High International School of Gdansk Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące

80-531 Gdańsk, Sucha 29 Mapka
 
Inne oddziały:
zobacz więcej
58 342-31-00  fax:  58 342-40-55
i...@gfo.pl pokaż
isg.gfo.pl/pl/component/content/article/1036.html
/InternationalSchoolOfGdansk
Godziny otwarcia
pn-pt7:30 - 15:30
Szanowni Państwo, w dniach 19 lipca - 30 lipca 2021 nastąpi przerwa wakacyjna w pracy sekretariatu. Prosimy o kontakt mailowy: isg@gfo.pl i ipg@gfo.pl Dear Ladies and Gentlemen, the secretary's office will be closed from 19 July to 30 July 2021. Please

O nas

W czasach, gdy wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, o wiele cenniejsze są postawy prezentowane przez przyszłych absolwentów. Edukacja domowa daje możliwość rozwoju tych kompetencji bez ograniczeń systemu szkolnego.

Decydując się na edukację domową  w HISG, wybierasz kształtowanie samodzielności, odpowiedzialności i innowacyjność.
W czasach, gdy wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, o wiele cenniejsze są postawy prezentowane przez przyszłych absolwentów. Edukacja domowa daje możliwość rozwoju tych kompetencji bez ograniczeń systemu szkolnego. Jest to wyzwanie, które pozwala rodzicowi wychować człowieka samodzielnego, odpowiedzialnego i innowacyjnego.

Rodzic wraz z uczniem decyduje o doborze materiałów i specjalistów, którzy mogą wesprzeć proces uczenia. Na etapie liceum uczeń sam jest w stanie zorganizować swoją naukę i stwierdzić, kiedy i w jakim zakresie potrzebuje wsparcia. Dostęp do materiałów renomowanych uniwersytetów z całego świata, powoduje, że nie musimy ograniczać ucznia, do jednego wskazanego podręcznika.

Przejmując odpowiedzialność za edukację, otrzymujesz prawo decydowania o doborze metod a także sposobie organizacji nauki. Uczeń nie jest niewolnikiem 45 minutowych przedziałów czasowych. Nie musi spędzać w szkole od 8 do 10 godzin. Może uczyć się a jednocześnie mieć czas na realizację własnych potrzeb i spotkania z przyjaciółmi. Może też pracować w najbardziej efektywny dla siebie sposób.
 
High International School of Gdansk / Międzynarodowa Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku wchodzi w skład International School of Gdansk ( http://isg.gfo.pl/pl/o-szkole/o-isg).
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »