Teatr w Oknie Fundacja Theatrum Gedanense

Teatr w Oknie

Wybierz numer

730-022-255
t...@ftg.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/26 - Teatr w Oknie Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/26 - Teatr w Oknie Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/26 - Teatr w Oknie Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/26 - Teatr w Oknie Gdańsk +23 1
 

TV Filmy

Zjazd Hamletów w Gdańsku
2179

Zjazd Hamletów w Gdańsku

Imprezy

O nas

Usytuowany w samym sercu Gdańska Teatr w Oknie jest pierwszym tego typu teatrem studyjnym na świecie. To, co czyni TwO wyjątkowym, to jego dwa duże okna, które stanowią naturalną sceniczną rampę, element scenografii bądź przestrzeń gry, kształtując trzy oblicza sceny: kameralną scenę wewnętrzną, otwartą scenę zewnętrzną oraz przestrzeń sceniczną połączoną kurtyną okien, dającą ogromne możliwości inscenizacyjne. Scena powstała z inicjatywy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (uroczystego otwarcia TwO dokonał w 2009 roku Andrzej Wajda), od 2015 roku jest zaś prowadzona i finansowana przez Fundację Theatrum Gedanense. 
  
Od momentu otwarcia gościliśmy na naszej scenie wielu znakomitych artystów, przybywających do nas z całego świata. Teatr w Oknie to unikatowa przestrzeń, stanowiąca miejsce spotkań z magią teatru zarówno mieszkańców, jak i przybywających do Gdańska turystów. 
  
Dzięki działalności o interdyscyplinarnej formule, docieramy do bardzo zróżnicowanej publiczności. W repertuarze TwO znajdują się spektakle dramatyczne, monodramy, przedstawienia lalkowe, etiudy taneczne, koncerty, spotkania literackie, happeningi, performanse, pokazy filmów, a także warsztaty teatralne i muzyczne.

Oceny (3)

Ania
Termin usługi: lipiec 2022

Niesamowite, bezpłatne spektakle na ulicy Długiej!

Teatry

6.0
Bart
Termin usługi: lipiec 2021

Co mam pisać. Ja mieszkam nad nimi i od paru lat pokażą w całym sezonie letnim, może dwa jakieś występy. I jeszcze zbierają za to pieniądze do pudla. Jestem ciekawy na co idą pieniądze na nich z dofinansowania. A i jeszcze podnajmują pseudo orkiestrze trębaczy i perkusistom. Pozdrawiam serdecznie. Biorą pieniądze cały rok a dwa przedstawienia pokażą przez cały rok. Numer pełen.

Teatry

1.0
Helena
Termin usługi: sierpień 2019

Teatr w Oknie czasami zapomina odwołać swoje przedstawienia. Widzowie sie zbierają, czekają pod oknami, i przypadkiem sie dowiadują, że nie, że zapewne odwołane, ale nikt nie poinformował... ups....

Teatry

5.0