Sopockie Szkoły Autonomiczne

Sopockie Szkoły Autonomiczne

Wybierz numer

58 551-37-49
s...@gfo.pl pokaż
Otwarte do 16:00 więcej
  • Zdjęcie 1/34 - Sopockie Szkoły Autonomiczne Sopot 4
  • Zdjęcie 2/34 - Sopockie Szkoły Autonomiczne Sopot 3
  • Zdjęcie 3/34 - Sopockie Szkoły Autonomiczne Sopot 2
  • Zdjęcie 4/34 - Sopockie Szkoły Autonomiczne Sopot +31 1
 

O nas

Sopockie Szkoły Autonomiczne wyróżniają się w przestrzeni edukacyjnej Sopotu i Trójmiasta. Tu każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, odnajduje miejsce i przestrzeń, w której może rozwijać się jak najlepiej.
Sopockie Szkoły Autonomiczne wyróżniają się w przestrzeni edukacyjnej Sopotu i Trójmiasta. Tu każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, odnajduje miejsce i przestrzeń, w której może rozwijać się jak najlepiej.

Wspólnie z rodzicami i uczniami tworzymy niepowtarzalną wręcz rodzinną atmosferę, w której jest czas na dialog i refleksję.

Pozwalamy, aby dzieci od najmłodszych lat dochodziły do rozwiązań swoimi drogami, eksperymentowały, rozwijały nieschematyczne myślenie, tworzyły. Umożliwiają to zajęcia m.in. science, kostka Rubika, klocki Lego, Odyseja Umysłu, bębny, rysunek studyjny, czy zdobywające serca i żołądki zajęcia kulinarne.

Uczymy interdyscyplinarnie, metodą projektów co daje uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju i uczenia się od siebie nawzajem.

Komunikacja to jedna z głównych kompetencji XXI w. Jest doskonalona w naszych szkołach dzięki takim zajęciom jak: drama, publiczne wystąpienia, debaty czy nauka języków obcych takich jak angielski, niemiecki czy hiszpański.

Nasi uczniowie uczą się tolerancji i poszanowania dla innych kultur,  poprzez m.in. uczestnictwo w międzynarodowych wymianach młodzieży czy projektach wielokulturowych.

Co zrobić, aby patriotyzm nie był nudny, a takie wartości jak współczucie, odpowiedzialność za drugiego człowieka nie zostały wyparte? Dzieci i młodzież uczestniczą we wspólnym akcjach czytelniczych, wspólnym graniu na scenie, projektach patriotycznych, angażują się w akcje charytatywne i aktywny wolontariat.

Nasi uczniowie uczestniczą w licznych wycieczkach, wyjazdach integracyjnych, różnorodnych formach edukacji pozaszkolnej. Taka forma edukacji sprzyja nawiązywaniu relacji w grupie i kształtowaniu właściwych postaw społecznych, uczy umiejętności skutecznego porozumiewania się i współdziałania.

Nasze dzieciaki kochają sport. Jak to możliwe? Już od pierwszej klasy wprowadzamy różnorodne zajęcia z trenerami i nauczycielami wychowania fizycznego, co buduje silne relacje oparte na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Oferta co roku jest dostosowywana do potrzeb uczniów. Przykładowe zajęcia to, pływanie, rolki czy łyżwy.

Ważne, aby młody człowiek rozwijał się wszechstronnie i odnalazł się we współczesnym świecie. Z tych powodów w Sopockim Autonomicznym Liceum stworzyliśmy innowacyjny Program Rozwoju osobistego. W jego skład wchodzi indywidualne profilowanie, gdzie każdy uczeń ma swój własny profil składający się z wybranych przez siebie przedmiotów Niemniej istotnym elementem jest opieka psychologów, opiekunów klas oraz nauczycieli w wyborze dalszej ścieżki rozwoju.
Znaleźliśmy też partnerów dla SAL, którzy podobnie myślą co my. Siedzibą Liceum jest budynek SWPS, który sprzyja edukacji jak i relaksowi.

Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu!

Znajdziesz nas także na Facebooku:
Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa
Sopockie Autonomiczne Liceum

Oceny (4)

Adrianna
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: sierpień 2022 

Szkoła spełniła nasze oczekiwania. Szkoła jest kameralna, można liczyć na indywidualne podejście do ucznia. Wielu nauczycieli pracuje w szkole od wielu lat, to wspaniali pedagodzy, zaangażowani w pracę. Potrafią zarażać uczniów optymizmem i zachęcać do nauki. Świetne zajęcia dodatkowe. W szkole możesz nauczyć się jeździć na rolkach, łyżwach i nartach. Szczerze polecam tę szkołę:)

Szkolnictwo prywatne i społeczne

6.0
Agnieszka
Termin usługi: listopad 2023 

Bardzo dobra szkoła zapewniająca edukację na wysokim poziomie i wsparcie ze strony nauczycieli.

Szkoły podstawowe

6.0
Anna
Termin usługi: wrzesień 2023 

Duży minus dla szkoły za nastawianie uczniów na rywalizację zamiast na współpracę, nie liczy się dziecko, liczy się wynik. Konsekwencją dla dzieci jest lęk przed szkołą i stres. W starszych klasach brak szafek na podręczniki, uczniowie dźwigają ciężkie plecaki z parteru na 3 piętro i z powrotem po kilka razy dziennie. Nauczyciele się zmieniają, kluczowe przedmioty jak matematyka są na 6-7 godzinie lekcyjnej. Ciasne wąskie korytarze, hałas pociągów za ścianą, brak parkingu, w konsekwencji czego samochody pchają się rano wąskim wjazdem pod budynek szkoły nie bacząc na idące dzieci... Dobre wyniki uczniów są w dużej mierze zasługą korepetycji, bez nich niestety byłoby słabo.

Szkoły podstawowe

1.0
Jolanta
Termin usługi: marzec 2023 

Moje dzieci uczęszczały do tego liceum. Szkoła jest bezpieczna, kameralna, a podejście do uczniów zindywidualizowane.

Szkoły średnie

6.0