Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sopocie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Wybierz numer

58 551-51-33
p...@poradniasopot.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
 

Artykuły o nas

 • Jak rozpoznać depresję u własnego dziecka?
  Depresja u dzieci - jakie są powody i objawy? Na co powinni zwracać uwagę rodzice? Jak powinno wyglądać leczenie? - Kluczowe to być dostępnym dla dzieci - słuchać, rozmawiać, akceptować, rozumieć, towarzyszyć. Nasilenie objawów dzieje się stopniowo, dlatego warto mieć szerokie pole kontaktów społecznych, być uważnym na sygnały z otoczenia (od rówieśników, nauczyciel) - mówi Regina Osika, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie
  23 marca 2023 (26 opinii)
 • Darmowa pomoc psychiatryczna dla młodzieży w Sopocie. "Nie można czekać miesiącami"
  Sopot otwiera program dodatkowych konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych dla dzieci i młodzieży, który ma zwiększyć dostępność do opieki, a przede wszystkim do szybkiego wsparcia. - Nie można czekać miesiącami, wiedząc, że dziś jest kryzys i dziś czuję się słabo i chcę sobie coś zrobić, a muszę czekać pół roku, żeby w ogóle ktoś się ze mną skonsultował - mówi przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu.
  1 marca 2023 (23 opinie)
 • Izolacja dotyka przede wszystkim dzieci. Gdzie szukać pomocy?
  Troska o najbliższych, brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami czy uzależnienie od świata wirtualnego - to tylko część problemów, z jakimi w czasie epidemii zmagają się dzieci i młodzież. Zdaniem specjalistów zaburzenia zdrowia psychicznego związane z obecnym trybem życia będziemy obserwować jeszcze długo po ustaniu pandemii.
  17 marca 2021 (34 opinie)