Sala Koncertowa PFK

  • wideo
  • zdjęcia
  • Plan widowni

Napisali o nas

O nas

W sali PFK odbywają się kameralne koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej oraz festiwal Sopot Jazz. Realizowane są tu nagrania płyt zarówno z udziałem publiczności, jak i bez. Sala wykorzystywana jest również na organizację pokazów mody, bankietów.

W 1993 roku na terenie Opery Leśnej rozpoczęto budowę siedziby Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot działającej przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Autorką projektu budynku jest Henryka Jakubowska. Znajdują się w nim: sala widowiskowa na około 250 osób, dwie małe sale na próby sekcyjne, pomieszczenia biurowe i magazynowe oraz część hotelowa. Inwestycję oddano do użytku 24 czerwca 1997 roku.

Obecnie podczas okresu jesienno-zimowego w Sali Koncertowej PFK odbywają się kameralne koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej oraz festiwal Sopot Jazz. Występowali tu między innymi: Kenny Garrett, Brandford Marsalis, Żanna Biczewska, Bajm, Elektryczne Gitary, Grzegorz Turnau, Maria Peszek, Aga Zaryan.

Ponadto - ze względu na specjalnie zaprojektowaną akustykę - w sali można realizować nagrania płyt zarówno z udziałem publiczności, jak i bez. Sala wykorzystywana jest również na organizację pokazów mody, bankietów, bali lub wesel (ruchoma scena oraz krzesła dla widowni pozwalają na dowolne zaprojektowanie przestrzeni).

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »