LPP S.A.

adres
80-769 Gdańsk, Łąkowa 39/44 pokaż na mapie
 
inne oddziały
telefon
58 769-69-00  fax:  58 769-69-09
e-mail
l...@lppsa.com pokaż
www
www.lppsa.com

Napisali o nas

O nas

W ciągu ponad 20 lat, z lokalnego przedsiębiorstwa z Gdańska, stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych firm odzieżowych. LPP tworzy ponad 22 tys. miejsc pracy i zarządza 5 markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

 
Od 15 lat salony marek LPP obecne są w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a od 2014 roku marka Reserved dostępna jest na rynku niemieckim. W tym samym roku firma rozpoczęła także swoją ekspansję na Bałkany. Rok później, w 2015 roku LPP otworzyło pierwsze pozaeuropejskie sklepy Reserved w: Egipcie, Katarze, Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej, a w styczniu 2016 roku marka Reserved zadebiutowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na początku 2017 roku uruchomiono pierwsze sklepy LPP na Białorusi.
 
Centrala firmy znajduje się w Gdańsku, a jej filia w Krakowie. W Pruszczu Gdańskim firma stworzyła jedno z najnowocześniejszych w tej części Europy centrów logistycznych odzieży. W Warszawie znajduje się też Biuro produktowe marki Reserved oraz showroomy wszystkich marek. Ponadto LPP posiada także biura w Chinach oraz w Bangladeszu. 

Od 2001 r. firma jest notowana na warszawskiej GPW, a w 2014 r. awansowała do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów warszawskiego parkietu.

W ciągu ponad 20 lat działalności firma była wielokrotnie nagradzana przez media i organizacje branżowe, co potwierdza jej wkład w rozwój polskiej gospodarki i efektywność podejmowanych decyzji biznesowych. 

Wybrane nagrody:
 
Ranking Najcenniejszych Polskich Marek Dziennika "Rzeczpospolita"
Nagroda Pulsu Biznesu – Giełdowa Spółka Roku - Relacje Inwestorskie
Nagroda Dziennika Giełdy Parkiet za najlepsze prowadzenie relacji inwestorskich
Nagroda Ministerstwa Gospodarki – Marka Polskiej Gospodarki – kategoria „Handel”
Nagroda Dziennika „Rzeczpospolita” – plebiscyt „Lista 2000”
Nagroda amerykańskiego Forbes’a – „Most Innovative Growth Companies”
Nagroda "Rzeczpospolitej" dziesięciolecia - Index of Success
Ranking Forbes – „100 Największych Polskich Firm Prywatnych” 

Galeria zdjęć

przejdź do pełnej mapy »