Pomorski Klub Orientacji Harpagan

Pomorski Klub Orientacji Harpagan

Wybierz numer

606-210-024 503-332-717
k...@harpagan.pl pokaż
Działalność on-line 
 • Zdjęcie 1/12 - Pomorski Klub Orientacji Harpagan Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/12 - Pomorski Klub Orientacji Harpagan Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/12 - Pomorski Klub Orientacji Harpagan Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/12 - Pomorski Klub Orientacji Harpagan Gdańsk +9 1
 

TV Filmy

Nocne Marsze na Orientację pt. Harce Prezesa 2019
1005

Nocne Marsze na Orientację pt. Harce Prezesa 2019

Imprezy

 • impreza na orientację
  mar 9-10
  sobota - niedziela, g. 9:00
  Gdańsk, Pomorski Klub Orientacji Harpagan
  bilety 25-90 zł
  przedsprzedaż 25-60 zł
  Wyspa O-Cup
 • zawody / wyścigi , rajd / wędrówka , impreza na orientację
  kwi 12-14
  piątek - niedziela, g. 18:00
  Skrzeszewo Żukowskie
  bilety 189 zł
  ulgowy 59 zł
  przedsprzedaż 59 - 189 zł
  Harpagan-65

O nas

Klub harpagan istnieje od 2005 roku. Celem klubu jest m.in. organizacja różnorodnych imprez sportowo-turystycznych. Naszą największą imprezą jest Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN, od którego Klub wziął nazwę i jest organizowany od 25 lat!
Zapraszamy na HARPAGAN!

HARPAGAN jest rajdem na orientację. Oznacza to, że każdy startujący dostaje mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi. HARPAGAN nie jest imprezą wyłącznie wytrzymałościową przebiegającą po trasie wyznaczonej tasiemkami, tu drogę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi każdy ustala sobie sam. Biegnie ona pięknymi, dzikimi zakątkami, z dala od ruchliwych szos czy zatłoczonych miast. Zadaniem uczestnika jest odnaleźć w regulaminowym czasie punkty kontrolne zlokalizowane w terenie, na których znajduje się obsługa rajdu (wolontariusze Klubu oraz obsługa medyczna). Z trasy można zejść praktycznie w dowolnym momencie i miejscu. Jest to jednak równoznaczne z wycofaniem się z Rajdu. Jak zatem widać chęć uczestnictwa w HARPAGANIE nie oznacza konieczności przebycia całej trasy.
Najważniejsza jest chęć pokonania własnych słabości i sprawdzenie granicy swojej wytrzymałości. Na HARPAGANIE nie ma przegranych. Liczy się satysfakcja z pokonanego odcinka i zapał do poprawienia swojego wyniku w kolejnej edycji. Zwycięzcami imprezy są wszyscy, którzy odważyli się wystartować i nie jest istotne jaki dystans pokonali.

Trasy:
Zapraszamy do startu na trasach:
TRASA PIESZA 10 km (TP10) HARPUŚ: 10 km w 5 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 10 km, kolejność potwierdzania PK obowiązkowa. Trasa szczególnie polecana początkującym oraz rodzinom z dziećmi (od najmłodszych lat) – prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja dla dziewczynek i chłopców w wieku szkolnym (od 6 do 12 lat)!
TRASA PIESZA 25 km (TP25): 25 km w 8 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 25 km, kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
TRASA PIESZA 50 km dzienna (TP50): 50 km w 12 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 50 km, kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
TRASA PIESZA 50 km nocna (TP50N): 50 km w 14 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 50 km, kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
TRASA PIESZA 100 km (TP100): 100 km w 24 godziny, charakterystyka trasy: 2 pętle po 50 km, kolejność potwierdzania PK obowiązkowa. Uczestnicy, którzy ukończą całą trasę otrzymują tytuł HARPAGANA.
 
TRASA ROWEROWA 20 km (TR20) HARPUŚ: 20 km w 4 godziny, charakterystyka trasy: 1 pętla 20 km, kolejność dowolna – scorelauf. Trasa szczególnie polecana początkującym oraz rodzinom z dziećmi (od najmłodszych lat) – prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja dla dziewczynek i chłopców w wieku szkolnym (od 6 do 12 lat)!
TRASA ROWEROWA 50 km (TR50): 50 km w 6 godzin, charakterystyka trasy: 50 km, kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
TRASA ROWEROWA 100 km (TR100): 100 km w 10 godzin, charakterystyka trasy: 100 km, kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
TRASA ROWEROWA 200 km (TR200): 200 km w 14 godzin, charakterystyka trasy: 2 pętle po ok. 100 km, 24 PK (12 PK, półmetek, 12 PK), kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa). Uczestnicy, którzy ukończą całą trasę otrzymują tytuł HARPAGANA.
 
TRASA MIESZANA (TM150): 50 km pieszo + 100 km rowerem w 19 godzin, charakterystyka trasy 1 pętla 50 km pieszo – kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf, następnie 100 km rowerem – kolejność potwierdzania PK dowolna – scorelauf. Obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa). Uczestnicy, którzy ukończą całą trasę otrzymują tytuł HARPAGANA.

Najbliższy rajd ERnO HARPAGAN-60 odbędzie się już w październiku 2021!
Więcej informacji na www.harpagan.pl/rajd

E-mail: harpagan@harpagan.pl
ZAPRASZAMY!!

DZIELNICOWA IMPREZA NA ORIENTACJĘ HARPUŚ

Kolejną imprezą organizowaną przez nas, która mocno zyskała na popularności na przestrzeni ostatnich lat jest HARPUŚ. 
HAPRUŚ jest rekreacyjną imprezą na orientację, mająca charakter otwarty dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika.
Celem Dzielnicowej Imprezy na Orientację HARPUŚ jest zapoznanie uczestników z ciekawymi zakątkami dzielnic Gdańska, Gdyni i Sopotu, spędzenie aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku.
HARPUŚ organizowany jest zawsze na terenie Trójmiasta w czasie roku szkolnego. Imprezy odbywają się średnio co 2 tygodnie.
Aż 4 trasy do wyboru 
Więcej informacji na  naszej Harpusiowej stronie :)
i profilu na Facebooku 

SAMODZIELNY HARPUŚ
Zachęcamy do samodzielnych wyjść z mapą po przygodę!
OPIS PUNKTÓW I SKALA MAPY, FORMA IMPREZY:
- punkty kontrolne w terenie zostaną oznaczone papierowymi lampionikami i biało-czerwonymi szarfami
- szczegółowe informacje odnośnie długości tras, skali mapy oraz opisy punktów kontrolnych zostaną podane na mapie
RAMOWY PROGRAM:
Wyjście w terenem ze swoim zespołem odbywa się o dowolnej porze dowolnego dnia (trasa jest ustawiona cały tydzień!
NIESPODZIANKI:
Na mapach Samodzielnego Harpusia nadrukujemy mini kartę startową, na której możecie potwierdzać odwiedzane PK. Część z nich będzie zagadkami z hasłem. Zachęcamy do wysłania nam tajemnego hasła, byśmy mogli Wam wysłać niespodziankę :)

O-TRENINGI
NA CZYM TO POLEGA?
W najbliższym czasie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, proponujemy treningi indywidualne. Zgłoszeni uczestnicy treningu otrzymywać będą mapy do samodzielnego wydruku. Poniżej przedstawiamy szczegóły.
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia i opłaty wnosimy według poniższych dat – oznacza to, że formularz zgłoszeniowy włączamy w poniedziałek przed treningiem (trening rusza zawsze w sobotę). 
Wpisowe:
5 zł/os./trasa
Klubowicze Klubu Harpagan – bez opłaty
TRASY
Tradycyjnie do wyboru będą 4 trasy:
krótka
średnia
długa
długa modyfikowana

ZAPRASZAMY!

W ramach działalności klubu prowadzimy także sekcje sportowe (Orientacja Sportowa, Kolarstwo, Biathlon), w których szkolonych jest blisko 100 dzieci w różnym wieku. W całym okresie istnienia Klubu, nasi podopieczni zdobywali wiele medali na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.

E-mail: szkolenia@harpagan.pl

Oceny (1)

zadowolona
  

Harpagan przygotowuje bardzo ciekawe imprezy turystyczne, świetna okazja, by dobrze się bawić na świeżym powietrzu i zrobić coś innego niż zwykle. Polecam! Atrakcje dobre dla rodzin z dziećmi!

Kluby sportowe

6.0