Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza

Wybierz numer

58 556-93-35
s...@katolik.gdansk.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
  • Zdjęcie 1/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk +27 1
 

TV Filmy

23

Zajęcia logopedyczne, luty 2023 r.

Artykuły o nas

O nas

Szkoła kameralna dbająca nie tylko o kształcenie umiejętności, kompetencji kluczowych oraz zdobywanie wiedzy ale łącząca je z dbałością o wychowanie ku wartościom. Od września 2024 r. otwieramy katolickie przedszkole!
W rankingu wyników szkół katolickich w Polsce, w kategorii egzamin ósmoklasisty 2018/2019 nasza szkoła zajęła 1. miejsce w województwie pomorskim i 10. miejsce w Polsce. Wyniki ostatnich 3 lat zapełniły nam 8 miejsce w Trójmieście a 6 w Gdańsku. Na 168 szkół w Trójmieście. W najnowszym rankingu z 2023 r. plasujemy się na miejscu 2!
Nasi rodzice cenią sobie nade wszystko kameralność idąca w parze z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Klasy są mało liczne ok 18 osób. Poczucie bezpieczeństwa i dbałość o dobre relacje. Pomoc psychologiczno - pedagogiczną na wysokim poziomie,  dostępną zarówno dla uczniów, jaki ich rodzin. Na ucznia patrzymy holistycznie, dbając o rozwój wiedzy, przyrost umiejętności, rozwój duchowy, społeczny i emocjonalny oraz zdrowy rozwój fizyczny. Zajęcia edukacyjne zarówno obowiązkowe, jaki dodatkowe dają możliwość rozwoju kompetencji kluczowych warunkujących uczenie się przez całe życie, W naszym zespole ważny jest sport i zdrowy ruch - zajęcia wychowania fizycznego są także prowadzone w formie zajęć na basenie. Trenujemy judo, jazdę na nartach. Uczymy porozumiewania się w dwóch językach obcych (angielski, niemiecki) od edukacji wczesnoszkolnej. Programujemy i uczymy korzystania z najnowszej technologii. Nasi rodzice doceniają sposób prowadzenia edukacji zdalnej.

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy planujcie jakiś Dzień Otwarty?
Oczywiście!
Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 3 marca 2024 roku, w godz. 9.00-12.00.
Jak wygląda rekrutacja na rok szkolny 2024/2025?
Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły. Wszelkich informacji można także uzyskać dzwoniąc do sekretariatu.
Rozpoczynamy również rekrutację do przedszkola!
Kiedy powstanie przedszkole?
Przedszkole rusza od 1 września 2024 roku.
Czy są zajęcia nauki gry w szachy? Programowania? Dodatkowy sport?
Tak dla oddziału 0 i 1 szachy są zajęciami obowiązkowymi, w kolejnych dla chętnych. Współpracujemy z firmą Go4Robot - prowadzi zajęcia z programowania dla chętnych uczniów. W ramach lekcji i zajęć świetlicowych programujemy z ozobotami. Na informatyce zgodnie z programem nauczania.
Prowadzimy zajęcia na basenie. Uczymy i doskonalimy jazdę na nartach w ramach Białej Szkoły. Dla chętnych jest też judo .
Czy można jeszcze dołączyć do klas programowo wyższych?
Jeżeli w danym oddziale klasowym są jeszcze wolne miejsca, to można dołączyć do klas 2-8.
Jakich języków obcych uczą się dzieci w ramach zajęć obowiązkowych? Od której klasy?
Język angielski od oddziału 0.
Język niemiecki od 2 klasy.
Dla chętnych język rosyjski oraz łacina w ramach zajęć dodatkowych.
Odbywa się także kółko zajęć języka migowego.
Czy w szkole jest zatrudniony pedagog/psycholog?
W szkole pracuje dwóch psychologów oraz logopedów na pełnych etatach. Mamy też liczne grono terapeutów: np. prowadzimy TUS, elementy terapii sensorycznej. Zapewniamy wsparcie uczniom, nauczycielom i rodzicom zależnie od potrzeb.
Przestrzeń pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest dla nas bardzo ważna.
Ile wynosi czesne?
W roku szkolnym 2023/2024 czesne wynosi 1120 zł za pierwsze dziecko; 1020 za drugie, 800 za dziecko trzecie i 500 zł za czwarte dziecko z rodziny.
Jak liczne są klasy?
Liczebność klas jest zróżnicowana. Najczęściej jest do kilkunastu uczniów w danym oddziale klasowym. Staramy się, żeby w klasie nie było więcej, niż 18 uczniów.
Czy w świetlicy są prowadzone jakieś zajęcia?
W szkole jest bogata oferta zajęć dodatkowych realizowanych w ramach zajęć świetlicowych. Zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne, zajęcia muzyczne, taneczne, językowe, logopedyczne, eksperymentowanie, łacina, terapia pedagogiczna, szachy, programowanie, bieg na orientację.
Są także zajęcia dodatkowo płatne: judo, robotyka
Czy program jest rozszerzony? Jaka jest oferta?
Tak. Języki obce od edukacji wczesnoszkolnej (niemiecki od 2 klasy, angielski od oddziału 0), zajęcia na basenie w ramach wychowania fizycznego.. Zwiększona ilość godzin z języków obcych w klasach 4-8 oraz matematyki i języka polskiego w stosunku do ramowego planu nauczania. Nauka i doskonalenie jazdy na nartach w ramach Białej Szkoły.
Czy można odwiedzić szkołę?
Oczywiście, zapraszamy do kontaktu i w odwiedziny. Także o zapoznanie z naszymi działaniami poprzez wirtualny spacer dostępny na stronie szkoły oraz profil FB i stronę internetową.
Czy w szkole są mundurki?
Tak.
Czy szkoła ma sale gimnastyczną?
Na terenie szkoły znajduje się sala ćwiczeń na której zajęcia mają klasy najmłodsze. Natomiast klasy starsze jeżdżą na zajęcia do sali Sportstacji.
W jakich godzinach jest świetlica?
Opiekę świetlicową zapewniamy od godz. 7.00 do godz. 17.00
Czy jest w szkole oddział zero?
Tak.

Oceny (11)

Alicja
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: czerwiec 2023 

Szkoła kameralna, z wartościami, wysoki poziom nauczania, o czym świadczą ostatnie wyniki egzaminów ósmoklasistów. Nauczyciele są bardzo zaangażowani. Córka czuje się w niej bardzo dobrze. Wzrosło u niej poczucie własnej wartości. Problemy, jeśli się pojawiają, rozwiązywane są na bieżąco. Świetne wyjazdy integracyjne (wyjazdy na narty, Zielona Szkoła itp). Doskonały kontakt na linii rodzic- nauczyciele. Gdybysmy mieli wybierać szkołę dla córki jeszcze raz, byłyby to na pewno Kaziuki.

Odpowiedź obiektu:

Pięknie dziękujemy za dobre słowo i otwarte serce!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
Roman Lutsiv
Termin usługi: maj 2023 

Nasze córki uczęszczają do szkoły przez 5 lat. W tym czasie zmieniła się Dyrekcja, odeszło sporo nauczycieli (z bardzo różnych powodów!) za którymi do tej pory tęsknimy, ale poziom nauczania pozostał na bardzo dobrym poziomie (co udowadniają wyniki egzaminu ósmoklasisty). Nowi nauczyciele dokładają wszelkich starań i dzieci naprawdę czują się zaopiekowane. Szkoła znajduje się w budynku kościoła, tak że miejsca nie ma zbyt dużo, ale dzieci szkołę kochają - i to się liczy! 2 godziny basenu są wliczone w czesne. Oferta pozalekcyjna może nie jest najbogatsza, ale chórek jest pozakonkurencyjny (Panią Ewę nie da się nie pokochać :) )

Szkoły podstawowe

5.6
a.
Termin usługi: maj 2023 

Przez długi czas rozważaliśmy wybór szkoły dla córki. Decydującym kryterium były dla nas spójność wartości przekazywanych w szkole i w domu, bezpieczeństwo dziecka i indywidualne podejście. To wszystko odnajdujemy w Kaziukach, a dodatkowo - wysoki poziom nauczania, liczne zajęcia pozalekcyjne, wyjazdy, dużo dodatkowych aktywności i serdeczną atmosferę.

Szkoły podstawowe

6.0
Iza
Termin usługi: maj 2023 

W szkole im. Św. Kazimierza moje dzieci spotkała ogromna życzliwość ze strony dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Dołączyliśmy niedawno w związku z rozpadem Sopockiej Lokomotywy. Dzieci wychodzą ze szkoły uśmiechnięte i chętnie do niej wracają. W szkole jest wysoki poziom, dobra atmosfera i wzajemny szacunek. Jest tez szeroka oferta wyjazdów integracyjnych w ciągu roku szkolnego. Cieszę się ze trafiliśmy właśnie tutaj. Żałuję jedynie, ze tak późno.

Szkoły podstawowe

5.8
rodzice
Termin usługi: maj 2023 

Z perspektywy 2 lat mogę powiedzieć, że to najlepszy wybór jaki mogliśmy zrobić dla dziecka. Dzieci są zaopiekowane, dobry kontakt z nauczycielami, dobra atmosfera. Profesjonalne podejście kadry, dobra opieka logopedyczno - psychologiczna. Moje dziecko chodzi do szkoły z ogromną chęcią, a to chyba najważniejsze.

Szkoły podstawowe

5.6
mama
Termin usługi: kwiecień 2023 

Z pełnym przekonaniem polecam szkołę. Moje dziecko jest zadowolone, lubi swoją szkołę, dużo się dzieje. Nauczyciele zaangażowani, edukacja, obecne wsparcie psychologiczne i logopedyczne na wysokim poziomie, zajęcia dodatkowe w pełni nas zadowalają (basen ,narty, szachy, judo...), budynki obiecane że będą wyremontowane. Zawirowania z kadrą wychodzą na prostą.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.2
Mama ucznia
Termin usługi: marzec 2023 

Kameralna szkoła, ogromne wsparcie ucznia zarówno psychologiczne jak i metodyczne. Gorąco polecam

Szkoły podstawowe

5.8
mam
Termin usługi: luty 2023 

Syna przeniosłam do Kaziuków ze szkoły rejonowej. To bardzo dobra decyzja. Opieka psychologiczno - pedagogiczna na super poziomie. Nauka na dobrym poziomie. Problemy tu się rozwiązuje a nie zamiata pod dywan.

Szkoły podstawowe

4.8
Mama
Termin usługi: wrzesień 2022 

Nie polecam tej szkoły jako rodzic. Duży odpływ dobrych nauczycieli. Dyrekcja tylko stwarza pozory. Uczeń w tej szkole nie jest na pierwszym miejscu.

Odpowiedź obiektu:

Witam. Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem i opinią. Każda wskazówka i opinia jest dla nas cenna. Uwagi rodziców - o ile są życzliwe - stanowią dla nas cenne źródło informacji. Staramy się, aby nasza szkoła była na jak najwyższym poziomie i charakteryzowała się wysoką jakością edukacyjną, wychowawczą oraz ludzką. Ciężko mi odnieść się do pani opinii, Rozumiem, że ten wpis wynika z troski o szkołę, dlatego chętnie spotkam się w gabinecie dyrektora i wysłucham dokładnie pani zastrzeżeń. Bardzo sobie cenię kontakt bezpośredni, a nie dyskusje w przestrzeni wirtualnej. Z wyrazami szacunku. Dyrektor KSP

Szkoły podstawowe

1.2
Mama z ósmej klasy
Termin usługi: październik 2022 

Wiele lat temu podjęliśmy decyzję o posłaniu pierwszego dziecka do Kaziuków. Tak nam się spodobało, że już drugie kończy tę szkołę. Szkoła jest fajna, ciekawa, daje możliwość wszechstronnego rozwoju dziecka. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest też kameralna. Dzieci są zaopiekowane, znają się nie tylko w klasach, ale również między klasami. A po starszym dziecku widzimy, że więzi zbudowane w Kaziukach trwają lata. Szczerze polecamy!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.8
Mama małego Kaziuka
Termin usługi: październik 2022 

Polecam Kaziuki. Do szkoły przeniosłam córkę ze szkoły rejonowej, ktora bardzo negatywnie odbiła się na córce. Była to najlepsza decyzja w życiu. Szkoła mała, klasy kameralne. Kadra zaangażowana z powołaniem i podejściem do dzieci. Szkoła naprawdę przekazuje ważne wartości dzieciom. Córka z uśmiechem i wielka chęcią uczęszcza na lekcje. Sporo zajęć dodatkowych, basen gorąco polecam

Szkoły podstawowe

6.0