Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

80-440 Gdańsk, pl. Józefa Wybickiego 18 Mapka
 
Inne oddziały:
zobacz więcej
58 557-53-41
a...@spoa.org.pl pokaż
spoa.org.pl
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn-pt9:00 - 14:00

O nas

Celem działań Stowarzyszenia jest zorganizowanie systemu pomocy dla osób z autyzmem od wczesnego dzieciństwa po wiek dojrzały. Ich efektem jest powstanie w Trójmieście placówek terapeutyczno - edukacyjnych.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego KRS 000011263430 lat działamy na rzecz osób z autyzmem, obejmując codziennie specjalistyczną terapią 400 osób. Ponad 19000 godzin terapii miesięcznie realizuje 150 zaangażowanych terapeutów, asystentów i opiekunów. Prowadzimy 3 placówki dzienne: Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku i Gdyni oraz Specjalistyczny Dom Samopomocy dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku, w których dorosłe osoby z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną korzystają z codziennej terapii oraz aktywizacji zawodowej i społecznej. Dzięki tym placówkom nasi podopieczni mają swój drugi dom, a rodziny szansę na wykonywanie pracy zawodowej i odpoczynek od ciągłej opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem.
Zbudowaliśmy dom stałego pobytu - Wspólnotę Domową dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego, w której w przyszłości pod opieką terapeutów zamieszka kilkanaście osób uczestniczących obecnie w treningach mieszkalnictwa. Dajemy im w ten sposób perspektywę godnego, aktywnego życia, którego nie zapewniają będące jedyną ofertą państwa, duże domy pomocy społecznej. Uczestniczymy w pracach na rzecz powstawania tego typu placówek w całym kraju. Zmieniamy świat osób z autyzmem. 

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »