Restauracja Kubicki

Restauracja Kubicki

Wybierz numer

58 301-00-50
k...@restauracjakubicki.pl pokaż
Otwarte do 23:00 więcej
Dowóz lub odbiór osobisty 
  • Zdjęcie 1/12 - Restauracja Kubicki Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/12 - Restauracja Kubicki Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/12 - Restauracja Kubicki Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/12 - Restauracja Kubicki Gdańsk +9 1
 

TV Filmy

Restauracja Kubicki
726

Restauracja Kubicki

O nas

Malowniczo położona nad brzegami Motławy, jest najstarszym lokalem w Gdańsku, prowadzonym rodzinnie od 1918 roku. Dobra kuchnia i unikalna atmosfera są niezaprzeczalnymi powodami, dla których warto odwiedzić nasz lokal.
Kiedy przyjdzie nam ochota by zatrzymać się w biegu, czy to w ramach zwiedzania Gdańska, czy to podczas jego przemierzania z innych powodów, warto wybrać miejsce, które oprócz doznań kulinarnych zapewni nam wspaniały widok, a jeśli jeszcze będziemy mieli świadomość tego wszystkiego, co miejsce to przeżyło, dopiero w pełni poczujemy, że jesteśmy w mieście o tysiącletniej historii. Jednym z takich miejsc jest Restauracja Kubicki położona nad samym brzegiem Motławy, w miejscu, gdzie powoli zmierza ona już ku swojemu ujściu do Wisły.

Lokal założony został przez Bronisława Kubickiego, który w latach trzydziestych pełnił funkcje prezesa Sokolnictwa gdańskiego. Restauracja w okresie międzywojennym, pod nazwą Cafe International, miała charakter lokalu nocnego, i należała do grupy najmodniejszych lokali ówczesnego Gdańska. Restauracja cieszy sie nadal dużym uznaniem nie tylko wśród Gdańszczan, ale taże gości z całego świata. Dobra kuchnia, unikalna atmosfera lat trzydziestych urozmaicona występami wokalistów pianina, są niezaprzeczalnymi powodami dla których warto odwiedzić ten lokal. To jedno z ostatnich miejsc, gdzie duch Tego Miasta się ostał.

 
Z POWODU WYPITEGO TU PIWA

OD KTÓREGO GŁOWA SIĘ NIE KIWA

Z POWODU KACZKI Z JABŁKAMI

DLA KTÓREJ PRZYCHODZIMY TU CZASAMI

Z POWODU ZRAZÓW, KASZY I PSTRĄGA

NA KTÓRE U KUBICKIEGO NIKT NIE URĄGA

I TAKŻE Z POWODU WIDOKU Z NABRZEŻA

WIELU GDAŃSZCZAN NIECH CZĘSTO W KIERUNKU

KUBICKIEGO ZMIERZA

A TAKŻE KIEDY POMYŚLICIE ŻE CZASY SĄ ZŁE,

PRZYJDŻCIE TUTAJ ZOBACZYCIE ŻE WCALE NIE !


(wpis z Ksiegi pamiątkowej Restauracji Kubicki)


Zapraszamy państwa na doskonałą, tradycyjną, kuchnię polską poczynając od słynnej golonki na wykwintnych daniach rybnych i drobiowych kończąc. Polecamy także szeroki asortyment przystawek zimnych, które cieszą się niezmiennym uznaniem wśród naszych gości.

Menu dostępne w języku angielskim.

Oceny (3)

Piotr
Termin usługi: wrzesień 2023   

W restauracji Kubicki byłem w niedziele 03.09.2023. Wrażenie z pobytu średnie. Jedzenie bardzo dobre i ładnie podane. Słabym punktem był kelner, którego z paru moich bytności w tym przybytku kojarzę. Facet był młodszy wiekiem od swoich gości- 4 kobiety i ja mężczyzna. Najstarsza osoba, moja mama 87 lat. Kelner walił do nas na,,ty,, sztućce zamiast rozpoczynać rozkładanie od kobiet, np mojej mamy to nie wiadomo czemu rozpoczynał od mojej osoby. Nie wiem kiedy ten kelner był kształcony w swoim rzemiośle? może nigdy. W warunkach, kiedy serwis jest doliczany do serwowanych posiłków ( 10 % ) nie zależnie od jego jakości, pan kelner nie musi się starć, co ma zarobić i tak zarobi. Porcje ok, z wyjątkiem przystawki - 2 kawałki śledzia 2 cm na 2 cm za 35 pln!!!

Restauracje

6.0
Ewa
Termin usługi: wrzesień 2023   

Przystawki (np. tatar) i dania główne (kaczka, golonka, ryby) bardzo smaczne. Desery niestety gorsze (ciastko czekoladowe). Najgorsza jednak obsługa. Sposób zwracania się do klienta gburowaty i niewłaściwy. Szkoda, bo to zniechęca.

Restauracje

4.0
Rs
Termin usługi: październik 2022   

Jak dla mnie restauracja numer 1 w Gdańsku pod każdym względem.

Restauracje

6.0