LPP S.A.

LPP S.A.

Wybierz numer

58 769-69-00
l...@lpp.com pokaż
  • Zdjęcie 1/19 - LPP S.A. Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/19 - LPP S.A. Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/19 - LPP S.A. Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/19 - LPP S.A. Gdańsk +16 1
 

TV Filmy

Okiem żurawia: Dolne Miasto
16865

Okiem żurawia: Dolne Miasto

O nas

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. LPP tworzy ponad 24 tys. miejsc pracy i zarządza 5 markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.
 
Od 2002 roku salony marek LPP obecne są w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a od 2014 roku marka Reserved dostępna jest na rynku niemieckim, gdzie aktualnie działa już 19 salonów polskiego producenta. W tym samym roku firma rozpoczęła także swoją ekspansję na Bałkany. Rok później, w 2015 roku LPP otworzyło pierwsze pozaeuropejskie sklepy Reserved, m.in. w takich krajach jak: Egipt, Kuwejt, czy Katar. We wrześniu 2017 roku firma zadebiutowała na rynku brytyjskim, uruchomiając flagowy salon na prestiżowej Oxford Street w Londynie. Rok 2018 przyniósł kolejne debiuty salonów LPP na nowych rynkach, tym razem w Izraelu, Kazachstanie oraz Słowenii. 
W 2019 roku spółka otworzyła pierwsze sklepy w Bośni i Hercegowinie oraz w Finlandii, a 2 lata później - w 2021 roku umocniła swoją obecność na Bałkanach, debiutując na siódmym już rynku tego regionu - w Macedonii Północnej.

Obecnie oferta LPP dostępna jest w 39 krajach, w tym na 25 rynkach spółka prowadzi sprzedaż stacjonarną w oparciu o bogatą sieć ponad 1,8 tys. sklepów. Z kolei sprzedaż e-commerce spółki dostępna jest już w ponad 30 krajach.
 
Centrala firmy znajduje się w Gdańsku, gdzie funkcjonują m.in. działy projektowe Reserved, Cropp i Sinsay. Kolekcje Mohito i House powstają w filii w Krakowie. W Warszawie znajduje się też biuro produktowe marki Reserved. Ponadto LPP posiada biura w Chinach oraz w Bangladeszu.

Polski producent odzieży jest zarazem właścicielem Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim - jednego z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów branży odzieżowej w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Od 2001 r. firma jest notowana na warszawskiej GPW, a w 2014 r. awansowała do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów warszawskiego parkietu.

W ciągu 30 lat działalności firma była wielokrotnie nagradzana przez media i organizacje branżowe, co potwierdza jej wkład w rozwój polskiej gospodarki i efektywność podejmowanych decyzji biznesowych. 

Wybrane nagrody:
Nagroda Dziennika "Rzeczpospolita" Orzeł Innowacji w kategorii "Przedsiębiorstwo"
Nagroda Dziennika "Rzeczpospolita" Zielony Orzeł Rzeczpospolitej w kategorii "Firma"
Nagroda Digital Excellence (CIONET Polska) w kategorii "Digital Capabilities"
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii "Narodowy Sukces"
Ranking Najcenniejszych Polskich Marek Dziennika "Rzeczpospolita"
Nagroda Pulsu Biznesu – Giełdowa Spółka Roku - Relacje Inwestorskie
Nagroda Dziennika Giełdy Parkiet za najlepsze prowadzenie relacji inwestorskich
Nagroda Ministerstwa Gospodarki – Marka Polskiej Gospodarki – kategoria „Handel”
Nagroda Dziennika „Rzeczpospolita” – plebiscyt „Lista 2000”
Nagroda amerykańskiego Forbes’a – „Most Innovative Growth Companies”
Nagroda "Rzeczpospolitej" dziesięciolecia - Index of Success
Ranking Forbes – „100 Największych Polskich Firm Prywatnych”