Oceny (28)

JD
Termin usługi: luty 2024 

Kiedyś to była świetna szkoła, niestety wraz z nowym budynkiem bardzo dużo się zmieniło, szczególnie dla młodszych klas. Nastawienie tylko na pieniądze i fanty od rodziców. Poziom nauczania bardzo niski (wszystkiego trzeba uczyć dziecko samemu w domu), podejście pedagogiczne żadne (dużo przemocowych zachowań nauczycieli względem uczniów), dzieci często są pozostawione bez nadzoru. Zwiększyła się liczba klas, zatrudniono dużo nowej, niesprawdzonej kadry. Nowych nauczycieli nikt nie nadzoruje. Organizacyjnie w szkole chaos i bezplan. Oferta zajęć dodatkowych kiepska i realizowana nieregularnie. Za to czesne coraz wyższe i dodatkowe opłaty na każdym kroku. Coraz więcej rodziców z młodszych klas zabiera stamtąd dzieci. My też odeszliśmy. Nikt nie był zainteresowany przyczyną takiej decyzji (ani u nas, ani u innych odchodzących znajomych). To, co dziecko opowiada o starej szkole ("niedźwiadku") w kontekście nowej jest szokujące. Moje dziecko bardzo dobrze się uczy, jest współpracujące, spokojne, lubiane wśród rówieśników. Musiałam zabrać dziecko z niedźwiadka do innej szkoły, żeby końcu szło do szkoły uśmiechnięte i czuło się w niej bezpiecznie. Nie polecam SPS Niedźwiednik!

Szkoły podstawowe

2.0
Rodzic
Termin usługi: wrzesień 2023 

Nie podoba mi się że szkoła prywatna pobierająca wysokie bo ponad 1000 zł czesne za 1 mc (również w okresie wakacyjnym) wyposaża np. salę gimnastyczną z 1% podatku

Szkolnictwo prywatne i społeczne

1.0
Zadowolony rodzic
Termin usługi: kwiecień 2023 

Jesteśmy w szkole już pewien czas i z czystym sumieniem polecam. My jak i nasi znajomi jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzieci są zaopiekowanie, szkoła posiada szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. Moje dziecko kocha chodzić do tej szkoły i to jest dla mnie najważniejszy sygnał że dobrze wybraliśmy.

Szkoły podstawowe

6.0
E. N.
Termin usługi: lipiec 2022 

To moim zdaniem najlepsza szkoła w Trójmieście. Mam z nią kontakt od 22 lat ( współpraca). Dzieci są pod doskonałą opieką, mają dużo różnorodnych zajęć w czasie przerw i po lekcjach, nigdy się nie nudzą. Z każdego ucznia wydobywa się maksimum, co widać w wynikach testów. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z dziećmi i rodzicami, na bieżąco rozwiązują pojawiające się problemy. Duży nacisk kładą na kulturę osobistą, tolerancję i empatię. Polecam

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
rodzic pierwszoklasisty
Termin usługi: czerwiec 2022 

Dzieci szkołę uwielbiają, jest dla nich drugim domem. Każde dziecko jest zaopiekowane, zauważone i docenione, kadra pedagogiczna profesjonalna, zaangażowana, kierująca się dobrem dziecka przede wszystkim.

Szkoły podstawowe

5.6
mama ucznia
Termin usługi: czerwiec 2022 

Moje dziecko właśnie kończy tą szkołę -8kalsa. Z perspektywy czasu mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wybór tej szkoły to najlepsza rzecz, którą zrobiłam. Dzieci pod wspaniałą opieką od pierwszej klasy. Super kontakt z nauczycielami i natychmiastowe rozwiązywanie problemów. Nauczyciele z powołania! Każdy nauczyciel dostępny dla rodzica. Można spokojnie porozmawiać i powyjaśniać tematy. Wspaniała atmosfera wśród uczniów. A i wyniki nauczania super. Po tej szkole dzieci na prawdę maję szansę dostać się do każdej szkoły średniej.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
NegatywnieRozczarowany
Termin usługi: maj 2022 

O samej szkole niestety się nie wypowiem, ale rekrutacja jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Szkoła szczyci się indywidualnym podejściem do ucznia i dawaniem szansy każdemu, natomiast na ostatnim etapie (a właściwie już po) informuje że nie przyjmie ucznia ze względu na wiek. Pani dyrektor potwierdziła że dziecko jest wybitnie zdolne i rozwinięte, ale ma 6 zamiast 7miu lat i nie przyjmie żeby nie mieć z nim później problemów. Oczywiście na żadnym etapie rekrutacji, ani w statucie szkoły nie ma o tym ani słowa. Więc wygląda na to że super otoczka i marketing, ale brutalna rzeczywistość ich przerasta.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

1.0
Mirmur
Termin usługi: wrzesień 2021 

Pani dyrektor dla dobra korporacji(szkoly) i swojego nie cofnie sie przed niczym !!!! Ostrzegam dzieci,rodzicow i pracownikow (nauczycieli)!!!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

2.2
Monika
Termin usługi: luty 2018 

Prawdziwi pedagodzy, dobry program nauczania, dobre podejście do uczniów.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
Ola
Termin usługi: styczeń 2018 

Polecam tą szkołę z pełnym sumieniem. Pierwszym i jednym z najważniejszych plusów jest to w jaki sposób nauczyciele podchodzą do każdego z dzieci. Są one w tej szkole otoczone niezwykłą troską, dzięki czemu chętnie do niej uczęszczają. Dodatkowym plusem jest szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie i będzie mogło rozwijać swoje zaintersowania. Nauka języków prowadzona jest w małych grupach, dzięki czemu dzieci mogą nabyć większe umiejętności w mówieniu. W szkole dużo się dzieje, są organizowane liczne wycieczki, wyjścia klasowe, a także wydarzenia szkolne. Szkoła w 100% spełniła oczekiwania moje i moich dzieci.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.6
E.L
Termin usługi: 1999-2006 oraz 2012-2015 

Bylismy zmuszeni zabrac dziecko ze szkoly, po tym jak doswiadczylo dotkliwej przemocy fizycznej i psychicznej od rowiesnika(lat 8).Niewazna dla p.Dyrektor byla krzywda,bol naszego dziecka, trauma,cierpienie, ponizenie,stres etc., Zrobila wszystko by bronic oprawce gdyz dla tych jednych rodzicow od kilku lat stawia cala szkole na glowie.Nie liczy z nikim i niczym i trudno uwierzyc ze dlatego iz placa czesne za rok z gory.Moze gdybysmy wiedzieli jaka ochrone to daje dziecku to zapalacilibysmy za dwa lata z gory.Dopoki obecna P. Dyrektor nie zostanie odwolana prosze nie liczyc na wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach.Do dzis wypiera sam fakt przemocy fizycznej w szkole,braku nadzoru nauczyci.,a mija 8 mies,Nie przeprosila naszego dziecka za zawod i zalamanie jakie zafundowala swoja stronniczoscia,zaklamaniem,obrona oprawcy,a nie ofiary.Na koniec roku szkoln. zapytana czy nadal uwaza, ze ze szkoly musi odejsc dziecko skrzywdzone a nie to ktore nie pierwszy raz pozwala sobie na przemoc, odpowiedziala ze "tak, odejsc ma nasze".Nie uczynila nic by oprawca przestal(to nie byl incydent),by wyciagnac konsekwencje,by to rozwiazac kiedy mozna bylo. DOBRO DZIECKA TO UTOPIA, WAZNA TYLKO KASA!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

3.0
m
Termin usługi: 2014/2015 

Córka kończy właśnie pierwszą klasę i jestem zachwycona szkołą, tym jak dzieciaki są tam zaopiekowane, jak rozwijana jest w nich chęć współpracy. Przemili nauczyciele, którzy widać, że lubią swoją pracę i uczniowie różnych roczników, którzy są przyjaźni dla maluchów, a nie traktują ich jak zło konieczne.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.4
Anna
Termin usługi: od 2010 

Nie wierzę w to, co zobaczyłam. Mam wrażenie, że liczne negatywne komentarze pisze konkurencja szkoły. Czuję się zobligowana do napisania kilku zdań. Jestem mamą trójki dzieci. Najmłodsze trafiło właśnie do niedźwiadka. To jest szkoła o jakiej dziecko może marzyć!!! Nigdy nie widziałąm tak zaangażowanej grupy ludzi! Większość lekcji to spotkanie z przygodą. Oczywiście, jak w każdym miejscu jest kilka osób, które minęły się z powołaniem - ale wszędzie takich znajdziemy!!! Większość grona pedagogicznego to wspaniali, oddani pracy i dzieciom ludzie! Zwłaszcza panie, które pracują w młodszych klasach. Wszstkie zasługują na medal! Nauczyciele są zawsze dostępni - pod telefonem, mailowo lub osobiście. Zawsze gotowi do pomocy! Nie mogę zgodzic sie z tym, że problemy rodzice muszą rozwiązać samodzielnie. Jedyny minus to budynek ale nie budynek tworzy szkołę, tylko ludzie, którzy w niej pracują. Ja jestem bardzo zadowolona, że dla najmłodszego dziecka wybrałam tę szkołę i żałuję, że starsze nie mogły się tu uczyć. Dziękuję za wszystko! Dziś Dzień Nauczyciela - życzę samych sukcesów i nie zwracania uwagi na nieprawdziwe złe komentarze. Życzę dużo siły i uśmiechu. I jeszcze raz dziękuję!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.2
mama
Termin usługi: oststnie 6 lat 

Szkolnictwo prywatne i społeczne

4.8
mimochodem
Termin usługi: teraz 

Na poczatku zaznaczam ze nie mam porownania jezeli chodzi o szkoly spoleczne. Niedzwiednik jest pierwszy i wydawal sie na poczatku lepszym wyborem niz szkoly panstwowe. Mielismy na poczatku obawy wywolane stereotypem szkoly prywatnej w Polsce. Niestety wiekszosc sie potwierdzila. 1.Cena- raczej niekonkurencyjna a w odniesienu do zaplecza szkoly za wysoka 2. Poziom nauczania- nie znalazlem nauczycieli z pasja ktorzy potrafia zainteresowac dziecko nauka. Nawal zajec i prac domowych raczej zniecheca. Generalnie realizacja materialu bez deklarowanego indywidualnego podejscia do ucznia. Walka o wyniki zeby nie wypasc z ranking. 3.Klasy- teraz wiem ze 12 osobowe to raczej minus, w razie konfliktu nie malternatywy. dzieci w wiekszosci zamnierowane wychowywane glownie przez niepracujace mamy. Dzieci zahukane, niesamodzielne, samolubne. 4. Kontakt z kadra- moje wrazenie- lepiej nie zglaszac problemow, jak sie pojawia to raczej wina dziecka i to ono musi sie zmienic a nie podejscie pedagoga. Albo rodzice musza nad dzieckiem popracowac. 5. Sukcesy- to raczej zasluga naszej pracy z dzieckiem a nie nauczycieli Po co przeplacac. Dziecko w szkole panstwowej a 800pln miesiecznie mozna lepiej wyda

Szkolnictwo prywatne i społeczne

3.0
Zawiedziony rodzic
Termin usługi: kilka lat 

Poziom nauczania nie najgorszy - ale bez jakiegoś hurraoptymizmu. Warunki lokalowe poniżej krytyki. Pomieszczenia małe, zagrzybione. Sala gimnastyczna to kpina. Po kilku latach zwodzenia planami zmian lokalowych postanowiłem ja dokonać zmiany i zabrałem dziecko - podobnie jak kilku innych rodziców z tej samej klasy. Szkoła zupełnie nie liczy się ze zdaniem rodziców. I nie chodzi o to, że ma być tak jak chcą rodzice, ale o DIALOG, którego od początku zabrakło. Dziecko jest w państwowej szkole od roku. Nie zauważyłem gorszego poziomu. Zajęć dodatkowych jest też tyle samo, a nawet więcej, bo dochodzą sportowe. Klasa liczniejsza - to fakt, ale ma to też swoje plusy. Odradzam szkołę Niedźwiednik.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

3.2
Rodzic
Termin usługi: 2014 

Jestem świeżo po transferze dziecka ze szkoły państwowej. I dziecko, i ja powoli odżywamy. Rewelacyjne relacje z kadrą, małe (super!) klasy. Zupełnie inny kontakt dziecka z nauczycielami, fajna młodzież. Wbrew wcześniejszym opiniom (może tak to wyglądało) WF jest OK - dzieci dojeżdżają do obiektu Gedanii na Hallera. Na razie bardzo OK.

Szkolnictwo prywatne i społeczne

4.6
absolwent
Termin usługi: kiedyś 

skończyłem tę podstawówkę dawno temu i moge powiedzieć że poziom nauczania w szkole stał i nadal stoi (utrzymuję kontakt z dawną szkołą ;) ) na bardzo wysokim poziomie. Kadra nauczycielska za moich czasów była świetna i większość z tych świetnie współpracujących z uczniami pedagogów nadal kontynuuje prace w "Niedźwiedniku". Czesne faktycznie wysokie, ale na tym, najbardziej ukierowującym momencie w edukacji dziecka etapie, uważam że warto jest tyle zapłacić i tak też uważali i nadal uważają moi rodzice. Obecnie kończę studia na jednej z najlepszych ekonomicznych uczelni w Polsce i z ręką na sercu moge przyznać, że dopiero podczas studiów zacząłem pracować cięzej niż w tej szkole. Naturalnie, wyposażenie, a przede wszystkim budynek, pozostawia sporo do życzenia, ale i tak jest dużo lepiej niż za moich czasów. Szkoła się rozrasta, jest co jakiś czas remontowana i odnawiana by zapewnić najlepsze możliwe warunki do nauki, choć fakt, że mieści się ona w barakach jest oczywistym minusem. koniec końców, uwazam że to jedna z najlepszych podstawówek w Gdańsku!

Szkolnictwo prywatne i społeczne

4.8
Anonim
Termin usługi: dzisiaj 

Z czystym sumieniem polecam ta szkole. Moje dzieci uczeszczaja do tej szkoly i nie mam zadnych zastrzezen. Bardzo wysoki poziom nauki, dobry kontakt nauczyciela z rodzicem, male i wieksze problemy automatycznie sa omawiane. Dzieci uwielbiaja chodzic do szkoly. Szkola jest mala, klasy wystarczajace do ilosci dzieci, czysto i przyjemnie. Mimo ze odleglosc mamy nie mala (16km) to jest warto pokonywac ta odleglosc. Wiem tyle ze wiem za co place a odleglosc nie stanowi problemu jak widze dziecko usmiechniete i chetnie uczeszczajace do szkoly

Szkolnictwo prywatne i społeczne

5.4
Rodzic
Termin usługi: 2009 - 2012 

Odradzam zapisanie dziecka do tej placówki . Szkoła mieści się w starych zardzewiałych barakach . Sale nie ogrzewane nawet zimą więc przez to dzieci marzną . W szkole jest pełno grzybów w kontach . Cena za szkołę stanowczo za wysoka . Sala gimnastyczna mała a dzieci muszą grać na materacach w piłkę nożną . Boisko niezadbane , małe a bramki na boisku zardzewiałe . Klasy bardzo małe ( 8 , 12 , 14 osób ) . Nikt nie pilnuje czy dziecko wychodzi ze szkoły do domu . Łazienki które się nie domykają ( jedynie w budynku klas starszych jest jedna normalna łazienka ) . Na przerwach istna anarchia . Ogólnie nie polecam wysyłania swojego dziecka do tej szkoły .

Szkolnictwo prywatne i społeczne

1.2