Serce na Dłoni i Owoc Dobroci Non-Profit sp. z o.o.

Na terenie: Gdańska, Sopotu, Gdyni
Gdańsk 80-624, Szpaki /53

Serce na Dłoni i Owoc Dobroci Non-Profit

Wybierz numer

574-070-884
b...@sercenadloni.pl pokaż
Otwarte do 19:00 więcej
Dowóz lub odbiór osobisty Po umówieniu telefonicznym

O nas

Nasza organizacja powstała z głębokiego przekonania, że każdy człowiek zasługuje na wsparcie i miłość. Naszym celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym, poprzez różnorodne programy i inicjatywy, które mają na celu polepszenie jakości ich życia.
Jesteśmy przekonani, że empatia, solidarność i dobroczynność są kluczowymi wartościami, które powinny towarzyszyć nam na każdym kroku. Dlatego też, w naszych działaniach stawiamy na budowanie społeczności pełnej życzliwości, wzajemnego wsparcia i zrozumienia.

ZAKRES NASZYCH USŁUG:
-Oferujemy opiekę u pacjenta w domu
-Opiekę poszpitalną 
-Toaletę całego ciała
-Zmianę pieluch wraz z ochroną skóry
-Zmianę opatrunków
-Pomoc przy poruszaniu się 
-Towarzyszenie seniorowi w spacerach itp.
-Organizacja wizyt lekarskich, załatwianie spraw urzędowych
-Robienie zakupów
-Prowadzenie domu. Nie tylko dla seniorów !
-zajęcia ruchowe
-Stałą lub czasową opiekę
-Możliwość stosowania wybranych i uzgodnionych terapii

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
www.sercenadloni.org

KONTAKT POPRZEZ 
nr telefonu 574-070-884
e-mail biuro@sercenadloni.pl

Prowadzimy nabór opiekunek/opiekunów osoby z doświadczeniem zawodowym jaki i do przyuczenia, mile widziane emerytowane pielęgniarki 

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto wybrać opiekę domową?
Opieka nad osobą starszą powinna być prowadzona w sposób jak najbardziej komfortowy, dlatego nie zaleca się zmian środowiskowych czy zmian przyzwyczajeń. Stąd coraz większa popularność opieki domowej, która jest rozwiązaniem dla rodzin, które nie mogą same zapewnić... Jak również opieka domowa pozwala na uniknięcie dużego stresu związanego ze zmianą co może przekładać się na pogłębienie chorób jak demencja starcza, Alzhaimer, depresja, choroby otępienne oraz choroby psychiczne.
Jaki jest czas oczekiwania na opiekunkę pracującą kilka godzin dziennie ?
Czas oczekiwania na opiekunkę całodobową wynosi do tygodnia, natomiast oczekiwanie na opiekunkę godzinową wynosi ok 3 dni od podpisania umowy.
Czy opiekę będzie sprawować jedna opiekunka czy kilka ?
Wiemy jak ciężko podopiecznym zaufać wciąż nowej osobie, dlatego gwarantujemy jedną stałą opiekunkę przy opiece kilku godzinnej natomiast przy opiece całodobowej (24 h) zazwyczaj są 2 opiekunki które wymieniają się np. raz na miesiąc
Jakie wykształcenie posiadają opiekunki ?
W naszym zespole wszystkie Panie posiadają wykształcenie medyczne. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i profesjonalna opieka, tak aby ten czas pacjent przeżył z godnością.
Czym jest opieka całodobowa ? Kiedy ją wybrać?
Opieka całodobowa to nic innego jak opieka w domu seniora przez 24h . Opiekunka całodobowa jest idealnym wyjściem dla osób które np. zaniemogły fizycznie natomiast psychicznie miewają się świetnie. Wielu z nas nie wyobraża sobie oddać rodziców do domu opieki nawet gdy przychodzą choroby jak np. Alzhaimer.
Jaki jest czas oczekiwania na opiekunkę całodobową?
Czas oczekiwania na przyjazd opiekunki to około 7 do 10 dni
Czym są terapie zajęciowe?
Terapia zajęciowa to rodzaj fizycznej rehabilitacji pacjenta, polegającej na angażowaniu go w różne aktywności z dziedziny zajęć psychoruchowych. Oznacza to, że podczas zajęć podejmowane są ćwiczenia, które działają zarówno na sprawność fizyczną pacjenta, jak i jego samopoczucie, rozrywkę i rozwój intelektualny.
Dlaczego warto korzystać z usług podologicznych - manicure/ pedicure leczniczy?
Grzybica wywołana jest przez dermatofity lub drożdżaki.O dermatofitach mówi się najczęściej w kontekście stóp i paznokci, na przykład powszechna jest grzybica dermatofitowa paznokci na stopach.Do typowych objawów grzybicy skóry zalicza się zaczerwienienie oraz wysypka, czasem dochodzi swędzenie. W kolejnej fazie skóra zaczyna się łuszczyć i pękać, co może powodować ból i dyskomfort.W przypadku osób starszych lepiej zapobiegać grzybicy, niż ją leczyć. Dzieje się tak, ponieważ osoby starsze należą do grupy, w której diagnozuje się zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych, cukrzycę czy obniżoną odporność – czyli te czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia chorób grzybiczych.

Oceny (15)

Jolanta Joszczuk-Januszewska
Termin usługi: wrzesień 2023

Dobra opieka nad pacjentem. Jesteśmy zadowoleni z usług oferowanych przez fundację SERCE na dłoni.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Karola
Termin usługi: kwiecień 2023

Jestem pod wrażeniem takiej opieki w Polsce

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Karolina Franciszkowska
Termin usługi: listopad 2022

Bardzo profesjonalna firma z super zespołem i wykwalifikowanymi opiekunkami .

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Marzena
Termin usługi: październik 2021

Dziękuję "Sercu na dłoni" za szybką, praktycznie z dnia na dzień i skuteczną pomoc w znalezieniu opiekunki z doświadczeniem zawodowym dla mojego taty, gdy zaistniała nagła potrzeba opieki po wypadku, mimo że był to weekend. Z Panią Kamilą, współpraca przebiegła bez zarzutów, super kontakt, polecam.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Ola
Termin usługi: wrzesień 2021

Jestem bardzo zadowolona. Pani Kamila starała się pomóc w sytuacji bardzo dla nas nagłej, trudnej i udało się. Elastyczne podejście, można liczyć na pomoc i zrozumienie. Dziękujemy ślicznie. Polecamy usługi.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Iwona
Termin usługi: sierpień 2021

Miła i fachowa opieka. Opiekunka pogodna i z sercem do pacjenta i opiekunów. Zawsze na czas. Polecam.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Małgorzata
Termin usługi: maj 2021

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Pani Kamili za to, że tak szybko przyszła mi z pomocą w trudnej dla mnie chwili. Jestem szczerze pełna uznania dla jej pracy i pracy Pani Marii, która się na co dzień Mamą opiekuje. Cenię w nich pełen profesjonalizm, zaangażowanie, wysoką kulturę osobistą, empatię i ogromną życzliwość oraz niesienie pomocy, gdy zachodzi taka potrzeba. Oddałam Mamę we właściwe ręce, profesjonalne i życzliwe, bardzo ludzkie. Bardzo miłe i krzepiące jest to, że mogę z ich strony liczyć na każdą pomoc, nie tylko z zakresu sprawowania opieki nad Mamą, o czym się szybko przekonałam. Takie całościowe podejście do człowieka - niezwykle cenne i nieczęste w dzisiejszych czasach. Szczerze polecam firmę Pani Kamili.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Elżbieta
Termin usługi: listopad 2020

Profesjonalne podejście do pacjenta, gorąco polecam

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Barbara
Termin usługi: lipiec 2020

Opieka profesjonalna ,miła ,warta polecenia.

Opieka nad osobami starszymi

5.8
Mariola
Termin usługi: październik 2019

Dziękuję bardzo za rzetelną, sumienną opiekę ... Pani Kamilo opiekunka która miała moja mama to cudowna kobieta. Kontakt złapały od razu. Pani wniosła do domu dużo radości i ciepła .. mama szczęśliwa czekała z niecierpliwością na opiekunkę... Polecam wszystkim ...

Opieka nad osobami starszymi

5.8
Anna
Termin usługi: październik 2019

Firmę i jej pracowników cechuje rzetelność, sumienność i profesjonalizm. Polecam wszystkim.

Opieka nad osobami starszymi

5.8
Cezary
Termin usługi: marzec 2019

Bez Was nie wyobrażam sobie ostatnich dni ojczyma. Dzięki waszej pomocy, moja Mama pożyje dłużej. Dziękuję.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Monika
Termin usługi: kwiecień 2018

Pracuje u Kamili jako opiekunka i mogę z czystym sercem polecić ja jako pracodawcę.Wyplata zawsze na czas,godziny pracy ustalane indywidualnie.Rzetelna,konkretna. Dla Niej jak i dla każdej zatrudnionej opiekunki najważniejszy jest człowiek.Do każdego mamy indywidualne podejście.Są chwile w których rodzina potrzebuje wsparcia nie tylko w opiece.My dajemy wsparcie,zaangażowanie i uśmiech,bo najwieksza nagroda jest pogodny podopieczny.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Elżbieta
Termin usługi: marzec 2018

Szczerze polecam dziękując jednocześnie za troskliwą opiekę w ostatnich miesiącach życia mojej mamy.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Pan Marcin
Termin usługi: kwiecień 2017

Od 6 tygodni Pani Monika opiekuje się moim ojcem , który jest po 5 udarach, dzięki dobroci, zaangażowaniu, oraz profesjonalnemu podejściu tata zaczął ruszać nogami i reagować na nasze pytania. Bardzo polecam tą firmę i bardzo dziękuję.

Opieka nad osobami starszymi

6.0