Działalność on-line 

Sopockie Szkoły Autonomiczne

81-840 Sopot, al. Niepodległości 739A Mapka

Sopockie Szkoły Autonomiczne obiekty w tej lokalizacji (1) »

58 551-37-49  fax:  58 551-37-49
s...@gfo.pl pokaż
www.ssa.gfo.pl
Godziny otwarcia
Szkoła podstawowa
pn-pt7:30 - 17:00
Szkoła średnia
pn-pt7:30 - 16:00
Szkolnictwo prywatne i społeczne
pn-pt7:30 - 15:30
Działalność on-line 

Napisali o nas

O nas

Sopockie Szkoły Autonomiczne wyróżniają się w przestrzeni edukacyjnej Sopotu i Trójmiasta. Tu każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, odnajduje miejsce i przestrzeń, w której może rozwijać się jak najlepiej.

Sopockie Szkoły Autonomiczne wyróżniają się w przestrzeni edukacyjnej Sopotu i Trójmiasta. Tu każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, odnajduje miejsce i przestrzeń, w której może rozwijać się jak najlepiej.

Wspólnie z rodzicami i uczniami tworzymy niepowtarzalną wręcz rodzinną atmosferę, w której jest czas na dialog i refleksję.

Pozwalamy, aby dzieci od najmłodszych lat dochodziły do rozwiązań swoimi drogami, eksperymentowały, rozwijały nieschematyczne myślenie, tworzyły. Umożliwiają to zajęcia m.in. science, kostka Rubika, klocki Lego, Odyseja Umysłu, bębny, rysunek studyjny, czy zdobywające serca i żołądki zajęcia kulinarne.

Uczymy interdyscyplinarnie, metodą projektów co daje uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju i uczenia się od siebie nawzajem.

Komunikacja to jedna z głównych kompetencji XXI w. Jest doskonalona w naszych szkołach dzięki takim zajęciom jak: drama, publiczne wystąpienia, debaty czy nauka języków obcych takich jak angielski, niemiecki czy hiszpański.

Nasi uczniowie uczą się tolerancji i poszanowania dla innych kultur,  poprzez m.in. uczestnictwo w międzynarodowych wymianach młodzieży czy projektach wielokulturowych.

Co zrobić, aby patriotyzm nie był nudny, a takie wartości jak współczucie, odpowiedzialność za drugiego człowieka nie zostały wyparte? Dzieci i młodzież uczestniczą we wspólnym akcjach czytelniczych, wspólnym graniu na scenie, projektach patriotycznych, angażują się w akcje charytatywne i aktywny wolontariat.

Nasi uczniowie uczestniczą w licznych wycieczkach, wyjazdach integracyjnych, różnorodnych formach edukacji pozaszkolnej. Taka forma edukacji sprzyja nawiązywaniu relacji w grupie i kształtowaniu właściwych postaw społecznych, uczy umiejętności skutecznego porozumiewania się i współdziałania.

Nasze dzieciaki kochają sport. Jak to możliwe? Już od pierwszej klasy wprowadzamy różnorodne zajęcia z trenerami i nauczycielami wychowania fizycznego, co buduje silne relacje oparte na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Oferta co roku jest dostosowywana do potrzeb uczniów. Przykładowe zajęcia to, pływanie, rolki czy łyżwy.

Ważne, aby młody człowiek rozwijał się wszechstronnie i odnalazł się we współczesnym świecie. Z tych powodów w Sopockim Autonomicznym Liceum stworzyliśmy innowacyjny Program Rozwoju osobistego. W jego skład wchodzi indywidualne profilowanie, gdzie każdy uczeń ma swój własny profil składający się z wybranych przez siebie przedmiotów Niemniej istotnym elementem jest opieka psychologów, opiekunów klas oraz nauczycieli w wyborze dalszej ścieżki rozwoju.
Znaleźliśmy też partnerów dla SAL, którzy podobnie myślą co my. Siedzibą Liceum jest budynek SWPS, który sprzyja edukacji jak i relaksowi.

Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu!

Znajdziesz nas także na Facebooku:
Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa
Sopockie Autonomiczne Liceum

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

1.0

w kategorii

Szkoły podstawowe

 • poziom nauczania:
  1
   
 • zajęcia dodatkowe:
  1
   
 • wyposażenie:
  1
   
 • bezpieczeństwo:
  1
   
 • ocena ogólna:
  1
   
średnia ocena (max 6)
1.0
 

bk - opinia

Nie polecam tej szkoły. Szkoła nie liczy się z dobrem ucznia. Nieustanne zmiany nauczycieli, brak ciągłości. Brak szczerej i rzetelnej komunikacji. To jest efekt zarządzania. Podczas pandemii absolutnie nic poza zdalnymi lekcjami, nawet na świeżym powietrzu NIC! w czasie gdy bywały już lepsze pandemicznie momenty. Niestety, jest o niebo gorzej niż kiedyś !!! dlatego nie polecam rodzicom którzy teraz szukają szkoły dla swojego dziecka.

 • bk
 • Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2021
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły średnie

 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • bezpieczeństwo:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Joanna - opinia

Jestem bardzo zadowolona ze szkoły. Nauczyciele świetnie zaopiekowali się córką, nie tylko dydaktycznie.

 • Joanna
 • Termin skorzystania z usługi: listopad 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »