Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Wybierz numer

58 683-59-75 512-361-461
g...@pja.edu.pl pokaż
Działalność on-line 
 • Zdjęcie 1/6 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/6 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/6 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/6 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk +3 1

TV Filmy

924

Dzień otwarty Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

O nas

Nasza uczelnia posiada ponad 25-letnie doświadczenie, wysoki poziom nauki oraz indywidualne podejście do studenta. Oferujemy studia na dwóch kierunkach: GRAFIKA oraz INFORMATYKA
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK Gdańsk) to jedna z najwyżej ocenianych uczelni w kraju pod kątem jakości nauczania. Gdański oddział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.
Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów.
Szczegółowe dane znajdują się na stronie: http://ela.nauka.gov.pl/ w zakładce Rankingi.

Studenci naszej Akademii mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego.

 
Wydział Informatyki, kierunek Informatyka:
Studia inżynierskie, nastawione na praktykę IT, kończące się uzyskaniem stopnia inżyniera.
W ramach kształcenia oferujemy naszym studentom wiele specjalizacji, m.in.: Inżynieria gier komputerowych, Bazy danych, Grafika i Multimedia, Aplikacje internetowe, Sieci komputerowe, Inżynieria oprogramowania czy Sztuczna inteligencja. Koncentrujemy się na zajęciach praktycznych (często realizowanych w ścisłej współpracy z podmiotami biznesowymi) oraz na kształceniu umiejętności najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.
W ramach Wydziału Informatyki placówka oferuje ponad 30 różnego rodzaju szkoleń informatycznych.

Wydział Sztuki Nowych Mediów, kierunek Grafika:
Studia artystyczne, kończące się licencjatem, nastawione na wykorzystanie technik komputerowych. Specjalizujemy się w Projektowaniu Graficznym. Studiując na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w PJATK Gdańsk  zdobędziesz szereg umiejętności w zakresie m.in. projektowania graficznego, animacji, projektowania gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika, fotografii oraz projektowania przestrzennego (3D) informacji wizualnej.          
Studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów w ramach zajęć mają zajęcia z kaligrafii, w tym japońskiej.   
Nasi absolwenci łączą w sobie cechy – artysty umiejącego twórczo przedstawić swój komunikat wizualny i operatora narzędzi z bardzo dobrą znajomością aplikacji graficznych.

Uczelnia prowadzi kursy przygotowujące na kierunek Grafika z zakresu rysunku, malarstwa i kompozycji (więcej informacji na stronie: http://gdansk.pja.edu.pl).
Uwaga! Dostosowując się do sytuacji epidemiologicznej na dany czas, część naszych działań może być realizowana online. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie oraz profilu na facebooku.

Studia podyplomowe Projektowanie Graficzne
Celem studiów jest nauczenie słuchacza wszystkich etapów kreacji komunikacji wizualnej począwszy od briefingu, ustalenia założeń projektowych, a na własnej realizacji projektu kończąc. Absolwent studiów posiada wiedzę i umiejętności pozwalające mu na świadome podejście do kreacji oraz samodzielnie podejmowanie zadań projektowych.
Studia łączą fachową wiedzę projektową z informacjami na temat estetyki, sztuki, ale też percepcji informacji wizualnej z wykorzystania mediów cyfrowych w procesie kreacji.
Studia adresowane są do osób z wyższym wykształceniem (minimum licencjat) specjalizujących się w grafice użytkowej, zainteresowanych projektowaniem graficznym i szeroko pojętą sztuką reklamy. Kandydaci to osoby działające w promocji, marketingu, public relations, wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, instytucjach powiązanych z mediami, architekturze, wzornictwie oraz telewizji.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia prowadzone są też online?
Przygotowujemy się na każdy wariant zajęć w nowym roku akademickim. Naszym celem jest utrzymanie najwyższej jakości kształcenia jednocześnie dbając o zdrowie naszych studentów oraz pracowników. Zajęcia będą przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi na dany czas wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Indywidualnie będziemy podchodzić do kwestii np. osób z obniżoną odpornością lub opiekujących się taką osobą. Nasza kadra została już przeszkolona i posiada doświadczenie w przeprowadzaniu zajęć on-line na wypadek ponownego zaostrzenia restrykcji. Wykorzystujemy możliwości, jakie dają nam nowe technologie dostępne dla każdego naszego studenta. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco za pośrednictwem naszych kanałów komunikacji.
Czy nauka japońskiego jest obowiązkowa? Jakich jeszcze języków mogę się uczyć?
Nie, nauka japońskiego jest całkowicie dobrowolna. Są to zajęcia dodatkowe, za które od naszych studentów nie pobieramy opłat. Godziny dostosowane są do planu zajęć. Naukę można zacząć od poziomu podstawowego lub dołączyć do grupy kontynuacji (przy odpowiedniej liczbie chętnych).
Obowiązkowy jest natomiast lektorat z języka angielskiego. Oferujemy grupy na różnych poziomach, łącznie z grupami zaawansowanymi, gdzie nacisk położony jest na słownictwo branżowe oraz komunikację w biznesie.
W późniejszych semestrach istnieje możliwość zamiany języka angielskiego na inny język obcy. Proponujemy naukę m.in. norweskiego, hiszpańskiego lub francuskiego.
W jakim języku prowadzone są zajęcia?
Zajęcia na PJATK Gdańsk prowadzone są w języku polskim. W miarę zapotrzebowania organizujemy dla naszych studentów dodatkowe, bezpłatne zajęcia podnoszące kompetencje językowe. Od kandydatów wymagamy komunikatywnego poziomu językowego, pozwalającego na zrozumienie treści zajęć. Kompetencje językowe można potwierdzić okazując certyfikat poświadczający znajomość języka lub w bezpośredniej rozmowie (w wyjątkowych sytuacjach również online).
Jaki tytuł otrzymam po ukończeniu studiów?
Absolwenci PJATK otrzymują tytuł inżyniera (Wydział Informatyki) lub licencjata (Wydział Sztuki Nowych Mediów). Te tytuły są tożsame z nadawanymi przez uczelnie publiczne oraz są przez nie honorowane.
Czy studiując na PJATK mogę ubiegać się o stypendium?
Tak, studenci PJATK mogą ubiegać się o stypendia naukowe oraz socjalne. Dodatkowo tradycją PJATK jest coroczne nagradzanie studentów wykazujących się szczególnym zaangażowaniem (udział w dodatkowych projektach, kołach naukowych, działalność w Samorządzie Studenckim itp.).
Czy studenci PJATK odbywają praktyki?
Tak, studenci PJATK w toku studiów również realizują praktyki, dzięki którym lepiej poznają specyfikę zawodu i działanie firm z branży "od środka" oraz rozwijają ważne na rynku pracy kompetencje. Student może samodzielnie wybrać firmę, w której zrealizuje zgodne ze swoim kierunkiem studiów praktyki lub skorzystać z pomocy Biura Karier PJATK.
Czym jest Biuro Karier PJATK?
Akademickie Biuro Karier PJATK pomaga studentom i absolwentom w znalezieniu odpowiedniego dla nich miejsca na rynku pracy. Organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu kształtowania kariery, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji, spotkania z doradcami zawodowymi oraz indywidualne konsultacje. Jest w stałym kontakcie z pracodawcami i przekazuje dostosowane do kierunku kształcenia oferty praktyk, staży oraz pracy. Organizuje spotkania z przedstawicielami firm na uczelni oraz jest partnerem branżowych konkursów i wydarzeń, które uczestnikom dają wspaniałą okazję do zaprezentowania swoich możliwości pracodawcom.
Jakim sprzętem i pracowniami dysponuje uczelnia?
Studenci wszystkich kierunków i roczników korzystają z nowoczesnych laboratoriów komputerowych ze specjalnie skonfigurowanym sprzętem oraz szerokim pakietem profesjonalnych programów dobranych do realizacji programu studiów. Wykłady prowadzone są w przestronnych audytoriach. Dla studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów przygotowano odpowiednio wyposażone pracownie: rysunku i malarstwa, fotografii, rzeźby czy linorytu.

Opinie (7)

Kaśka
Termin skorzystania z usługi: marzec 2021 

Jeśli informatyka w Gdańsku to tylko na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych:-) Skończyłam inżynierkę w GDańsku a teraz magistra robie na PJATK w Warszawie. Brak problemów ze znalezieniem pracy i problemów w pracy. Nauczyli nas działania projektowego czyli dokładnie tego czego oczekuje pracodawca.

w kategorii

Szkoły wyższe

5.8
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Arco
Termin skorzystania z usługi: sierpień 2020 

Jestem po II roku informatyki. Poziom moim zdaniem jest bardzo dobry. Znalazłem już pracę i mimo tego, że dopiero zaczynam i dużo jeszcze przede mną, czuję się dosyć pewnie. Również uważam, że wykładowcy nie tylko znają się na tym, co robią ale zależy im też na tym, żeby student rzeczywiście opanował materiał. Ostatnie miesiące nauki zdalnej pokazały też, że PJATK daje sobie z tym świetnie radę, więc nie martwię się o to, jak będzie wyglądał kolejny rok.

w kategorii

Szkoły wyższe

6.0
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Agathos
Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2020 

Studiuję na kierunku grafika na PJatk i uważam, ze był to dobry wybór. Wykładowcy są mili i pomocni. zawsze można liczyć na dodatkowe konsultacje. W czasie pandemii od razu wskoczyliśmy na nauczanie online, więc nic nie straciliśmy.

w kategorii

Szkoły wyższe

5.6
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Chewbacca
Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2020 

Studiowałem informatykę i jestem zadowolony. Muszę przyznać, że nie było tak łatwo jak to sobie na początku wyobrażałem (po tych wszystkich opowieściach o uczelniach niepublicznych). Ale bardzo dobrze! Zmotywowałem się, wykładowcy też byli bardzo pomocni. Przed wyborem specjalizacji narzekałem na przedmioty, które mnie bezpośrednio nie interesowały ale teraz widzę w tym dużą przewagę, szczególnie nad osobami, które uczyły się tylko jakiegoś języka. Teraz jest boom na bootcampy ale to się już zaczęło wysycać, stawki dla juniora to już nie to samo, co kiedy zaczynałem studia, a firmy wolą inwestować w specjalistów.

w kategorii

Szkoły wyższe

5.4
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  5
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Maliby
Termin skorzystania z usługi: marzec 2020 

Studiuję grafikę na Wydziale Sztuki nowych mediów i mamy teraz zajęcia online. Można? Można!

w kategorii

Szkoły wyższe

5.4
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  5
BG
Termin skorzystania z usługi: marzec 2020 

Dla mnie plusem są takie rzeczy jak rozpoznawalność uczelni wśród pracodawców, zajęcia z ludźmi z branży i plan zajęć, który nawet na dziennych da się połączyć z pracą (a jak nie, to się po prostu w trakcie zmienia na zaoczne). Bo nie oszukujmy się - życie studenckie i jakieś dodatkowe zajęcia są fajne ale każdy idzie na studia głównie po to, żeby mieć później lepszą pracę. Jak ktoś się zastanawia nad czesnym - na pierwszym roku zależy, kto z czego jest dobry ale na drugim roku już spokojnie można załapać płatny staż czy jakieś zlecenie, po tym już łatwo wskoczyć na etat, więc jeszcze przed końcem studiów jesteś niezależny finansowo.

w kategorii

Szkoły wyższe

5.8
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Denis
Termin skorzystania z usługi: styczeń 2020 

Uważam że jest najlepszą uczelnią techniczną w Gdańsku. Co roku plan zajęć dla nowych studentów ulega zmianom, o których mówią pracodawcy. Największym skarbem tej uczelni jest jednak kadra. Praktycy, w różnym wieku, który starają się przekazać swoją wiedzie jak najlepiej potrafią. Zdecydowanie polecam te uczelnie. Na 3 semestrze udało mi się znaleźć pracę.

w kategorii

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.2
 • poziom nauczania:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  3
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6