Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza

kasy: 58 660-59-46

Teatr Miejski

Wybierz numer

58 660-59-49 58 660-59-20 58 660-59-46
s...@teatrgombrowicza.art.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 15:00 więcej
 • Zdjęcie 1/10 - Teatr Miejski Gdynia 4
 • Zdjęcie 2/10 - Teatr Miejski Gdynia 3
 • Zdjęcie 3/10 - Teatr Miejski Gdynia 2
 • Zdjęcie 4/10 - Teatr Miejski Gdynia +7 1
 

TV Filmy

"Idąc rakiem" na Darze Pomorza 4376

"Idąc rakiem" na Darze Pomorza

Spektakle

Imprezy

O nas

Teatr Miejski w Gdyni. Światowa klasyka dramatu współczesnego. Scena Letnia w Orłowie. Festiwal Polskich Sztuk współczesnych R@PORT.
Teatr Miejski w Gdyni działa już pół wieku. Powołano go w 1959 roku jako Scenę Objazdową Teatru Wybrzeże. Działalność zainaugurował Ślubami panieńskimi Aleksandra Fredry e reżyserii Marii Chodeckiej ze scenografią Mariana Kołodzieja. Nazwę Teatr Miejski W Gdyni przybrało w 1991 roku. Imię Witolda Gombrowicza przyjął w 2000 roku- stając się pierwszym i - jak dotąd prawdopodobnie jedynym - teatrem noszącym imię tego wybitnego dramaturga.

W teatrem związani byli m.in. Walerian Lachnitt, Zbigniew Bogdański, Krzysztof Wójcicki, Julia Wernio, Jacek Bunsch. Przy tworzeniu spektakli pracowali zaś Jerzy Juk Kowarski, Andrzej Wajda, Łucja i Bruno Sobczakowie, Daniel Olbrychski, Maria Seweryn, Adam Ferency, Waldemar Śmigasiewicz, Piotr Łazarkiwicz, Zofia de Ines.

W latach 2008-2010 dyrektorem Teatru Miejskiego w Gdyni był Ingmar Villqist, który koncentrował się na wystawieniach światowej klasyki dramatu współczesnego. Podjął współpracę z reżyserami: Katarzyna Deszcz, Barbara Sas, Zbigniew Brzoza, Piotr Cieplak, Piotr Kruszczyński, Waldemar Raźniak, Waldemar Śmigasiewicz oraz Grażyna Kania. Po nim funkcję dyrektora Teatru Miejskiego pełni Wojciech Zieliński, wcześniej zastępca dyrektora Villqista. Od 2021 roku stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego obejmuje Krzysztof Babicki, a zastępcą dyrektora jest Iwona Walkusz.

Jednym z kluczowych projektów Teatru Miejskiego, jest powołana w 1996 roku Scena Letnia na plaży w Orłowie. Pomysłodawcami i twórcami jej byli Julia Wernio oraz Krzysztof Wójcicki, który jako pierwszy 'wyprowadził' spektakle teatralne w plener. Jednym z pierwszych był spektakl Księga Krzysztofa Kolumba na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Od 2006 roku Teatr Miejski w Gdyni organizuje Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT połączony z Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną. To przegląd najnowszych polskich sztuk, adaptacji współczesnej literatury oraz nowe opracowania klasycznych tematów w oryginalnych reżyserskich interpretacjach. To też konkursowa rywalizacja najciekawszych zespołów teatralnych z różnych ośrodków w Polsce. Towarzyszą mu: konferencja naukowa, wystawa, performance, pokaz spektakli Teatru Telewizji, warsztaty młodych reżyserów. 

Pierwsza edycja R@Portu (2006) powstała pod hasłem teatru zaangażowanego, w proteście przeciwko patologiom życia społecznego. Główną nagrodę przyznano spektaklowi Przemysława Wojcieszka 'Made in Poland'.
Druga edycja R@Portu (2007), skupiła się na wnętrzu człowieka, pytała o duszę współczesnego Polaka. Zwyciężył spektakl 'Bóg Niżyński' Piotra Tomaszuka.
Trzecia edycja Festiwalu R@Port (2008) skierowana była ku problematyce rozliczeń z historią, wypełniania jej 'białych plam'. Zwycięskim spektaklem był l 'Żyd' Artura Pałygi.

Teatr Miejski w Gdyni prowadzi działalność edukacyjną. W każdy poniedziałek odbywają się zajęcia dla młodzieży - Sceny 138 prowadzone m.in. przez aktora teatru Mariusza Żarneckiego oraz Tomasza Podsiadłego i Sławka 'Rodrigeza' Porębskiego.

Drugi projekt to Palec Gombrowicza, czyli Dotknięci Teatrem, który zawiera m.in.: lekcje teatralne dla przedszkoli i szkół podstawowych, warsztaty do wybranych spektakli z repertuaru dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów, Herbatkę u Gombrowicza, czyli Artystyczny Klub Seniora, premiery studenckie, spotkania artystów z publicznością oraz konkursy.

Trzeci projekt edukacyjny to Gdyńskie Spacery po Pięciolinii, cykliczne, odbywające się raz w miesiącu, w niedzielę, koncerty przygotowywane specjalnie dla młodych teatromanów i melomanów.


Ponadto dział edukacji prowadzi od sezonu 2021 Poniedziałkowe lekcje teatralne prowadzone przez Annę Zalewską-Uberman.Biuro Promocji i Impresariatu

Tel. (58) 660-59-22, 660-59-24
poniedziałek-piątek 9.00-16.00

 

 

Kasy

Tel. (0-58) 620 88 01, 660-59-46
wtorek-piątek 11.00-19.00

 

sobota-niedziela 15.00-19.00

 

(oraz na godzinę przed spektaklem)

 

 

 

 

 

Kasa biletowa pracuje od wtorku do piątku w godzinach 11-19 i w weekendy 15-19 oraz na godzinę przez spektaklem.

Opinie (2)

Kamil
Termin skorzystania z usługi: sierpień 2022

Świetny Teatr dramatyczny! Moim zdaniem jakością i różnością repertuaru przebija Teatr Wybrzeże pomimo niedofinansowania i skromny możliwości Gdyńskiego Teatru. Polecam !

w kategorii

Teatry

5.4
 • repertuar:
  6
 • nowości:
  5
 • komfort:
  5
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  5
Justyna
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2021

Bilety zakupione na spektakl który się nie odbył z powodu pandemii(listopad 2020) chciałam dziś (pierwszy weekend po urlopie wakacyjnym teatru i kas) zamienić na inne. Pani w kasie na to, ze miałam 180 dni na zwrot. Tylko ze 180 dni upłynęło w maju, a przez cały ten czas teatr był zamknięty. Pani w kasie : trzeba było zadzwonić. Ja na to, ze przyjechałam osobiście, żeby bilet wymienić. Pani na to, ze 180 dni minęło. I kręcimy się w kółko nie dochodząc do porozumienia. Ja na to: a gdzie była informacja ze mam wymienić bilet w ciągu 180 dni? Na stronie internetowej? Nie było. Trzeba było zadzwonić. Ale jak, skoro teatr nieczynny, bo pandemia? Nie wiadomo. Pani w kasie: oddawaliśmy za bilety do 15 sierpnia. Ja na to: ale przecież już bym się nie załapała, bo to więcej niż 180 dni. I zostałam - z dwoma biletami na spektakl który się nie odbył, którego biletów nie mogłam wymienic, bo 180 dni minęło, a nie przyjechałam do 15 sierpnia, choć to już byłoby po terminie wymiany. Prawdziwy Gombrowicz. Brawo Miejski, obraliście godnego sobie patrona.

w kategorii

Teatry

1.0
 • repertuar:
  1
 • nowości:
  1
 • komfort:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1