnienie ich marzeń o normalnym życiu.
Staramy się za wszelką cenę pomóc im uwierzyć w siebie. Uwierzyć, że to co pozornie jest niemożliwie dzięki pracy i wierze w sukces stanie się możliwe! Staramy się spełniać marzenia, te małe i te ogromne. Chcemy pokazać, że warto pomagać!

Life Plan: 8-miesięczny rozwojowy program stypendialny oparty na Metodzie Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Celem Life Planu jest budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości, co przyczyni się do realnego osiągania swoich celów. Poprzez pracę z umysłem i ciałem, uczestnicy programu nauczą się systematyczności i wytrwałości. Po przejściu całego projektu dzieci będą wiedziały, jak osiągnąć swój „biegun”. Program skierowany jest do ambitnych dzieci, które mają trudną sytuację życiową lub są przewlekle chore, niepełnosprawne. 

Walk4Life: aplikacja opracowana przez Fundację Marka Kamińskiego, oparta na metodzie Biegun, która ułatwia spełnianie swoich marzeń. Aplikacja pozwala użytkownikom zdobyć wiedzę i narzędzia, które pomogą w realizacji życiowych celów. Projekt ten jest finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 - 2020.
Materiały zawarte w aplikacji są tworzone przez wybitnych naukowców, pokazują jak w prosty sposób przejąć kontrolę nad własnym życiem i swoimi marzeniami.

Księgarnia: Fundacja Marka Kamińskiego prowadzi księgarnię online, z której 100% zysków przeznaczane jest na cele statutowe Fundacji. Kupując w niej książki, realnie pomaga się innym. Do kupienia są zarówno książki autorstwa Marka Kamińskiego, jak i innych autorów np. Juliusza Verne.
Książki te traktują nie tylko o wyprawach i polarnictwie. Dla wielu ludzi są źródłem ogromnej inspiracji oraz motywacji do osiągania swoich celów, również tych nie związanych z podróżami.
Marek Kamiński zachęca w swoich książkach do odkrywania własnych biegunów i realizacji marzeń.
W księgarni można znaleźć również tytuły dla dzieci i młodzieży, książki w języku angielskim, e-booki oraz audiobooki.
Kupując w sklepie Fundacji istnieje możliwość zakupu książki z dedykacją lub autografem Marka Kamińskiego. 

Razem, możemy więcej!