Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS

80-396 Gdańsk, Kołobrzeska 75 Mapka
58 305-34-99, 884-034-040, 572-295-603
l...@liceumspartakus.pl pokaż
www.liceumspartakus.pl

Napisali o nas

O nas

Licea Mundurowe SPARTAKUS skupiają młodzież zainteresowaną specyfiką służb mundurowych oraz zdobyciem umiejętności związanych z bezpieczeństwem i różnorodną sprawnością. Naszymi podst. wartościami są odwaga, uczciwość, szacunek i samodyscyplina.

Uczniowie poznają zasady funkcjonowania poszczególnych komórek organizacyjnych właściwych służb i urzędów. Realizowane są wyjazdy studyjne do szkół wyższych, jednostek organizacyjnych podległych MON i MSWiA. Szkoła zapewnia zajęcia z zakresu szkoleń strzeleckich i organizuje obozy integracyjne oraz poligonowo - sprawnościowe. Kadeci zdobywają stosowną wiedzę m.in. na kursach spadochronowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownika wodnego, zabezpieczania imprez masowych, pilotowania bezzałogowych statków powietrznych, Leader. Przedmiot Sporty walki realizowany jest w oparciu o autorski program szkoły, który bazuje na technikach samoobrony i technikach interwencji. Na tych zajęciach oraz w trakcie zajęć z edukacji mundurowych młodzież jest systematycznie przygotowywana do ćwiczeń, które składają się na test sprawności fizycznej przy przyjęciach do pracy w służbach mundurowych.
 
Etos szkoły i kształcenie mundurowe wyróżnia nas na tle innych średnich szkół ogólnokształcących, pomagając naszym uczniom rozwijać silny charakter i nabywać umiejętności życiowe. Edukacja i przygoda - te dwa słowa określają to, co Szkoła zapewnia swoim uczniom. W SPARTAKUSIE realizowana jest podstawa programowa MEN dla liceum ogólnokształcącego poszerzona o dodatkowe przedmioty i zajęcia związane z edukacją mundurową i sportem.
 
Jesteśmy szkołą selektywną, od kandydatów wymagamy przejścia testów sprawnościowych i rozmowy kwalifikacyjnej, która ma wpływ na przyjęcie w szeregi uczniów SPARTAKUSA. Konsekwentnie pracujemy nad podwyższaniem wyników nauczania i wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań metodycznych.
 
Nasi absolwenci przygotowywani są nie tylko do studiowania w trybie dziennym, ale też do pracy w służbach bezpośrednio po ukończeniu szkoły i kontynuacji dalszego kształcenia w trybie zaocznym. Modyfikujemy i rozwijamy ofertę o innowacyjne metody, aby jak najlepiej i najskuteczniej wpływać na rozwój i kompetencje naszych podopiecznych.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

5.8

w kategorii

Szkoły średnie

 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  5
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • bezpieczeństwo:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.8
 

Sylwia - opinia

To jest pierwsza szkoła, do której syn chodzi z przyjemnością nawet w czasie nauki zdalnej(!). Kiedy wokół nic się nie dzieje, bo pandemia wszystko paraliżuje, szkoła organizuje konkursy, koła zainteresowań, szkolenia profilowe i stara się by uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale też rozwijali swoje militarne pasje! Polecam!

 • Sylwia
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2021
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły średnie

 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • bezpieczeństwo:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Anna - opinia

Moje dziecko jest uczniem Spartakusa. Śmiało mogę polecić tę szkołę. Zarówno ja jak i syn jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo fajni nauczyciele, którzy chętnie współpracują. Ciekawe zajęcia i wyjścia związane z danym profilem. Apele porządkowe, mundury, poligony, wszystkie bieżące sprawy i wydarzenia dokumentowane na fb. Dodatkowo bardzo sprawnie zorganizowane nauczanie zdalne. Bardzo polecam tę szkołę.

 • Anna
 • Termin skorzystania z usługi: maj 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »