Najlepsze bistro Gdańsk

Oceny (26)

Marzanna
Termin usługi: kwiecień 2024

Kocham jedzenie z hosu! Natomiast nie wiem na czym to polega ale lokal na Wajdeloty Hosu mnie nigdy nie zawiódł natomiast ten na brzeznie wypada dużo gorzej od wyżej wspomnianego. Także polecam ale na wajdeloty.

Bistro

5.8
Monika
Termin usługi: lipiec 2023

Bezapelacyjnie najlepsza wegańska restauracja w Trójmieście Mega polecamy! Nie tylko weganom! Pyzuchy, zrazik i schabibi niebo w gębie do tego pyszne pićku Wszystko smakuje i wygląda pięknie

Bistro

6.0
Bebok
Termin usługi: lipiec 2023

pysznie, miła obsługa

Bistro

6.0
Sylwia
Termin usługi: czerwiec 2023

Najpyszniej! Przyjeżdżam co najmniej raz w roku z Warszawy ️

Bistro

6.0
Dorota
Termin usługi: lipiec 2023

Od lat jadam regularnie i zamawiam jedzonko na święta- zawsze przepyszne i piękne!

Bistro

6.0
Klaudia
Termin usługi: lipiec 2023

Super dobre wege jedzonko a w szczególności pyzuchy. Dla mnie osobiście porcje są tak duże że nie jestem w stanie ich przejeść na jeden posiłek. Obsługa wyluzowana i super miła, osobiście bardzo polecam :)

Bistro

5.7
magda
Termin usługi: lipiec 2023

Pyszna szamka, spory wybór i niesamowite wypieki! Kocham i będę wracać

Jedzenie na wynos

6.0
Natalia
Termin usługi: lipiec 2023

Jedzenie pyszne cieplutkie i świeże. Obsługa miła i pomocna. Warto tu wrócić by spróbować wszystkiego z menu ponieważ porcje są tak duże że nie da się zjeść wszytakiego co się chce na raz.

Bistro

6.0
Paulina
Termin usługi: czerwiec 2023

Wszystko pyszne, jak u babci w niedzielny obiad, która nie pozwoli wyjść głodnym. Świeże składniki, wszystko dobrze doprawione i skomponowane, zarowno dania jak i desery i napoje. Byłam nie raz, nigdy się nie zawiodłam. Czasami trzeba poczekać w kolejce, bo lokal nie jest duży, ale zdecydowanie warto.

Bistro

6.0
Katka
Termin usługi: kwiecień 2023

To najgorsze wege jedzenie jakie miałam okazję uświadczyć, zupełnie nie podobne do tego z ładnych, obrobionych fot z internetu. Obsługa też fatalna, zapomina o podaniu jedzenia bo znajomi przyszli.

Bistro

1.7
jestemstad
Termin usługi: lipiec 2020

Świeżo, pysznie i z klimatem, totalnie trzeba tam zjeść

Bistro

6.0
Ewa
Termin usługi: lipiec 2020

Przed złożeniem zamówienia obsługa informowała o max 30 minutach oczekiwania. Czekaliśmy 1,5 h na zimne danie w lokalu, w którym były zajęte tylko 3 stoliki.

Bistro

1.8
Seitan
Termin usługi: marzec 2020

Żarty. Żaert Pierwszy: Restauracja nazywa się House of Seitan czyli sugeruje że specjalizuje się w daniach z seitana (wegański substytut mięsa otrzymywany z glutenu, ma opinię o wiele bardziej smacznego od sojowych zamienników. Niestety w House of Seitan jest JEDNA pozycja w menu w której występuje Seitan i to jako dodatek. To tak jakby otworzyć Dom Whisky w której sprzedaje się piwo, ale jedno z nich ma domieszkę Whisky. Żart drugi - płatność tylko gotówką. W czasach kiedy w Skandynawii kartą płaci się za publiczną toaletę, w naszym "Berlińskim" Wrzeszczu trzeba niestety dylać do bankomatu. To nic że w tym czasie przepadnie jeden z trzech czy czterech stolików. Żart Trzeci: Personel który jest zwyczajnie wulgarny. Wystarczy wejść na ich profil na FB żeby zobaczyć jakim słownictwem się posługuje admin w HoS. Nie mogę ich tu przytoczyć. Żart czwarty: Nie polecam do gorącego dania zamawiać kompotu aby mieć czymś obniżyć temperaturę posiłku - kompot w HoS jest wrzący niczym herbata. Uwielbiam wegańskie jedzenie, dobrze zrobione Tofu, Seitan, BeyondMeat - potrafi naprawdę nieziemsko smakować. Nie wystarczy jednak samemu uznać że jest się fajnym, żeby być...fajnym.

Bistro

2.0
Magma
Termin usługi: grudzień 2019

Niestety jedzenie w HOS nie jest powtarzalne. Raz zjadasz placek z seitanem a raz tylko placek, bo seitan jest w ilości śladowej. Smak jest poprawny, ale to jest po prostu nieprzyzwoite, że za blisko 30 zł. zajadasz się ziemniakami i sosem. Dla mnie źródło białka w posiłku jest istotne i stanowi o jego wartości. Lokal wege, który karmi głównie węglowodanami nie zasługuje na polecenie.

Bistro

2.7
Seth
 

Przepyszne jedzenie, dziekujemy :)

Bistro

6.0
Rotor
 

Nie twierdzę, że jedzenie w HOS jest słabe, ale jest bardzo przeciętne i bez trudu znajdziemy w Gdańsku lokale, które lepiej nakarmią wegetarian. Menu jest bardzo krótkie, więc wybór jest ograniczony. Spróbowaliśmy gulaszu, który chwalony jest wszędzie i niestety kompletnie nie jest w stanie sprostać dobrej sławie. Był pikantny, płaski w smaku, nic tu nie zaskakiwało a proporcje ziemniaków do gulaszu były kuriozalne. Dostajesz kopiec pyr, jak w kuchni chłopskiej, obficie zalany sosem z małą ilością seitana i coś takiego kosztuje blisko 30 zł! To jest danie zupełnie niedopracowane, bez choćby śladów polotu i fantazji. Relacja jakości do ceny jest bardzo niekorzystna a porównanie do konkurencji i różnorodności smaków oferowanych w innych lokalach wege po prostu zniechęca do tego miejsca. Z zalet: obsługa jest bardzo miła no i jest to jednak kolejne wege miejsce co cieszy. Z wad: dochodzi jeszcze koszmarne zwykle zapchanie malutkiego lokalu oczekującymi na danie. Widać, że trendy bywają zupełnie nielogiczne i że coś jest najmodniejsze, nie znaczy, że jest najlepsze. HOS to bardzo przeciętna kuchnia wege, która jednak potrafiła porwać tłumy. Może wpadniemy jeszcze, ale bez entuzjazmu.

Bistro

2.8
Jan Nowak
 

Jedzenie najlepsze na świecie, porcje duże, bogate w wiele składników. Natomiast klimat nie sprzyjający siedzeniu tam. Barman gra często muzykę bardzo głośno, tak, że nie da się rozmawiać, poza tym sama muzyka to często jakieś rytmy od których uszy krwawią. Poza tym czas oczekiwania na jedzenie jest bardzo długi, nie można płacić kartą, a w lokalu panuje klimat lepkości i brudu. Może to taki trend, ale gdyby zadbać o wystrój, zmienić muzykę i ją ściszyć i wyedukować jednego z barmanów jak się obsługuje gości oraz skrócić czas oczekiwania na jedzenie to lokal ten miałby gwarantowany sukces, ponieważ potrawy, które tam serwują są na bardzo wysokim poziomie. Nie bez przyczyny house of Saitan znalazł się w pierwszej 10 najlepszych wegańskich lokali według gazety Vouge.

Bistro

4.7
SwójSłój
 

Zdarza się, że czas oczekiwania jest zbyt długi. Zdarza się, że danie jest niestarannie przygotowane (np. niedogotowany kotlet sojowy, albo tylko dwa kawałki seitanu w gulaszu) Letnia zupa to już standard. Poza tym za dużo tłuszczu. Za taką (wysoką, nawet w porównaniu do Warszawy) cenę oczekuję jednak czegoś więcej, bo sam hype na mnie nie działa.

Bistro

3.8
KR
 

uwielbiam to miejsce :) Świetna, bezmięsna kuchnia, doskonale podana

Bistro

5.8
Henk
Termin usługi: styczeń 2019   

Najlepsza wegańska kuchnia w Trójmieście. Porcje, po których nie sposób wyjść głodnym (stały jest widok klientów proszących o spakowanie niedojedzonych posiłków na wynos), dania przepyszne, obsługa zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy... naprawdę nie wiem czego jeszcze możnaby chcieć? Lokal mógłby być większy, ale nie od razu Paryż zbudowano, może za jakiś czas właścicielom będzie dane się do takowego przenieść lub otworzyć drugi, przestronniejszy. Najlepiej!!!

Restauracje

5.7