Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza

Wybierz numer

58 556-93-35 502-261-509
s...@katoli.gdansk.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
Działalność on-line 
 • Zdjęcie 1/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/30 - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Gdańsk +27 1
 

TV Filmy

5

Zajęcia logopedyczne, luty 2023 r.

Artykuły o nas

O nas

Szkoła kameralna dbająca nie tylko o kształcenie umiejętności, kompetencji kluczowych oraz zdobywanie wiedzy ale łącząca je z dbałością o wychowanie ku wartościom.
W rankingu wyników szkół katolickich  w Polsce, w kategorii egzamin ósmoklasisty 2018/2019 nasza szkoła zajęła 1. miejsce w województwie pomorskim i 10. miejsce w Polsce. Wyniki ostatnich 2 lat zapełniły nam 9 miejsce w Trójmieście a 6 w Gdańsku. Na 168 szkół w Trójmieście.
Nasi rodzice cenią sobie nade wszystko kameralność idąca w parze z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Klasy są mało liczne ok 15 osób. Poczucie bezpieczeństwa i dbałość o dobre relacje. Pomoc psychologiczno - pedagogiczną na wysokim poziomie,  dostępną zarówno dla uczniów, jaki ich rodzin. Na ucznia patrzymy holistycznie, dbając o rozwój wiedzy, przyrost umiejętności, rozwój duchowy, społeczny i emocjonalny oraz zdrowy rozwój fizyczny. Zajęcia edukacyjne zarówno obowiązkowe, jaki dodatkowe dają możliwość rozwoju kompetencji kluczowych warunkujących uczenie się przez całe życie, W naszym zespole ważny jest sport i zdrowy ruch - zajęcia wychowania fizycznego są także prowadzone w formie zajęć na basenie. Trenujemy judo, jazdę na nartach, promujemy kolarstwo i edukację morską. Uczymy porozumiewania się w dwóch językach obcych (angielski, niemiecki) od edukacji wczesnoszkolnej. Programujemy i uczymy korzystania z najnowszej technologii. Nasi rodzice doceniają sposób prowadzenia edukacji zdalnej.

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy planujcie jakiś Dzień Otwarty?
Oczywiście!. w tym roku jest połączony z obchodami 30-lecia szkoły. Na szkolnym FB jest już zaproszenie z podstawowymi informacjami. Szczegóły zostaną podane bliżej terminu. Zapraszamy 5-6 marca
Czy organizowane są zajęcia integracyjne dla nowych uczniów, rozpoczynających naukę w oddziałach 0 czy 1??
Oczywiście, co roku organizujemy spotkania integracyjne dla nowych oddziałów. Jest to nie tylko wspólna zabawa, poznanie się dzieci ale i czas na rozmowę z wychowawcą, pedagogiem, psychologiem i dyrektorem szkoły.
Czy są jeszcze wolne miejsca w klasie pierwszej?
Trwa rekrutacja. Zapraszamy do kontaktu
Czy są jeszcze miejsca w zerówce?
Trwa rekrutacja, zapraszamy do kontaktu.
Czy są zajęcia nauki gry w szachy? Programowania? Dodatkowy sport?
Tak dla oddziału 0 i 1 szachy są zajęciami obowiązkowymi, w kolejnych dla chętnych. Współpracujemy z firmą Go4Robot - prowadzi zajęcia z programowania dla chętnych uczniów. W ramach lekcji i zajęć świetlicowych programujemy z ozobotami. Na informatyce zgodnie z programem nauczania.
Prowadzimy zajęcia na basenie. Uczymy i doskonalimy jazdę na nartach w ramach Białej Szkoły. Dla chętnych jest też judo .
Czy można jeszcze dołączyć do klas programowo wyższych np. 7?
Witam, jeżeli w oddziale są jeszcze miejsca oczywiście można dołączyć także w klasach 2-8. W poszczególnych oddziałach są pojedyncze wolne miejsca. Zapraszamy do kontaktu, gdyż sytuacja się jest zmienna.
Jakich języków obcych uczą się dzieci w ramach zajęć obowiązkowych? Od której klasy?
Język angielski od oddziału 0.
Język niemiecki od 2 klasy.
Dla chętnych język rosyjski oraz łacina w ramach zajęć dodatkowych.
Czy w szkole jest zatrudniony pedagog/psycholog?
Oczywiście. W szkole pracuje pedagog, który jest zawodowym mediatorem oraz psycholog. Mamy też liczne grono terapeutów: logopedę, terapeutę ręki, prowadzimy TUS, elementy terapii sensorycznej. Zapewniamy wsparcie uczniom, nauczycielom i rodzicom zależnie od potrzeb.
Ile wynosi czesne?
980zł za pierwsze dziecko; 880 za drugie i 530 za dziecko trzecie z rodziny
Czy zerówka ma jakieś zajęcia dodatkowe? Jak wygląda świetlica?
Zajęcia oddziału zero trwają mniej więcej od godz. 8.00 do ok. 13.30 - 14.00 Potem do godz. 17.00 jest opieka na świetlicy, podczas której odbywają się także zajęcia rozwijające uzdolnienia i umiejętności: logicznego myślenia - zagadki matematyczne, koło młodego przyrodnika, robotyka, szachy, judo, zajęcia umuzykalniające, chór dziecięcy. ... . Świetlica poranna jest czynna od godz. 7.00.
Czy za kolejne dziecko, rodzeństwo płacimy mniej?
Tak, zapraszam do kontaktu ze szkołą.
Jak liczne są klasy?
To zależy od poziomu edukacyjnego. Ok 15 uczniów.
Czy w świetlicy są prowadzone jakieś zajęcia?
W szkole jest bogata oferta zajęć dodatkowych realizowanych w ramach zajęć świetlicowych. Zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne, koło młodego przyrodnika, zajęcia muzyczne, taneczne, językowe, logopedyczne, eksperymentowanie, łacina, terapia pedagogiczna, szachy, programowanie, bieg na orientację.
Są także zajęcia dodatkowo płatne: judo, robotyka
Czy program jest rozszerzony? Jaka jest oferta?
Tak. Języki obce od edukacji wczesnoszkolnej (niemiecki, angielski), zajęcia na basenie w ramach wychowania fizycznego, zajęcia informatyki, muzyki i językowe w edukacji wczesnoszkolnej prowadzone przez specjalistów. Zwiększona ilość godzin z języków obcych w klasach 4-8. Nauka i doskonalenie jazdy na nartach w ramach Białej Szkoły.
Czy można odwiedzić szkołę?
Oczywiście, zapraszamy do kontaktu i w odwiedziny. Także o zapoznanie z naszymi działaniami poprzez wirtualny spacer dostępny na stronie szkoły oraz profil FB i stronę internetową.
Czy w szkole są mundurki?
Tak, proszę odwiedzić naszą stronę internetową i profil FB - bada widoczne.
Czy szkoła ma sale gimnastyczną?
Tak, ale małą więc ze starszymi klasami zajęcia prowadzimy na sali Sportstacji.
Do której jest świetlica? Od której rano?
Opiekę świetlicową zapewniamy od. 7.00 do 17.00
Czy jest w szkole oddział zero?
Oczywiście. Zapraszamy
Czy zajęcia dodatkowe są też prowadzone zdalnie?
Oczywiście
Czy podczas edukacji zdalnej nauczyciele łączą się z uczniami on line?
Oczywiście na każdej lekcji. Także zajęcia wychowania fizycznego w części odbywają się on line.

Opinie (8)

Mama ucznia
Opinia wyróżniona  |  Termin skorzystania z usługi: marzec 2023 

Kameralna szkoła, ogromne wsparcie ucznia zarówno psychologiczne jak i metodyczne. Gorąco polecam

w kategorii

Szkoły podstawowe

5.8
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • bezpieczeństwo:
  6
 • ocena ogólna:
  6
mam
Termin skorzystania z usługi: luty 2023 

Syna przeniosłam do Kaziuków ze szkoły rejonowej. To bardzo dobra decyzja. Opieka psychologiczno - pedagogiczna na super poziomie. Nauka na dobrym poziomie. Problemy tu się rozwiązuje a nie zamiata pod dywan.

w kategorii

Szkoły podstawowe

4.8
 • poziom nauczania:
  5
 • zajęcia dodatkowe:
  4
 • wyposażenie:
  4
 • bezpieczeństwo:
  6
 • ocena ogólna:
  5
Mama
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2022 

Nie polecam tej szkoły jako rodzic. Duży odpływ dobrych nauczycieli. Dyrekcja tylko stwarza pozory. Uczeń w tej szkole nie jest na pierwszym miejscu.

Odpowiedź obiektu:

Witam. Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem i opinią. Każda wskazówka i opinia jest dla nas cenna. Uwagi rodziców - o ile są życzliwe - stanowią dla nas cenne źródło informacji. Staramy się, aby nasza szkoła była na jak najwyższym poziomie i charakteryzowała się wysoką jakością edukacyjną, wychowawczą oraz ludzką. Ciężko mi odnieść się do pani opinii, Rozumiem, że ten wpis wynika z troski o szkołę, dlatego chętnie spotkam się w gabinecie dyrektora i wysłucham dokładnie pani zastrzeżeń. Bardzo sobie cenię kontakt bezpośredni, a nie dyskusje w przestrzeni wirtualnej. Z wyrazami szacunku. Dyrektor KSP

w kategorii

Szkoły podstawowe

1.2
 • poziom nauczania:
  2
 • zajęcia dodatkowe:
  1
 • wyposażenie:
  1
 • bezpieczeństwo:
  1
 • ocena ogólna:
  1
Mama z ósmej klasy
Termin skorzystania z usługi: październik 2022 

Wiele lat temu podjęliśmy decyzję o posłaniu pierwszego dziecka do Kaziuków. Tak nam się spodobało, że już drugie kończy tę szkołę. Szkoła jest fajna, ciekawa, daje możliwość wszechstronnego rozwoju dziecka. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest też kameralna. Dzieci są zaopiekowane, znają się nie tylko w klasach, ale również między klasami. A po starszym dziecku widzimy, że więzi zbudowane w Kaziukach trwają lata. Szczerze polecamy!

w kategorii

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.8
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Rodzic
Termin skorzystania z usługi: październik 2022 

Duży odpływ nauczycieli przedmiotowych. czerwiec 2021 - 2 tygodnie przed końcem roku odchodzi 3 nauczycieli wczesnoszkolnych. Duży odpływ uczniów. np z jednej klasy odeszło 5 osób przed wakacjami. Na ich miejsce przyszedł 1 uczeń. Utrudniony kontakt z nauczycielami - spotkanie proponują pół godziny przed lekcjami o 7.30. W innych szkołach prywatnych na miejsce się czeka, tutaj są dostępne od ręki - przypadek?

Odpowiedź obiektu:

Witam.
Bardzo dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem i opinią.
Każda wskazówka i opinia jest dla nas cenna. Uwagi rodziców - o ile są życzliwe - stanowią dla nas cenne źródło informacji.
Staramy się, aby nasza szkoła była na jak najwyższym poziomie i charakteryzowała się wysoką jakością edukacyjną, wychowawczą oraz ludzką.
Ciężko mi odnieść się do opisywanej przez pana/panią informacji, ponieważ zostałem dyrektorem po opisywanym zdarzeniu.
Rozumiem, że pana/pani wpis wynika z troski o szkołę, dlatego chętnie spotkam się w gabinecie dyrektora i wysłucham dokładnie opisywanej przez pana/panią historii.
Bardzo sobie cenię kontakt bezpośredni, a nie dyskusje w przestrzeni wirtualnej.

Z wyrazami szacunku.
Dyrektor KSP

w kategorii

Szkoły podstawowe

3.0
 • poziom nauczania:
  3
 • zajęcia dodatkowe:
  4
 • wyposażenie:
  3
 • bezpieczeństwo:
  2
 • ocena ogólna:
  -
Mama małego Kaziuka
Termin skorzystania z usługi: październik 2022 

Polecam Kaziuki. Do szkoły przeniosłam córkę ze szkoły rejonowej, ktora bardzo negatywnie odbiła się na córce. Była to najlepsza decyzja w życiu. Szkoła mała, klasy kameralne. Kadra zaangażowana z powołaniem i podejściem do dzieci. Szkoła naprawdę przekazuje ważne wartości dzieciom. Córka z uśmiechem i wielka chęcią uczęszcza na lekcje. Sporo zajęć dodatkowych, basen gorąco polecam

w kategorii

Szkoły podstawowe

6.0
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • bezpieczeństwo:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Mama dwójki Kaziukowiczow
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2022 

Szkoła, do której moje dziecko codziennie chodzi z chęcią i uśmiechem. Dzieci nie są anonimowe i każde jest ważne. Dobry kontakt z kadrą, kadra zaangażowana w pracę. Wysoki poziom nauki. Dyrekcja oddana szkole, dużo się dzieje. Jest pedagog, psycholog, logopeda, którzy współpracują z dziećmi i rodzicami. Sporo zajęć dodatkowych, wyjazdów, atrakcji. Polecam

w kategorii

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.8
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Zwykły Rodzic
Termin skorzystania z usługi: grudzień 2021 

Szkoła ma fajny klimat. Fajni nauczyciele. Przytulnie. Trochę za liczne klasy, bo to jednak kameralne ma być... To zaburza indywidualne podejście i atmosferę...

w kategorii

Szkoły podstawowe

4.8
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  5
 • wyposażenie:
  3
 • bezpieczeństwo:
  6
 • ocena ogólna:
  4