Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Wybierz numer

58 740-42-00
o...@strefa.gda.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/4 - Gdański Park Naukowo-Technologiczny Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/4 - Gdański Park Naukowo-Technologiczny Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/4 - Gdański Park Naukowo-Technologiczny Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/4 - Gdański Park Naukowo-Technologiczny Gdańsk 1
 

O nas

Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego stawia na rozwój innowacyjnej gospodarki i przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem sektora wysokich technologii i transferu wiedzy z uczelni do przemysłu.
Park jest przedłużeniem oferty usługowej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. Główne branże to ICT, szeroko pojęty sektor life science, energetyka. Budynki GPN-T tworzą komfortową przestrzeń dla małych, średnich i dużych firm. Miejsce do prowadzenia swojej działalności znalazło tu ok. 80 najemców, w tym firmy z obszaru nowych technologii i startupy. Rezydenci mają do dyspozycji wiele udogodnień, w tym odpowiednio wyposażone sale konferencyjno-szkoleniowe, a do wyboru liczne wydarzenia, szkolenia, wykłady, pomoc ekspertów. Na terenie Parku działają m.in.: Zintegrowane Centrum Druku 3D,  nowoczesne laboratoria, Data Center, Co Work, przedszkole, żłobek i bistro.

Gdański Park Naukowo – Technologiczny to miejsce dla rozwoju nauki i przedsiębiorczości, współpracy podmiotów gospodarczych, społecznych, naukowych, badawczych oraz samorządowych. Przyczynia się do budowy i promuje nowe rozwiązania gospodarcze i technologiczne.

Park powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańsk, Politechniki Gdańskiej oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o., która obecnie zarządza Parkiem.