Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Wybierz numer

58 740-43-00
s...@strefa.gda.pl pokaż
 

Inwestycje

  • Akwarium Akwarium
    Inwestycje Gdynia, Gdynia Port
    • 36 do 627 m2

Artykuły o nas

O nas

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. działa na rzecz rozwoju regionalnego poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości i napływu nowych inwestycji.
Realizuje zadania, których celem jest  stymulowanie gospodarki i poprawa klimatu inwestycyjnego Polski, zgodnie z założeniami Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
 
PSSE działa na  terenie 226 gmin w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i  koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem  na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym.
 
PSSE stawia na rozwój  innowacyjnej gospodarki i przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem sektora wysokich technologii i transferu wiedzy z uczelni do przemysłu.  Cel ten realizowany jest w zarządzanym przez Strefę Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym i skoncentrowanym na gospodarce morskiej Bałtycki Port Nowych Technologii, które stały się ośrodkami stymulującymi rozwój innowacyjnej pomorskiej przedsiębiorczości opartej o wiedzę. PSSE prowadzi też działalność w obszarze szkolnictwa branżowego: inicjuje  porozumienia pomiędzy uczelniami, szkołami, przedsiębiorcami, samorządami oraz instytucjami okołobiznesowymi.