Gdański Uniwersytet Medyczny

adres
80-210 Gdańsk, Marii Curie-Skłodowskiej 3A

Gdański Uniwersytet Medyczny obiekty w tej lokalizacji (1) »

 
inne oddziały
telefon
58 349-11-63  fax:  58 349-12-00
e-mail
i...@gumed.edu.pl pokaż
www
www.gumed.edu.pl
4 aktywne ogłoszenia zobacz wszystkie
Młodszy Specjalista ds. Laboratoryjnych
Młodszy Specjalista ds. Laboratoryjnych Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk
Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa
Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk
Specjalista ds. Rozliczeń Projektów
Specjalista ds. Rozliczeń Projektów Gdański Uniwersytet Medyczny
Gdańsk

Napisali o nas

O nas

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) to jedna z najbardziej znanych uczelni. Według rankingu "Perspektyw" jest pierwszą uczelnią medyczną w kraju i plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (7 miejsce).

Co roku, wielu młodych ludzi podejmuje starania o możliwość studiowania w tej największej uczelni medycznej Polski północnej, ponieważ oprócz dobrej marki może się ona poszczycić wspaniałą lokalizacją. Morze, piaszczysta plaża i przepiękne zabytki to magnesy przyciągające nie tylko Polaków, ale też wielu obcokrajowców.
GUMed kształci ponad 6000 studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Wśród nich jest 954 studentów zagranicznych co stanowi ponad 17 proc. wszystkich żaków w Uczelni. To także ponad połowa wszystkich obcokrajowców studiujących w Gdańsku. Co roku studia w GUMed podejmuje około 180 młodych ludzi z zagranicy. Najliczniejszą grupą są Skandynawowie. O jedno miejsce na studiach angielskojęzycznych ubiega się od 3 do 4 kandydatów. Studenci korzystają z dogodnie zlokalizowanego osiedla studenckiego i nowoczesnej biblioteki naukowej. Do dyspozycji mają również studencki klub “Medyk”.
Uczelnia intensywnie rozwija badania naukowe, czego dowodem są liczne wyróżnienia dla pracowników.
W rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego GUMed może pochwalić się prestiżową kategorią A+ przyznaną dla Wydziału Farmaceutycznego z OML i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz kategorią A pozostałych Wydziałów (Wydział Lekarski, Wydział Nauk o Zdrowiu z OP i IMMiT).
W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym dzięki środkom przekazanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) powstał ośrodek naukowy specjalizujący się w badaniach nad aberracjami genetycznymi nabytymi w ciągu życia jako czynnikami ryzyka nowotworów i innych chorób. Liderami projektu „Mutations acquired during lifetime that lead to increased risk for human disease, with focus on cancer” (akronim 3P-Medicine – Preventive, Personalized, Precision) są dr hab. Arkadiusz Piotrowski, prof. nadzw. z Katedry i Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej GUMed oraz prof. dr Jan Dumański z Wydziału Immunologii, Genetyki i Patologii Uniwersytetu w Uppsali.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »