Gdański Uniwersytet Medyczny

Gdański Uniwersytet Medyczny

Wybierz numer

58 349-11-63
p...@gumed.edu.pl pokaż
 • Zdjęcie 1/13 - Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/13 - Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/13 - Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/13 - Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk +10 1

O nas

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) według rankingu "Perspektyw" jest pierwszą uczelnią medyczną w kraju i plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (8 miejsce). Ma też status uczelni badawczej.
Co roku, wielu młodych ludzi podejmuje starania o możliwość studiowania w tej największej uczelni medycznej Polski północnej, ponieważ oprócz dobrej marki może się ona poszczycić wspaniałą lokalizacją. Morze, piaszczysta plaża i przepiękne zabytki to magnesy przyciągające nie tylko Polaków, ale też wielu obcokrajowców.
GUMed kształci ponad 6000 studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Wśród nich blisko 1000 studentów zagranicznych co stanowi ponad 15 proc. wszystkich żaków w Uczelni. To także ponad połowa wszystkich obcokrajowców studiujących w Gdańsku. Co roku studia w GUMed podejmuje około 180 młodych ludzi z zagranicy. Najliczniejszą grupą są Skandynawowie. O jedno miejsce na studiach angielskojęzycznych ubiega się od 3 do 4 kandydatów. Studenci korzystają z dogodnie zlokalizowanego osiedla studenckiego i nowoczesnej biblioteki naukowej. Do dyspozycji mają również studencki klub “Medyk”.
Uczelnia intensywnie rozwija badania naukowe, czego dowodem są liczne wyróżnienia dla pracowników.
W rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego GUMed może pochwalić się prestiżową kategorią A+ przyznaną dla Wydziału Farmaceutycznego z OML i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz kategorią A pozostałych Wydziałów (Wydział Lekarski, Wydział Nauk o Zdrowiu z OP i IMMiT).
W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym dzięki środkom przekazanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) powstał ośrodek naukowy specjalizujący się w badaniach nad aberracjami genetycznymi nabytymi w ciągu życia jako czynnikami ryzyka nowotworów i innych chorób. Liderami projektu „Mutations acquired during lifetime that lead to increased risk for human disease, with focus on cancer” (akronim 3P-Medicine – Preventive, Personalized, Precision) są dr hab. Arkadiusz Piotrowski, prof. nadzw. z Katedry i Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej GUMed oraz prof. dr Jan Dumański z Wydziału Immunologii, Genetyki i Patologii Uniwersytetu w Uppsali.

Najczęściej zadawane pytania

Czy trudno jest znaleźć pracę po studiach na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?
Kształcenie w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym stwarza solidne podstawy do dalszej pracy zawodowej. Absolwenci GUMed mają wysokie kwalifikacje, poparte rzetelną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi, co sprawia, że są pożądanymi pracownikami na rynku pracy.
Ile kosztuje pokój jednoosobowy w akademiku GUMed?
Miesięczny koszt wynajmu pokoju jednoosobowego z łazienką wynosi 1 200 zł. Jest to oferta adresowana dla studentów i doktorantów GUMed oraz uczestników Premedical Course. Z zakwaterowania w Domach Studenckich GUMed mogą skorzystać również goście spoza Uczelni. Cennik dostępny jest na stronie internetowej uczelni. Z uwagi na sytuację epidemiczną, do września 2020 r. wstrzymano wynajem pokoi gościnnych.
Na jakich wydziałach można podjąć studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?
Gdański Uniwersytet Medyczny oferuje studia na trzech Wydziałach: Wydziale Lekarskim, Wydziale Farmaceutycznym, Wydziale Nauki o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Ponadto kształcenie realizowane jest na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed.
Czy rejestracja online kandydatów na studia w GUMed jest obowiązkowa?
Tak. Rejestracja online kandydatów na studia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym jest obowiązkowa. Przyszły student musi najpierw założyć KONTO KANDYDATA, a następnie zalogować się i krok po kroku wypełniać formularz lub formularze rejestracyjne online na wybrane studia. Należy postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.
Jakie są terminy rekrutacji na studia w GUMed?
System rekrutacji online dla kandydatów na studia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na rok akademicki 2020/2021 jest dostępny od 11.05.2020 r. Terminy, w jakich odbywa się rejestracja kandydatów na poszczególne kierunki studiów, są opublikowane na stronach Uczelni w dziale oferta edukacyjna.

Opinie (1)

pyton
Termin skorzystania z usługi: listopad 2020 

Rozporządzenia Rektora to chyba odzwierciedlenie tego co dzieje się w rządzie. Szczyt pandemii a on odblokowuje nauczanie zdalne. Teraz wchodzimy do szpitali a od stycznia na wykłady. Jak to rozumieć?

w kategorii

Szkoły wyższe

2.4
 • poziom nauczania:
  3
 • zajęcia dodatkowe:
  3
 • wyposażenie:
  2
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  3