Działalność on-line Dowóz lub odbiór osobisty Po umówieniu telefonicznym

Viva la vida

81-017 Gdynia, Janowska 18
(400m od stacji SKM Gdynia Cisowa) Mapka
515-817-263
i...@vivalavida.com.pl pokaż
www.vivalavida.com.pl
zamów online
/VIva-la-vida-166539637053782
/biuro.vivalavida
Godziny otwarcia
codziennie9:00 - 21:00
Działalność on-line Dowóz lub odbiór osobisty Po umówieniu telefonicznym

Napisali o nas

 • Ranking: najlepsze szkoły językowe w Trójmieście
  Ranking: najlepsze szkoły językowe w Trójmieście 1 października 2020 (39 opinii) Ranking Najlepszych to cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Ostatnio opublikowaliśmy ranking trójmiejskich żłobków. Poniżej prezentujemy...

O nas

Kursy j. hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych, indywidualne i grupowe, dla początkujących i zaawansowanych. Małe grupy, przyjemna atmosfera I konkurencyjne ceny. Każdy znajdzie coś dla siebie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Viva la vida została stworzona z pasją i zamiłowaniem do Hiszpanii i jej bogatej kultury. Założenie i prowadzenie szkoły języka hiszpańskiego stało się naszym marzeniem, dlatego w każde działanie wkładamy dużo serca i zaangażowania, starając się w jak największym stopniu spełniać oczekiwania naszych klientów.
Jesteśmy na rynku od 2016 r. i od tego czasu szkoła cały czas się rozwija, oferując coraz więcej kursów i wydarzeń związanych z hiszpańską kulturą. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych, a do tego w każdym możliwym momencie korzystają z dodatkowych szkoleń, które pozwalają zwiększyć ich kompetencje w sferze nauczania.
Naszym priorytetem jest komunikacja zarówno w j. hiszpańskim, więc już od pierwszego spotkania staramy się, aby zajęcia prowadzone właśnie w tym języku, jak i po polsku, ponieważ zależy nam na nawiązaniu relacji z naszymi uczniami. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się swobodnie, a nasze kursy, pomimo, że są związane z nauką, były przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów czy przez native speakerów?
W naszej kadrze mamy zarówno lektorów polskojęzycznych jak i native speakerów z Hiszpanii.Podczas zajęć grupowych lektorzy są odgórnie dopasowani do grupy. Natomiast w przypadku zajęć indywidualnych, kursant sam może wybrać na jaki profil lektora się decyduje, jeśli oczywiście będzie możliwość dopasowania godzin i dni odpowiadających dwóm stronom. Jednakże bez względu na język ojczysty lektora, zajęcia prowadzone są w j. hiszpańskim, a każdy nauczyciel posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dorosłych?
W przypadku zajęć na poziomach początkujących tj. A1-A2 a także w większości kursów na poziomie B1 wykorzystujemy metodę Arcoiris i opieramy się na podręczniku o tej samej nazwie. Jest to metoda nastawiona na konwersację, dlatego też podczas zajęć skupiamy się na rozmowie, powtarzaniu poznanego materiału i wyjaśnianiu nowych lub niezrozumiałych zagadnień, natomiast większość ćwiczeń gramatycznych, a także powtórka słownictwa, wykonywana jest samodzielnie w domu. Nie jest to tradycyjna praca z książką i wypełnienie zadań, ale bazujemy głównie na podręczniku, ponieważ zawiera tak spójne treści, że sam kursant chętnie do niego powraca. Do tego posiada bardzo dużo materiałów dodatkowych, pozwalających na utrwalenie poznanych zagadnień. W grupach bardziej zaawansowanych, materiały i podręczniki dobierane są w zależności od profilu i
preferencji grupy, natomiast na pierwszym miejscu także stawiamy konwersację i umiejętność praktycznego wykorzystania języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci?
W naszej szkole dzieci uczą się przy pomocy metody "Colorin Colorado" wydawnictwa Przystanek Edu. Jest to nowoczesna i bardzo spójna metoda, która pozwala chłonąć j. hiszpański wszystkimi zmysłami. Dzieci już od pierwszych zajęć pytają, odpowiadają, słuchają, oglądają i z wielką ciekawością śledzą przygody głównych bohaterów.:) Do dyspozycji dzieci mają książki z płytą cd, gry i dodatkowe karty pracy, mnóstwo kart obrazkowych ułatwiających poznanie nowego słownictwa, a także zrozumienie historyjek. Dodatkowo dla chętnych, jest możliwość wykupienia rocznego dostępu do bardzo rozbudowanej platformy internetowej „Rockalingua”, którą wspieramy się podczas zajęć, ale co najważniejsze- dzieci mogą korzystać z materiałów samodzielnie w domu. Zajęcia nastawione są na konwersacje i koncentrujemy się na tym, aby poznane treści, dzieci potrafiły wykorzystać w praktyce.
Czy zajęcia dla dzieci może prowadzić native speaker, nawet jeśli nie zna polskiego?
Tak, oczywiście. Nasi lektorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nawet już w wieku przedszkolnym i w nauczaniu języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone są poprzez piosenki, taniec i karty obrazkowe. Materiał jest przedstawiany w taki sposób, że dzieci rozumieją kontekst nawet bez tłumaczenia na j. polski. Uważamy, że zajęcia z osobą z kraju, którego języka się uczą, tworzą wartością dodaną i są dla dzieci ciekawe i atrakcyjne. W ten sposób już od najmłodszych lat, nasi kursanci eliminują barierę językową, ponieważ widzą, że jest to jedyny sposób na porozumienie się z nauczycielem :)
Czy mogę zapisać na półkolonie dziecko, które nie miało wcześniej kontaktu z j.hiszpańskim?
Jak najbardziej. Znajomość j.hiszpańskiego nie jest wymagana podczas półkolonii. Oczywiście prowadzone są zajęcia w j.hiszpańskim i zawsze przebywa z nami native speaker, ale też przez cały czas trwania półkolonii obecny jest opiekun polskojęzyczny (który zna j.hiszpański). Dbamy o to, aby zarówno dzieci mające już podstawy, mogły poszerzać swoją wiedzę, a dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z j.hiszpańskim, czuły się swobodnie. Są to zajęcia prowadzone w wakacje, więc naszym głównym celem, poza ciągłym kontaktem z językiem hiszpańskim, jest dobra
zabawa i niezwykłe i niezapomniane chwile spędzone podczas półkolonii. Dzieci podczas 5 dni, poznają kulturę Hiszpanii i jej język, ale też uczestniczą w zajęciach sportowych, integracyjnych, przebywają na świeżym powietrzu, biorąc udział w różnego rodzaju zorganizowanych zabawach, spektaklach i wyjściach rekreacyjnych.
Czy na zajęcia można zapisać się przez cały rok?
Tak, można dołączyć do grupy, nawet jeśli rok szkolny lub kolejny semestr już się rozpoczął, jednak pod warunkiem, że poziom znajomości języka jest zbliżony do poziomu grupy, do której dana osoba chciałaby się zapisać. Standardowe kursy rozpoczynają się pod koniec września lub początek października, drugi semestr mniej więcej w połowie lutego, natomiast jeśli zbiorą się min. 4 osoby, które byłyby chętne aby rozpocząć naukę w innym terminie, jak najbardziej taką grupę możemy zorganizować. W przypadku zajęć „one to one”, można zapisać się w dowolnej chwili, ponieważ termin i częstotliwość zajęć ustalane są indywidualnie.
Czy jest możliwość odrobienia nieobecności?
Jeśli w szkole jest inna grupa na podobnym poziomie, to po wcześniejszym zgłoszeniu, można uczestniczyć w zajęciach w celu odrobienia nieobecności. Natomiast jeśli nie ma grupy na tym samym poziomie, to po przesłaniu prośby od kursanta, lektor prowadzący wysyła wszelkie informacje i materiały niezbędne do nadrobienia omawianego materiału i służy pomocą i wyjaśnieniem, na kolejnych zajęciach, w przypadku wątpliwości czy powstałych niejasności.
Od jakiego wieku można zapisać dziecko na kurs?
Nasi najmłodsi kursanci mają 4 lata i chętnie uczestniczą w zajęciach. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości pojawią się nawet młodsi ochotnicy . Zajęcia dla dzieci prowadzone są poprzez gry i zabawy i są dostosowane do wieku dzieci. Jednak jest to kwestia indywidualna i zachęcamy, aby dzieci w tak młodym wieku, uczestniczyły w zajęciach, jeśli sprawia im to przyjemność. :)
Czy przed rozpoczęciem kursu, muszę napisać test sprawdzający poziom znajomości języka?
Nie. Na początku zawsze pytamy o poziom znajomości języka, a także o dotychczasowy przebieg nauki. Zazwyczaj kursant jest w stanie ocenić na jakim etapie się znajduje, a nawet obiektywnie stwierdzić czy poziom, którym powinien posługiwać się w teorii, jest tożsamy z praktyką. Jeśli jednak uczeń nie potrafi ocenić poziomu znajomości j. hiszpańskiego, wolimy w takim przypadku porozmawiać, przeprowadzić krótki wywiad i na tej podstawie dobrać odpowiednią grupę. Gdyby jeszcze były wątpliwości, można przyjść na pierwsze zajęcia i zobaczyć czy jest to grupa dopasowana do naszych oczekiwań. Uważamy, że testy nie zawsze oddają realny poziom naszej wiedzy, natomiast
gdyby ktoś był zwolennikiem takiej formy, to test sprawdzający jak najbardziej możemy
przeprowadzić 

Zdjęcia

Viva la vida w rankingu trojmiasto.pl

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Agata - opinia

To już kolejny rok z Viva la vida i wciąż jestem ogromnie zadowolona! Wspaniale przekazywana wiedza, zajęcia prowadzona w bardzo ciekawy sposób. Dużym plusem są organizowane przez szkołę konwersacje w kawiarni, które pozwalają na doskonalenia języka w dobrym towarzystwie i przy filiżance kawy. Polecam z całego serca! :)

 • Agata
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2021
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Agata - opinia

Korzystałam z kilku kursów, ale ten jest dla mnie najlepszy. Różnorodność, własne tempo, możliwość powrotu do poprzedniego tematu, przyjemna atmosfera. Serdecznie polecam.

 • Agata
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2020
opinia

5.7

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  5
   
 • przystępność cen:
  5
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.7
 

Sylwia - opinia

Świetna szkoła, przemiła Marlena z ogromną wiedzą dotyczącą języka i kultury hiszpańskiej. Kameralna atmosfera sprawia, że lekcje mijają szybko, a wiedzą sama pcha się do głowy. Polecam.

 • Sylwia
 • Termin skorzystania z usługi: październik 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Anna Ch-M - opinia

Pisze i jako nauczycielka i jako mama-nie ma lepszej szkoly do nauki hiszp.dla dzieci. . 1.swietne przygotowanie merytoryczne i metodyczne (metoda Colorin Colorado, masa kursow i szkolen) 2.swietny kontakt z dziecmi (i doroslymi:). Lektorzy sa tez animatorami i to widac podczas kontaktu z dziecmi-wszystkie sie swietnie czuja, bawia i ucza. (Na bank moja corka) 3.mega kreatywne pomysly (ktore sama troche zgapiam;) 4.mnogosc wyboru; nie tylko kursy ale i warsztaty, konwersacje, polkolonie a wszystko naprawde na najlepszym poziomie .5. Rewelacyjny poziom jezykowy-Ivan jest Hiszpanem a Marlena ma doskonale przygotowanie jezykowe. Polecam szkole bo kazdy moze znalezc cos dla siebie, na swoim poziomie jezykowym i portfelowym;) Trzymam kciuki i zycze wielu przyjemnych chwil w hiszpanskiej przygodzie:)

 • Anna Ch-M
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Ar - opinia

Dzięki Ivanowi poradziłem sobie z barierą językową i nie boję się już mówić po hiszpańsku

 • Ar
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Dominika Dmochowska - opinia

Świetni nauczyciele, nauka z nimi jest przyjemnością. W przyjaznej atmosferze, bezstresowa, a jednocześnie efektywna.

 • Dominika Dmochowska
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Dorota - opinia

Wspaniale przygotowani do zajęć nauczyciele. Ucząc przekazują swoją ogromną pasję do języka hiszpańskiego. Nauka tu jest wielką przyjemnością i prawdziwą przygodą. Nie ma czasu na nudę. Bardzo indywidualne podejście do każdego ucznia gwarantuje świetne wyniki w nauce. Polecam z całego serca.

 • Dorota
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Dorota bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i za to, że jesteś z nami! Pozdrawiamy

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Marta - opinia

Świetne lekcje w dobrej atmosferze.

 • Marta
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Marta za opinię i Pozdrawiamy. Do zobaczenia!

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Kamil - opinia

Zajęcia szyte na miarę uczniów. Swobodna atmosfera, szybkie postępy, czego chcieć więcej

 • Kamil
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Kamil za opinię i do zobaczenia! :)

autor: Viva la vida

opinia

5.8

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  5
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.8
 

Basia - opinia

Polecam największy +za kameralne grupy

 • Basia
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Monika - opinia

Super sympatyczna szkoła syn bardzo lubi spotkania z nauczycielem

 • Monika
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za opinię i cieszymy się, że syn zadowolony :)

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Kamila - opinia

W 2 lata w Viva La Vida nauczyłam się więcej niż przez 3 lata w liceum! Wspaniała atmosfera i efektywne metody nauczania :)

 • Kamila
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Kamila za opinię! cieszymy się, że jesteś z nami i jesteś zadowolona z postępów :)

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Mama 2 uczniow - opinia

Bardzo profesjonalne podejście i dostosowywane do potrzeb klienta. Wiele różnych możliwości i sposobów uczenia się oferuje tą szkołą jezykowa. Mila obsługa i konkretną informacja. Moje dzieci uwielbiają zabawy dzięki którym domagają się wiecej "kiedy znowu pouczymy się hiszpańskiego":)ale to nie tylko zabawa ale też to że potrafią kilka podstaw! W moim przekonaniu jest to świetne wykorzystanie zabawy do przemycenia nauki i to się sprawdza! Poziom językowy od zera do bohatera️Polecam serdecznie

 • Mama 2 uczniow
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy bardzo za opinię! cieszymy się, że możemy przyczynić się do zaangażowania i opanowania podstaw języka u dzieci, a przede wszystkim, że sprawia im to przyjemność :)

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Ania - opinia

Serdecznie polecam. Zajęcia prowadzone profesjonalnie i adekwatnie do ceny :)

 • Ania
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Aniu za opinię! pozdrawiamy i do zobaczenia!

opinia

5.7

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  5
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  5
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.7
 

Marta - opinia

Szkoła językowa prowadzona z wielką pasją. Nauczyciele zarażają pozytywną energią i miłością do języka hiszpańskiego :)

 • Marta
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

5.8

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  5
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.8
 

Rafa - opinia

Profesjonalizm i dużo pozytywnej atmosfery

 • Rafa
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Karolina - opinia

Są najlepsi!!!! Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze udało na się znaleźć tak fantastycznych nauczycieli️

 • Karolina
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za opinię i do zobaczenia! :)

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Anna - opinia

Super atmosfera i przede wszystkim cierpliwa nauczycielka :)

 • Anna
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

dziękujemy Aniu za komentarz i docenienie cierpliwości :) Pozdrawiamy

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Ania - opinia

Polecam,super atmosfera.Nauka w tej szkole to przyjemność.

 • Ania
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Aniu za opinię i cieszymy się, że jesteś zadowolona z zajęć:)

autor: Viva la vida

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Sandra Jakubowska - opinia

Po wielu lekcjach w szkołach językowych stwierdzam, że w końcu znalazłam osoby, które faktycznie zasługują na miano - najlepszych nauczycieli hiszpańskiego. Gorąco polecam dla tych, którzy chcą mieć nauczyciela, do którego chce się przychodzić na zajęcia, a wiedza wchodzi płynnie do pamięci trwałej.

 • Sandra Jakubowska
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Sandra za miłe słowa i za to, że jesteś z nami! Pozdrawiamy

autor: Viva la vida

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Wideo