SOFTMANUAL Krzysztof Brzeziński - rehabilitacja i opieka poszpitalna

Gdynia  (usługi wykonywane w miejscu zamieszkania pacjenta)

SOFTMANUAL Krzysztof Brzeziński

Wybierz numer

789-356-459
k...@opiekarehabilitacyjna.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
  • Zdjęcie 1/3 - SOFTMANUAL Krzysztof Brzeziński Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/3 - SOFTMANUAL Krzysztof Brzeziński Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/3 - SOFTMANUAL Krzysztof Brzeziński Gdynia 2

O nas

Rehabilitacja oraz opieka po hospitalizacji dla osób starszych, chorych i niesamodzielnych w domu. Kompleksowe usługi dla osób wymagających leczenia ruchowego i poszpitalnej adaptacji do stanu zdrowia przy wsparciu w podstawowych czynnościach.

Pierwsze dni po powrocie do domu ze szpitala stawiają przed rodziną osoby chorej szereg wymagań medycznych dotyczących czynności życia codziennego.

Rodzina i pacjent mogą mieć problemy z:
- zmianą pozycji chorego w łóżku
- obsługą podstawowych i zaawansowanych urządzeń medycznych i pomocniczych
- organizacją stałej i kompleksowej opieki medycznej
- utrzymaniem higieny i wypracowaniem rutyny pielęgnacyjnej
- oceną stanu zdrowia, wychwytywaniem niepokojących sygnałów
- udzielaniem pierwszej pomocy i zabezpieczeniem chorego przed urazem.

Posiadam doświadczenie w postępowaniu z osobami ze zdiagnozowaną lub podejrzewaną demencją.

Wsparcie rehabilitacyjne i opiekuńcze pomaga w adaptacji poszpitalnej - daje czas na wzięcie głębszego oddechu, przemyślenie kolejnych strategicznych kroków organizacji opieki i umożliwia bardziej obiektywne podjęcie decyzji o ochronie przed instytucjonalizacją.

Opanowanie sytuacji na poziomie medycznym i funkcjonalnym odciąża opiekuna fizycznie - może on skupić się na aspektach psychologicznych z większą swobodą i skupić się na niesieniu choremu pomocy do jakiej jest powołany.

Jeżeli sprawujesz opiekę nad starszym rodzicem, współmałżonkiem lub członkiem rodziny a chciałabyś usprawnić cały proces dzień po dniu poprzez zabezpieczenie i zaspokojenie konkretnych potrzeb chorego oraz rodziny, rozważ poniższe zagadnienia i umów się na konsultację domową w mieszkaniu Seniora na terenie Gdyni.

Oferta może Cię zainteresować, jeżeli:

Senior:
- niedawno wyszedł ze szpitala
- przeszedł operację
- utracił samodzielność w życiu codziennym
- jego dotychczasowe funkcjonowanie stało się niepewne
- stan zdrowia znacznie ograniczył posiadaną przez niego sprawność
- szuka konkretnej pomocy w zakresie poprawy kompetencji ruchowych i samoobsługowych.

Postępowanie lecznicze i opiekuńcze wykorzystuje fizjoterapię i opiera się na Kompleksowej Ocenie Geriatrycznej, będącej rekomendowanym standardem pracy z pacjentem starszym oraz odbywa się w miejscu zamieszkania Seniora.

Podstawowym środkiem wprowadzanego działania jest stworzenie i realizacja planu opieki, jego ciągła i adekwatna modyfikacja, kinezyterapia (ćwiczenia ruchowe), bieżące informowanie rodziny o zmieniających się możliwościach funkcjonalnych pacjenta, wypracowanie prozdrowotnego, dobrze zorganizowanego i wspartego wiedzą postępowania okołodobowego, służącego podniesieniu stopnia samodzielności pacjenta, wydolności opiekuńczej rodziny - przy dostosowaniu się do aktualnego stanu zdrowia i zmieniającego się poziomu sprawności funkcjonalnej osoby będącej pod opieką rehabilitacyjną.

W pracy wykorzystuję metody:
- ustalania specyficznego planu opieki w przebiegu jednostki chorobowej
- diagnostyki stanu funkcjonalnego w celu promowania samodzielności na gruncie opieki
- rehabilitacji ruchowej i reedukacji wykonywania podstawowych czynności życia codziennego
- pomocy w zakresie higieniczno-pielęgnacyjnym
- edukacji opiekunów z rodziny w obszarach subiektywnych i obiektywnych deficytów u chorego
- uniezależniania się pacjenta od pomocy w granicach jego możliwości
- wdrażania metod wsparcia i środków do osiągania celów przy niemożności pacjenta do przejawiania wymaganej niezależności
- fizjoterapeutycznego prowadzenia pacjenta w przebiegu klinicznym

Rehabilitacja ruchowa odbywa się w domu u pacjenta. Opieka po hospitalizacji ma charakter stopniowej stabilizacji relacji z najbliższym otoczeniem aż do uzyskania poprawy stanu psychofizycznego i pewności kontroli nad stanem funkcjonalnym.

Fizjoterapeuta i Opiekun Medyczny z 11-letnim stażem oferuje Tobie pomoc na której możesz oprzeć swój plan opieki, bądź go zaktualizować:

- czy osoba starsza przez sporą część dnia pozostaje nieaktywna i przebywa w pozycji leżącej?
- czy na skutek hospitalizacji senior stał się mniej pewny siebie?
- czy zauważyłaś spadek dotychczasowego zainteresowania podejmowaniem działań i wycofanie się?
- czy niepokoi Cię sposób przemieszczania się osoby bliskiej?
- jak wyglądała sprawność manualna i operacyjna jeszcze kilka miesięcy temu?
- czy miał miejsce incydent, który sprawił, że przykładasz większą wagę do bezpieczeństwa rodzica, choć ciągle martwi Cię narastające prawdopodobieństwo niechcianego zdarzenia?

Doświadczenie zdobywałem w Polsce i Wielkiej Brytanii. Od 11 lat zajmuję się poprawą jakości życia osób niepełnosprawnych. Posiadam przygotowanie psychologiczne i fakultatywne w dziedzinie społecznej. Moim głównym odnośnikiem jest jasny i sprecyzowany profil zawodowy.

Z nowym spojrzeniem na zdrowie Seniora możesz lepiej zaplanować bezpieczeństwo rodziny i optymalnie zorganizować spokojną rekonwalescencję i rehabilitację w warunkach domowych.

Dzięki edukacji zdrowotnej, terapii i technikach wspomagających, możliwe staje się:

- wytyczenie jasnej ścieżki postępowania w miejscu zamieszkania na miarę możliwości pacjenta
- dogłębne zanalizowanie problemów natury opiekuńczo-ruchowej
- odciążenie opiekunów w zakresie pracy z osobą leżącą
- zapobieganie powikłaniom wynikającym z bezczynności
- poprawienie jakości relacji seniora z otoczeniem fizycznym i personalnym
- obniżenie prawdopodobieństwa niepożądanych zdarzeń medycznych.

W celu zasięgnięcia informacji lub umówienia konsultacji domowej - zadzwoń lub napisz.

SOFTMANUAL Krzysztof Brzeziński - fizjoterapia geriatryczna, opieka rehabilitacyjna, leczenie po hospitalizacji, Gdynia.

Zapraszam do kontaktu

Oceny (18)

Maciej Gacek
Termin usługi: grudzień 2023

Krzysztof zajmował się moim tatą, pacjentem hospicjum domowego, po udarze i w zaawansowanym stadium glejaka. Był dla nas olbrzymim wsparciem, oferując nie tylko swoją specjalizację- fizjoterapię, lecz również doraźną pomoc np. gdy tata upadł i mama sama nie była w stanie go podnieść, Krzysztof przyszedł z pomocą po za planowymi wizytami. Tata b. chciał ćwiczyć, lecz wynikająca z choroby degradacja zdrowia postępowała szybko i nieustannie, odbierając mu możliwości dalszej rehabilitacji. Podejmując współpracę z Softmanual wybierasz ogrom wiedzy poparty doświadczeniem i indywidualne podejście zaangażowanego, dobrego człowieka. Polecam.

Opieka nad osobami starszymi

5.9
Jadwiga
Termin usługi: grudzień 2023

Pan Krzysztof jest prawdziwym profesjonalistą z ogromną wiedzą,którą wykorzystuje stosownie do potrzeb i możliwości pacjenta. Jest osobą empatyczną, kulturalną i obowiązkową czym wzbudza ogromne zaufanie. Potrafi nawiązywać z pacjentem bardzo serdeczne kontakty, wnosząc dużo radości w jego życie. Opiekował się moim mężem przez 2 lata.

Rehabilitacja

6.0
Alicja
Termin usługi: sierpień 2023

Jestem bardzo zadowolona z rechabilitacji, pełen profesjonalizm, odpowiedni Człowiek na odpowiednim miejscu, polecam z czystym sumieniem.

Rehabilitacja

6.0
Grażyna
Termin usługi: lipiec 2023

Rewelacja, nie będę się długo rozpisywać. dzięki panu Krzysztofowi moja leżącą 92 letnia mama zaczęła chodzić, odzyskała radość z życia i dobry nastrój. Tak właśnie działa Pan Krzysztof!

Wizyty domowe

6.0
Jan Kaczmarek
Termin usługi: luty 2023

Dziękuję, Ćwiczenia obrane idealnie do wieku i możliwości. Wraz z żoną jesteśmy bardzo wdzięczni. Gorąco polecamy Wszystkim.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Wiktor i Ola
Termin usługi: grudzień 2022

Pan Krzysztof rehabilitowal naszego tate okolo 6 miesiecy trzy razy w tygodniu. Niezwykle empatyczny i mily. Dostosowywal cwiczenia do wieku i mozliwosci ruchowych taty. Polecamy z calego serca Pana Krzysztofa.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Gabriela
Termin usługi: grudzień 2022

Pan Krzysztof prowadził przez 9 miesięcy rehabilitację mojego Taty po udarze krwotocznym do mózgu. Od pierwszej wizyty było widać , że to profesjonalista , z ogromną wiedzą i umiejętnościami, wspaniałym podejście do ludzi starszych. Bardzo nam pomógł w tej trudnej sytuacji, a ośmielę się na stwierdzenie że uratował mojego Tatę przed błędem lekarskim. Tata bardzo polubił p. Krzysztofa, z chęcią wykonywał zadane ćwiczenia, widać było że ćwicząc z p. Krzysztofem czyje się bezpieczny. Dzisiaj Tata porusza się pomału przy chodziku, chociaż w szpitalu nie dawali nam na to szans. Jesteśmy bardzo wdzięczni p. Krzysztofowi za pomoc i udzielone wsparcie, i pomoc, sami nie poradzilibyśmy sobie. Z pełną odpowiedzialnością polecam p. Krzysztofa..

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Katarzyna z Gdyni
Termin usługi: listopad 2022

Z całego serca polecam pana Krzysztofa ! Profesjonalny, uroczy, z poczuciem humoru, empatyczny, pełen szacunku i zrozumienia dla starszych osób . Udzielił mi wielu bezcennych rad dotyczących opieki nad 90 mamą po operacji złamanego biodra. Pomógł nam ogromnie w bardzo trudnej sytuacji. Pan Krzysztof to świetny fachowiec z pasją godny polecenia.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Ewelina
Termin usługi: październik 2022

Pan Krzysztof pomógł mojej mamie dojść do pełnej sprawności po zabiegu ortopedycznym. Pełen profesjonalizm od pierwszej wizyty. Zaangażowany, z super ciepłym podejściem do starszej osoby. Mama bardzo zadowolona, dziś porusza się już samodzielnie. Szczerze polecam.

Rehabilitacja

6.0
Paulina
Termin usługi: kwiecień 2022

Polecam Pana Krzysztofa z całego serca! Ojciec po szpitalu przyjechał leżący i całkowicie zależny od osób trzecich. Po 3 miesiącach intensywnej rehabilitacji z Panem Krzysztofem tata jest osobą samodzielną i chodzącą, a stany bólowe w 80% już zniknęły. Ogromna wiedza i pasja, a także pozytywne ludzkie podejście do drugiego człowieka.

Rehabilitacja

6.0
Mariusz
Termin usługi: maj 2022

Polecam Pana Krzysztofa. Rehabilitował moją 90-cio letnią mamę po wyjściu ze szpitala. To profesjonalista. Bardzo zaangażowany i empatyczny. Świetnie zorientowany w temacie opieki nad seniorami.

Rehabilitacja

5.7
Ewelina.
Termin usługi: kwiecień 2022

Polecam Pana Krzysztofa,super podejście do osób starszych,cierpliwy i pełen empatii i zawsze na czas.

Rehabilitacja

6.0
Kasia
Termin usługi: grudzień 2021

Polecam Pana Krzysztofa za profesjonalne podejście do starszych pacjentów. Cierpliwie i z szacunkiem pomaga osobom starszym w trudnym powrocie do zdrowia. Dzięki Panu Krzysztofowi mój tata znowu może chodzić. Polecam!

Rehabilitacja

6.0
Małgorzata Michałowska
Termin usługi: październik 2021

Pan Krzysztof jest miłą i kontaktową osobą. Jego usługi są profesjonalne. Słuzył dobrą raďą i infomacją w zalatwianiu spraw związanych z niepełnosprawnością mojej mamy. Poleciłam bym Pana Krzysztofa moim przyjaciołom i znajomym.

Rehabilitacja

5.6
Ewa
Termin usługi: wrzesień 2021

Pan Krzysztof jest bardzo dobrym rehabilitantem. Cierpliwy z dużym szacunkiem do drugiego człowieka. Uważnie słucha pacjenta. Pan Krzysztof przeprowadzał rehabilitacje po endoprotezie biodra. Efekty rehabilitacji bardzo dobre. Polecam.

Rehabilitacja

5.8
Zofia z Gdyni
Termin usługi: czerwiec 2020

Pan Krzysztof pomagał nam przy opiece nad starszą osobą, która wymagała dużo pracy. Jego profesjonalne podejście, połączone z dobrym charakterem sprawiły, że uciążliwości choroby były dla nas mniej męczące. Dziękujemy.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Piotr z Gdańska
Termin usługi: listopad 2019

Pan Krzysztof jest świetnie przygotowanym fizjoterapeutą i rehabilitantem Prowadził dla mnie rehabilitację domową po operacji endoprotezy stawu biodrowego. W okresie 1,5 miesiąca odbyliśmy 8 sesji godzinnych. Waszystko było świetnie udokumentowane, opiomiarowane wymiary mięsniowe przed i po. Dokumentacja b.dobra . Postęp był widoczny z tygodnia na tydzień - a mam 62 lata. Ćwiczenia były stopniowane oraz obciążenia coraz większe. Wprowadził b.ważne ćwiczenia oddechowe. Po tym okresie odrzuciłem kule i mogłem prowadzić auto, chodzić na basen oraz przystąpić do II etapu rehabilitacji stacjonarnej w Pucku. Osoba punktualna i dbająca bardzo o bezpieczeństwo pacjenta.

Opieka nad osobami starszymi

6.0
Małgorzata Sildatke
Termin usługi: styczeń 2019

Krzysztof zajmował się moją mamą w styczniu po jej udarze. Fantastyczny fizjoterapeuta i człowiek. Bardzo profesjonalne podejście, ogromna wiedza i dużo cierpliwości. Jeżeli ktoś szuka profesjonalisty, to jest to osoba, którą mogę szczerze polecić.

Rehabilitacja

6.0