Muzeum Bursztynu - Oddział Muzeum Gdańska

80-849 Gdańsk, Wielkie Młyny 16 Mapka
789-449-649
 
kasy: 789-449-635
b...@muzeumgdansk.pl pokaż
muzeumgdansk.pl
Godziny otwarcia
codziennie10:00 - 19:00

O nas

Jedno z najmłodszych gdańskich muzeów, swoje podwoje otworzyło w czerwcu 2006 roku. Jego siedzibą jest zabytkowy, unikatowy w skali Europy, gotycko-renasansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej.

Gdańsk zasługuje na tytuł Światowej Stolicy Bursztynu. Od wieków wytwarzano tu biżuterię i przedmioty użytkowe z jantaru. W Muzeum Bursztynu można podziwiać naturalne bryły i inkluzje oraz gotowe już wyroby, np. biżuterię, sztućce, ołtarzyki i szkatułki. Zwiedzający dowie się, jak powstaje jantar i jak się go pozyskuje, pozna jego właściwości i obróbkę na przestrzeni dziejów.

Godziny otwarcia i ceny biletów: https://muzeumgdansk.pl/zaplanuj-wizyte/godziny-otwarcia/

Od 24 lipca zwiedzisz nowe Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie
Nowy adres muzeum:
Wielkie Młyny 16
80-849 Gdańsk


Obiekt jest prezentowany w Przewodniku po Trójmieście

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

2.8

w kategorii

Muzea

 • klimat i wystrój:
  1
   
 • inicjatywy:
  2
   
 • lokalizacja:
  6
   
 • przystępność cen:
  3
   
 • ocena ogólna:
  2
   
średnia ocena (max 6)
2.8
 

Damian B. - opinia

Mam porównanie muzeum w dawniejszej lokalizacji i tej nowej.Zmiana miała być na lepsze.Wyszło źle.Nie lokalizacja,ale całe wnętrze,projektant nie popisał się.Czarna i błyszcząca podłoga wielu osobom,zwłaszcza starszym sprawia kłopot optyczny.Czarne i nieoświetlone schody na drugi poziom? Ile osób już spadło? Gabloty też nieprzemyślane.W dawnym muzeum wszystkie eksponaty były doskonale widoczne,w dobrym oświetleniu,bez oślepiania.W Młynie oświetlenie często bije w oczy,jedna gablota z kolei wcale nie jest oświetlona,ciemno w niej i niewiele można podziwiać. Gablota z bryłami bursztynów w pionie z okienkami oraz ta z inkluzjami jest tak wysoka,że tylko super wysoka osoba jest w stanie zobaczyć te rzędy na górze. Dawniejsze muzeum miało więcej eksponatów wyrobów,ciekawszych i więcej brył w różnorodnych barwach. Jedyna dobra ekspozycja jest w sklepie.Czy chodzi tylko o zyski ze sprzedaży? A na marginesie jedna toaleta to trochę mało.Kolejka..

 • Damian B.
 • Termin skorzystania z usługi: lipiec 2021
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »