Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Wybierz numer

516-023-661
g...@pja.edu.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/9 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/9 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/9 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/9 - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych Gdańsk +6 1
 

TV Filmy

1014

Dzień otwarty Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

Imprezy

W tym obiekcie znajdują się:

O nas

Nasza uczelnia posiada ponad 25-letnie doświadczenie, wysoki poziom nauki oraz indywidualne podejście do studenta. Oferujemy studia na dwóch kierunkach: GRAFIKA oraz INFORMATYKA
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK Gdańsk) to jedna z najwyżej ocenianych uczelni w kraju pod kątem jakości nauczania. Gdański oddział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.
Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów.
Szczegółowe dane znajdują się na stronie: http://ela.nauka.gov.pl/ w zakładce Rankingi.

Studenci naszej Akademii mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego.

 
Wydział Informatyki, kierunek Informatyka:
Studia inżynierskie, nastawione na praktykę IT, kończące się uzyskaniem stopnia inżyniera.
W ramach kształcenia oferujemy naszym studentom wiele specjalizacji, m.in.: Inżynieria gier komputerowych, Bazy danych, Grafika i Multimedia, Aplikacje internetowe, Sieci komputerowe, Inżynieria oprogramowania czy Sztuczna inteligencja. Koncentrujemy się na zajęciach praktycznych (często realizowanych w ścisłej współpracy z podmiotami biznesowymi) oraz na kształceniu umiejętności najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.
W ramach Wydziału Informatyki placówka oferuje ponad 30 różnego rodzaju szkoleń informatycznych.

Wydział Sztuki Nowych Mediów, kierunek Grafika:
Studia artystyczne, kończące się licencjatem, nastawione na wykorzystanie technik komputerowych. Specjalizujemy się w Projektowaniu Graficznym. Studiując na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w PJATK Gdańsk  zdobędziesz szereg umiejętności w zakresie m.in. projektowania graficznego, animacji, projektowania gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika, fotografii oraz projektowania przestrzennego (3D) informacji wizualnej.          
Studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów w ramach zajęć mają zajęcia z kaligrafii, w tym japońskiej.   
Nasi absolwenci łączą w sobie cechy – artysty umiejącego twórczo przedstawić swój komunikat wizualny i operatora narzędzi z bardzo dobrą znajomością aplikacji graficznych.

Uczelnia prowadzi kursy przygotowujące na kierunek Grafika z zakresu rysunku, malarstwa i kompozycji (więcej informacji na stronie: http://gdansk.pja.edu.pl).

Studia podyplomowe Psychologia Gier
Tworzenie i wykorzystanie gier w biznesie i edukacji to jeden z głównych globalnych trendów, który rozwija się dynamicznie i wymusza coraz bardziej specjalistyczne podejście do tego obszaru.
O przewadze konkurencyjnej decyduje już nie tylko wiedza z zakresu IT, nie tyko praca inżynierów, ale przede wszystkim utalentowanych, twórczych autorów pomysłów na scenariusz, zasady i logikę gry. Studia podyplomowe Psychologia gier odpowiadają właśnie na tę potrzebę rynku – dotyczącą profesjonalnych, specjalistycznych kadr w obszarze wykorzystania rozwiązań związanych z grywalizacją w biznesie i edukacji.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia prowadzone są też online?
Przygotowujemy się na każdy wariant zajęć w nowym roku akademickim. Naszym celem jest utrzymanie najwyższej jakości kształcenia jednocześnie dbając o zdrowie naszych studentów oraz pracowników. Zajęcia będą przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi na dany czas wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Indywidualnie będziemy podchodzić do kwestii np. osób z obniżoną odpornością lub opiekujących się taką osobą. Nasza kadra została już przeszkolona i posiada doświadczenie w przeprowadzaniu zajęć on-line na wypadek ponownego zaostrzenia restrykcji. Wykorzystujemy możliwości, jakie dają nam nowe technologie dostępne dla każdego naszego studenta. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco za pośrednictwem naszych kanałów komunikacji.
Czy nauka japońskiego jest obowiązkowa? Jakich jeszcze języków mogę się uczyć?
Nie, nauka japońskiego jest całkowicie dobrowolna. Są to zajęcia dodatkowe, za które od naszych studentów nie pobieramy opłat. Godziny dostosowane są do planu zajęć. Naukę można zacząć od poziomu podstawowego lub dołączyć do grupy kontynuacji (przy odpowiedniej liczbie chętnych).
Obowiązkowy jest natomiast lektorat z języka angielskiego. Oferujemy grupy na różnych poziomach, łącznie z grupami zaawansowanymi, gdzie nacisk położony jest na słownictwo branżowe oraz komunikację w biznesie.
W późniejszych semestrach istnieje możliwość zamiany języka angielskiego na inny język obcy. Proponujemy naukę m.in. norweskiego, hiszpańskiego lub francuskiego.
W jakim języku prowadzone są zajęcia?
Zajęcia na PJATK Gdańsk prowadzone są w języku polskim. W miarę zapotrzebowania organizujemy dla naszych studentów dodatkowe, bezpłatne zajęcia podnoszące kompetencje językowe. Od kandydatów wymagamy komunikatywnego poziomu językowego, pozwalającego na zrozumienie treści zajęć. Kompetencje językowe można potwierdzić okazując certyfikat poświadczający znajomość języka lub w bezpośredniej rozmowie (w wyjątkowych sytuacjach również online).
Jaki tytuł otrzymam po ukończeniu studiów?
Absolwenci PJATK otrzymują tytuł inżyniera (Wydział Informatyki) lub licencjata (Wydział Sztuki Nowych Mediów). Te tytuły są tożsame z nadawanymi przez uczelnie publiczne oraz są przez nie honorowane.
Czy studiując na PJATK mogę ubiegać się o stypendium?
Tak, studenci PJATK mogą ubiegać się o stypendia naukowe oraz socjalne. Dodatkowo tradycją PJATK jest coroczne nagradzanie studentów wykazujących się szczególnym zaangażowaniem (udział w dodatkowych projektach, kołach naukowych, działalność w Samorządzie Studenckim itp.).
Czy studenci PJATK odbywają praktyki?
Tak, studenci PJATK w toku studiów również realizują praktyki, dzięki którym lepiej poznają specyfikę zawodu i działanie firm z branży "od środka" oraz rozwijają ważne na rynku pracy kompetencje. Student może samodzielnie wybrać firmę, w której zrealizuje zgodne ze swoim kierunkiem studiów praktyki lub skorzystać z pomocy Biura Karier PJATK.
Czym jest Biuro Karier PJATK?
Akademickie Biuro Karier PJATK pomaga studentom i absolwentom w znalezieniu odpowiedniego dla nich miejsca na rynku pracy. Organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu kształtowania kariery, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji, spotkania z doradcami zawodowymi oraz indywidualne konsultacje. Jest w stałym kontakcie z pracodawcami i przekazuje dostosowane do kierunku kształcenia oferty praktyk, staży oraz pracy. Organizuje spotkania z przedstawicielami firm na uczelni oraz jest partnerem branżowych konkursów i wydarzeń, które uczestnikom dają wspaniałą okazję do zaprezentowania swoich możliwości pracodawcom.
Jakim sprzętem i pracowniami dysponuje uczelnia?
Studenci wszystkich kierunków i roczników korzystają z nowoczesnych laboratoriów komputerowych ze specjalnie skonfigurowanym sprzętem oraz szerokim pakietem profesjonalnych programów dobranych do realizacji programu studiów. Wykłady prowadzone są w przestronnych audytoriach. Dla studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów przygotowano odpowiednio wyposażone pracownie: rysunku i malarstwa, fotografii, rzeźby czy linorytu.

Oceny (3)

Petro
Termin usługi: grudzień 2022 

Studiuję informatykę na PJATK i najbardziej podoba mi się praktyczne podejście i dobór wykładowców z różnych firm. Do tego jest możliwość uczestnictwa w kołach naukowych, gdzie można realizować swoje projekty. Są też spotkania z firmami i absolwentami, którzy opowiadają o wykonywanej pracy co pomaga później w podjęciu lepszej decyzji o wyborze pracy. Cieszymy się też z nowego budynku, do którego niedługo się przeniesiemy :)

Szkoły wyższe

5.8
IvyEve
Termin usługi: sierpień 2022 

Jestem po II roku kierunku grafika. Na duży plus w tej uczelni jest świetny kontakt wykładowca-student. Wykładowcy starają się urozmaicić nam zajęcia i dają ciekawe zadania. Widzę też, że pojawiają się nowe sprzęty. Kiedy zaczynałam mieliśmy zapewnione np licencje do programów i tablety, teraz doszedł jeszcze sprzęt VR i drukarka 3D, na których też mieliśmy zajęcia. Chociaż grafiką interesowałam się już praktycznie od podstawówki, to uważam, że jednak te studia dużo mi dają i poznaję wiele technicznych aspektów.

Szkoły wyższe

5.8
B
Termin usługi: czerwiec 2022 

Studiowałam tam, jestem dobrze przygotowana do zawodu i teraz mam pracę marzeń. Uczelnia zawsze przyjazna studentom.

Szkoły wyższe

5.8