Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

Teatr Muzyczny

Wybierz numer

58 785-58-11 58 661-60-00, 58 785-59-00
t...@muzyczny.org pokaż
Ocena 3.0 (1 ocena) + Oceń
 • Zdjęcie 1/12 - Teatr Muzyczny Gdynia 4
 • Zdjęcie 2/12 - Teatr Muzyczny Gdynia 3
 • Zdjęcie 3/12 - Teatr Muzyczny Gdynia 2
 • Zdjęcie 4/12 - Teatr Muzyczny Gdynia +9 1
 

TV Filmy

Przygotowania do spektaklu "Shrek" w Teatrze Muzycznym w Gdyni
4177

Przygotowania do spektaklu "Shrek" w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Spektakle

Imprezy

 • muzyka poważna , pop , opera / operetka
  paź 10
  wtorek, g. 17:30, 20:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 140 - 190 zł
  Kup bilet
  Tre Voci - My Way
 • blues / soul , pop
  lis 6
  poniedziałek, g. 19:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 99 - 249 zł
  Kup bilet
  Marcin Patrzałek - Instrumentalizm
 • rock / punk , pop
  lis 20
  poniedziałek, g. 19:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 129 - 209 zł
  Kup bilet
  Maciej Maleńczuk - Klauzula sumienia

O nas

Ponad 300 musicali, operetek, bajek dla dzieci, koncertów i spektakli kameralnych. Miejsce corocznych spotkań gwiazd festiwali filmowych, teatralnych i jazzowych. Jedna z największych scen w Polsce.
 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Znajduje się w Gdyni, tuż nad samym morzem. 

       Teatr Muzyczny w ciągu 62 lat istnienia przygotował ponad 340 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA, SHREK, CHŁOPI, NOTRE DAME DE PARIS, czy WIEDŹMIN stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.  

        Trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób. Tym samym Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju. Dzięki rozbudowie przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności i są w niej realizowane najróżniejsze inicjatywy – wystawy, koncerty, gale i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne. 

W Gdyni bywali, pozostawiając swój ślad w tym teatrze :m.in.: Agnieszka Osiecka, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Krystyna Prońko, Stan Borys, Piotr Kusiewicz, Wiesław Ochman, Jerzy Sthur, Ernest Bryll.
Teatr Muzyczny to również miejsce wielu znaczących festiwali i imprez. Odbywają się tu m.in. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Ladies Jazz Festival.

Przy teatrze działa Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie - jedyna uczelnia w Polsce, która kształci aktorów teatrów muzycznych. Działa przy Teatrze Muzycznym od 1966 roku. 

Przy teatrze działa także od 1990 roku TEATR MUZYCZNY JUNIOR założony przez Małgorzatę Ryś. W ofercie ma m.in. warsztaty aktorskie, dramatyczne, wokalne, ruchowe, dykcję, także taniec współczesny, technikę klasyczną, świadomość ciała i ruchu, akrobatykę, step i jogę.
 

Oceny (1)

Jakub
Termin usługi: maj 2022

Spektakl wyśmienity, ale ciasne siedzenia wszystko zepsuły. Nie była to moja pierwsza wizyta w tym teatrze, ale wcześniej trafiałem na siedzenia, gdzie było wystarczająco miejsca na nogi. Ostatnio usiadłem na balkonie I i było dużo ciaśniej niż w autobusie. Musiałem się przesiąść na schody. Spektakl trwa 3 godziny, więc siedzenia powinny zapewniać choć minimum komfortu, albo powinny być oznaczone na planie widowni, że są dla niskich osób.

Teatry

3.0
 • repertuar:
  6
 • nowości:
  -
 • komfort:
  1
 • przystępność cen:
  2
 • ocena ogólna:
  -