Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza

kasy: 58 660-59-46

Teatr Miejski

Wybierz numer

58 660-59-49 58 660-59-20 58 660-59-46
s...@teatrgombrowicza.art.pl pokaż
Otwarte do 19:00 więcej
Ocena 3.2 (2 oceny) + Oceń
 • Zdjęcie 1/10 - Teatr Miejski Gdynia 4
 • Zdjęcie 2/10 - Teatr Miejski Gdynia 3
 • Zdjęcie 3/10 - Teatr Miejski Gdynia 2
 • Zdjęcie 4/10 - Teatr Miejski Gdynia +7 1
 

TV Filmy

"Idąc rakiem" na Darze Pomorza
4418

"Idąc rakiem" na Darze Pomorza

Spektakle

Imprezy

O nas

Teatr Miejski w Gdyni. Światowa klasyka dramatu współczesnego. Scena Letnia w Orłowie. Festiwal Polskich Sztuk współczesnych R@PORT.

Jedyny teatr dramatyczny w Gdyni. Klasyka i współczesność. Rzeczywistość i zmyślenie. Zabawa i zaduma, czyli wszystko, co najlepsze w teatrze!

24 października 1959 roku odbyła się inaugurująca działalność naszego teatru, zwanego wówczas Sceną Objazdową Teatru Wybrzeże, premiera „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry w reżyserii Marii Chodeckiej, ze scenografią Mariana Kołodzieja. Kilka dni później zespół, nie posiadający własnej sceny, a nawet sali prób, ze swą pierwszą sztuką ruszył w teren, grając w salach teatralnych, remizach, domach kultury i świetlicach zakładów pracy całego Wybrzeża. Taką rolę – edukacyjną – przypisano zespołowi tego teatru, pod kierownictwem Waleriana Lachnitta.

W 1964 teatr zmienił nazwę na Teatr Ziemi Gdańskiej z siedzibą w Gdyni, przejmując zespół aktorski i kierownictwo artystyczne po utworzonej pięć lat wcześniej Objazdowej Scenie Teatru Wybrzeże.

W 1974 roku został on przekształcony w Teatr Dramatyczny, który w 1980 roku uzyskał swoją pierwszą stałą scenę przy ul. Bema, odziedziczoną po Teatrze Muzycznym.
W 1991 roku zmienił nazwę na Teatr Miejski. Dopełnieniem tego wieloletniego procesu przekształceń było przyjęcie w 2000 roku patronatu Witolda Gombrowicza.

Dla naszych widzów prócz wielu premier mamy także bogatą artystycznie propozycję, która na kilka dni czyni z Gdyni swoiste centrum dramaturgii współczesnej. Jest to Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, którego celem jest gromadzenie i prezentowanie publiczności wszelkich zjawisk zachodzących w obszarze najnowszej polskiej dramaturgii. Podczas Festiwalu prezentujemy widzom Trójmiasta najlepsze przedstawienia z całej Polski z udziałem aktorskich gwiazd przygotowane przez wybitnych realizatorów. Liczni aktorzy, reżyserzy, krytycy i goście zagraniczni biorą udział w spotkaniach z publicznością, dyskutują o kondycji teatru, ale także prezentują go niejako „zza kulis” przygotowując np. czytania dramatów na żywo. W latach 2006 – 2019 odbyło się 14 edycji Festiwalu. 15 edycja Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, odwołana w roku 2020 ze względu na sytuację epidemiczną, w roku 2021 została „okrojona” do kilku spektakli towarzyszących GND i opatrzona podtytułem EPIZOD. Pandemia i związany z nią kryzys postawiły pod znakiem zapytania możliwość organizacji kolejnych edycji.

Z R@Portem związany jest ściśle ogólnopolski konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. GND została ustanowiona w 2007 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Jej laureat, wyłaniany w trybie trzyetapowego konkursu, otrzymuje statuetkę i 50 tysięcy złotych. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie sztuki napisane po polsku przez żyjącego autora. GND jest naturalnym rozwinięciem idei R@Portu, z którym łączy ją ten sam cel: inspirowanie i promowanie nowych zjawisk w obrębie dramatu. Jednym z założeń tego projektu jest uruchomienie procesu doskonalenia sztuk nominowanych do finału poprzez przygotowanie czytań i szkiców scenicznych, które mają wyznaczyć autorom kierunek dalszej pracy nad utworem.

Teatr im. Witolda Gombrowicza jest miejscem żywym, fermentującym artystycznie, z bogatą ofertą repertuarową, skierowaną do widzów poszukujących w teatrze zarówno podniet intelektualnych i estetycznych, jak i chwili oddechu od męczącej rzeczywistości. W 1996 roku na plaży koło mola w Orłowie zainaugurowała swoją działalność Scena Letnia Teatru Miejskiego im W. Gombrowicza w Gdyni. To jedyna w Polsce scena teatralna, gdzie widzowie pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal oglądają przygotowane spektakle. Na Scenie Letniej odbywają się także wieczory kabaretowe, recitale piosenek i inne imprezy plenerowe.

W 2012 roku Teatr Miejski, z inicjatywy dyrektora Krzysztofa Babickiego, zyskał jeszcze jedną scenę. Spektakle wystawiane są również pod podkładem najpiękniejszego polskiego żaglowca-muzeum „Dar Pomorza” i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Biuro Promocji i Impresariatu

Tel. (58) 660-59-22, 660-59-24
poniedziałek-piątek 9.00-16.00

 

 

Kasy

Tel. (0-58) 620 88 01, 660-59-46
wtorek-piątek 11.00-19.00

 

sobota-niedziela 15.00-19.00

 

(oraz na godzinę przed spektaklem)

 

 

 

 

 

Kasa biletowa pracuje od wtorku do piątku w godzinach 11-19 i w weekendy 15-19 oraz na godzinę przez spektaklem.

Oceny (2)

Kamil
Termin usługi: sierpień 2022

Świetny Teatr dramatyczny! Moim zdaniem jakością i różnością repertuaru przebija Teatr Wybrzeże pomimo niedofinansowania i skromny możliwości Gdyńskiego Teatru. Polecam !

Teatry

5.4
 • repertuar:
  6
 • nowości:
  5
 • komfort:
  5
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  5
Justyna
Termin usługi: wrzesień 2021

Bilety zakupione na spektakl który się nie odbył z powodu pandemii(listopad 2020) chciałam dziś (pierwszy weekend po urlopie wakacyjnym teatru i kas) zamienić na inne. Pani w kasie na to, ze miałam 180 dni na zwrot. Tylko ze 180 dni upłynęło w maju, a przez cały ten czas teatr był zamknięty. Pani w kasie : trzeba było zadzwonić. Ja na to, ze przyjechałam osobiście, żeby bilet wymienić. Pani na to, ze 180 dni minęło. I kręcimy się w kółko nie dochodząc do porozumienia. Ja na to: a gdzie była informacja ze mam wymienić bilet w ciągu 180 dni? Na stronie internetowej? Nie było. Trzeba było zadzwonić. Ale jak, skoro teatr nieczynny, bo pandemia? Nie wiadomo. Pani w kasie: oddawaliśmy za bilety do 15 sierpnia. Ja na to: ale przecież już bym się nie załapała, bo to więcej niż 180 dni. I zostałam - z dwoma biletami na spektakl który się nie odbył, którego biletów nie mogłam wymienic, bo 180 dni minęło, a nie przyjechałam do 15 sierpnia, choć to już byłoby po terminie wymiany. Prawdziwy Gombrowicz. Brawo Miejski, obraliście godnego sobie patrona.

Teatry

1.0
 • repertuar:
  1
 • nowości:
  1
 • komfort:
  1
 • przystępność cen:
  1
 • ocena ogólna:
  1