Ranking II miejsce

GROT Zbigniew Lenarcik - salon strzyżenia psów, kursy strzyżenia psów, sprzęt groomerski

GROT

Wybierz numer

602-720-895
b...@groommaster.com.pl pokaż
Otwarte do 16:00 więcej
  • Zdjęcie 1/2 - GROT Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/2 - GROT Gdynia 3
 

O nas

strzyżenie, kąpiele, rozczesywanie, trymowanie psów. kursy groomerskie - strzyżenia psów, konsultacje groomerskie, szkolenia indywidualne.
wyposażenie salonów groomerskich, ostrzenie ostrzy i nożyczek oraz serwis maszynek do strzyżenia zwierząt.
Firma GROT jest jedną z najstarszych, które rozpoczęły sprzedaż przez Internet. Nasz pierwszy sklep internetowy funkcjonował już na początku lat 90-tych. GROT to firma groomerska, która współpracuje z czołowymi światowymi producentami z tej branży.
Firma Grot posiada własną szkołę groomingu oraz salon strzyżenia psów, który oprócz świadczenia usług jest również poligonem doświadczalnym, na którym testuje się sprzęt i kosmetyki groomerskie przed wprowadzeniem ich do sprzedaży.
Posiadamy własną markę handlową o nazwie GROOM MASTER. Firmowane tą marką są ostrza maszynek do strzyżenia, nożyczki, trymery, grzebienie oraz linia profesjonalnych kosmetyków groomerskich.
Oferujemy również serwis maszynek do strzyżenia oraz ostrzenie i regenerację ostrzy maszynek do strzyżenia i nożyczek.
Doradzamy klientom co kupować i w jaki sposób użytkować sprzęt.
Właścicielem jest Zbigniew Lenarcik – groomer, sędzia Międzynarodowego Stowarzyszenia Groomingu (International Judge Associacion of Grooming Competitions in USA), autor wielu artykułów publikowanych w polskiej prasie zoologicznej i światowych magazynach groomerskich – współtwórca i wizjoner nowoczesnego światowego groomingu, nauczyciel młodych groomerów i trener mistrzów tego zawodu.
Korzyści dla psa i właściciela wynikające ze starannej pielęgnacji psiej fryzury.
Jak powszechnie wiadomo każdy pies, rasowy czy nie rasowy od czasu do czasu wymienia sierść, czyli linieje. Jedne robią to dyskretnie zostawiając na dywanie i we wszelkich możliwych miejscach pojedyncze włoski, inne zrzucają pukle cienkiej, lekko skołtunionej sierści oraz te szorstkowłose, które trzeba trymować, czyli wyskubać dojrzała już – martwą sierść.
Na początek może kilka słów o tym na czym polega skubanie i dlaczego należy to robić.
Skubanie psa polega na wyciągnięciu z jego szaty martwej sierści, bez uszczerbku dla sierści jeszcze nie dojrzałej. Martwa sierść powinna być usunięta po to, by umożliwić odrost nowej, mocnej i zdrowej szaty. Myślicie sobie państwo - łatwo powiedzieć, lecz jak to zrobić, skoro wasz pupil nie pozwala się nawet czesać?
Wizyta u groomera, czyli osoby zawodowo zajmującej się pielęgnacją psów.
Dla profesjonalnego, dobrze wykształconego groomera trymowanie nie powinno stanowić problemu, a i sposobów na to jest kilka.
Można robić to palcami lub tak zwanymi trymerami. U różnych psów występują odmienne rodzaje sierści. Stąd istnieją dla nich różne rodzaje trymerów. Jedne służą do trymowania sierści cienkiej i miękkiej inne do szorstkiej, a jeszcze inne do wyciągania nadmiaru podszerstek.
Niestety są w sprzedaży trymery, które przycinają szatę (tych należy unikać) oraz takie, które przeznaczone są dla psów długowłosych. Tak czy inaczej nie ulega dyskusji, że zabieg ten należy wykonywać, gdyż wpływa on na poprawę jakości szaty. Posługując się sprzętem do trymowania i nożyczkami możemy ograniczyć do minimum konieczność strzyżenia psa maszynką elektryczną lub całkowicie to strzyżenia wyeliminować.
Wszystkie psy szorstkowłose wymagają trymowania.
W wielu przypadkach miękka sierść u psów, od których wymaga się szaty twardej i szorstkiej jest wynikiem niewyskubania martwego włosa już od wieku szczenięcego. Niestety w takich przypadkach jest to nie do nadrobienia, gdyż silna cebulka nie miała szansy się należycie rozwinąć we wczesnej fazie rozwoju organizmu psa. Mam tu na myśli fazę wymiany sierści ze szczenięcej na właściwą. Nie oznacza to, że jeżeli nie wykonywaliśmy trymowania od szczenięcia to nie musimy tego zabiegu robić u psa dorosłego. Wręcz przeciwnie! Zabieg ten zawsze poprawi jakość nowo odrastającej szaty i spowoduje, że jego barwa będzie wysycona a sierść lśniąca.
Jeżeli zauważyliście, że sierść waszego pupila jest matowa, a jej pigment staje się mało wyrazisty, pomimo że pies jest zdrowy i prawidłowo odżywiany, to możecie być niemal pewni, iż jego sierść koniecznie potrzebuje trymowania poprzez skubanie, lub co najmniej solidnego szczotkowania.
Psy, których szata to włosy, a nie sierść.
Wcześniej podałem kilka informacji dotyczących sierści. Co zatem jeśli wasz pies ma włosy – czyli jest to pies długowłosy, którego szata pozbawiona jest podszerstka.
Zasada dotycząca rozwoju cebulki włosowej na etapie szczenięcia jest taka sama jak u psów szorstkowłosych. Nie powinno się strzyc na krótko przed zakończeniem pełnej wymiany włosów ze szczenięcych na właściwe. W tym okresie ważne jest, aby pies czesany był gęstym grzebieniem, czyli takim u którego pomiędzy zębami będą zatrzymywać się wypadające włosy szczenięce.
Zdaje sobie sprawę, że w obecnym zabieganym świecie często brakuje nam czasu na to, by w sposób wystarczający zająć się pielęgnacją własnego psa. Często nie wiemy nawet jak go pielęgnować. Warto wtedy odwiedzić DOBRY salon pielęgnacji psów, aby zasięgnąć porady na ten temat. To nic nie kosztuje (przynajmniej u mnie), a może się okazać, że poświęcając kilka minut czy kilkanaście minut raz lub dwa razy w tygodniu na zabiegi pielęgnacyjne sprawimy, że nasz psiak zmieni się nie do poznania wzbudzając podczas spaceru zachwyt przechodniów. Obecnie salony pielęgnacji oferują różnorakie rodzaje zabiegów. Jeśli więc nie masz czasu dobrze psa wyszczotkować może to za ciebie zrobić fachowiec. Lepsze to niż dopuścić do poplątania włosa lub totalnego sfilcowania, co w konsekwencji skutkuje koniecznością ostrzyżenia psa na krótko. Ostrzyżony do skóry pies, to widok raczej żałosny i niestety źle świadczący o właścicielu, no chyba, że odwiedziliście Państwo kiepskiego groomera, czyli takiego który nie potrafi inaczej, jak tylko na krótko.
Na koniec kilka rad, które przyczynią się do pięknego wyglądu waszego psa. Porady te dotyczą głównie psów szorstkowłosych i długowłosych.
Pamiętaj o podstawowych zasadach: Rozczesywanie rozpoczynaj zawsze od grzebienia, dopiero potem używaj odpowiedniej szczotki. Przed kąpielą pies musi być dokładnie rozczesany. Kąp w szamponach przeznaczonych do danego rodzaju sierści – z mojego doświadczenia wynika, że szampony oferowane w sklepach zoologicznych, to produkty ładnie opakowane, ale miernej jakości. Ja w swoim salonie oferuję moim klientom szampony, których sam używam do kąpieli psów. Te profesjonalnej klasy szampony gwarantują po kąpieli najwyższą jakość szaty. Gdyby było inaczej poległbym czasowo podczas rozczesywania, które trzeba również zrobić po kąpieli i suszeniu. Jeśli posiadasz długowłosego psa o bardzo miękkiej sierści, to podczas czesania używaj preparatów ułatwiających rozczesywanie. Trymuj psa szorstkowłosego.
Tych pięć prostych zasad gwarantuje, że twój pupil będzie mieć zdrową skórę, piękną sierść lub włosy, a ty drogi czytelniku czyste dywany.
Zapraszam do mojego salonu pielęgnacji psów lub na szkolenia groomerskie.
Zapraszam również do kontaktu na maila biuro@groommaster.com.pl,
kontakt telefoniczny jest również mile  widziany, choć niekiedy podczas strzyżenia odebranie telefonu po prosu nie jest możliwe - za co z góry przepraszam.
Życzę przyjemnego groomowana.
Zbyszek Lenarcik
 

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje szkolenie groomerskie?
Koszt kursu całego kursu wynosi 3600.00 zł. stawka VAT – ZW.
Szkolenie indywidualne kosztuje 7500,00 zł. stawka VAT – ZW., a termin takiego szkolenia ustalany jest indywidualnie w zależności od naszych możliwości czasowych.
Szkolenie jednodniowe dla osób innych niż absolwenci naszych szkoleń - niezależnie od poziomu umiejętności. Opłata za takie jednodniowe szkolenie wynosi 800,00 zł. brutto, stawka VAT – ZW.
Ponadto po zakończonym szkoleniu otrzymujecie od nas wsparcie merytoryczne oraz sprzętowe.
Absolwenci szkoleń, decydujący się na program lojalnościowy – tzn. zaopatrzenie salonu z naszej oferty - otrzymują w pakiecie bezpłatne dwa dni doszkalające oraz bezterminowo bezpłatne porady i pomoc merytoryczną przekazywaną telefonicznie lub mailowo.
Oferujemy Wam również sprzedaż sprzętu, na którym się uczyliście, czyli wyposażamy Was w sprzęt potrzebny do pracy w zawodzie „groomer”. Realizujemy również zamówienia na sprzęt inny niż w naszej standardowej ofercie.
Czy w ciągu kilku dni jestem w stanie nauczyc Cię na tyle, aby otworzyć własną praktykę?
Jeśli lubisz psy, masz zainteresowanie w tym kierunku, nie boisz się psów, to oczywiście tak. Śmiem stwierdzić, że jako nauczyciel i Twój mentor, jestem skuteczny, jak pokazuje moja kilkunastoletnia praca w roli nauczyciela, moi absolwenci osiągają sukces zawodowy i finansowy. Tak naprawdę, po wyjściu ze szkolenia wszystko zależy od Ciebie, ale jeśli zrobisz wszystko jak trzeba, to sukces murowany.

Oceny (23)

Teresa W
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: luty 2022 

Bardzo gorąco polecam kurs u Pana Zbyszka. Zaczynając kurs byłam pełna obaw, czy w ciągu tygodnia zdołam faktycznie nauczyć się strzyc i pielęgnować psy. Pan Zbyszek to wielkiej klasy specjalista z ogromną wiedzą i nie tylko w kwestii pielęgnacji psów, lecz również jako behawiorysta, posiadający również wiedzę w zakresie chorób zwierząt. W pierwszym dniu kursu pod czujnym okiem Pana Zbyszka zaczynałam strzyc pieska, otrzymałam wiele cennych rad w zakresie otwarcia salonu groomerskiego. Z całą pewnością mogę stwierdzić, iż Pan Zbyszek to profesjonalista w każdym calu, który potrafi przekazać ogrom wiedzy. Serdecznie polecam ! Panie Zbyszku dziękuję !

Kursy zawodowe

6.0
Iwona M.
Termin usługi: marzec 2024 

. Jestem świeżo po kursie u Pana Zbyszka, którego z całego serca polecam. Właściwa osoba, na właściwym miejscu! Ogromne doświadczenie, wiedza i umiejętności. Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego nauczyciela ,.atmosfera bardzo fajna żadnego stresu człowiek oaza spokoju cały tydzień chodziłam tam z wielki przyjemnością i po zakończonym kursie bardzo tęskniłam za lekcjami ,poznałam super dziewczynę z którą do teraz mamy super katakt wspieramy się .Panie Zbyszku Dziękuję i Pozdrawiam

Kursy zawodowe

6.0
Rokset Oksana k. ukraina
Termin usługi: kwiecień 2024 

Щиро вдячна пану Z.L..за терпіння і витривалість навчальних пригод. Завдяки цій прокладеній дорозі в казкову книгу стрижки вдячна науці ця книга була учнем в минуле. Завдяки Пану Z.L.i його терпеливість дружині ми маємо тверду квіткові дорогу . Завдяки пану і його дружині яка з терпінням чекає з теплою вечерею. Ми відкрили діяльність стрижіння псів . Рекомендуєм не минати його учениць а з квітами і слодичем заходити і бути вдячні і усмішкою. Rokset Оксана К.Gdynia ukraina.

Pielęgnacja zwierząt

6.0
Rokset Oksana k. ukraina
Termin usługi: kwiecień 2024 

Щиро вдячна пану Z.L..за терпіння і витривалість навчальних пригод. Завдяки цій прокладеній дорозі в казкову книгу стрижки вдячна науці ця книга була учнем в минуле. Завдяки Пану Z.L.i його терпеливість дружині ми маємо тверду квіткові дорогу . Завдяки пану і його дружині яка з терпінням чекає з теплою вечерею. Ми відкрили діяльність стрижіння псів . Рекомендуєм не минати його учениць а з квітами і слодичем заходити і бути вдячні і усмішкою. Rokset Оксана К.Gdynia ukraina.

Kursy zawodowe

6.0
Roksana
Termin usługi: kwiecień 2024 

Ceрдечно дякую за науку.Завдяки Вам ,маю можливість з натхненням займатися улюбленою заводовою справою.Раджу всім.Приходьте і вчиться.Воно того варте.

Kursy zawodowe

6.0
Kasia
Termin usługi: marzec 2024 

Hej wszystkim. Jestem świeżo po kursie u Pana Zbyszka, którego z całego serca polecam. Właściwa osoba, na właściwym miejscu! Ogromne doświadczenie, wiedza i umiejętności. Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego nauczyciela na początku mojej drogi w groomingu. Już pierwszego dnia, gdy zamieniliśmy parę zdań, wiedziałam, że Pan Zbyszek to Oaza spokoju, która będzie wspierała mój rozwój. Nie raz w Życiu natrafiłam na ludzi, którzy swoim zachowaniem odbierali mi motywację i wiarę we własne możliwości. Pan Zbyszek docenia, koryguje błędy w bardzo ludzki sposób. Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa, że trafiłam właśnie do Niego. Muszę również zaznaczyć, że poznałam na kursie super koleżankę! Obie się wspieraliśmy i mogłyśmy liczyć na ciepłe słowo. Z tego miejsca pozdrawiam Pana Zbyszka i Iwonkę mam nadzieję do zobaczenia!

Kursy zawodowe

6.0
Joanna
Termin usługi: wrzesień 2023 

Wiele lat temu zrobiłam indywidualny kurs dla rasy, którą posiadam. Do dziś korzystam ze wszystkich przekazanych informacji, a moje psiaki doskonale prezentują się na ringach i domowych poduchach ;) Po latach pod naciskiem trochę i znajomych postanowiłam poszerzyć wiedzę i umiejętności w innych rasach i zapragnęłam otworzyć swój salonik pielęgnacji zwierząt. Ponownie skorzystałam z kursu u p.Zbyszka i ponownie z pełnym zadowoleniem ukończyłam łykając ogrom przekazanej wiedzy. Panie Zbyszku, raz jeszcze dziękuję za wszystko : Pana czas, cierpliwość, ogrom wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem w doskonały sposób przekazanej i za wsparcie jakim Pan otacza wszystkich kursantów. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź obiektu:

Kurza nóżka , aż mnie zatkało. Co mogę powiedzieć ..........., dziękuję za to że, we mnie uwierzyłaś. dziękuję Ci za cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do perfekcji w sztuce groomerskiej.
Życzę Szczęśliwego groomowania i radości z efektów swojej pracy.
Zawsze możesz liczyć na moje wsparcie.

Kursy zawodowe

6.0
Ania M.
Termin usługi: listopad 2023 

Wspanialy czlowiek I nauczyciel.caly tydzien szkolenia we wspanialej atmosferze.Nie sadzilam,ze w ciagu tygodnia mozna sie tak wiele nauczyc.Goraco polecam.Dziekuje I pozdrawiam Panie Zbyszku.

Kursy zawodowe

6.0
Asia
Termin usługi: październik 2023 

Polecam serdecznie. Pozdrawiamy z Poznania essagroomer.pl

Pielęgnacja zwierząt

6.0
Alicja
Termin usługi: sierpień 2023 

Bardzo profesjonalne szkolenie, w miłej atmosferze. Rzeczowo przekazana wiedza, oparta na praktyce. Od pierwszej chwili czuć duże doświadczenie Pana Zbigniewa, w zawodzie. polecam, naprawdę warto!!!

Odpowiedź obiektu:

Alu, bardzo dziękuję za komentarz. Jeszcze raz gratuluje super i profesjonalnie zrobionego pieska na sobotnim sprawdzianie.
Szczęśliwego Groomowania :-)
Pozdrawiam
Zbyszek Lenarcik

Kursy zawodowe

6.0
Edyta
Termin usługi: czerwiec 2023 

Profesjonalizm, zaangażowanie, pasja do zawodu, doświadczenie zawodowe, umiejętność przekazywania swojej wiedzy, a jednocześnie bardzo sympatyczny człowiek to cały pan Zbyszek. Kurs bardzo intensywny ale mega ciekawy. Polecam :)

Kursy zawodowe

6.0
Karolina Daniłowicz
Termin usługi: kwiecień 2023 

Serdecznie polecam kurs u Pana Zbyszka. Ogrom wiedzy, dużo praktyki i przede wszystkim pasja do zawodu. Pan Zbyszek jest świetnym nauczycielem. Żałuję, że mój kurs dobiegł końca. Bardzo dobrze zainwestowane pieniądze.

Kursy zawodowe

6.0
Natalia
Termin usługi: marzec 2023 

Serdecznie polecam kurs u Pana Zbyszka. Ogrom zdobytej wiedzy i umiejętności, miła atmosfera i dużo cierpliwości.

Kursy zawodowe

6.0
Ania BS
Termin usługi: luty 2023 

Ukończyłam kurs u Pana Zbyszka jestem mega zadowolona cudowny człowiek z ogromną wiedzą i pasją to co robi to pełen profesjonalizm mam nadzieję że to co u niego się nauczyłam wykorzystam również w praktyce Dziękuję Panie Zbyszku za wszystko!!

Kursy zawodowe

6.0
Monika Kulkowska
Termin usługi: luty 2023 

Jestem po kursie u Pana Zbyszka. Był to dla mnie cudowny tydzień. Pan Zbyszek wspaniały człowiek z wielką wiedzą i cierpliwością do swoich kursantów i psiaków.Przekazał ogrom wiadomości i nauczył jak pięknie mozna strzyc pieski.Jeszcze raz bardzo dziękuję Panie Zbyszka.Ten kurs będę bardzo miło wspominała.

Kursy zawodowe

6.0
Kasia
Termin usługi: styczeń 2023 

Brałam udział w kursie u Pana Zbyszka w styczniu 2023 roku. Pomimo wielkiej miłości do psów, miałam wiele obaw czy podołam, gdyż wcześniej miałam zerowe doświadczenie w groomingu. Pan Zbyszek to świetny behawiorysta, bardzo cierpliwy do piesków ale i do ludzi :-) , dzięki temu podejściu, szybko przełamałam swój strach i każdy kolejny dzień przynosił mi dużo frajdy z praktycznej nauki. To zaszczyt uczyć się od człowieka, który jest mistrzem w swym fachu i ma tak duże doświadczenie. Bardzo polecam kurs u Pana Zbyszka. Ps. Ja w bonusie dostałam nową cenną znajomość w postaci drugiej kursantki :-) . Panie Zbyszku , jestem bardzo wdzięczna za wszystko :-). Kasia :-)

Kursy zawodowe

6.0
Magdalena Kostecka
Termin usługi: październik 2022 

Polecam zarowno wizyte pielegnacyjna z psiakiem , jak i kurs u Pana Zbyszka .Cudowny czlowiek , ogrom wiedzy i doswiadczenia przakazywany w piekny spsob,fajna atmosfera i mimo stresu i duzego spiecia w pierwszych dniach szybko mija .polecam kazdemu kto chce pracowac z psami Magdalena Kostecka.

Odpowiedź obiektu:

Dziękuję Magdo :-) Mimo, że szkoleniem zajmuję się prawie 25 lat, to taka opinia jest dla mnie dużym wsparciem i nadaje sens temu czym się zajmuję. Dziękuję.

Kursy zawodowe

6.0
Małgosia O
Termin usługi: listopad 2021 

Uczestniczyłam w kursie warto było. Szczerze polecam. Doświadczenie poparte wiedzą, wiedza poparta doświadczeniem. Panie Zbyszku, dziękuję.

Kursy zawodowe

6.0
M. G
Termin usługi: wrzesień 2021 

Z całego serca polecam szkolenie u Pana Zbyszka. Pełen profesjonalizm i wiedza przekazana w sposób prosty i bardzo skuteczny!

Kursy zawodowe

6.0
Maja
Termin usługi: czerwiec 2021 

Serdecznie polecam! Szkolenie u pana Zbigniewa Lenarcika ukończyłam w maju tego roku. Ogrom praktyki na różnych rasach już od pierwszego dnia kursu. Mnóstwo przekazanej wiedzy również teoretycznej, szkolenie nie tylko z technik strzyżenia, jak również z behawiorystyki, chorób zwierzęcych, pielęgnacji, cenne rady przy urządzaniu salonu. Przemiła atmosfera! Po zakończonym szkoleniu mogę zawsze liczyć na wsparcie, poradę i pomoc pana Zbigniewa. Bardzo dziękuję i polecam w 100%. Maja B

Kursy zawodowe

6.0