Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

81-372 Gdynia, pl. Grunwaldzki 1 Mapka
58 785-58-11  fax:  58 785-58-39
 
kasy: 58 661-60-00, 58 785-59-00
t...@muzyczny.org pokaż
www.muzyczny.org
 • wideo
 • imprezy
 • spektakle
 • zdjęcia
 • Plan widowni

Spektakle

Imprezy

 • paź 25
  poniedziałek, g. 20:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 85 zł
  Kup bilet
  Raz, Dwa, Trzy
 • folk / etno / world , widowisko / show
  lis 2
  wtorek, g. 19:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 139-199 zł
  Kup bilet
  Yamato - The Drummers of Japan
 • balet
  lis 16
  wtorek, g. 16:30, 20:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 129 - 169 zł
  Kup bilet
  Moscow City Ballet: Jezioro Łabędzie
 • muzyka poważna , komedia
  lis 29
  poniedziałek, g. 17:00, 20:15
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 130 - 180 zł
  Kup bilet
  Filharmonia Dowcipu - Co tu jest grane?
 • pop
  gru 14
  wtorek, g. 19:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 129-209 zł
  Kup bilet
  Anna Maria Jopek
 • jazz , festiwal muzyczny
  lip'22 31
  niedziela, g. 20:00
  Gdynia, Teatr Muzyczny
  bilety 100 zł
  Kup bilet
  Ladies' Jazz Festival: Tanita Tikaram

Napisali o nas

O nas

Ponad 300 musicali, operetek, bajek dla dzieci, koncertów i spektakli kameralnych. Miejsce corocznych spotkań gwiazd festiwali filmowych, teatralnych i jazzowych. Jedna z największych scen w Polsce.

 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Znajduje się w Gdyni, tuż nad samym morzem. 

       Teatr Muzyczny w ciągu 62 lat istnienia przygotował ponad 340 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA, SHREK, CHŁOPI, NOTRE DAME DE PARIS, czy WIEDŹMIN stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.  

        Trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób. Tym samym Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju. Dzięki rozbudowie przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności i są w niej realizowane najróżniejsze inicjatywy – wystawy, koncerty, gale i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne. 

W Gdyni bywali, pozostawiając swój ślad w tym teatrze :m.in.: Agnieszka Osiecka, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Krystyna Prońko, Stan Borys, Piotr Kusiewicz, Wiesław Ochman, Jerzy Sthur, Ernest Bryll.
Teatr Muzyczny to również miejsce wielu znaczących festiwali i imprez. Odbywają się tu m.in. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Ladies Jazz Festival.

Przy teatrze działa Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie - jedyna uczelnia w Polsce, która kształci aktorów teatrów muzycznych. Działa przy Teatrze Muzycznym od 1966 roku. 

Przy teatrze działa także od 1990 roku TEATR MUZYCZNY JUNIOR założony przez Małgorzatę Ryś. W ofercie ma m.in. warsztaty aktorskie, dramatyczne, wokalne, ruchowe, dykcję, także taniec współczesny, technikę klasyczną, świadomość ciała i ruchu, akrobatykę, step i jogę.
 

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

Tragiczne siedzenia

Byłam wczoraj na spektaklu „Pomoc domowa” - świetnie zagrane, doskonale się bawiłam. Więcej takich w Trójmieście! Jednak nigdy już nie wybiorę Teatru Muzycznego w Gdyni ze względu na makabrycznie niewygodne, niskie siedzenia. Zaprojektowane są dla osób nie wyższych niż 150 cm. Cały spektakl (niestety) przesiedziałem bez butów :( , to pozwoliło, aby nie drętwiały mi nogi. Chyba byłoby bardziej komfortowo obrjrzeć cały spektakl na stojąco. Mogę stać w ostatnim rzędzie, aby innym nie zasłaniać, mam 180 cm wzrostu.

 • Małgosia
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2019
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »