Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS

Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS

Wybierz numer

58 305-34-99 884-034-040 572-295-603
l...@liceumspartakus.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/21 - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/21 - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/21 - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/21 - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS Gdańsk +18 1
 

O nas

Licea Mundurowe SPARTAKUS skupiają młodzież zainteresowaną specyfiką służb mundurowych oraz zdobyciem umiejętności związanych z bezpieczeństwem i różnorodną sprawnością. Naszymi podst. wartościami są odwaga, uczciwość, szacunek i samodyscyplina.
Uczniowie poznają zasady funkcjonowania poszczególnych komórek organizacyjnych właściwych służb i urzędów. Realizowane są wyjazdy studyjne do szkół wyższych, jednostek organizacyjnych podległych MON i MSWiA. Szkoła zapewnia zajęcia z zakresu szkoleń strzeleckich i organizuje obozy integracyjne oraz poligonowo - sprawnościowe. Kadeci zdobywają stosowną wiedzę m.in. na kursach spadochronowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownika wodnego, zabezpieczania imprez masowych, pilotowania bezzałogowych statków powietrznych, Leader. Przedmiot Sporty walki realizowany jest w oparciu o autorski program szkoły, który bazuje na technikach samoobrony i technikach interwencji. Na tych zajęciach oraz w trakcie zajęć z edukacji mundurowych młodzież jest systematycznie przygotowywana do ćwiczeń, które składają się na test sprawności fizycznej przy przyjęciach do pracy w służbach mundurowych.
 
Etos szkoły i kształcenie mundurowe wyróżnia nas na tle innych średnich szkół ogólnokształcących, pomagając naszym uczniom rozwijać silny charakter i nabywać umiejętności życiowe. Edukacja i przygoda - te dwa słowa określają to, co Szkoła zapewnia swoim uczniom. W SPARTAKUSIE realizowana jest podstawa programowa MEN dla liceum ogólnokształcącego poszerzona o dodatkowe przedmioty i zajęcia związane z edukacją mundurową i sportem.
 
Jesteśmy szkołą selektywną, od kandydatów wymagamy przejścia testów sprawnościowych i rozmowy kwalifikacyjnej, która ma wpływ na przyjęcie w szeregi uczniów SPARTAKUSA. Konsekwentnie pracujemy nad podwyższaniem wyników nauczania i wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań metodycznych.
 
Nasi absolwenci przygotowywani są nie tylko do studiowania w trybie dziennym, ale też do pracy w służbach bezpośrednio po ukończeniu szkoły i kontynuacji dalszego kształcenia w trybie zaocznym. Modyfikujemy i rozwijamy ofertę o innowacyjne metody, aby jak najlepiej i najskuteczniej wpływać na rozwój i kompetencje naszych podopiecznych.

Oceny (16)

Paulina Walaszek
Termin usługi: luty 2024 

Moj synus Bartek jest teraz w klasie maturalnej. Jestesmy z mezem i Bartkiem zachwyceni! Bardzo zaluje, ze moja starsza corka poszla do innego liceum. Polecam wszystkim

Szkoły średnie

6.0
Anita K
Termin usługi: luty 2024 

Bardzo polecam. Córka zadowolona, matury próbne idą świetnie. Trzymam kciuki za moją tegoroczną maturzystkę i wszystkich pozostałych, na pewno pójdzie wam świetnie!

Szkoły prywatne i społeczne

6.0
mama ucznia
Termin usługi: listopad 2023 

Moja córka kończy w tym roku to liceum i nigdy nie myślałam że to powiem, ale sama mówi że będzie jej tej szkoły na pewno brakować. Tak jak na początku nie była do końca przekonana do pójścia do liceum mundurowego, tak teraz rozważa pójście do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Widać jak szkoła rozbudziła w niej pasje do munduru mimo, że absolutnie nikt ani ze szkoły, ani w domu jej do tego nie zmuszał.

Szkoły średnie

6.0
mama ucznia
Termin usługi: lipiec 2023 

Wspaniała szkoła! Kształtuje charaktery, przekazuje fajne wartości - alternatywa dla wyścigu szczurów, rywalizacji bezduszności. Tutaj stawia się na wzajemne wspieranie się, pomaganie słabszym, pracę nad sobą. Wymagania wysokie ale bardzo przyjazna atmosfera. Syn zadowolony, bardzo dobrze czuje się w szkole.

Szkoły średnie

6.0
Kkk
Termin usługi: lipiec 2023 

Szkoła fajna,z fajnymi zajęciami dla kogoś kto interesuje się tematyką wojskową, podejście nauczycieli nie za bardzo, wymagania duże,a tłumaczenie nie za bardzo no i polecam przeczytać statut szkoły paragraf 54 punkt 4, bardzo ważny punkt

Odpowiedź obiektu:

Paragraf 54 punkt 4 Statutu Szkoły stanowi, iż w przypadku nieotrzymania promocji do klasy 2 uczeń nie ma możliwości powtarzania klasy 1 oraz ponownego udziału w rekrutacji. Poziom i wymagania nauczycieli faktycznie są wysokie. Głównym celem szkoły jest przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego. Brak promocji oznacza otrzymanie co najmniej 3 ocen niedostatecznych na koniec roku, a co za tym idzie nie wystarczające starania oraz pracę ucznia klasy 1. W klasach wyższych jest możliwość powtarzania klasy.

Szkoły średnie

4.6
Rodzic
Termin usługi: maj 2023 

Polecam szkołę, dla dziecka które interesuje się tematyką wojskową i militarną jest to doskonały wybór. Szczególnie klasa OPW. Obozy tematyczne, uczestnictwo w imprezach lokalnych i państwowych. Poziom nauki przedmiotów maturalnych na wysokim poziomie, trzeba się przykładać do nauki.

Szkoły średnie

5.6
Lu
Termin usługi: maj 2022 

Super kadra, zajęcia dodatkowe dają mnóstwo pozytywnych doświadczeń, dobry poziom nauczania. Polecam

Szkoły średnie

6.0
Izabela
Termin usługi: maj 2022 

Serdecznie polecam, nauczanie na wysokim poziomie.

Szkoły średnie

6.0
Weronika
Termin usługi: maj 2022 

Super liceum! Ciekawe zajęcia o tematyce militarnej, szkolenia strzeleckie, poligony oraz zajęcia z różnych sportów walki. Nauczyciele dobrze przygotowali mnie do matury! Polecam szkole i pozdrawiam nauczycieli!

Szkoły średnie

6.0
Aneta
Termin usługi: maj 2022 

Moja córka chodzi do tej szkoły i jestem bardzo zadowolona. Rozwija swoje zainteresowania, w szkole ma przyjaciół których połączyła wspólna pasja. Szkoła się stara i staje na wysokości zadania organizując obozy zajecia dodatkowe. Kadra jest na wysokim poziomie wyspecjalizowana. Jeśli ktoś ma wątpliwości jaka szkole wybrać, polecam naprawdę to liceum.

Szkoły średnie

6.0
MadMax
Termin usługi: kwiecień 2022 

Jestem bardzo zadowolony ze szkoły. Uwielbiam wf z panem Patrykiem i Pani od j. rosyjskiego jest mega fajna!

Szkoły średnie

6.0
Agnieszka
Termin usługi: kwiecień 2022 

Szkoła jedyna w swoim rodzaju! Kadra pedagogiczna wykwalifikowana i z wielkim zaangażowaniem, potrafiąca zaszczepić w młodym człowieku pasję i chęć do nauki! W szkole panuje przyjacielska atmosfera, ogólna życzliwość i wzajemna tolerancja, wszyscy rozumieją po co tutaj przyszli i co chcą osiągnąć! Super wyjazdy, obozy, szkolenia! ogromna wiedza i doświadczenie nauczycieli a do tego super podejście sprawiają ze chodzenie do tej szkoły to wielka przyjemnoścć i zarazem duma, ze jestem częścią tej społeczności! Kobieta w mundurze- nie mogę się doczekać pracy w zawodzie!

Szkoły średnie

5.8
Gosia
Termin usługi: kwiecień 2022 

Dzieci zadowolone to najważniejsze

Szkoły prywatne i społeczne

6.0
Ania
Termin usługi: kwiecień 2022 

Jak ktoś myśli pracować w "służbach" to nie ma lepszej szkoły. Bardzo polecam. Fajna szkoła, świetna kadra, ciekawe zajęcia.

Szkoły średnie

6.0
Mariola BS
Termin usługi: kwiecień 2022 

Szkoła znakomita, prowadzą ja ludzie z pasją.

Szkoły prywatne i społeczne

6.0
Szkoła robi wszystko aby pomóc każdemu uczniowi bogaty program zajęć dodatkowych miła atmosfera i życzliwość wysoki poziom nauczania
Termin usługi: kwiecień 2022 

Szkoła robi wszystko aby pomóc każdemu uczniowi bogaty program zajęć dodatkowych miła atmosfera i życzliwość wysoki poziom nauczania

Szkoły prywatne i społeczne

5.8