MOSiR Sopot - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie

MOSiR Sopot

Wybierz numer

58 550-12-15
b...@mosir.sopot.pl pokaż
 • Zdjęcie 1/19 - MOSiR Sopot Sopot 4
 • Zdjęcie 2/19 - MOSiR Sopot Sopot 3
 • Zdjęcie 3/19 - MOSiR Sopot Sopot 2
 • Zdjęcie 4/19 - MOSiR Sopot Sopot +16 1
 

TV Filmy

5671

Karkołomny tor Ninja na sopockim Molo

Imprezy

 • bieg
  mar 2
  sobota, g. 12.00
  Sopot, Łysa Góra w Sopocie
  bilety 40 zł
  ulgowy 30 zł
  Bieg Inki

O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie to jednostka budżetowa Miasta Sopotu, zarządzająca molem, mariną żeglarską, 7 kąpieliskami na sopockich plażach, boiskami przy ul. 23 Marca, parkiem na Błoniach i krytą pływalnią przy ul. Haffnera 57.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie pod tą nazwą funkcjonuje od ponad 40 lat. Do jego najważniejszych zadań należy zarządzanie perłami Sopotu: najdłuższym w całej Europie drewnianym molem o długości ponad 511 metrów, żeglarską mariną na 130 jednostek  i 4300 metrami sopockich plaż.
Plaże w Sopocie, jako jedyne wśród plaż Trójmiasta, można swobodnie przejść, od granicy z Gdynią (od plaży w Kolibkach) do samego Gdańska (do plaży w Jelitkowie) idąc tylko po piasku. Sopockie plaże posiadają 45 numerowanych wejść, a numeracja zaczyna się od granicy z Gdynią. Wydzielono na nich 7 kąpielisk – o ich czystość i o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą dba MOSiR, zamawiając usługę organizacji kąpielisk strzeżonych na czas sezonu letniego.
MOSiR w Sopocie zarządza także jedyną sopocką krytą pływalnią przy ul. Haffnera 57, dwoma boiskami sportowymi z pełnym zapleczem sportowym przy ul. 23 Marca, rozległym terenem parkowym o nazwie „sopockie Błonia”, położonym w Sopocie pomiędzy ul. Polną a ul. Bitwy pod Płowcami. Powierzchnia Błoni to obszar ponad 7 ha i znajdują się tam: 3 boiska piłkarskie, miejsca do grillowania, place zabaw, pole do minigolfa, altana, wybieg dla psów i przepiękne trasy spacerowe.
MOSiR Sopot to także ugruntowana marka organizatora wydarzeń sportowych o randze regionalnej, ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Obok wydarzeń sportowych MOSiR zaprasza mieszkańców i turystów do czynnej rekreacji i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Biegi z cyklu „Sopockie 4 Pory Roku” i inne imprezy dla amatorów tłumnie gromadzą uczestników w każdym wieku.