Działalność on-line Po umówieniu telefonicznym

Instytut Wspierania Rozwoju Plusik-Minusik. Przedszkole terapeutyczne

81-321 Gdynia, Podolska 9
(biuro na II piętrze) Mapka
58 624-43-63, 509-388-552
k...@plusik-minusik.pl pokaż
www.plusik-minusik.pl
zamów online
/PlusikMinusikGdynia
Godziny otwarcia
Przedszkole
pn-pt9:00 - 14:00
Centrum edukacyjne dla dzieci
pn-pt8:00 - 20:00
Kursy edukacyjne dla dzieci
pn-pt8:00 - 20:00
Kursy edukacyjne dla rodziców i wychowawców
pn-pt8:00 - 20:00
W dobie pandemii istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji on-line.

O nas

Konsultacje i diagnozy dla dzieci i młodzieży
integracja sensoryczna,
wczesne wspomaganie rozwoju (WWR)
problemy emocjonalne
zajęcia wspomagająco-rozwijające dla MPDz autyzm TERAPEUTYCZNY PUNKT PRZEDSZKOLNY

Instytut Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Plusik-Minusik powstał w 1998 roku i swymi działaniami obejmuje wspieranie dzieci z całej Polski.
Pracujemy według koncepcji i metody „Trening Globalny”, który został opracowany autorsko przez wieloletniego terapeutę i pedagoga mgr Dorotę Rudzińską-Friedel i pozytywnie zaopiniowany przez między innymi przez Kuratorium Oświaty.Wspieramy rozwój dzieci dyslektycznych, nadpobudliwych i z problemami emocjonalno- społecznymi, w oparciu o założenia Treningu Globalnego czyli dzieci z problemami integracji sensomotorycznej, odruchowej i bilateralnej. Zadania wykonywane przez dzieci są indywidualnie dostosowane do ich potrzeb i możliwości, opierają się o aktualną diagnozę funkcjonowania sensomotorycznego.
Wspieramy również dzieci z niepełnosprawnościami takimi jak autyzm, ADHD, zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce. Do tej pory odnotowaliśmy znaczące sukcesy, które pomogły naszym podopiecznym w przełamaniu swoich deficytów w sferze fizycznej i emocjonalnej czego dowodem są pozytywne rekomendacje rodziców dostępne na naszej stronie internetowej.
Odpowiadając na zapotrzebowanie oraz wychodząc naprzeciw potrzeb dzieci, rodziców oraz pedagogów zdecydowaliśmy się poszerzyć swoją działalność poprzez współpracę z placówkami oświatowymi, które niejednokrotnie wyrażają potrzebę wsparcia swojej działalności o fachowców w w/w zakresie.
Proponujemy szeroki wachlarz ćwiczeń służących do treningu poszczególnych funkcji sensorycznych, motorycznych czy umiejętności szkolnych przedstawionych na Kartach Pracy dostępnych na stronie www.trening-globalny.pl. Każda karta opracowana jest w taki sposób, aby angażować jak największą ilość analizatorów  i systemów zmysłowych. Ćwiczenia są dostępne na stronie  www.plusik-minusik.pl
Program komputerowy Porusz Umysł oraz Progress są opracowanymi autorskimi multimedialnymi programami komputerowymi wg metody Trening Globalny, które również są dostępne na naszej stronie internetowej.
Oferujemy szkolenia dla nauczycieli terapeutów i studentów. Przygotowana jest również oferta szkoleń dla Rodziców.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Przedszkola

 • opieka:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  -
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

joanna - opinia

Przedszkole specjalistyczno-terapeutyczne, zajęcia w maciupeńkiej "grupie" do każdego dziecka osobna Pani i indywidualna terapia dla każdego malucha dostosowana do jego potrzeb

 • joanna
 • Termin skorzystania z usługi: marzec 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »