Viva la vida

Viva la vida

Wybierz numer

515-817-263
i...@vivalavida.com.pl pokaż
Otwarte do 21:00 więcej
Działalność on-line Dowóz lub odbiór osobisty Po umówieniu telefonicznym
 • Zdjęcie 1/13 - Viva la vida Gdynia 4
 • Zdjęcie 2/13 - Viva la vida Gdynia 3
 • Zdjęcie 3/13 - Viva la vida Gdynia 2
 • Zdjęcie 4/13 - Viva la vida Gdynia +10 1

TV Filmy

Zapraszamy na kursy j.hiszpańskiego 26

Zapraszamy na kursy j.hiszpańskiego

Artykuły o nas

O nas

Kursy j. hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych, indywidualne i grupowe, dla początkujących i zaawansowanych. Małe grupy, przyjemna atmosfera I konkurencyjne ceny. Każdy znajdzie coś dla siebie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Viva la vida została stworzona z pasją i zamiłowaniem do Hiszpanii i jej bogatej kultury. Założenie i prowadzenie szkoły języka hiszpańskiego stało się naszym marzeniem, dlatego w każde działanie wkładamy dużo serca i zaangażowania, starając się w jak największym stopniu spełniać oczekiwania naszych klientów.
Jesteśmy na rynku od 2016 r. i od tego czasu szkoła cały czas się rozwija, oferując coraz więcej kursów i wydarzeń związanych z hiszpańską kulturą. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych, a do tego w każdym możliwym momencie korzystają z dodatkowych szkoleń, które pozwalają zwiększyć ich kompetencje w sferze nauczania.
Naszym priorytetem jest komunikacja zarówno w j. hiszpańskim, więc już od pierwszego spotkania staramy się, aby zajęcia prowadzone właśnie w tym języku, jak i po polsku, ponieważ zależy nam na nawiązaniu relacji z naszymi uczniami. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się swobodnie, a nasze kursy, pomimo, że są związane z nauką, były przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów czy przez native speakerów?
W naszej kadrze mamy zarówno lektorów polskojęzycznych jak i native speakerów z Hiszpanii.Podczas zajęć grupowych lektorzy są odgórnie dopasowani do grupy. Natomiast w przypadku zajęć indywidualnych, kursant sam może wybrać na jaki profil lektora się decyduje, jeśli oczywiście będzie możliwość dopasowania godzin i dni odpowiadających dwóm stronom. Jednakże bez względu na język ojczysty lektora, zajęcia prowadzone są w j. hiszpańskim, a każdy nauczyciel posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dorosłych?
W przypadku zajęć na poziomach początkujących tj. A1-A2 a także w większości kursów na poziomie B1 wykorzystujemy metodę Arcoiris i opieramy się na podręczniku o tej samej nazwie. Jest to metoda nastawiona na konwersację, dlatego też podczas zajęć skupiamy się na rozmowie, powtarzaniu poznanego materiału i wyjaśnianiu nowych lub niezrozumiałych zagadnień, natomiast większość ćwiczeń gramatycznych, a także powtórka słownictwa, wykonywana jest samodzielnie w domu. Nie jest to tradycyjna praca z książką i wypełnienie zadań, ale bazujemy głównie na podręczniku, ponieważ zawiera tak spójne treści, że sam kursant chętnie do niego powraca. Do tego posiada bardzo dużo materiałów dodatkowych, pozwalających na utrwalenie poznanych zagadnień. W grupach bardziej zaawansowanych, materiały i podręczniki dobierane są w zależności od profilu i
preferencji grupy, natomiast na pierwszym miejscu także stawiamy konwersację i umiejętność praktycznego wykorzystania języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci?
W naszej szkole dzieci uczą się przy pomocy metody "Colorin Colorado" wydawnictwa Przystanek Edu. Jest to nowoczesna i bardzo spójna metoda, która pozwala chłonąć j. hiszpański wszystkimi zmysłami. Dzieci już od pierwszych zajęć pytają, odpowiadają, słuchają, oglądają i z wielką ciekawością śledzą przygody głównych bohaterów.:) Do dyspozycji dzieci mają książki z płytą cd, gry i dodatkowe karty pracy, mnóstwo kart obrazkowych ułatwiających poznanie nowego słownictwa, a także zrozumienie historyjek. Dodatkowo dla chętnych, jest możliwość wykupienia rocznego dostępu do bardzo rozbudowanej platformy internetowej „Rockalingua”, którą wspieramy się podczas zajęć, ale co najważniejsze- dzieci mogą korzystać z materiałów samodzielnie w domu. Zajęcia nastawione są na konwersacje i koncentrujemy się na tym, aby poznane treści, dzieci potrafiły wykorzystać w praktyce.
Czy zajęcia dla dzieci może prowadzić native speaker, nawet jeśli nie zna polskiego?
Tak, oczywiście. Nasi lektorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nawet już w wieku przedszkolnym i w nauczaniu języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone są poprzez piosenki, taniec i karty obrazkowe. Materiał jest przedstawiany w taki sposób, że dzieci rozumieją kontekst nawet bez tłumaczenia na j. polski. Uważamy, że zajęcia z osobą z kraju, którego języka się uczą, tworzą wartością dodaną i są dla dzieci ciekawe i atrakcyjne. W ten sposób już od najmłodszych lat, nasi kursanci eliminują barierę językową, ponieważ widzą, że jest to jedyny sposób na porozumienie się z nauczycielem :)
Czy mogę zapisać na półkolonie dziecko, które nie miało wcześniej kontaktu z j.hiszpańskim?
Jak najbardziej. Znajomość j.hiszpańskiego nie jest wymagana podczas półkolonii. Oczywiście prowadzone są zajęcia w j.hiszpańskim i zawsze przebywa z nami native speaker, ale też przez cały czas trwania półkolonii obecny jest opiekun polskojęzyczny (który zna j.hiszpański). Dbamy o to, aby zarówno dzieci mające już podstawy, mogły poszerzać swoją wiedzę, a dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z j.hiszpańskim, czuły się swobodnie. Są to zajęcia prowadzone w wakacje, więc naszym głównym celem, poza ciągłym kontaktem z językiem hiszpańskim, jest dobra
zabawa i niezwykłe i niezapomniane chwile spędzone podczas półkolonii. Dzieci podczas 5 dni, poznają kulturę Hiszpanii i jej język, ale też uczestniczą w zajęciach sportowych, integracyjnych, przebywają na świeżym powietrzu, biorąc udział w różnego rodzaju zorganizowanych zabawach, spektaklach i wyjściach rekreacyjnych.
Czy na zajęcia można zapisać się przez cały rok?
Tak, można dołączyć do grupy, nawet jeśli rok szkolny lub kolejny semestr już się rozpoczął, jednak pod warunkiem, że poziom znajomości języka jest zbliżony do poziomu grupy, do której dana osoba chciałaby się zapisać. Standardowe kursy rozpoczynają się pod koniec września lub początek października, drugi semestr mniej więcej w połowie lutego, natomiast jeśli zbiorą się min. 4 osoby, które byłyby chętne aby rozpocząć naukę w innym terminie, jak najbardziej taką grupę możemy zorganizować. W przypadku zajęć „one to one”, można zapisać się w dowolnej chwili, ponieważ termin i częstotliwość zajęć ustalane są indywidualnie.
Czy jest możliwość odrobienia nieobecności?
Jeśli w szkole jest inna grupa na podobnym poziomie, to po wcześniejszym zgłoszeniu, można uczestniczyć w zajęciach w celu odrobienia nieobecności. Natomiast jeśli nie ma grupy na tym samym poziomie, to po przesłaniu prośby od kursanta, lektor prowadzący wysyła wszelkie informacje i materiały niezbędne do nadrobienia omawianego materiału i służy pomocą i wyjaśnieniem, na kolejnych zajęciach, w przypadku wątpliwości czy powstałych niejasności.
Od jakiego wieku można zapisać dziecko na kurs?
Nasi najmłodsi kursanci mają 4 lata i chętnie uczestniczą w zajęciach. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości pojawią się nawet młodsi ochotnicy . Zajęcia dla dzieci prowadzone są poprzez gry i zabawy i są dostosowane do wieku dzieci. Jednak jest to kwestia indywidualna i zachęcamy, aby dzieci w tak młodym wieku, uczestniczyły w zajęciach, jeśli sprawia im to przyjemność. :)
Czy przed rozpoczęciem kursu, muszę napisać test sprawdzający poziom znajomości języka?
Nie. Na początku zawsze pytamy o poziom znajomości języka, a także o dotychczasowy przebieg nauki. Zazwyczaj kursant jest w stanie ocenić na jakim etapie się znajduje, a nawet obiektywnie stwierdzić czy poziom, którym powinien posługiwać się w teorii, jest tożsamy z praktyką. Jeśli jednak uczeń nie potrafi ocenić poziomu znajomości j. hiszpańskiego, wolimy w takim przypadku porozmawiać, przeprowadzić krótki wywiad i na tej podstawie dobrać odpowiednią grupę. Gdyby jeszcze były wątpliwości, można przyjść na pierwsze zajęcia i zobaczyć czy jest to grupa dopasowana do naszych oczekiwań. Uważamy, że testy nie zawsze oddają realny poziom naszej wiedzy, natomiast
gdyby ktoś był zwolennikiem takiej formy, to test sprawdzający jak najbardziej możemy
przeprowadzić 

Opinie (40)

Agata
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2021 

To już kolejny rok z Viva la vida i wciąż jestem ogromnie zadowolona! Wspaniale przekazywana wiedza, zajęcia prowadzona w bardzo ciekawy sposób. Dużym plusem są organizowane przez szkołę konwersacje w kawiarni, które pozwalają na doskonalenia języka w dobrym towarzystwie i przy filiżance kawy. Polecam z całego serca! :)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Agata
Termin skorzystania z usługi: październik 2020 

Korzystałam z kilku kursów, ale ten jest dla mnie najlepszy. Różnorodność, własne tempo, możliwość powrotu do poprzedniego tematu, przyjemna atmosfera. Serdecznie polecam.

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Sylwia
Termin skorzystania z usługi: październik 2020 

Świetna szkoła, przemiła Marlena z ogromną wiedzą dotyczącą języka i kultury hiszpańskiej. Kameralna atmosfera sprawia, że lekcje mijają szybko, a wiedzą sama pcha się do głowy. Polecam.

w kategorii

Szkoły językowe

5.7
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Anna Ch-M
Termin skorzystania z usługi: sierpień 2020 

Pisze i jako nauczycielka i jako mama-nie ma lepszej szkoly do nauki hiszp.dla dzieci. . 1.swietne przygotowanie merytoryczne i metodyczne (metoda Colorin Colorado, masa kursow i szkolen) 2.swietny kontakt z dziecmi (i doroslymi:). Lektorzy sa tez animatorami i to widac podczas kontaktu z dziecmi-wszystkie sie swietnie czuja, bawia i ucza. (Na bank moja corka) 3.mega kreatywne pomysly (ktore sama troche zgapiam;) 4.mnogosc wyboru; nie tylko kursy ale i warsztaty, konwersacje, polkolonie a wszystko naprawde na najlepszym poziomie .5. Rewelacyjny poziom jezykowy-Ivan jest Hiszpanem a Marlena ma doskonale przygotowanie jezykowe. Polecam szkole bo kazdy moze znalezc cos dla siebie, na swoim poziomie jezykowym i portfelowym;) Trzymam kciuki i zycze wielu przyjemnych chwil w hiszpanskiej przygodzie:)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ar
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Dzięki Ivanowi poradziłem sobie z barierą językową i nie boję się już mówić po hiszpańsku

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Dominika Dmochowska
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Świetni nauczyciele, nauka z nimi jest przyjemnością. W przyjaznej atmosferze, bezstresowa, a jednocześnie efektywna.

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Dorota
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Wspaniale przygotowani do zajęć nauczyciele. Ucząc przekazują swoją ogromną pasję do języka hiszpańskiego. Nauka tu jest wielką przyjemnością i prawdziwą przygodą. Nie ma czasu na nudę. Bardzo indywidualne podejście do każdego ucznia gwarantuje świetne wyniki w nauce. Polecam z całego serca.

Odpowiedź obiektu:

Dorota bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i za to, że jesteś z nami! Pozdrawiamy

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Marta
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Świetne lekcje w dobrej atmosferze.

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Marta za opinię i Pozdrawiamy. Do zobaczenia!

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Kamil
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Zajęcia szyte na miarę uczniów. Swobodna atmosfera, szybkie postępy, czego chcieć więcej

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Kamil za opinię i do zobaczenia! :)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Basia
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Polecam największy +za kameralne grupy

w kategorii

Szkoły językowe

5.8
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  5
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Monika
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Super sympatyczna szkoła syn bardzo lubi spotkania z nauczycielem

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za opinię i cieszymy się, że syn zadowolony :)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Kamila
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

W 2 lata w Viva La Vida nauczyłam się więcej niż przez 3 lata w liceum! Wspaniała atmosfera i efektywne metody nauczania :)

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Kamila za opinię! cieszymy się, że jesteś z nami i jesteś zadowolona z postępów :)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Mama 2 uczniow
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Bardzo profesjonalne podejście i dostosowywane do potrzeb klienta. Wiele różnych możliwości i sposobów uczenia się oferuje tą szkołą jezykowa. Mila obsługa i konkretną informacja. Moje dzieci uwielbiają zabawy dzięki którym domagają się wiecej "kiedy znowu pouczymy się hiszpańskiego":)ale to nie tylko zabawa ale też to że potrafią kilka podstaw! W moim przekonaniu jest to świetne wykorzystanie zabawy do przemycenia nauki i to się sprawdza! Poziom językowy od zera do bohatera️Polecam serdecznie

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy bardzo za opinię! cieszymy się, że możemy przyczynić się do zaangażowania i opanowania podstaw języka u dzieci, a przede wszystkim, że sprawia im to przyjemność :)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ania
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Serdecznie polecam. Zajęcia prowadzone profesjonalnie i adekwatnie do ceny :)

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Aniu za opinię! pozdrawiamy i do zobaczenia!

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Marta
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Szkoła językowa prowadzona z wielką pasją. Nauczyciele zarażają pozytywną energią i miłością do języka hiszpańskiego :)

w kategorii

Szkoły językowe

5.7
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  5
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Rafa
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Profesjonalizm i dużo pozytywnej atmosfery

w kategorii

Szkoły językowe

5.8
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Karolina
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Są najlepsi!!!! Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze udało na się znaleźć tak fantastycznych nauczycieli️

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za opinię i do zobaczenia! :)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Anna
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Super atmosfera i przede wszystkim cierpliwa nauczycielka :)

Odpowiedź obiektu:

dziękujemy Aniu za komentarz i docenienie cierpliwości :) Pozdrawiamy

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ania
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Polecam,super atmosfera.Nauka w tej szkole to przyjemność.

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Aniu za opinię i cieszymy się, że jesteś zadowolona z zajęć:)

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Sandra Jakubowska
Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020 

Po wielu lekcjach w szkołach językowych stwierdzam, że w końcu znalazłam osoby, które faktycznie zasługują na miano - najlepszych nauczycieli hiszpańskiego. Gorąco polecam dla tych, którzy chcą mieć nauczyciela, do którego chce się przychodzić na zajęcia, a wiedza wchodzi płynnie do pamięci trwałej.

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Sandra za miłe słowa i za to, że jesteś z nami! Pozdrawiamy

w kategorii

Szkoły językowe

6.0
 • obsługa:
  6
 • oferta:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6