Gdański Uniwersytet Medyczny

adres
80-210 Gdańsk, Marii Curie-Skłodowskiej 3A

Gdański Uniwersytet Medyczny obiekty w tej lokalizacji (1) »

 
inne oddziały
telefon
58 349-11-63  fax:  58 349-12-00
e-mail
i...@gumed.edu.pl pokaż
www
www.gumed.edu.pl
10 aktywnych ogłoszeń zobacz wszystkie
Kierownik ds. Personalnych
Kierownik ds. Personalnych Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk
Zastępca Kierownika Działu Kadr
Zastępca Kierownika Działu Kadr Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk
Zastępca Inspektora ds. Ochrony Danych / Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych
Zastępca Inspektora ds. Ochrony Danych /... Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk

Aktualne imprezy

Napisali o nas

O nas

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) to jedna z najbardziej znanych uczelni. Według rankingu "Perspektyw" jest pierwszą uczelnią medyczną w kraju i plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (7 miejsce).

Co roku, wielu młodych ludzi podejmuje starania o możliwość studiowania w tej największej uczelni medycznej Polski północnej, ponieważ oprócz dobrej marki może się ona poszczycić wspaniałą lokalizacją. Morze, piaszczysta plaża i przepiękne zabytki to magnesy przyciągające nie tylko Polaków, ale też wielu obcokrajowców.
GUMed kształci ponad 6000 studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Wśród nich jest 954 studentów zagranicznych co stanowi ponad 17 proc. wszystkich żaków w Uczelni. To także ponad połowa wszystkich obcokrajowców studiujących w Gdańsku. Co roku studia w GUMed podejmuje około 180 młodych ludzi z zagranicy. Najliczniejszą grupą są Skandynawowie. O jedno miejsce na studiach angielskojęzycznych ubiega się od 3 do 4 kandydatów. Studenci korzystają z dogodnie zlokalizowanego osiedla studenckiego i nowoczesnej biblioteki naukowej. Do dyspozycji mają również studencki klub “Medyk”.
Uczelnia intensywnie rozwija badania naukowe, czego dowodem są liczne wyróżnienia dla pracowników.
W rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego GUMed może pochwalić się prestiżową kategorią A+ przyznaną dla Wydziału Farmaceutycznego z OML i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz kategorią A pozostałych Wydziałów (Wydział Lekarski, Wydział Nauk o Zdrowiu z OP i IMMiT).
W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym dzięki środkom przekazanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) powstał ośrodek naukowy specjalizujący się w badaniach nad aberracjami genetycznymi nabytymi w ciągu życia jako czynnikami ryzyka nowotworów i innych chorób. Liderami projektu „Mutations acquired during lifetime that lead to increased risk for human disease, with focus on cancer” (akronim 3P-Medicine – Preventive, Personalized, Precision) są dr hab. Arkadiusz Piotrowski, prof. nadzw. z Katedry i Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej GUMed oraz prof. dr Jan Dumański z Wydziału Immunologii, Genetyki i Patologii Uniwersytetu w Uppsali.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »