• Zdjęcie 1/3 - Sala Koncertowa PFK Sopot 4
  • Zdjęcie 2/3 - Sala Koncertowa PFK Sopot 3
  • Zdjęcie 3/3 - Sala Koncertowa PFK Sopot 2
 

TV Filmy

Międzypokoleniowy dancing DJ Wika & DJ Czarna - Nocne życie Trójmiasta
6833

Międzypokoleniowy dancing DJ Wika & DJ Czarna - Nocne życie Trójmiasta

Imprezy

O nas

W sali PFK odbywają się kameralne koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej oraz festiwal Sopot Jazz. Realizowane są tu nagrania płyt zarówno z udziałem publiczności, jak i bez. Sala wykorzystywana jest również na organizację pokazów mody, bankietów.
W 1993 roku na terenie Opery Leśnej rozpoczęto budowę siedziby Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot działającej przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Autorką projektu budynku jest Henryka Jakubowska. Znajdują się w nim: sala widowiskowa na około 250 osób, dwie małe sale na próby sekcyjne, pomieszczenia biurowe i magazynowe oraz część hotelowa. Inwestycję oddano do użytku 24 czerwca 1997 roku.

Obecnie podczas okresu jesienno-zimowego w Sali Koncertowej PFK odbywają się kameralne koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej oraz festiwal Sopot Jazz. Występowali tu między innymi: Kenny Garrett, Brandford Marsalis, Żanna Biczewska, Bajm, Elektryczne Gitary, Grzegorz Turnau, Maria Peszek, Aga Zaryan.

Ponadto - ze względu na specjalnie zaprojektowaną akustykę - w sali można realizować nagrania płyt zarówno z udziałem publiczności, jak i bez. Sala wykorzystywana jest również na organizację pokazów mody, bankietów, bali lub wesel (ruchoma scena oraz krzesła dla widowni pozwalają na dowolne zaprojektowanie przestrzeni).