Viva la vida

81-017 Gdynia, Janowska 18 Mapka
515-817-263
i...@vivalavida.com.pl pokaż
www.vivalavida.com.pl
/VIva-la-vida-166539637053782
/biuro.vivalavida
Godziny otwarcia
codziennie9:00 - 21:00
Działalność on-line 

O nas

Kursy j. hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych, indywidualne i grupowe, dla początkujących i zaawansowanych. Małe grupy, przyjemna atmosfera I konkurencyjne ceny. Każdy znajdzie coś dla siebie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Viva la vida została stworzona z pasją i zamiłowaniem do Hiszpanii i jej bogatej kultury. Założenie i prowadzenie szkoły języka hiszpańskiego stało się naszym marzeniem, dlatego w każde działanie wkładamy dużo serca i zaangażowania, starając się w jak największym stopniu spełniać oczekiwania naszych klientów.
Jesteśmy na rynku od 2016 r. i od tego czasu szkoła cały czas się rozwija, oferując coraz więcej kursów i wydarzeń związanych z hiszpańską kulturą. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych, a do tego w każdym możliwym momencie korzystają z dodatkowych szkoleń, które pozwalają zwiększyć ich kompetencje w sferze nauczania.
Naszym priorytetem jest komunikacja zarówno w j. hiszpańskim, więc już od pierwszego spotkania staramy się, aby zajęcia prowadzone właśnie w tym języku, jak i po polsku, ponieważ zależy nam na nawiązaniu relacji z naszymi uczniami. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się swobodnie, a nasze kursy, pomimo, że są związane z nauką, były przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów czy przez native speakerów?
W naszej kadrze mamy zarówno lektorów polskojęzycznych jak i native speakerów z Hiszpanii.Podczas zajęć grupowych lektorzy są odgórnie dopasowani do grupy. Natomiast w przypadku zajęć indywidualnych, kursant sam może wybrać na jaki profil lektora się decyduje, jeśli oczywiście będzie możliwość dopasowania godzin i dni odpowiadających dwóm stronom. Jednakże bez względu na język ojczysty lektora, zajęcia prowadzone są w j. hiszpańskim, a każdy nauczyciel posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dorosłych?
W przypadku zajęć na poziomach początkujących tj. A1-A2 a także w większości kursów na poziomie B1 wykorzystujemy metodę Arcoiris i opieramy się na podręczniku o tej samej nazwie. Jest to metoda nastawiona na konwersację, dlatego też podczas zajęć skupiamy się na rozmowie, powtarzaniu poznanego materiału i wyjaśnianiu nowych lub niezrozumiałych zagadnień, natomiast większość ćwiczeń gramatycznych, a także powtórka słownictwa, wykonywana jest samodzielnie w domu. Nie jest to tradycyjna praca z książką i wypełnienie zadań, ale bazujemy głównie na podręczniku, ponieważ zawiera tak spójne treści, że sam kursant chętnie do niego powraca. Do tego posiada bardzo dużo materiałów dodatkowych, pozwalających na utrwalenie poznanych zagadnień. W grupach bardziej zaawansowanych, materiały i podręczniki dobierane są w zależności od profilu i
preferencji grupy, natomiast na pierwszym miejscu także stawiamy konwersację i umiejętność praktycznego wykorzystania języka.
Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci?
W naszej szkole dzieci uczą się przy pomocy metody "Colorin Colorado" wydawnictwa Przystanek Edu. Jest to nowoczesna i bardzo spójna metoda, która pozwala chłonąć j. hiszpański wszystkimi zmysłami. Dzieci już od pierwszych zajęć pytają, odpowiadają, słuchają, oglądają i z wielką ciekawością śledzą przygody głównych bohaterów.:) Do dyspozycji dzieci mają książki z płytą cd, gry i dodatkowe karty pracy, mnóstwo kart obrazkowych ułatwiających poznanie nowego słownictwa, a także zrozumienie historyjek. Dodatkowo dla chętnych, jest możliwość wykupienia rocznego dostępu do bardzo rozbudowanej platformy internetowej „Rockalingua”, którą wspieramy się podczas zajęć, ale co najważniejsze- dzieci mogą korzystać z materiałów samodzielnie w domu. Zajęcia nastawione są na konwersacje i koncentrujemy się na tym, aby poznane treści, dzieci potrafiły wykorzystać w praktyce.
Czy zajęcia dla dzieci może prowadzić native speaker, nawet jeśli nie zna polskiego?
Tak, oczywiście. Nasi lektorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nawet już w wieku przedszkolnym i w nauczaniu języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone są poprzez piosenki, taniec i karty obrazkowe. Materiał jest przedstawiany w taki sposób, że dzieci rozumieją kontekst nawet bez tłumaczenia na j. polski. Uważamy, że zajęcia z osobą z kraju, którego języka się uczą, tworzą wartością dodaną i są dla dzieci ciekawe i atrakcyjne. W ten sposób już od najmłodszych lat, nasi kursanci eliminują barierę językową, ponieważ widzą, że jest to jedyny sposób na porozumienie się z nauczycielem :)
Czy mogę zapisać na półkolonie dziecko, które nie miało wcześniej kontaktu z j.hiszpańskim?
Jak najbardziej. Znajomość j.hiszpańskiego nie jest wymagana podczas półkolonii. Oczywiście prowadzone są zajęcia w j.hiszpańskim i zawsze przebywa z nami native speaker, ale też przez cały czas trwania półkolonii obecny jest opiekun polskojęzyczny (który zna j.hiszpański). Dbamy o to, aby zarówno dzieci mające już podstawy, mogły poszerzać swoją wiedzę, a dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z j.hiszpańskim, czuły się swobodnie. Są to zajęcia prowadzone w wakacje, więc naszym głównym celem, poza ciągłym kontaktem z językiem hiszpańskim, jest dobra
zabawa i niezwykłe i niezapomniane chwile spędzone podczas półkolonii. Dzieci podczas 5 dni, poznają kulturę Hiszpanii i jej język, ale też uczestniczą w zajęciach sportowych, integracyjnych, przebywają na świeżym powietrzu, biorąc udział w różnego rodzaju zorganizowanych zabawach, spektaklach i wyjściach rekreacyjnych.
Czy na zajęcia można zapisać się przez cały rok?
Tak, można dołączyć do grupy, nawet jeśli rok szkolny lub kolejny semestr już się rozpoczął, jednak pod warunkiem, że poziom znajomości języka jest zbliżony do poziomu grupy, do której dana osoba chciałaby się zapisać. Standardowe kursy rozpoczynają się pod koniec września lub początek października, drugi semestr mniej więcej w połowie lutego, natomiast jeśli zbiorą się min. 4 osoby, które byłyby chętne aby rozpocząć naukę w innym terminie, jak najbardziej taką grupę możemy zorganizować. W przypadku zajęć „one to one”, można zapisać się w dowolnej chwili, ponieważ termin i częstotliwość zajęć ustalane są indywidualnie.
Czy jest możliwość odrobienia nieobecności?
Jeśli w szkole jest inna grupa na podobnym poziomie, to po wcześniejszym zgłoszeniu, można uczestniczyć w zajęciach w celu odrobienia nieobecności. Natomiast jeśli nie ma grupy na tym samym poziomie, to po przesłaniu prośby od kursanta, lektor prowadzący wysyła wszelkie informacje i materiały niezbędne do nadrobienia omawianego materiału i służy pomocą i wyjaśnieniem, na kolejnych zajęciach, w przypadku wątpliwości czy powstałych niejasności.
Od jakiego wieku można zapisać dziecko na kurs?
Nasi najmłodsi kursanci mają 4 lata i chętnie uczestniczą w zajęciach. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości pojawią się nawet młodsi ochotnicy . Zajęcia dla dzieci prowadzone są poprzez gry i zabawy i są dostosowane do wieku dzieci. Jednak jest to kwestia indywidualna i zachęcamy, aby dzieci w tak młodym wieku, uczestniczyły w zajęciach, jeśli sprawia im to przyjemność. :)
Czy przed rozpoczęciem kursu, muszę napisać test sprawdzający poziom znajomości języka?
Nie. Na początku zawsze pytamy o poziom znajomości języka, a także o dotychczasowy przebieg nauki. Zazwyczaj kursant jest w stanie ocenić na jakim etapie się znajduje, a nawet obiektywnie stwierdzić czy poziom, którym powinien posługiwać się w teorii, jest tożsamy z praktyką. Jeśli jednak uczeń nie potrafi ocenić poziomu znajomości j. hiszpańskiego, wolimy w takim przypadku porozmawiać, przeprowadzić krótki wywiad i na tej podstawie dobrać odpowiednią grupę. Gdyby jeszcze były wątpliwości, można przyjść na pierwsze zajęcia i zobaczyć czy jest to grupa dopasowana do naszych oczekiwań. Uważamy, że testy nie zawsze oddają realny poziom naszej wiedzy, natomiast
gdyby ktoś był zwolennikiem takiej formy, to test sprawdzający jak najbardziej możemy
przeprowadzić 

Zdjęcia

Viva la vida w rankingu trojmiasto.pl

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Agata Ł - opinia

Tutaj czuć pasję, milosc do języka, ale również profesjonalizm i metodykę na najwyszym poziomie. Zajęcia w sympatycznej atmosferze, dużo ciekawych eventow, świetne podejście do nauczania, rozwijanie kompetencji językowych w różnych obszarach. Polecam wszystkim pasjonatom języka hiszpańskiego. Viva Marlena y Iván :))

 • Agata Ł
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Danuta - opinia

Polecam! Zarówno moje dzieci jak i my jesteśmy bardzo zadowoleni z nauki w szkole Viva la vida. Zajęcia dla dzieci są bardzo ciekawe i dobrze zaplanowane pod względem przekazywania wiedzy i zainteresowania najmłodszych tym językiem, dzięki czemu dzieci są zaciekawione i chętnie ćwiczą również po zajęciach.

 • Danuta
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Agata - opinia

Wspaniała szkoła! Lektorzy bardzo dobrze przygotowani do lekcji. Moim zdaniem najlepsza szkoła języka hiszpańskiego w Gdyni. Polecam!

 • Agata
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Ania - opinia

W mojej codziennej pracy bardzo polegam na swojej intuicji - po pierwszym spotkaniu z Marleną z Viva la Vida, wiedziałam, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu! Współpracę rozpoczęliśmy dwutorowo - z punktu widzenia właściciela szkoły językowej Ivana i Marlenę cenię za ogromną pasję, terminowość, otwartość i profesjonalizm, za bezproblemowe podejście i fakt, ze można na Nich polegać. Z punktu widzenia ucznia - za pasję, umiejętność przekazywania wiedzy, interesujące zajęcia, umiejętność budowania doskonałej atmosfery do nauki. Serdecznie polecam współpracę z Viva la Vida!

 • Ania
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Iwona - opinia

Bardzo polecam szkołę językową Viva la Vida, Marlena i Ivan to ludzie pełni pasji do zawodu z ogromną wiedzą... No i co najważniejsze, po ich szkole, rzeczywiście mówi się po hiszpańsku :)

 • Iwona
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Karolina Pioch - opinia

Marlena i Ivan stworzyli wspaniałą szkołę językową dosłownie dla każdego. W ofercie mają zajęcia dla dzieci i dla dorosłych oraz angażują się w wydarzenia wolontaryjne i organizują konwersacje w kawiarni w Gdyni. Brałam udział początkowo w konwersacjach z Ivanem, na które za każdym razem był świetnie przygotowany. Poprzez różnego rodzaju gry doszkalaliśmy język, ale również dzieliliśmy się swoimi opiniami na różne tematy i poznawaliśmy lepiej osoby biorące udział w konwersacjach. Zachęciło mnie to do zapisania się na kurs. Pierwsze zajęcia były z Marleną, która jest bardzo cierpliwą i ciepłą osobą :) ma ogromną wiedzę na temat języka hiszpańskiego, ale również Hiszpanii. Potrafi zarazić swoim entuzjazmem, dzięki czemu z przyjemnością przychodziłam za każde zajęcia.

 • Karolina Pioch
 • Termin skorzystania z usługi: czerwiec 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Martina Z. - opinia

Zajęcia w szkole językowej "Viva la vida" są dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Sama jestem nauczycielem języka obcego, więc oceniam nasze spotkania zarówno z perspektywy ucznia, jak i obserwatora metody nauczania. Nie mam żadnych zastrzeżeń do nauki z Marleną i jestem bardzo zadowolona z kursu, w którym uczestniczę od września 2019 r. Cieszę się, że mogę poszerzać swoje horyzonty w tak miłej atmosferze, z sympatycznymi osobami z dużym poczuciem humoru (mała 4-osobowa grupa to rzadkość na kursach). Jestem osobą dość mocno zapracowaną, ale czas spędzony na zajęciach zawsze daje mi poczucie, że warto było przyjść i nauczyć się czegoś nowego. Polecam wszystkim, którym bliska jest idea uczenia się przez całe życie a tych wahających się zachęcam, by sami sprawdzili, że zajęcia prowadzone są naprawdę dobrze i ciekawie.

 • Martina Z.
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Lena - opinia

Wszystkim ,którzy chcą naprawdę nauczyć się hiszpańskiego i do tego w dobrej, przyjaznej atmosferze bardzo polecam!!! Szkoła prowadzi lekcje w grupach kameralnych co mnie bardzo przekonuje do nauki i nikt nie ma szans wyłgać się od konwersacji :) Nauka przebiega konsekwentnie krok po kroku bez zmiłowania a w czasach wiosennego covidu nie było też opcji, żeby lekcje się nie odbywały. Jeżeli trzeba online, z dobrym transferem, prowadzeniem, rozmowami i ćwiczeniami. Naprawdę polecam i szkołę i prowadzących :)

 • Lena
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

AgnieszkaS - opinia

Uwielbiam się uzyć z Viva la vida bo przychodzi mi to łatwo, atmosfera i ilość uwagi poświęconej mi podczas spotkań jest dla mnie idealna. Nie mam wrażenia, że się stresuję nauką tylko, że idę na super miłe spotkanie z którego wyjdę z poczuciem spełnienia :)

 • AgnieszkaS
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Marta - opinia

Super szkoła! Marlena to jedna z najbardziej żywiołowych, entuzjastycznych i zagrażających pasją do hiszpańskiego osób, jakie poznałam w życiu! Nauczy każdego! ceny bardzo przystępne i niesamowita atmosfera, bardzo polecam!

 • Marta
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Marzena - opinia

Ostrzegam, mocno uzależniające miejsce ;) bardzo sympatyczna atmosfera, mała grupa i dużo uśmiechu sprawiają, że bardzo chętnie porzucam codzienne obowiązki i zanurzam się w obcym dotychczas świecie języka hiszpańskiego! Polecam każdemu, kto chce zrobić coś dla siebie, rozwinąć swoje kompetencje lub poznać nowych ludzi!

 • Marzena
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Natalia - opinia

Super szkoła, Pani Marlena jest mistrzynią w swoim fachu, ma dar do nauczania :)

 • Natalia
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Ania M. - opinia

Zajęcia są świetnie, a czas na nich ucieka jak wszystko co dobre, czyli bardzo szybko :) Lekcje oparte na rozmowie. W razie problemów zawsze można poprosić o pomoc P.Marlene, która zawsze jest przygotowana do zajęć i chętnie tłumaczy. Zdecydowanie polecam kurs językowy w tej szkole! :)

 • Ania M.
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Marta B. - opinia

Zajęcia w niewielkich grupach, w super atmosferze i na wysokim poziomie. Pani Marlena zawsze przygotowana do zajeć. Lekcje oparte na ciągłej konwersacji, a nauka jest taka że daje efekty. Zdecydowanie polecam!!!

 • Marta B.
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Daria - opinia

Na zajęcia z j. hispańskiego uczęszczam już 3 rok i mogę powiedzieć, że to był doskonały wybór. Lekcje są prowadzone w przyjaznej atmosferze i w ciekawy sposób, pozwalając przez to na jeszcze lepsze przyswojenie wiedzy. Polecam każdemu tą szkołe, która ma świetne podejście do każdego ucznia.

 • Daria
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły językowe

 • obsługa:
  6
   
 • oferta:
  6
   
 • poziom nauczania:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Paulina Długosz - opinia

Polecam! Miejsce stworzone przez ludzi z pasją do nauczania. Dzieci uwielbiają p. Marlenę, a ja grupę konwersacyjną dla dorosłych. Wcześniej chodziłam na konwersacje do innej szkoły, potem indywidualne. Jednak tylko w tej grupie panuje tak niezwykła atmosfera przyjaźni i współpracy. Lekcje w "Viva la vida" to czysta przyjemność!

 • Paulina Długosz
 • Termin skorzystania z usługi: wrzesień 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Co nowego

 • pin
  Zapisy na kurs języka hiszpańskiego dla dorosłych.
 • pin
  Zapisy na kurs języka hiszpańskiego dla dzieci.

Wideo