OZE-BIOMAR fotowoltaika

OZE-BIOMAR

Wybierz numer

58 350-16-35
k...@oze-biomar.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej
 • Zdjęcie 1/17 - OZE-BIOMAR Gdynia 4
 • Zdjęcie 2/17 - OZE-BIOMAR Gdynia 3
 • Zdjęcie 3/17 - OZE-BIOMAR Gdynia 2
 • Zdjęcie 4/17 - OZE-BIOMAR Gdynia +14 1
 

TV Filmy

38

Fotowoltaika dla Volvo od OZE-Biomar

O nas

OZE-Biomar - Twoi Ludzie od OZE | Fotowoltaika | Pompy Ciepła | Magazyny Energii | Elektromobilność
Zajmujemy się projektowaniem oraz kompleksową realizacją instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii dla domu, firm i gospodarstw rolnych.
OZE-Biomar z sukcesem realizuje również duże projekty inwestycyjne, związane z budową farm fotowoltaicznych, dzierżawą gruntów pod farmy fotowoltaiczne oraz montażem instalacji fotowoltaicznych dla rolnictwa i przedsiębiorstw przemysłowych.

Siedziba naszej firmy znajduje się w Gdyni w województwie pomorskim. Jesteśmy specjalistami z ponad 12-letnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki w Polsce, świadczącymi usługi na terenie całego kraju.
 
Nasz wykwalifikowany zespół projektantów przygotowuje projekty instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii w oparciu o najwyższej jakości komponenty. Są to sprawdzone, nowoczesne technologie – materiały trwałe, bezawaryjne i wydajne, które gwarantują wieloletnie, maksymalne uzyski darmowej energii słonecznej, przynosząc realne oszczędności.

Stawiamy na renomowanych światowych producentów najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów. Pracujemy na panelach fotowoltaicznych z co najmniej 25 letnią gwarancją, udzielamy też gwarancji na montaż oraz przyłączenie fotowoltaiki do sieci energetycznej.

Szukasz pomysłu na biznes? Posiadasz grupę przedstawicieli handlowych i chciałbyś mieć gwarancję stałych dochodów co miesiąc?
Otwórz własny biznes w branży fotowoltaicznej – Zostań partnerem OZE-Biomar!

Dołącz do największej sieci partnerskiej i franczyzowej w branży fotowoltaiki.

Dlaczego warto współpracować z OZE-Biomar? 

- Nie wymagamy żadnego wkładu własnego na start.
- Korzystne cenniki bazowe dla partnerów, wysokie prowizje, dodatkowe systemy bonusowe i motywacyjne uzależnione od kwartalnego wolumenu sprzedaży
- Dostęp do najszerszej na rynku oferty produktowej – komponentów instalacji fotowoltaicznych (własna hurtownia fotowoltaiczna, logistyka, magazyn wysokiego składowania)
- Dostęp do pełnej palety usług i produktów. Kompleksowa oferta rozwiązań pozwalających na optymalizację wielkości zużycia i kosztów energii elektrycznej we wszystkich segmentach rynku PV, w tym dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw oraz farm fotowoltaicznych. Oferowany asortyment obejmuje m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
- Bogate portfolio realizacji i referencji zadowolonych klientów indywidualnych, biznesowych, rolników.
- Innowacje produktowe: Unikalna na polskim rynku fotowoltaiki usługa Bilansowania 1:1 umożliwia klientom detalicznym korzystanie z wirtualnego magazynu energii, dzięki czemu już teraz mogą skorzystać ze 100% energii elektrycznej wyprodukowanej przez własne instalacje fotowoltaiczne w dowolnym okresie.
- Obsługujemy wszystkie regiony na terenie całego kraju.

OZE-BIOMAR S.A. jest jedną z wiodących, największych, a także najszybciej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce. Spółka buduje swoją pozycję na rynku od 12 lat, co daje unikalne doświadczenie, rozpoznawalność marki i pozwoliło zdobyć reputację solidnego partnera w obszarze fotowoltaiki.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zarabiać na fotowoltaice?
Dołącz do największej sieci partnerskiej w branży fotowoltaicznej w Polsce.

Korzystne cenniki bazowe dla partnerów, wysokie prowizje, dodatkowe systemy bonusowe i motywacyjne uzależnione od kwartalnego wolumenu sprzedaży

Dostęp do najszerszej na rynku oferty produktowej – komponentów instalacji fotowoltaicznych (własna hurtownia fotowoltaiczna, logistyka, magazyn wysokiego składowania)

Dostęp do systemu zarządzania relacjami z klientem CRM (rezerwacja klienta)

Dostęp do webowej aplikacji do wycen instalacji fotowoltaicznych - Helios

Gwarancja szybkiego montażu instalacji pod klucz – do 30 dni od wpłaty zaliczki

Dołącz do dynamicznej i przyszłościowej branży fotowoltaiki w Polsce. Z nami masz gwarancję współpracy z odpowiedzialną i profesjonalną firmą, z bogatym zapleczem, doświadczeniem oraz innowacyjnymi usługami dla swoich klientów, jak Bilansowanie 1:1
Jakie są zalety fotowoltaiki?
Zalety instalacji fotowoltaicznej są: ekonomiczne i ekologiczne. Największą zaletą fotowoltaiki jest możliwość korzystania z własnego, niezależnego i niewyczerpanego źródła energii. Jest to szczególnie istotne w budynkach, w których zużycie energii wzrasta w szczycie letnim, takich jak np. klimatyzowane biurowce.

Zalety ekonomiczne to znaczne zmniejszenie kosztów energii elektrycznej, niezależność od podwyżek cen prądu, czy podniesienie wartości nieruchomości. Patrząc ekologicznie: fotowoltaika to odnawialne, bezemisyjne, czyste i ciche źródło energii elektrycznej. Prócz tego należy podkreślić, że jest to w pełni bezpieczne i bezobsługowe rozwiązanie.
Jakie są zalety Mikrofalowników Hoymiles
Mikrofalowniki Hoymiles - Wysoka sprawność. Pełna optymalizacja. 100% energii

Instalacja fotowoltaiczna oparta na technologii mikrofalowników zarządza pojedynczymi modułami PV lub grupami modułów, co pomaga niwelować spadki efektowności pracy instalacji np. w czasie wystąpienia częściowego zacienienia. Częściowe zacienienie jednego modułu PV, np. poprzez zabrudzenia, liście czy chmury, nie powoduje obniżenia produktywności pracy całej instalacji. Mikrofalowniki wcześniej zaczynają pracować po wystąpieniu zacienienia, ale również wyłączają poszczególne niepracujące moduły, tak, aby pozostała część instalacji mogła pracować na 100% swoich możliwości w danych warunkach atmosferycznych. To powoduje, iż cała instalacja fotowoltaiczna może pracować od 10% do 30% bardziej wydajnie aniżeli instalacje fotowoltaiczne oparte o falowniki łańcuchowe.

MASZ PEŁNĄ KONTROLĘ NAD PRODUKCJĄ WŁASNEJ ENERGII
Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?
Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej to przede wszytskim: moduły fotowoltaiczne oraz inwerter (falownik). Moduły (montowane na dachu domu lub na gruncie) zamieniają światło słoneczne w prąd stały, który falownik przekształca w prąd zmienny, który mamy w gniazdkach.
Aby podłączyć konstrukcję i wpiąć elementy do sieci potrzebne są jeszcze: system mocowania, zabezpieczenia przepięciowe, licznik energii, rozdzielnica elektryczna oraz licznik dwukierunkowy, który pozwala wyprodukowana przez prosumenta energię odprowadzać do sieci.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotowoltaiki?
Zanim zdecydujemy się na instalację fotowoltaiczną, należy wziąć pod uwagę:

Jakie jest nasze średnie roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną?
Czy to zapotrzebowanie w najbliższych latach się zmieni (zwiększy lub zmniejszy)?
Do jakich celów energia będzie zużywana?
Czy nic nie będzie przesłaniać paneli (pobliskie drzewo, komin, antena satelitarna)?
Czy do paneli będzie łatwy dostęp?
Czy konstrukcja dachu utrzyma panele?
Gdy podjęliśmy już decyzję, znamy nasze potrzeby oraz miejsce, w którym planujemy zlecić montaż, należy zastanowić się nad odpowiednią firmą, która zrealizuje nasz plan. Warto postawić na osoby z doświadczeniem, które są nie tylko sprytnymi handlowcami, ale dobrze znają rynek i potrafią rozpoznać potrzeby osoby zainteresowanej inwestycją w fotowoltaikę. Jakość wykonanej usługi, doświadczenie w branży oraz liczba zrealizowanych instalacji znaczą więcej niż niska cena.
Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?
Projektanci OZE Biomar dobierają moc instalacji fotowoltaicznej indywidualnie do potrzeb każdego domu, firmy i gospodarstwa. Przy projektowaniu biorą pod uwagę całoroczne zużycie prądu, moc paneli, szacowaną moc w sezonie zimowym, szacowany spadek wydajności, ilość energii, jaka pada na każdy metr kwadratowy dachu, rodzaj instalacji czy wartość opustu.

Średnie zużycie prądu w domu, w którym mieszka czteroosobowa rodzina to około 5000 kW rocznie. Pojedynczy moduł fotowoltaiczny ma zazwyczaj moc nominalną 200–300 W. By sprostać zapotrzebowaniu na energię elektryczną takiego domu, potrzeba zatem od kilku do kilkunastu modułów.

Fachowy dobór instalacji to nie tylko szacunki, ale przede wszystkim: audyt na miejscu, w którym ma powstać instalacja, dokładne pomiary oraz określenie potrzeb klienta i możliwości montażu. 10 lat doświadczenia w budowaniu instalacji pv w całej Europie pozwala nam na najkorzystniejszy dobór instalacji o najwyższym możliwym uzysku.
Ile trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?
Sam montaż instalacji fotowoltaicznej ekipa OZE Biomar może wykonać w zaledwie 1 dzień. Należy jednak pamiętać, że faktyczny czas montażu wszystkich komponentów (zwłaszcza modułów fotowoltaicznych) może być dłuższy i zależy od czynników takich jak: wielkość instalacji, pogoda czy stopień skomplikowania konstrukcji. Może trwać dłużej, gdy konieczna jest modyfikacja konstrukcji dachu (np. jej wzmocnienie).
Jaka jest opłacalność fotowoltaiki?
Czy fotowoltaika się opłaca? Koszt instalacji fotowoltaicznej zwraca się zazwyczaj po połowie zakładanego okresu jej trwałości. Jednakże okres zwrotu z inwestycji jest zależny również od innych parametrów: kosztów urządzeń i komponentów, dostępności dotacji, cen prądu, nasłonecznienia, kosztów montażu – więc trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź.

Warto również mieć „z tyłu głowy” inne czynniki ekonomiczne, takie jak np. zmniejszenie strat wynikających z braku dostępu do prądu z sieci (np. w wyniku awarii).
Jakie oszczędności daje fotowoltaika?
Faktyczne oszczędności zależą od wielkości instalacji, ilości zużywanej energii, a przede wszystkim od faktycznych cen energii elektrycznej na rynku. Im cena energii elektrycznej jest wyższa, tym więcej pieniędzy zostaje w kieszeni, jeżeli korzystamy z samodzielnie wyprodukowanego prądu.

Przyjmując założenie, że instalacja zwraca się zazwyczaj w połowie przewidywanego okresu trwałości, łatwo można wywnioskować, że oszczędności po całym okresie użytkowania powinny być równe kosztom instalacji (tzn. instalacja się zwraca i dodatkowo jej równowartość zostaje w portfelu). Oczywiście, przy ewentualnym wzroście cen energii elektrycznej lub w wypadku korzystania z dofinansowań instalacja może zwrócić się szybciej a oszczędności mogą być zdecydowanie większe.
Jak jest wydajność paneli fotowoltaicznych w zimie?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zimą jest bezpośrednio związana z nasłonecznieniem. Warto pamiętać, że wydajność paneli fotowoltaicznych jest o kilka procent wyższa przy niskich temperaturach. Należy również mieć na uwadze, że osłonięcie paneli fotowoltaicznych np. śniegiem może blokować produkcję energii poprzez zasłonięcie panelu. Jednak ciemna i bardzo gładka powierzchnia paneli powoduje, że śnieg szybciej się zsuwa i szybciej topnieje.
Jaka jest trwałość instalacji fotowoltaicznej?
Producenci wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych dają na nie gwarancję 25 lat. Szacuje się, że żywotność paneli to około 40 lat. Nie mniej ważna jest gwarancja na falownik i montaż. Współczesne moduły fotowoltaiczne to zupełnie inna technologia niż te, które instalowano kilkanaście lat temu, więc trudno oszacować faktyczną trwałość instalacji.

Na terenie Niemiec nadal z powodzeniem działają instalacje powstałe na przełomie lat 70. i 80. Wydajność produkcji energii przez każdy panel z każdym rokiem nieznacznie spada, ale technologia nowych paneli intensywnie się rozwija. Spadają też ceny instalacji. W związku z tym w przyszłości już zainstalowane panele będzie można wymienić a recyklingiem zużytych - zajmie się ich producent.
Jakie są koszty eksploatacji i serwisowania instalacji fotowoltaicznej?
Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają regularnego serwisowania. Dodatkowe koszty stanowić może jedynie dobrowolne ubezpieczenie instalacji lub koszty związane z czyszczeniem czy ewentualnym przeglądem. Nie jest to wymóg, jednak ubezpieczenie, czyszczenie i przegląd stanowią tzw. „dobre praktyki”, dzięki którym trwałość instalacji może zostać wydłużona, a spadek wydajności na przestrzeni lat zmniejszony.
Fotowoltaika z bilansowaniem 1:1 - jak wykorzystać 100% energii z fotowoltaiki?
OZE Biomar jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku wprowadziła rewolucyjną ofertę Fotowoltaika z bilansowaniem 1:1, skierowaną dla prosumentów - właścicieli instalacji fotowoltaicznych do 10 kWp.

Do tej pory użytkowanie każdej instalacji fotowoltaicznej wiązało się z pewnymi stratami: do użytkownika wracało 80% faktycznie wyprodukowanej w ciągu roku nadwyżki prądu, a 20% pobierał sprzedawca zobowiązany.
Oferta OZE Biomar zmienia dotychczasowe reguły i pozwala odzyskać 100% wyprodukowanej energii, której nadwyżki można odebrać nocą lub w zimne dni – czyli wtedy, gdy instalacja produkuje mniej, niż potrzebuje dany budynek. W ten sposób instalacja fotowoltaiczna jest wykorzystywana w pełni.
Bilansowanie 1:1 to nawet kilkaset złotych oszczędności rocznie!

Opinie (3)

Łukasz
Termin usługi: styczeń 2023

Nie polecam! Bardzo ciężka współpraca. Bardzo długo czekałem na ofertę, tylko zwodzili, że zaraz będzie a tygodnie mijały. Ostatecznie propozycja była zupełnie nierynkowa.

w kategorii

Fotowoltaika

1.6
 • obsługa:
  1
 • oferta:
  2
 • jakość asortymentu:
  3
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1
małgorzata
Termin usługi: marzec 2022

Podpisałam umowę 12.01.2022 r zapłaciłam zaliczkę w lutym Po wpłaceniu zaliczki Pan poinformował mnie że cena w górę na co się nie zgodziłam . 24 .02. zerwali ze mną umowę ,a ja dalej czekam na zwrot zaliczki Mam do dyspozycji jeden telefon który odbiera osoba i mówi że on nic nie wie nic nie może, tylko przekazuje sprawę dalej ale to dalej nie istnieje bo nikt ze mną się nie kontaktuje .Udało mi się zdobyć email do osoby kompetentnej co z tego skoro nikt nie odpisuje. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką firmą swoją sprawę oddaje do prokuratury o wyłudzenie

w kategorii

Fotowoltaika

1.0
 • obsługa:
  1
 • oferta:
  -
 • jakość asortymentu:
  -
 • przystępność cen:
  -
 • ocena ogólna:
  1
Waldemar Kurek
Termin usługi: grudzień 2021

Przestrzegam, przed podpisywaniem uwomy.Umowę na fotowoltaikę , zawarłem w dn. 14.10.2021 r. Do dzisiaj inwestycja nie wykonana, żadnego kontaktu z Firmą. Do spłaty zostały mi raty w banku, ostatecznie zakończy się sprawą w Sądzie.

w kategorii

Fotowoltaika

1.0
 • obsługa:
  1
 • oferta:
  1
 • jakość asortymentu:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1