Teatr w Oknie Fundacja Theatrum Gedanense

80-831 Gdańsk, Długa 50/51 Mapka
58 322-04-14  fax:  58 301-34-11
t...@ftg.pl pokaż
teatrszekspirowski.pl/festiwal-szekspirowski/teatr-w...

Imprezy

Napisali o nas

O nas

Usytuowany w samym sercu Gdańska Teatr w Oknie jest pierwszym tego typu teatrem studyjnym na świecie. To, co czyni TwO wyjątkowym, to jego dwa duże okna, które stanowią naturalną sceniczną rampę, element scenografii bądź przestrzeń gry, kształtując trzy oblicza sceny: kameralną scenę wewnętrzną, otwartą scenę zewnętrzną oraz przestrzeń sceniczną połączoną kurtyną okien, dającą ogromne możliwości inscenizacyjne. Scena powstała z inicjatywy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (uroczystego otwarcia TwO dokonał w 2009 roku Andrzej Wajda), od 2015 roku jest zaś prowadzona i finansowana przez Fundację Theatrum Gedanense. 
  
Od momentu otwarcia gościliśmy na naszej scenie wielu znakomitych artystów, przybywających do nas z całego świata. Teatr w Oknie to unikatowa przestrzeń, stanowiąca miejsce spotkań z magią teatru zarówno mieszkańców, jak i przybywających do Gdańska turystów. 
  
Dzięki działalności o interdyscyplinarnej formule, docieramy do bardzo zróżnicowanej publiczności. W repertuarze TwO znajdują się spektakle dramatyczne, monodramy, przedstawienia lalkowe, etiudy taneczne, koncerty, spotkania literackie, happeningi, performanse, pokazy filmów, a także warsztaty teatralne i muzyczne.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

5.0

w kategorii

Teatry

 • repertuar:
  6
   
 • nowości:
  6
   
 • komfort:
  4
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  3
   
średnia ocena (max 6)
5.0
 

Helena - opinia

Teatr w Oknie czasami zapomina odwołać swoje przedstawienia. Widzowie sie zbierają, czekają pod oknami, i przypadkiem sie dowiadują, że nie, że zapewne odwołane, ale nikt nie poinformował... ups....

 • Helena
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2019
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »