OZE-BIOMAR fotowoltaika

81-036 Gdynia, Pucka 5 Mapka
58 350-16-35
k...@oze-biomar.pl pokaż
oze-biomar.pl
/biomar
Godziny otwarcia
pn-pt9:00 - 17:00

O nas

OZE Biomar - Twoi Ludzie od OZE | Fotowoltaika | Pompy Ciepła | Magazyny Energii | Elektromobilność https://www.oze-biomar.pl/ Zajmujemy się projektowaniem oraz kompleksową realizacją instalacji fotowoltaicznych dla domu, firm i gospodarstw rolnych.

OZE Biomar z sukcesem realizuje również duże projekty inwestycyjne, związane z budową farm fotowoltaicznych.

Jesteśmy specjalistami z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki w Polsce, świadczącymi usługi na terenie całego kraju.
 
Nasz wykwalifikowany zespół projektantów przygotowuje projekty instalacji fotowoltaicznych w oparciu o najwyższej jakości komponenty. Są to sprawdzone, nowoczesne technologie – materiały trwałe, bezawaryjne i wydajne, które gwarantują wieloletnie, maksymalne uzyski darmowej energii słonecznej, przynosząc realne oszczędności.

Stawiamy na renomowanych światowych producentów najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów. Pracujemy na panelach fotowoltaicznych z co najmniej 25 letnią gwarancją, udzielamy też gwarancji na montaż oraz przyłączenie fotowoltaiki do sieci energetycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są zalety fotowoltaiki?
Zalety instalacji fotowoltaicznej są: ekonomiczne i ekologiczne. Największą zaletą fotowoltaiki jest możliwość korzystania z własnego, niezależnego i niewyczerpanego źródła energii. Jest to szczególnie istotne w budynkach, w których zużycie energii wzrasta w szczycie letnim, takich jak np. klimatyzowane biurowce.

Zalety ekonomiczne to znaczne zmniejszenie kosztów energii elektrycznej, niezależność od podwyżek cen prądu, czy podniesienie wartości nieruchomości. Patrząc ekologicznie: fotowoltaika to odnawialne, bezemisyjne, czyste i ciche źródło energii elektrycznej. Prócz tego należy podkreślić, że jest to w pełni bezpieczne i bezobsługowe rozwiązanie.
Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?
Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej to przede wszytskim: moduły fotowoltaiczne oraz inwerter (falownik). Moduły (montowane na dachu domu lub na gruncie) zamieniają światło słoneczne w prąd stały, który falownik przekształca w prąd zmienny, który mamy w gniazdkach.
Aby podłączyć konstrukcję i wpiąć elementy do sieci potrzebne są jeszcze: system mocowania, zabezpieczenia przepięciowe, licznik energii, rozdzielnica elektryczna oraz licznik dwukierunkowy, który pozwala wyprodukowana przez prosumenta energię odprowadzać do sieci.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotowoltaiki?
Zanim zdecydujemy się na instalację fotowoltaiczną, należy wziąć pod uwagę:

Jakie jest nasze średnie roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną?
Czy to zapotrzebowanie w najbliższych latach się zmieni (zwiększy lub zmniejszy)?
Do jakich celów energia będzie zużywana?
Czy nic nie będzie przesłaniać paneli (pobliskie drzewo, komin, antena satelitarna)?
Czy do paneli będzie łatwy dostęp?
Czy konstrukcja dachu utrzyma panele?
Gdy podjęliśmy już decyzję, znamy nasze potrzeby oraz miejsce, w którym planujemy zlecić montaż, należy zastanowić się nad odpowiednią firmą, która zrealizuje nasz plan. Warto postawić na osoby z doświadczeniem, które są nie tylko sprytnymi handlowcami, ale dobrze znają rynek i potrafią rozpoznać potrzeby osoby zainteresowanej inwestycją w fotowoltaikę. Jakość wykonanej usługi, doświadczenie w branży oraz liczba zrealizowanych instalacji znaczą więcej niż niska cena.
Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?
Projektanci OZE Biomar dobierają moc instalacji fotowoltaicznej indywidualnie do potrzeb każdego domu, firmy i gospodarstwa. Przy projektowaniu biorą pod uwagę całoroczne zużycie prądu, moc paneli, szacowaną moc w sezonie zimowym, szacowany spadek wydajności, ilość energii, jaka pada na każdy metr kwadratowy dachu, rodzaj instalacji czy wartość opustu.

Średnie zużycie prądu w domu, w którym mieszka czteroosobowa rodzina to około 5000 kW rocznie. Pojedynczy moduł fotowoltaiczny ma zazwyczaj moc nominalną 200–300 W. By sprostać zapotrzebowaniu na energię elektryczną takiego domu, potrzeba zatem od kilku do kilkunastu modułów.

Fachowy dobór instalacji to nie tylko szacunki, ale przede wszystkim: audyt na miejscu, w którym ma powstać instalacja, dokładne pomiary oraz określenie potrzeb klienta i możliwości montażu. 10 lat doświadczenia w budowaniu instalacji pv w całej Europie pozwala nam na najkorzystniejszy dobór instalacji o najwyższym możliwym uzysku.
Ile trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?
Sam montaż instalacji fotowoltaicznej ekipa OZE Biomar może wykonać w zaledwie 1 dzień. Należy jednak pamiętać, że faktyczny czas montażu wszystkich komponentów (zwłaszcza modułów fotowoltaicznych) może być dłuższy i zależy od czynników takich jak: wielkość instalacji, pogoda czy stopień skomplikowania konstrukcji. Może trwać dłużej, gdy konieczna jest modyfikacja konstrukcji dachu (np. jej wzmocnienie).
Jaka jest opłacalność fotowoltaiki?
Czy fotowoltaika się opłaca? Koszt instalacji fotowoltaicznej zwraca się zazwyczaj po połowie zakładanego okresu jej trwałości. Jednakże okres zwrotu z inwestycji jest zależny również od innych parametrów: kosztów urządzeń i komponentów, dostępności dotacji, cen prądu, nasłonecznienia, kosztów montażu – więc trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź.

Warto również mieć „z tyłu głowy” inne czynniki ekonomiczne, takie jak np. zmniejszenie strat wynikających z braku dostępu do prądu z sieci (np. w wyniku awarii).
Jakie oszczędności daje fotowoltaika?
Faktyczne oszczędności zależą od wielkości instalacji, ilości zużywanej energii, a przede wszystkim od faktycznych cen energii elektrycznej na rynku. Im cena energii elektrycznej jest wyższa, tym więcej pieniędzy zostaje w kieszeni, jeżeli korzystamy z samodzielnie wyprodukowanego prądu.

Przyjmując założenie, że instalacja zwraca się zazwyczaj w połowie przewidywanego okresu trwałości, łatwo można wywnioskować, że oszczędności po całym okresie użytkowania powinny być równe kosztom instalacji (tzn. instalacja się zwraca i dodatkowo jej równowartość zostaje w portfelu). Oczywiście, przy ewentualnym wzroście cen energii elektrycznej lub w wypadku korzystania z dofinansowań instalacja może zwrócić się szybciej a oszczędności mogą być zdecydowanie większe.
Jak jest wydajność paneli fotowoltaicznych w zimie?
Wydajność paneli fotowoltaicznych zimą jest bezpośrednio związana z nasłonecznieniem. Warto pamiętać, że wydajność paneli fotowoltaicznych jest o kilka procent wyższa przy niskich temperaturach. Należy również mieć na uwadze, że osłonięcie paneli fotowoltaicznych np. śniegiem może blokować produkcję energii poprzez zasłonięcie panelu. Jednak ciemna i bardzo gładka powierzchnia paneli powoduje, że śnieg szybciej się zsuwa i szybciej topnieje.
Jaka jest trwałość instalacji fotowoltaicznej?
Producenci wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych dają na nie gwarancję 25 lat. Szacuje się, że żywotność paneli to około 40 lat. Nie mniej ważna jest gwarancja na falownik i montaż. Współczesne moduły fotowoltaiczne to zupełnie inna technologia niż te, które instalowano kilkanaście lat temu, więc trudno oszacować faktyczną trwałość instalacji.

Na terenie Niemiec nadal z powodzeniem działają instalacje powstałe na przełomie lat 70. i 80. Wydajność produkcji energii przez każdy panel z każdym rokiem nieznacznie spada, ale technologia nowych paneli intensywnie się rozwija. Spadają też ceny instalacji. W związku z tym w przyszłości już zainstalowane panele będzie można wymienić a recyklingiem zużytych - zajmie się ich producent.
Jakie są koszty eksploatacji i serwisowania instalacji fotowoltaicznej?
Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają regularnego serwisowania. Dodatkowe koszty stanowić może jedynie dobrowolne ubezpieczenie instalacji lub koszty związane z czyszczeniem czy ewentualnym przeglądem. Nie jest to wymóg, jednak ubezpieczenie, czyszczenie i przegląd stanowią tzw. „dobre praktyki”, dzięki którym trwałość instalacji może zostać wydłużona, a spadek wydajności na przestrzeni lat zmniejszony.
Fotowoltaika z bilansowaniem 1:1 - jak wykorzystać 100% energii z fotowoltaiki?
OZE Biomar jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku wprowadziła rewolucyjną ofertę Fotowoltaika z bilansowaniem 1:1, skierowaną dla prosumentów - właścicieli instalacji fotowoltaicznych do 10 kWp.

Do tej pory użytkowanie każdej instalacji fotowoltaicznej wiązało się z pewnymi stratami: do użytkownika wracało 80% faktycznie wyprodukowanej w ciągu roku nadwyżki prądu, a 20% pobierał sprzedawca zobowiązany.
Oferta OZE Biomar zmienia dotychczasowe reguły i pozwala odzyskać 100% wyprodukowanej energii, której nadwyżki można odebrać nocą lub w zimne dni – czyli wtedy, gdy instalacja produkuje mniej, niż potrzebuje dany budynek. W ten sposób instalacja fotowoltaiczna jest wykorzystywana w pełni.
Bilansowanie 1:1 to nawet kilkaset złotych oszczędności rocznie!

Zdjęcia

OZE-BIOMAR fotowoltaika w rankingu trojmiasto.pl

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Fotowoltaika

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • jakość asortymentu:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Tadeusz - opinia

Bardzo rzetelna i profesjonalna firma, jestem zadowolony z montażu i jakości komponentów, jakie mi zamontowano i czasu realizacji instalacji fotowoltaicznej. polecam

 • Tadeusz
 • Termin skorzystania z usługi: listopad 2020
opinia

6.0

w kategorii

Fotowoltaika

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • jakość asortymentu:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Aleksander - opinia

Oferują produkty i panele fotowoltaiczne bardzo wysokiej jakości markowych producentów, szybki i profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej, zgłoszenie do zakładu energetycznego w standardzie oraz zgłoszenie wniosku do programu Mój Prąd o dotację 5000 zł na fotowoltaikę. Bardzo polecam firmę Biomar. Doskonale wybrałem!

 • Aleksander
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Baterie słoneczne

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • jakość usług:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Miłosz - opinia

Chyba najlepsza firma z fotowoltaiką. Na plus to, że korzystają z polskich paneli dobrej firmy. Warto się zainteresować firmą.

 • Miłosz
 • Termin skorzystania z usługi: listopad 2019
opinia

6.0

w kategorii

Fotowoltaika

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • jakość asortymentu:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Firma

Dla mnie mega firma, która zajmuje się fotowoltaiką. Poza tym serwisowałem u nich sprzęt Froniusa. Naprawdę klasa sama w sobie.

 • Julek
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2019
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »