Opera Bałtycka w Gdańsku

kasy: 58 763-49-06

Opera Bałtycka w Gdańsku

Wybierz numer

58 763-49-13 58 763-49-06
s...@operabaltycka.pl pokaż
Otwarte do 19:00 więcej
 • Zdjęcie 1/9 - Opera Bałtycka w Gdańsku Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/9 - Opera Bałtycka w Gdańsku Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/9 - Opera Bałtycka w Gdańsku Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/9 - Opera Bałtycka w Gdańsku Gdańsk +6 1
 

TV Filmy

Międzynarodowy casting do Bałtyckiego Teatru Tańca
4381

Międzynarodowy casting do Bałtyckiego Teatru Tańca

Spektakle

W tym obiekcie znajdują się:

Artykuły o nas

 • Wydarzenia kulturalne oblegane tak jak... wizyty u lekarzy specjalistów
  Nadchodzący koncert wieńczący sezon w Filharmonii Bałtyckiej to kolejny z rzędu, który został przed czasem wyprzedany. Czy dojdzie do tego, że bilety na wydarzenia kulturalne będziemy rezerwowali z takim wyprzedzeniem, jak wizyty u lekarzy specjalistów?
  13 czerwca 2024 (24 opinie)
 • Miłość, wojna i śmierć. "Carmen" powraca na deski Opery Bałtyckiej
  Jedna z najpopularniejszych oper w historii gatunku. Pełna pasji, emocji i dramatyzmu. Po raz piąty na deskach gdańskiej opery. Wczoraj w Operze Bałtyckiej miała miejsce premiera "Carmen" Georgesa Bizeta, w reżyserii Pawła Szkotaka, który razem z realizatorami przenosi nas do Hiszpanii lat 30. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Yaroslav Shemet.
  8 czerwca 2024 (26 opinii)
 • Arcydzieło Mozarta w Sopocie. Studencki "Czarodziejski flet" może oczarować
  W środę na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie mogliśmy obejrzeć widowisko stworzone przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku - operę Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta. To nie tylko jedno z najpopularniejszych dzieł tego kompozytora, ale również jedna z najbardziej znanych oper na świecie. Jak sobie poradzili z tym wyzwaniem studenci? Trzeba przyznać, że efekt jest zaskakujący.
  6 czerwca 2024 (27 opinii)

O nas

Spektakle operowe i baletowe, odważne inscenizacje, eksperymentalne choreografie. Gwiazdy europejskich scen. Festiwale i konkursy. Koncerty symfoniczne, kameralne i jazzowe, streamingi wydarzeń i transmisje online.
Opera Bałtycka w Gdańsku to największa samorządowa instytucja kultury w północnej Polsce, prezentująca wybitne dzieła sztuki operowej i baletowej.  Misją Opery Bałtyckiej jest szerzenie kultury i docieranie do wszystkich potencjalnie zainteresowanych doświadczaniem muzyki i teatru operowego.

Repertuar jest niezwykle zróżnicowany, dzieła wykonywane są w wielu estetykach i pochodzą z różnych wieków – od dzieł dawnych po współczesność, niektóre zaś utwory pisane są na specjalne zamówienie Opery Bałtyckiej. Zespoły artystyczne występują na operowych deskach całego świata: od Chin, przez Turcję, po Francję.

Oprócz tego Opera Bałtycka posiada bogatą ofertę edukacyjną, kierowaną do zróżnicowanej wiekowo publiczności (od dzieci po seniorów), która pozwala widzom lepiej zrozumieć prezentowane utwory i w pełni świadomie uczestniczyć w tworzeniu operowej społeczności.

Opera Bałtycka prowadzi również działalność online, prezentując  spektakle w formule live streamingu.

Rezerwacja biletów
Biuro Obsługi Widzów
tel. 763 49 06, 763 49 12/13 w. 342 i 344
Kasy
wtorek-piątek 12:00 - 19:00
sobota 14:00 - 19:00
niedziele i święta dwie godziny przed spektaklem
w poniedziałek kasa nieczynna

Ceny biletów
Plan widowni: