Viva la vida

Viva la vida

Wybierz numer

504-486-994
i...@vivalavida.com.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej
  • Zdjęcie 1/16 - Viva la vida Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/16 - Viva la vida Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/16 - Viva la vida Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/16 - Viva la vida Gdynia +13 1
 

TV Filmy

Zapraszamy na kursy j.hiszpańskiego
33

Zapraszamy na kursy j.hiszpańskiego

Artykuły o nas

O nas

Kursy j.hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych, indywidualne i grupowe, dla początkujących i zaawansowanych. Małe grupy, przyjemna atmosfera I konkurencyjne ceny. Każdy znajdzie coś dla siebie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Viva la vida została stworzona z pasją i zamiłowaniem do Hiszpanii i jej bogatej kultury. Założenie i prowadzenie szkoły języka hiszpańskiego stało się naszym marzeniem, dlatego w każde działanie wkładamy dużo serca i zaangażowania, starając się w jak największym stopniu spełniać oczekiwania naszych klientów.
Jesteśmy na rynku od 2016 r. i od tego czasu szkoła cały czas się rozwija, oferując coraz więcej kursów i wydarzeń związanych z hiszpańską kulturą. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych, a do tego w każdym możliwym momencie korzystają z dodatkowych szkoleń, które pozwalają zwiększyć ich kompetencje w sferze nauczania.
Naszym priorytetem jest komunikacja zarówno w j. hiszpańskim, więc już od pierwszego spotkania staramy się, aby zajęcia prowadzone właśnie w tym języku, jak i po polsku, ponieważ zależy nam na nawiązaniu relacji z naszymi uczniami. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się swobodnie, a nasze kursy, pomimo, że są związane z nauką, były przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów czy przez native speakerów?
W naszej kadrze mamy zarówno lektorów polskojęzycznych jak i native speakerów z Hiszpanii.Podczas zajęć grupowych lektorzy są odgórnie dopasowani do grupy. Natomiast w przypadku zajęć indywidualnych, kursant sam może wybrać na jaki profil lektora się decyduje, jeśli oczywiście będzie możliwość dopasowania godzin i dni odpowiadających dwóm stronom. Jednakże bez względu na język ojczysty lektora, zajęcia prowadzone są w j. hiszpańskim, a każdy nauczyciel posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dorosłych?
W przypadku zajęć na poziomach początkujących tj. A1-A2 a także w większości kursów na poziomie B1 wykorzystujemy metodę Arcoiris i opieramy się na podręczniku o tej samej nazwie. Jest to metoda nastawiona na konwersację, dlatego też podczas zajęć skupiamy się na rozmowie, powtarzaniu poznanego materiału i wyjaśnianiu nowych lub niezrozumiałych zagadnień, natomiast większość ćwiczeń gramatycznych, a także powtórka słownictwa, wykonywana jest samodzielnie w domu. Nie jest to tradycyjna praca z książką i wypełnienie zadań, ale bazujemy głównie na podręczniku, ponieważ zawiera tak spójne treści, że sam kursant chętnie do niego powraca. Do tego posiada bardzo dużo materiałów dodatkowych, pozwalających na utrwalenie poznanych zagadnień. W grupach bardziej zaawansowanych, materiały i podręczniki dobierane są w zależności od profilu i
preferencji grupy, natomiast na pierwszym miejscu także stawiamy konwersację i umiejętność praktycznego wykorzystania języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci?
W naszej szkole dzieci uczą się przy pomocy metody "Colorin Colorado" wydawnictwa Przystanek Edu. Jest to nowoczesna i bardzo spójna metoda, która pozwala chłonąć j. hiszpański wszystkimi zmysłami. Dzieci już od pierwszych zajęć pytają, odpowiadają, słuchają, oglądają i z wielką ciekawością śledzą przygody głównych bohaterów.:) Do dyspozycji dzieci mają książki z płytą cd, gry i dodatkowe karty pracy, mnóstwo kart obrazkowych ułatwiających poznanie nowego słownictwa, a także zrozumienie historyjek. Dodatkowo dla chętnych, jest możliwość wykupienia rocznego dostępu do bardzo rozbudowanej platformy internetowej „Rockalingua”, którą wspieramy się podczas zajęć, ale co najważniejsze- dzieci mogą korzystać z materiałów samodzielnie w domu. Zajęcia nastawione są na konwersacje i koncentrujemy się na tym, aby poznane treści, dzieci potrafiły wykorzystać w praktyce.
Czy zajęcia dla dzieci może prowadzić native speaker, nawet jeśli nie zna polskiego?
Tak, oczywiście. Nasi lektorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nawet już w wieku przedszkolnym i w nauczaniu języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone są poprzez piosenki, taniec i karty obrazkowe. Materiał jest przedstawiany w taki sposób, że dzieci rozumieją kontekst nawet bez tłumaczenia na j. polski. Uważamy, że zajęcia z osobą z kraju, którego języka się uczą, tworzą wartością dodaną i są dla dzieci ciekawe i atrakcyjne. W ten sposób już od najmłodszych lat, nasi kursanci eliminują barierę językową, ponieważ widzą, że jest to jedyny sposób na porozumienie się z nauczycielem :)
Czy mogę zapisać na półkolonie dziecko, które nie miało wcześniej kontaktu z j.hiszpańskim?
Jak najbardziej. Znajomość j.hiszpańskiego nie jest wymagana podczas półkolonii. Oczywiście prowadzone są zajęcia w j.hiszpańskim i zawsze przebywa z nami native speaker, ale też przez cały czas trwania półkolonii obecny jest opiekun polskojęzyczny (który zna j.hiszpański). Dbamy o to, aby zarówno dzieci mające już podstawy, mogły poszerzać swoją wiedzę, a dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z j.hiszpańskim, czuły się swobodnie. Są to zajęcia prowadzone w wakacje, więc naszym głównym celem, poza ciągłym kontaktem z językiem hiszpańskim, jest dobra
zabawa i niezwykłe i niezapomniane chwile spędzone podczas półkolonii. Dzieci podczas 5 dni, poznają kulturę Hiszpanii i jej język, ale też uczestniczą w zajęciach sportowych, integracyjnych, przebywają na świeżym powietrzu, biorąc udział w różnego rodzaju zorganizowanych zabawach, spektaklach i wyjściach rekreacyjnych.
Czy na zajęcia można zapisać się przez cały rok?
Tak, można dołączyć do grupy, nawet jeśli rok szkolny lub kolejny semestr już się rozpoczął, jednak pod warunkiem, że poziom znajomości języka jest zbliżony do poziomu grupy, do której dana osoba chciałaby się zapisać. Standardowe kursy rozpoczynają się pod koniec września lub początek października, drugi semestr mniej więcej w połowie lutego, natomiast jeśli zbiorą się min. 4 osoby, które byłyby chętne aby rozpocząć naukę w innym terminie, jak najbardziej taką grupę możemy zorganizować. W przypadku zajęć „one to one”, można zapisać się w dowolnej chwili, ponieważ termin i częstotliwość zajęć ustalane są indywidualnie.
Czy jest możliwość odrobienia nieobecności?
Jeśli w szkole jest inna grupa na podobnym poziomie, to po wcześniejszym zgłoszeniu, można uczestniczyć w zajęciach w celu odrobienia nieobecności. Natomiast jeśli nie ma grupy na tym samym poziomie, to po przesłaniu prośby od kursanta, lektor prowadzący wysyła wszelkie informacje i materiały niezbędne do nadrobienia omawianego materiału i służy pomocą i wyjaśnieniem, na kolejnych zajęciach, w przypadku wątpliwości czy powstałych niejasności.
Od jakiego wieku można zapisać dziecko na kurs?
Nasi najmłodsi kursanci mają 4 lata i chętnie uczestniczą w zajęciach. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości pojawią się nawet młodsi ochotnicy . Zajęcia dla dzieci prowadzone są poprzez gry i zabawy i są dostosowane do wieku dzieci. Jednak jest to kwestia indywidualna i zachęcamy, aby dzieci w tak młodym wieku, uczestniczyły w zajęciach, jeśli sprawia im to przyjemność. :)
Czy przed rozpoczęciem kursu, muszę napisać test sprawdzający poziom znajomości języka?
Nie. Na początku zawsze pytamy o poziom znajomości języka, a także o dotychczasowy przebieg nauki. Zazwyczaj kursant jest w stanie ocenić na jakim etapie się znajduje, a nawet obiektywnie stwierdzić czy poziom, którym powinien posługiwać się w teorii, jest tożsamy z praktyką. Jeśli jednak uczeń nie potrafi ocenić poziomu znajomości j. hiszpańskiego, wolimy w takim przypadku porozmawiać, przeprowadzić krótki wywiad i na tej podstawie dobrać odpowiednią grupę. Gdyby jeszcze były wątpliwości, można przyjść na pierwsze zajęcia i zobaczyć czy jest to grupa dopasowana do naszych oczekiwań. Uważamy, że testy nie zawsze oddają realny poziom naszej wiedzy, natomiast
gdyby ktoś był zwolennikiem takiej formy, to test sprawdzający jak najbardziej możemy
przeprowadzić 

Oceny (65)

Aleksandra
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: czerwiec 2023 

Z przyjemnością będę kontynuować naukę w Viva la vida :) Zajęcia nie tylko wprowadzają w zawiłości gramatyczne, ale też dzięki serdecznej atmosferze ośmielają, by naturalnie się komunikować, a to wydaje mi się w nauce języka obcego najważniejsze i zarazem najtrudniejsze do samodzielnego opanowania. Cenię też sympatyczny dodatek, jakim są konwersacje organizowane w kawiarni.

Odpowiedź obiektu:

Olu bardzo dziękujemy za tak miłą opinię. Cieszymy się, że jesteś z nami i widać ile radości sprawia Tobie nauka i przebywanie z j.hiszpańskim. Do zobaczenia po wakacjach :)

Szkoły językowe

6.0
Dante Barrios
Termin usługi: wrzesień 2023 

witam, viva la vida to świetna szkoła, w której pracowałam kilka lat temu. Bardzo podobała mi się praca w tej szkole, ucząc języka hiszpańskiego, kierownicy tej placówki stale starają się udoskonalać swoje metody, są przeszkoleni na wielu kursach, a także w metodologii nauczania, wysyłają personel, aby był przeszkolony i lepszy, wysłali nam nawet linki do filmów i szkoleń, aby ulepszyć nasze metody, przekazują nam informacje zwrotne, a także proszą uczniów o opinie, środowisko, w którym uczą, generuje dużą motywację do pracy i nauki, co jest bardzo ważne w nauczaniu języka, mieliśmy czas, aby poznać się podczas świątecznych kolacji i na różnych wydarzeniach, które organizowaliśmy, ostatnio wydali nawet własną aplikację do nauki języka hiszpańskiego, co było bardzo niewiele szkół tak robi, Ivan i Marlena to dwójka specjalistów od nauczania dzieci, mają duże doświadczenie, jest to szkoła, w której warto pracować i uczyć się hiszpańskiego. Gorąco polecam tę szkołę do pracy lub nauki.

Szkoły językowe

6.0
Krystian
Termin usługi: sierpień 2023 

Uczę się z Viva la vida online i jestem bardzo zadowolony. Ciekawe materiały, dobry kontakt z lektorem, dostęp do elektronicznego dziennika. Poza tym, w przypadku konieczności jakiejkolwiek zmiany, elastyczne podejście i rozmowa. Polecam!

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię :) Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z kursu. Do zobaczenia wkrótce!

Szkoły językowe

6.0
Monika
Termin usługi: sierpień 2023 

Bardzo polecam Szkołę Viva la vida️ Julek uczęszcza już od 4 lat. Dwa lata chodził do szkoły, mieli lekcje w małej grupie, a teraz ostanie dwa lata mamy prywatnie Online z Ivanem Jest SUPER nauczycielem ️ Polecam z całego serca ️ Latem prowadzą pół kolonie wszystko po Hiszpańsku Pozdrawiam

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że Julek zadowolony i także pozdrawiamy :)

Szkoły językowe

6.0
Gosia
Termin usługi: sierpień 2023 

Polecam naukę j.hiszpańskiego w szkole Viva la vida. Uczę się już drugi rok,a nauka cały czas jest dla mnie przyjemnym wyzwaniem. Widzę postępy, lekcje przebiegają w przyjaznej atmosferze, nie stresuję się, a możliwość rozmowy w j.hiszpańskim dostarcza mi dużo satysfakcji. Poza tym cenię dobry kontakt i zawsze miłą obsługę biura.

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy za miłe słowa. Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z postępów. Do zobaczenia we wrześniu!

Szkoły językowe

6.0
Uczestniczka zajęć
Termin usługi: czerwiec 2023 

Z usług Viva la Vida korzystam od 3 lat: jestem uczestniczką konwersacji. Zajęcia są zawsze przygotowane i ciekawe, a atmosfera wyjątkowo pozytywna. Będę dalej korzystać z usług Szkoły. Serdecznie polecam wszystkim, którym bliska jest kultura hiszpańska i latynoamerykańska.

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy za komentarz. Cieszymy się, że konwersacje spełniają Pani oczekiwania i chętnie Pani do nas powróci. Pozdrawiamy

Szkoły językowe

6.0
Danuta
Termin usługi: sierpień 2023 

To mój kolejny rok z Viva la vida i wciąż jestem zadowolona z nauki w tej szkole. Polecam serdecznie!

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy. Cieszymy się, że kolejny rok jest Pani z nami.

Szkoły językowe

6.0
Marta
Termin usługi: czerwiec 2023 

Bardzo odpowiada mi styl nauki przez zabawę, z humorem, z urozmaiconymi aktywnościami. Polecam!

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy, staramy się, żeby zajęcia były różnorodne i cieszymy się, że Pani to docenia :)

Szkoły językowe

6.0
M.K
Termin usługi: sierpień 2023 

Dwóch synów w wieku 8 i6 lat zaczęło naukę w szkole viva la vida już od przedszkola (uczą się języka hiszpańskiego 3 lata tylko w tej szkole) w tym roku wyjechali na trzy tygodnie do Hiszpanii gdzie uczęszczali na półkolonie tylko z dziećmi hiszpańskimi. Poradzili sobie bez problemu bariera językowa znikła po 2 dniach. W szkole viva la vida nigdy nie jest nudno. Bardzo dobry kontakt na linii szkoła - rodzic. Polecam serdecznie.

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za miłą opinię. Cieszymy się, że chłopcy są z nami i z wielką przyjemnością patrzy się na ich postępy. pozdrawiamy i do zobaczenia niebawem :)

Szkoły językowe

6.0
Estera
Termin usługi: sierpień 2023 

Świetna szkoła, doskonali lektorzy! Potrafią przekazać wiedze, w fajny sposób (wychodzę z lekcji z uśmiechem i zrelaksowana). Bardzo polecam.

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy. Uśmiech i relaks to podstawa, więc cieszymy się, że właśnie takie emocje towarzyszą na naszych zajęciach :)

Szkoły językowe

6.0
Ewelina
Termin usługi: maj 2023 

Bardzo sympatyczni lektorzy Ivan I Marcin- jak Flip I Flat.

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy za opinię. Rozumiemy, że podczas zajęć jest zabawnie i sympatycznie, a przecież śmiech to zdrowie :)

Szkoły językowe

6.0
Karolina Pioch
Termin usługi: maj 2023 

Bardzo polecam! Świetni lektorzy oraz cudna atmosfera podczas zajęć i konwersacji :)

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Karolina za opinię. Staramy się, żeby atmosfera była wyjątkowa i cieszymy się, że to dostrzegasz :)

Szkoły językowe

6.0
Kasia
Termin usługi: sierpień 2023 

Wspaniała szkoła tworzona z pasją w przyjacielskiej atmosferze. Bardzo fajni lektorzy

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za miły komentarz i docenienie atmosfery oraz zespołu.

Szkoły językowe

6.0
Magda
Termin usługi: sierpień 2023 

Zarówno grupa początkująca dla dorosłych, jak i grupa dla 6-latkow to rewelacja! Zajęcia mijają bardzo szybko, są ciekawe i intensywne. Duży nacisk stawiany jest na to, aby nie bać się mówić. Wszystko przychodzi tak naturalnie :)

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że i mama i córka zadowolona :) pozdrawiamy

Szkoły językowe

6.0
Pati
Termin usługi: sierpień 2023 

Rozgadane zajęcia bez nudy z Marleną. Polecam!

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że zajęcia są interesujące.

Szkoły językowe

6.0
Ewa Piotrowska
Termin usługi: sierpień 2023 

Wspaniała szkółka, profesjonalni lektorzy, cudowni, kreatywni z pasją ludzie .Polecam

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy Ewa za Te miłe słowa :)

Szkoły językowe

6.0
Daria
Termin usługi: sierpień 2023 

Miejsce i ludzie pełne pasji, entuzjazmu i dobrej energii. W takiej atmosferze nauka hiszpańskiego to przyjemność. Bogata oferta zajęć, ja szczególną sympatią darzę konwersacje towarzyskie z native speakerem. Polecam z ręką na sercu.

Odpowiedź obiektu:

Daria, bardzo dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że mogłaś skorzystać z naszej oferty. Wiesz, że oczekujemy na Twój powrót podczas hiszpańskich rozmówek :) GRACIAS!

Szkoły językowe

6.0
Karolina
Termin usługi: czerwiec 2023 

Marlena bardzo miła i pomocna lektorka z dużym zasobem wiedzy, prowadzi zajęcia dostosowane do całej grupy , ale indywidualne również polecam. Bardzo przyjemna atmosfera na zajęciach. Przed moimi zajeciami była grupa dziecięca , widziałam , że zawsze wychodziły zadowolone i uśmiechnięte . Polecam każdemu tą szkołę językową .

Odpowiedź obiektu:

Karolina bardzo dziękujemy za opinię i miłe słowa. Cieszymy się, że byłaś z nami i liczymy, że będziesz mogła niebawem powrócić. Wszystkiego dobrego! suerte!:)

Szkoły językowe

6.0
Tata Heleny
Termin usługi: czerwiec 2023 

Bardzo polecamy tę szkołę. Nasza córka ma tu zdjęcia od niecałego roku (najpierw 2, a potem 3 razy w tygodniu). Jak zaczynaliśmy miała 3 lata i w rok postępy są bardzo duże:) Mała dużo rozumie, a jak jesteśmy (tak jak teraz) w Hiszpanii sama zagaduje ludzi po hiszpańsku. Przyznam, że robi to wrażenie nie tylko na nas, ale i tutejszych, zwłaszcza że jest to jej trzeci język. To z czym mamy problem w Gdyni to dostęp do native speakers uczących małe dzieci - jest z tym naprawdę słabo, ale nie w tej szkole:) Wszystkie zajęcia są w formie zabawy co akurat jest standardem w tym wieku. To co jeszcze bardzo mi się podoba w tej szkole to jest to, że oprócz bardzo luźnej atmosfery, szkoła jest bardzo profesjonalna i jednocześnie elastyczna.

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za tak miłą opinię i cieszymy się, że zarówno Helenka jak i Państwo są zadowoleni z oferowanych przez nas kursów. Do zobaczenia we wrześniu! :)

Szkoły językowe

6.0
Mama Olafa
Termin usługi: czerwiec 2023 

Syn uczy się hiszpańskiego ze szkołą Viva la vida już od ponad 5 lat i nawet już nie pamiętam jak to się zaczęło. Myślę, że najlepszą rekomendacją jest to, że po tylu latach chce kontynuować naukę. Z rozmów z Ivanem i Marleną wynika, że spokojnie jest w stanie się porozumiewać w tym języku płynnie i poprawnie. Ivan i Marlena to przesympatyczni, otwarci i pozytywni ludzie a w nauce języka ma to ogromne znaczenie aby poczuć też z nauczycielem jakąś "chemię" i w ich przypadku ma to miejsce jak najbardziej. Ze spokojnym sumieniem polecam tą szkołę!

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy za opinię i cieszymy się, że Olaf jest z nami przez tyle lat i nadal chętny do kontynuacji :) Bardzo miło patrzy się na jego rozwój i postępy językowe. Do zobaczenia we wrześniu :)