Magellanum Akademickie Liceum Ogólnokształcące

Magellanum Akademickie Liceum Ogólnokształcące

Wybierz numer

58 352-05-78 601-050-693
s...@magellanum.edu.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
  • Zdjęcie 1/30 - Magellanum Akademickie Liceum Ogólnokształcące Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/30 - Magellanum Akademickie Liceum Ogólnokształcące Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/30 - Magellanum Akademickie Liceum Ogólnokształcące Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/30 - Magellanum Akademickie Liceum Ogólnokształcące Gdańsk +27 1
 

TV Filmy

20

Kartka dla Magellana

O nas

Drodzy Uczniowie! Wiemy, że każdy z Was jest inny, ma inne zdolności, zainteresowania i ambicje. Jeżeli szukacie Państwo kameralnej szkoły z indywidualnym podejściem do każdego ucznia - to zapraszamy do kontaktu.Telefon inf. 58 325-24-80
Drodzy Uczniowie!
Wiemy, że każdy z Was jest inny, ma inne zdolności, zainteresowania i ambicje. Właśnie z tych powodów nasza oferta jest szeroka. Masz z czego wybrać. Wybierasz Ty.
Jeżeli szukacie Państwo kameralnej szkoły z indywidualnym podejściem do każdego ucznia - to zapraszamy do kontaktu. Telefon inf. 58 325-24-80
Magellanum – Liceum Ogólnokształcace dla Młodzieży w Gdańsku
W roku szkolnym  2021/22
Profil artystyczno-dziennikarski = humanistyczny
Koło dziennikarskie; Koło rysunkowo-malarskie; Koło historii sztuki; Redakcja w praktyce „Czasopismo Kurier Magellana”
Profil ekologiczny = biologiczno-chemiczny
Koło z Greenpeace; Koło ratownictwa chemicznego (jak neutralizować wypadki ekologiczne); Koło eko-dietetyki; Wolontariat w schronisku
Profil e-sportowy = matematyczno-informatyczny
 Koło e-sportowe (jak sprawnie współdziałać uczestnicząc w zespołowych grach sportowych)
Skutecznie uczymy angielskiego i niemieckiego.
Dodatkowo proponujemy trening metody szybkiego uczenia i zapamiętywania, skuteczna nauka matematyki do matury, strefa aktywności fizycznej (turystyka), strefa młodzieży - warsztaty psychologiczne.
Chętnie i owocnie współpracujemy z uczniami z problemami zdrowotnymi (słabowidzenie, słabosłyszenie, niepełnosprawność ruchowa, Zespół Aspergera). Nauczanie wspomagają specjaliści: oligofrenopedagodzy, surdopedagodzy, tyflopedagodzy, socjoterapeuci, pedagog, psycholog.
Zniżki w czesnym - informacje na miejscu udzielane konkretnym zainteresowanym osobiście. Promocje nie łączą się. Udzielamy zniżki w czesnym osobom z orzeczeniem PPP lub za osiągnięcia w nauce albo ze względów społecznych; Zajęcia e-sportowe tylko w wersji pełnopłatnej.
Zapraszamy.

Oceny (24)

(rodzice ucznia kl. 1)
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: maj 2023 

Dzień dobry. Myślę, że nie ma co wiele opisywać z naszej i syna strony, iż w przypadku naszego dziecka była to szkoła pierwszego wyboru. Co za tym idzie szkoła z dużym entuzjazmem z podejściem do każdego ucznia indywidualnie i z wielkim szacunkiem. Szkoła z klimatem rodzinnym, w której nie ma chaosu. Myślę, że choć trochę pomogliśmy.

Szkoły średnie

5.8
Rodziciele
Termin usługi: listopad 2023 

Moi synowie chodzą do tej szkoły i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. () Tutaj czują się dobrze i chcą się uczyć, bo są za to chwaleni i sprawiedliwie oceniani.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
M.
Termin usługi: listopad 2023 

Nie przeszkadzają nam nawet zbyt małe klasy. Mój syn nigdy nie miał z tym problemu, chociaż w pewnym momencie w jego klasie były tylko trzy osoby. Jest otwarty, łatwo nawiązuje kontakty i uwielbia dyskutować, zwłaszcza w domu

Szkoły średnie

6.0
Jaro
Termin usługi: maj 2023 

Do tej pory same plusy ,wszystko skrupulatnie tłumaczone, włączanie w rozmowy ,ogromny plus za multimediów na zajęciach fakultatywnych. Mogę tylko ubolewać, że mam do was daleko. Jeżdżę z Gdyni. Świetny personel, bardzo interesujące zajęcia, dostępność online jeśli jest taka potrzeba. Koszt nauki również bardzo przystępny. Nie widzę minusów.

Szkoły średnie

6.0
Mama Ani
Termin usługi: maj 2023 

Dzień dobry Ja osobiście, jestem bardzo zadowolona, ponieważ córka kilkakrotnie pytana przeze mnie, czy chce zmienić szkołę odpowiadała, że absolutnie nie. Obserwując ją, jestem bardzo zadowolona z jej wyboru szkoły. Nacisk jaki szkoła kładzie na kulturę osobistą uczniów, atmosferę w szkole, nauczycieli wymagających lecz bardzo pomocnych uczniom. Być może w rankingach szkolnych nie jest w czołówce , ale mam nadzieję, że wiedza, którą zdobędą uczniowie pozwoli w kolejnych pokoleniach osiągnąć Magellanum wymarzone cele. Jeśli chodzi o kontakt z wychowawcami, innymi nauczycielami, dyrekcją, ze strony rodzica, określę jako bezproblemowy i wręcz z odwrotną reakcją. Z tego co wiem od Ani, ona też nie ma z tym problemu.

Szkoły średnie

6.0
Niebieska
Termin usługi: maj 2021 

W szkole lubię przerwy, znajomych i przyjaciół. Czasami robimy niezłe jaja. Chcę do szkoły, do innych ludzi.

Kursy przygotowujące do egzaminów

5.6
Niebieska
Termin usługi: maj 2021 

Szkoła rozwija nasze talenty. Kółka, konkursy i takę tam sprawy. No i są stypendia.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.6
Niebieska
Termin usługi: maj 2021 

Szkoła uczy nas żyć w społeczności - z innymi ludźmi. :) Jest dobrze

Szkoły średnie

5.4
Piotrek
Termin usługi: marzec 2021 

W liceum przede wszystkim ludzie nie traktują cię jak dziecko. Czerwone paznokcie? Ok, tylko uważaj na wf. Różowe włosy? Spoko, nikomu nie robi to krzywdy. Twoja sprawa. Jak trafi ci się fajna klasa to będzie fajnie, jeśli trafisz na id****w to wiadomo Trudno powiedzieć czy jest fajnie czy nie, bo to zależy w głównej mierze od klasy, od nauczycieli i osobistego podejścia. W tej szkole lekcje są dla mnie bardziej zrozumiałe. Nauczyłem się tu więcej. Jest mniejsza klasa, łatwiej się skupić na lekcji. Jest mniej problemów z kolegami.

Kursy przygotowujące do egzaminów

6.0
Uczennica
Termin usługi: marzec 2021 

W moim LO nie było podziału na tych popularnych i tych nudnych, już nie liczyło się kto ile ma lajków pod profilowym. W podstawówce wszystkie osoby mogły być w jednej klasie niezależnie od poziomu, a w szkole średniej robi się selekcja i ci najmniej chętni do nauki maja problemy. W liceum zazwyczaj dobrze sobie radzą osoby, które mają trochę więcej ambicji. Ludzie się dobierają w paczki takich, którym zależy na podobnych rzeczach. Dzięki temu łatwiej mi było znaleźć przyjaciół. To jest moje obiektywne zdanie, bo na takie szkoły akurat miałam okazję trafić. Dla mnie szkoła spoko, belfrzy się starają. Jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć spoko, dostaniesz pomoc.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.8
Aśka
Termin usługi: marzec 2021 

To czy jest fajnie to zależy od kilku rzeczy: od konkretnej szkoły, klasy na którą trafisz i twojego nastawienia. Dla mnie fajnie. Różnica między podstawówką a liceum jest moim zdaniem duża - przede wszystkim większość osób ma wywalone. Pamiętam, że w podstawówce ludzie się bardzo oceniali poprzez zainteresowania, styl itd., a w LO nikogo nie obchodziło co robisz i jak się ubierasz. Po prostu jak ktoś komuś nie pasował to mniej ze sobą gadali. Kolejna różnica to to, że nauczyciele wymagają od ciebie więcej - teraz ty musisz pilnować wszystkich popraw, dopytywać się, trzeba robić dużo więcej by zaliczyć przedmiot - ale to normalne, jak ktoś się dobrze uczy to nie będzie z tym miał problemu. Ogólnie to dla mnie liceum było milion razy lepsze niż podstawówka - czułam się bardziej doceniana za to, że się staram, a nie że jak w ósmej klasie, ktoś nagle ma taką samą ocenę jak ja bo zrobił jakiś durny plakacik czy coś w tym stylu.

Szkoły średnie

5.8
Mama absolwentki i uczennicy.
Termin usługi: czerwiec 2018 

Jestem Mamą absolwentki tego liceum i moje dziecko szkołę zawsze wspomina jako 3 lata miłej atmosfery oraz możliwości zdobywania sporego doświadczenia życiowego. Każdy może czuć się tam bezpiecznie oraz mieć godne warunki do nauki. Szkoła daje możliwość zaangażowania się w różnego rodzaju akcje społeczne oraz uczestnictwa w wolontariatach. Kadra nauczycielska i pracowniczy szkoły są przesympatyczni co wpływa na ogromnie pozytywny wizerunek tego miejsca.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.4
Mama absolwentki i uczennicy.
Termin usługi: czerwiec 2018 

Jako matka absolwentki tego liceum śmiało mogę powiedzieć, że jest to wyjątkowe miejsce. Podczas trzyletniej edukacji w tej szkole moje dziecko poznało wielu wspaniałych przyjaciół i zrozumiało, że istnieją jeszcze nauczyciele uczący z pasją, którzy do każdego ucznia podchodzą w indywidualny sposób. Było jej bardzo ciężko rozstawać się z tą niesamowitą atmosferą i tak fantastycznym miejscem:)

Szkoły średnie

5.0
Babcia
Termin usługi: październik 2017 

Świetna szkoła dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach nauczania. Mój wnuk tam uczęszcza. Magellanum to mała i bardzo bezpieczna szkoła. Nauczyciele o bardzo wysokich kompetencjach, wyspecjalizowani w przeróżnych metodach terapii. Naprawdę polecam!

Szkoły średnie

6.0
M.W.
Termin usługi: 09.01.2013 

Syn uczy się w pierwszej klasie, szkoła sprawia dobre wrażenie i mam nadzieję, że tak pozostanie. Nauczyciele są komunikatywni, chętnie udzielają informacji o postępach w nauce dziecka. Budynek jest w porządku. Szkoła została wybrana ze względu na lokalizację, więc nam bardzo odpowiada, polecam.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.0
Oluchna i Justysia
Termin usługi: 11.05.2010 

Bardzo serdecznie dziękujemy szczególnie pani Kasi i panu Przemkowi za pomoc w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego. Kochamy Was.

Odpowiedź obiektu:

Szerokiej drogi .... Teraz na studia.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
Asia
Termin usługi: październik 2009 

Mówia prawdę i dająwszystko to, co obiecują. łącznie z darmowymi wyprawkami.

Szkoły średnie

6.0
Wasz kochany Kubuś
Termin usługi: wrzesień 2009 

Bardzo dziękuję wszystkim kochanym belfrom, to dzięki Waszej pracy mam szansę nawet na stypendium. Bardzo mi pomogliście. Duża buźka.

Szkoły średnie

6.0
Sylwia
Termin usługi: 2007-2009 

Szkoły średnie

5.8
Piotr
Termin usługi: 2008 

Szkoły średnie

6.0