Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

80-833 Gdańsk, Mariacka 25/26 Mapka
 
Inne oddziały:
zobacz więcej
58 326-23-25
s...@archeologia.pl pokaż
www.archeologia.pl
/muzeum.archeologiczne.gdansk

Napisali o nas

O nas

Muzeum gromadzi, konserwuje i opracowuje zbiory archeologiczne; prowadzi badania wykopaliskowe; zajmuje się działalnością naukową, wystawienniczą i edukacyjną.

* * *

W Domu Przyrodników trwa remont i zmiana ekspozycji, oddział jest ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA.
Zapraszamy do zwiedzania innych oddziałów: Spichlerza "Błękitny Baranek", Piwnicy Romańskiej, Grodziska w Sopocie, Muzeum w Gniewie.

* * *

Siedziba Muzeum - Dom Przyrodników - znajduje się na końcu pięknej ulicy Mariackiej w Gdańsku, tuż przy nabrzeżu Motławy. Kamienica pochodzi z XVI wieku. Na sześciu kondygnacjach mieszczą się wystawy archeologiczne, pracownie i biura. Ozdobą budynku jest 36-metrowa wieża widokowa, na którą prowadzą 142 schody. Z jej szczytu można podziwiać panoramę Śródmieścia Gdańska.

Wystawy stałe:
Tajemnice Doliny Nilu
Z bursztynem przez tysiąclecia
Pradzieje Pomorza Gdańskiego
1000 lat Gdańska w świetle wykopalisk

Schorzenia ludności prahistorycznej na ziemiach polskich

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Wideo

Play Gdańscy archeolodzy skopiowali zabytek w 3D Play placu przy ul. Rycerskiej zobacz na mapie Gdańska. Wstęp jest bezpłatny."> Play Archeolodzy zapraszają na weekend Play Piwnica Romańska z XII w. doczeka się otwarcia ul. Na Stępce zobacz na mapie Gdańska może sprawiać wrażenie opuszczonego. Obiekt należy jednak do Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Dawniej był wykorzystywany do tymczasowego przechowywania zabytków bezpośrednio po zakończonych badaniach wykopaliskowych. W 2011 r. muzeum planowało umieścić w budynku pracownię konserwacji zabytków. Z powodu braku pieniędzy nie doszło to do skutku. Jak ocenia MA w Gdańsku, obiekt jest w zadowalającym stanie technicznym. Obecnie w budynku nie są przechowywane żadne zabytki."> Play Stary budynek nieopodal Motławy
Więcej filmów