Instytut Metropolitalny

80-236 Gdańsk, al. Grunwaldzka 5
b...@im.edu.pl pokaż
www.im.edu.pl
 
zgłoś do aktualizacji

O nas

Nowoczesne doradztwo eksperckie, opierające się na rzetelnych pracach badawczych (naukowych). Dzięki nam, organy władzy publicznej otrzymują odpowiedni materiał, by na jego podstawie podejmować decyzje. Decyzje zmieniające rzeczywistość...

IM powstał z myślą o przyszłości. Wobec wyzwań, jakie wiążą się z postępującymi urbanizacją oraz metropolizacją, konieczne jest podejmowanie działań, które będą miały na celu zwiększenie zasobu wiedzy przedstawicieli różnych środowisk i wdrażanie racjonalnych rozwiązań przez rząd oraz jednostki samorządu terytorialnego. Podejmując się tworzenia think-tanku dla metropolii mamy świadomość, po jakim gruncie się poruszamy i jak wiele zaangażowania i przychylności ze strony wielu osób i instytucji jest potrzebne do tego, by móc wywierać realny wpływ na rzeczywistość. Dostrzegamy potrzebę doradztwa eksperckiego w zakresie kształtowania otoczenia prawnego wokół metropolii.

IM jest projektem długofalowym. Myślimy o nim w perspektywie kilku, kilkunastu lat. Mamy nadzieję na poszerzenie naszych działań o nowe obszary badawcze, nowe inicjatywy, projektu. Chcemy też sprzyjać integracji przedstawicieli różnych środowisk, działających na terenie metropolii. Tak, by szeroka wymiana myśli umożliwiła osiągnięcie efektu synergii i kształtowaniu dobrych praktyk.

IM traktujemy jako przygodę, ale przygodę bardzo poważną. Jesteśmy na etapie ciągłej nauki, doskonalenia narzędzi badawczych, szukania optymalnych rozwiązań. Im więcej wiedzy zdobywamy, tym więcej pojawia się wątpliwości i znaków zapytania. Interesuje nas ciągły rozwój i współpraca osobami, które również fascynuje problematyka metropolitalna.
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »