High International School of Gdansk Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące

High International School of Gdansk

Wybierz numer

58 342-31-00
i...@gfo.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 7:30 więcej
 

Artykuły o nas

 • Międzynarodowa edukacja nastawiona na przyszłość
  IB to nie tylko międzynarodowa matura. W Polsce organizacja International Baccalaureate znana jest głównie z oferowania programu tzw. międzynarodowej matury, czyli IB Diploma Programme. Tymczasem IB ma również rozpoznawalny na całym świecie program skierowany do dzieci w wieku 3-12 lat: Primary Years Programme (PYP). Opiera się on na transdyscyplinarnym podejściu do nauczania, w którym nauczyciel jest przewodnikiem inspirującym uczniów do odkrywania świata.
  11 października 2021
 • Nauka w międzynarodowej szkole. Co oferują placówki w Trójmieście?
  Gwarantują znakomitą znajomość języka obcego, wysoki poziom nauczania czy wiele zajęć dodatkowych - w Trójmieście poszerza się oferta szkół międzynarodowych i dwujęzycznych dla dzieci. Nie są to już tylko placówki dla dzieci obcokrajowców, a coraz więcej rodziców, planując przyszłość swoich dzieci, stawia na naukę języków. Dlaczego warto wybrać międzynarodową szkołę i co oferują takie placówki?
  28 lipca 2021 (69 opinii)
 • Prywatne liceum alternatywą dla nastolatka?
  Wybór szkoły średniej to coraz częściej jeden z największych dylematów, przed którymi stają uczniowie i rodzice. To, na jaką placówkę się zdecydujemy, ma ogromne znaczenie dla późniejszego kształcenia i wyboru zawodu. Wprowadzane w ostatnich latach zmiany w systemie szkolnictwa, wielomiesięczna nauka zdalna powodują, że wiele nastolatków nie jest pewnych, czy uda im się dostać do wymarzonego liceum. Alternatywą są prywatne szkoły średnie, których w Trójmieście nie brakuje. Mają bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, mniej liczne klasy, a uczniowie mogą liczyć na indywidualne wsparcie nauczycieli.
  6 kwietnia 2021 (50 opinii)

O nas

W czasach, gdy wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, o wiele cenniejsze są postawy prezentowane przez przyszłych absolwentów. Edukacja domowa daje możliwość rozwoju tych kompetencji bez ograniczeń systemu szkolnego.
Decydując się na edukację domową  w HISG, wybierasz kształtowanie samodzielności, odpowiedzialności i innowacyjność.
W czasach, gdy wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, o wiele cenniejsze są postawy prezentowane przez przyszłych absolwentów. Edukacja domowa daje możliwość rozwoju tych kompetencji bez ograniczeń systemu szkolnego. Jest to wyzwanie, które pozwala rodzicowi wychować człowieka samodzielnego, odpowiedzialnego i innowacyjnego.

Rodzic wraz z uczniem decyduje o doborze materiałów i specjalistów, którzy mogą wesprzeć proces uczenia. Na etapie liceum uczeń sam jest w stanie zorganizować swoją naukę i stwierdzić, kiedy i w jakim zakresie potrzebuje wsparcia. Dostęp do materiałów renomowanych uniwersytetów z całego świata, powoduje, że nie musimy ograniczać ucznia, do jednego wskazanego podręcznika.

Przejmując odpowiedzialność za edukację, otrzymujesz prawo decydowania o doborze metod a także sposobie organizacji nauki. Uczeń nie jest niewolnikiem 45 minutowych przedziałów czasowych. Nie musi spędzać w szkole od 8 do 10 godzin. Może uczyć się a jednocześnie mieć czas na realizację własnych potrzeb i spotkania z przyjaciółmi. Może też pracować w najbardziej efektywny dla siebie sposób.
 
High International School of Gdansk / Międzynarodowa Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku wchodzi w skład International School of Gdansk ( http://isg.gfo.pl/pl/o-szkole/o-isg).