Instytut Wspierania Rozwoju Plusik-Minusik. Przedszkole terapeutyczne

Instytut Wspierania Rozwoju

Wybierz numer

58 624-43-63 509-388-552
k...@plusik-minusik.pl pokaż
Otwarte do 14:00 więcej
Działalność on-line Po umówieniu telefonicznym
  • Zdjęcie 1/27 - Instytut Wspierania Rozwoju Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/27 - Instytut Wspierania Rozwoju Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/27 - Instytut Wspierania Rozwoju Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/27 - Instytut Wspierania Rozwoju Gdynia +24 1
 

TV Filmy

10

Przygotowania do matury

O nas

Konsultacje i diagnozy dla dzieci i młodzieży
integracja sensoryczna,
wczesne wspomaganie rozwoju (WWR)
problemy emocjonalne
zajęcia wspomagająco-rozwijające dla MPDz autyzm TERAPEUTYCZNY PUNKT PRZEDSZKOLNY
Instytut Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Plusik-Minusik powstał w 1998 roku i swymi działaniami obejmuje wspieranie dzieci z całej Polski.
Pracujemy według koncepcji i metody „Trening Globalny”, który został opracowany autorsko przez wieloletniego terapeutę i pedagoga mgr Dorotę Rudzińską-Friedel i pozytywnie zaopiniowany przez między innymi przez Kuratorium Oświaty.Wspieramy rozwój dzieci dyslektycznych, nadpobudliwych i z problemami emocjonalno- społecznymi, w oparciu o założenia Treningu Globalnego czyli dzieci z problemami integracji sensomotorycznej, odruchowej i bilateralnej. Zadania wykonywane przez dzieci są indywidualnie dostosowane do ich potrzeb i możliwości, opierają się o aktualną diagnozę funkcjonowania sensomotorycznego.
Wspieramy również dzieci z niepełnosprawnościami takimi jak autyzm, ADHD, zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce. Do tej pory odnotowaliśmy znaczące sukcesy, które pomogły naszym podopiecznym w przełamaniu swoich deficytów w sferze fizycznej i emocjonalnej czego dowodem są pozytywne rekomendacje rodziców dostępne na naszej stronie internetowej.
Odpowiadając na zapotrzebowanie oraz wychodząc naprzeciw potrzeb dzieci, rodziców oraz pedagogów zdecydowaliśmy się poszerzyć swoją działalność poprzez współpracę z placówkami oświatowymi, które niejednokrotnie wyrażają potrzebę wsparcia swojej działalności o fachowców w w/w zakresie.
Proponujemy szeroki wachlarz ćwiczeń służących do treningu poszczególnych funkcji sensorycznych, motorycznych czy umiejętności szkolnych przedstawionych na Kartach Pracy dostępnych na stronie www.trening-globalny.pl. Każda karta opracowana jest w taki sposób, aby angażować jak największą ilość analizatorów  i systemów zmysłowych. Ćwiczenia są dostępne na stronie  www.plusik-minusik.pl
Program komputerowy Porusz Umysł oraz Progress są opracowanymi autorskimi multimedialnymi programami komputerowymi wg metody Trening Globalny, które również są dostępne na naszej stronie internetowej.
Oferujemy szkolenia dla nauczycieli terapeutów i studentów. Przygotowana jest również oferta szkoleń dla Rodziców.

Oceny (4)

Patrycja
Termin usługi: lipiec 2022

Przecudowne miejsce!! Opieka i jakość przede wszystkim na wysokim poziomie. Założycielka dopieszcza placówkę w każdym możliwym milimetrze! Przyjmują dzieci z każdym problemem i zapewniają opiekę i wsparcie na 100%. Każde dziecko traktują tak samo i nie przypinają tzw. łatek . Jak to motto całego instytutu brzmi Przesuwają granice w sposób nieoczywisty Zgadzam się z tym całym sercem!!! Gorąco polecam. Nie ma lepszej placówki w całym Trójmieście. Jak instytut to tylko Plusik Minusik !!!!!!!!

Przedszkola

6.0
Mama
Termin usługi: maj 2022 

Nie uczęszczamy długo na zajecia z synem, ale już widzimy poprawę w funkcjonowaniu naszego syna, wyciszył się, przestało mu przeszkadzac gdy go przytulamy, nie płacze już przy myciu włosów lub u fryzjera, to są małe rzeczy a cieszą, wiemy z mężem ze potrzeba więcej czasu, ale po dwóch miesiącach uczęszczania na zajecia jesteśmy pod wrażeniem, zwłaszcza w to ile serca Panie terapeutki wkładają w to wszystko, Dziekuje

Centra edukacyjne dla dzieci

5.8
Nadal w szoku
Termin usługi: czerwiec 2022 

Dziś z tej placówki wyszło samo dziecko- uciekło. Dziecko 5 letnie z orzeczenie o niepełnosprawności, autyzm. Dziecko znalazłam na ulicy Władysława IV bose, w koszulce. Została wezwana policja. Po 10 min pojawili się opiekunowie z placowki. Nie wiem gdzie by dobiegł w tym czasie gdybym go nie zatrzymała, bo na moich oczach prawo wpadł pod koła roweru. Pan który go szukał tłumaczył: że to nie pierwszy raz to ich uciekinier jest z tego znany, zawsze udawało się go szybciej złapać; że chłopiec ucieka nawet mamie. Na moje słowa że tym bardziej powinien być pilnowany Pan podsumował oczywiście najlepiej przywiązać go za nogę do kaloryfera, tyle dzieci ze szkół ucieka nikt nie wzywa policji. Nie ma żadnego wytłumaczenia, na tą sytuację. Placówka pracująca z małymi dziećmi, reklamująca się jako placówka dla dzieci z niepełnosprawnościami powinna zapewniać im bezpieczeństwo. Drzwi powinny być zamknięta, a wyjaśnienie że dużo osób wchodzi i wychodzi i nikt nie ma czasu na otwieranie i zamykanie drzwi. Mam nadzieję że właściciele wyciągną konsekwencje i wnioski. Zamontują domofon/ elektro zamek znajdą rozwiązanie bo następnym razem może skończyć się to straszna tragedii

Centra edukacyjne dla dzieci

1.0
Becia
Termin usługi: maj 2022 

Cudowni ludzie, zwłaszcza Zalozycielka, wsparcie nie tylko dla dziecka ale również dla rodziców. Polecam z całego serca, nie ma lepszej placówki. Tylko dopasowana indywidualna terapia przez Panią Dorotę pomaga. Dziękuję że na mojej drodze trafiłam na taką pomoc.

Centra edukacyjne dla dzieci

6.0