Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

80-335 Gdańsk, Pelplińska 7 Mapka
58 769-08-00
r...@wsz.pl pokaż
www.wsz.pl
/wyzsza.szkola.zdrowia
/wszwgdansku
Godziny otwarcia
pn-pt8:00 - 17:00
sob8:00 - 16:00

Napisali o nas

O nas

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia z ponad 20 letnim doświadczeniem, która kształci specjalistów z zakresu dietetyki, kosmetologii oraz fizjoterapii, na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia z ponad 20 letnim doświadczeniem, która kształci specjalistów z zakresu dietetyki, kosmetologii oraz fizjoterapii, na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Tym co nas wyróżnia to innowacyjność działania, ukierunkowanie na rozwój, a także ciągłe dążenie dostosowania oferty do oczekiwań współczesnego rynku pracy. Niezmienna pozostaje wysoka jakość kształcenia. Uczelnia coraz silniej identyfikowana jest jako centrum kształcenia wykwalifikowanych specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu. Kluczowym aspektem w realizacji programu studiów jest dla nas praktyka. Do tej części nauki przywiązujemy szczególną wagę, jako niezbędny element w przyszłej pracy dietetyka, kosmetologa oraz fizjoterapeuty. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność, że absolwenci opuszczając mury naszej uczelni będą godnie i z pełnym profesjonalizmem kontynuować swoją karierę zawodową i nieść pomoc innym.

Wysoka jakość kształcenia, bogate doświadczenie, kadra dydaktyczna składająca się z wybitnego zespołu lekarzy, specjalistów, ekspertów, konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu a także własne profesjonalnie wyposażone pracownie decydują, że Wyższa Szkoła Zdrowia jest bardzo ważnym ośrodkiem kształcenia fizjoterapeutów, dietetyków, kosmetologów. Dbamy o doskonałą organizację procesu kształcenia, umożliwiając dostęp do najlepszego źródła wiedzy praktycznej – studenci obowiązkowo odbywają zajęcia kliniczne w szpitalach.
Realizując Projekt „Praktycznie dla zdrowia” – rozwój kompetencji zawodowych w ramach zintegrowanych programów kształcenia (POWR.03.05.00-00-ZR07/18-00) uczelnia powołała Akademickie Centrum Zdrowia, w którym nasi studenci w sposób praktyczny wykorzystują zdobytą wiedzę, poprzez dodatkowe szkolenia, warsztaty i projekty.
Umożliwiamy odbywanie praktyk zawodowych w renomowanych placówkach medycznych, prestiżowych gabinetach. Dysponujemy szeroką bazą placówek nie tylko na terenie całego kraju, ale także za granicą co sprawia, że studenci mogą realizować program na najwyższym poziomie. Rozwijają swoje zainteresowania i pasje w aktywnie działających organizacjach studenckich.

Wyższa Szkoła Zdrowia jest członkiem m.in. SPA Industry Association oraz European Network of Physiotherapy in Higher Education. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do systematycznego podnoszenia jakości kształcenia oraz wprowadzania wielu innowacyjnych rozwiązań na kierunku kosmetologia oraz fizjoterapia, a także posłuży do nawiązania długofalowych relacji z wybitnymi specjalistami i ekspertami oraz ośrodkami szkolnictwa wyższego na całym świecie. 

Opowiadając na głos otoczenia oraz w trosce o zdrowie studentów i mieszkańców Pomorza cyklicznie organizujemy wydarzenia i warsztaty poświęcone profilaktyce zdrowia. Dbając o komfort naszych studentów w przerwach między zajęciami studenci mogą zrelaksować się w specjalnie zaaranżowanym do wypoczynku patio.

OFERTA KSZTAŁCENIA

Studia I stopnia (licencjackie)

- Dietetyka - forma stacjonarna i niestacjonarna - 6 lat doświadczenia! 
- Dietetyka w języku angielskim - forma stacjonarna i niestacjonarna 
- Kosmetologia - forma stacjonarna i niestacjonarna - 11 lat doświadczenia!
- Kosmetologia w języku angielskim - forma stacjonarna i niestacjonarna
- Zdrowie publiczne - forma stacjonarna i niestacjonarna - NOWOŚĆ!  

Studia II stopnia (magisterskie):

- Dietetyka - forma stacjonarna i niestacjonarna
- Kosmetologia - forma stacjonarna i niestacjonarna

Studia jednolite magisterskie:

- Fizjoterapia - forma stacjonarna i niestacjonarna - 14 lat doświadczenia!
- Fizjoterapia w języku angielskim - forma stacjonarna i niestacjonarna 

* Miło nam poinformować, iż Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uzyskała pozytywną ocenę Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej na kierunku fizjoterapia prowadzonym w na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym.

* Ponadto, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku uzyskała jeden z prestiżowych certyfikatów akredytacyjnych na polskim rynku szkolnictwa wyższego – Certyfikat i Znak Jakości “Studia z przyszłością”. Certyfikatem wyróżnione zostały jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia.

Studia podyplomowe:

- Analiza sensoryczna kosmetyków i żywności - NOWOŚĆ
- Dietetyka
- Dietetyka w sporcie 
- Kosmetologia bioestetyczna
- MBA w ochronie zdrowia
- Opieka geriatryczna 
- Podologia
- Prawo medyczne z elementami prawa kosmetycnzego i farmaceutycznego
- Psychodietetyka - NOWOŚĆ
- Trychologia kosmetologiczna

Kursy i szkolenia:

- elektrokoagulacja 
- praktyczna diagnostyka trychologiczna 
- praktyczna diagnostyka trychologiczna - poziom zaawansowany
- masaż tkanek głębokich
- joga twarzy
- kurs makijażu
- makijaż okolicznościowy
- makijaż fotograficzny
- psychodietetyka
- przedłużanie i zagęszczanie rzęs
- masaż klasyczny I stopnia
- masaż klasyczny II stopnia
- obsługa pacjenta zagranicznego 

 

Najczęściej zadawane pytania

Do kiedy trwa rekrutacja?
Rekrutacja na semestr zimowy (zajęcia rozpoczynające się od października) trwa od 15 marca do 15 września. Rekrutacja na semestr letni (zajęcia rozpoczynające się od marca) trwa od 15 listopada do 15 lutego.
Jakie przedmioty należy wybrać na maturze, aby dostać się na studia?
Nie weryfikujemy przedmiotów, które kandydaci zdają na maturze. Aby dostać się na wybrany kierunek należy złożyć komplet wymaganych dokumentów – w tym kserokopię świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Skąd mam wziąć podanie dot. przyjęcia na studia?
Wydruk podania jest możliwy po zakończeniu rejestracji elektronicznej na stronie e.wsz.pl.
Gdzie mam złożyć dokumenty rekrutacyjne?
Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w biurze ds. promocji i rekrutacji (pok. 101) lub przesłać pocztą na adres: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, biuro ds. promocji i rekrutacji ul. Pelplińska 7, 80-335 Gdańsk.
Kto może wystawić zaświadczenie lekarskie?
Zaświadczenie lekarskie może być wystawione przez lekarza medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do przeprowadzania badań profilaktycznych.
Czy dokumenty można przesłać mailowo?
Nie. Dokumenty rekrutacyjne można złożyć osobiście, przekazać przez osobę trzecią (wraz z upoważnieniem) lub przesłać pocztą (listem).
Kiedy otrzymam wyniki rekrutacji?
Wyniki rekrutacji są przekazywane zapisanym kandydatom po zakończonej rekrutacji.
Z kim mogę się kontaktować w przypadku problemów z rejestracją online?
W sytuacji problemów z rejestracją należy kontaktować się z biurem ds. promocji i rekrutacji mailowo – rekrutacja@wsz.pl lub telefonicznie – 58 769 08 00/02/03/04.
Po złożeniu dokumentów mam problem z zalogowaniem na konto studenta, co zrobić?
Dostęp do konta „student” w wirtualnym dziekanacie, kandydaci na studia uzyskują po zakończonej rekrutacji i po przyjęciu na studia. Przed tym kandydaci w wirtualnym dziekanacie korzystają z zakładki „kandydat”.
Czy obecność na inauguracji roku akademickiego jest obowiązkowa?
Inauguracja roku akademickiego nie jest uroczystością, na której obecność jest obowiązkowa. Jest to ważne wydarzenie w trakcie roku akademickiego i warto w nim uczestniczyć.
Kiedy mogę otrzymać zaświadczenie, że jestem studentem?
Zaświadczenie o byciu studentem można otrzymać po rozpoczęciu roku akademickiego.
Kiedy otrzymam legitymację studencką?
Legitymację można otrzymać po Inauguracji roku akademickiego.
Gdzie zamieszczony będzie plan zajęć?
Plan zajęć zamieszczony zostanie w wirtualnym dziekanacie i dostępny będzie po zalogowaniu na konto studenta.
Czy deklaracja dotycząca sposobu płatności obowiązuje na cały okres studiów?
Student ma możliwość po każdym semestrze dokonania zmiany sposobu płatności. W tym celu należy złożyć podanie o rozłożenie płatności na raty lub w przypadku zmiany na płatność w całości, poinformowania odpowiedniego biura o swojej decyzji.
Czy Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku dysponuje akademikiem dla studentów?
Aktualnie nie posiadamy akademika dla studentów.

Zdjęcia

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku w rankingu trojmiasto.pl

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Mateusz04 - opinia

Jestem bardzo zadowolony z wyboru tej uczelni. Kadra w pełni profesjonalna i pozytywnie nastawiona do studentów. Szkoła kładzie duży nacisk na praktykę, przez co świetnie przygotowują do zawodu. Szczerze polecam!

 • Mateusz04
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2021

Odpowiedź obiektu:

Panie Mateuszu, bardzo dziękujemy za miłe słowa.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

5.8

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  5
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.8
 

Mirela Jary - opinia

Właśnie kończę studia podyplomowe na kierunku Trychologia Kosmetologiczna, jutro czeka mnie egzamin ;) Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem programu i poziomu studiów. Kadra jest fantastyczna - sami praktycy, co jest ogromnym atutem Uczelni! Pełen profesjonalizm, dużo praktyki i przedmiotów, które trychologię pięknie uzupełniają. Zarówno na wykładach, jak i ćwiczeniach byłam oczarowana przekazywaną wiedzą, wszystko świetnie przemyślane i co najważniejsze - w bardzo przystępny sposób przekazywane studentom. Praktyka w tym zawodzie najważniejsza, a tutaj było jej bardzo dużo, dzięki mgr Marioli Piotrowskiej, która chętnie dzieliła się praktyką ze swojego gabinetu. Polecam z całego serca wszystkim, którym zależy na dobrej uczelni, z dobrą renomą i dyplomem, który przypieczętuje zdobytą wiedzę. Rozważam kolejny kierunek w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku! :)

 • Mirela Jary
 • Termin skorzystania z usługi: lipiec 2021

Odpowiedź obiektu:

Pani Mirelo,
bardzo dziękujemy i oczywiście zapraszamy do kontynuowania nauki w naszych murach. Kadra to nasz niewątpliwy atut, choć, jak Pani zauważa, nie jedyny. Bardzo się cieszymy, że studia tutaj dały Pani tyle pozytywnych wrażeń. Polecamy się na przyszłość i pozdrawiamy serdecznie.

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

OA - opinia

Szkola dobrze przygotowuje do wejscia na rynek pracy. Wychodzisz z praktyczna wiedza, a nie tylko notatkami w zeszycie. Bardzo ladne pracownie

 • OA
 • Termin skorzystania z usługi: maj 2021

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy. Jako uczelnia z dwudziestoletnim doświadczeniem, kształcimy z dużym naciskiem na praktykę. A pracownie rzeczywiście mamy bardzo ładne i dobrze wyposażone. Pozdrawiamy serdecznie.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Mateosz - opinia

Najlepsza uczelnia z najlepszym samorządem!

 • Mateosz
 • Termin skorzystania z usługi: marzec 2021

Odpowiedź obiektu:

Bardzo dziękujemy, również w imieniu wzruszonego Samorządu. Pozdrawiamy.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Paula - opinia

Uczelnia skupiona jest na swoich kierunkach dotyczących zdrowia, dając przy tym możliwość rozwoju i wsparcie studentom. Poziom nauczania na wysokim poziomie, nie ma problemu z kontaktem z władzami uczelni. Jest sporo dodatkowych wydarzeń i konkursów. Jeśli prywatna uczelnia, to tylko wsz :)

 • Paula
 • Termin skorzystania z usługi: marzec 2021

Odpowiedź obiektu:

Pani Paulo, zgadzamy się w pełni. Jeśli prywatna uczelnia, to tylko WSZ. Pozdrawiamy serdecznie.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Klaudia - opinia

Studiuję fizjoterapię w WSZ i moge powiedzieć, że to świetna uczelnia, która się rozwija i ma potencjał. Bardzo dobra kadra wykładowców.

 • Klaudia
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2021

Odpowiedź obiektu:

Pani Klaudio, dziękujemy za komentarz.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Sonja - opinia

Jestem studentką I roku kosmetologii stacjonarnej. Nauka w Wyższej Szkole Zdrowia to sama przyjemność. Wykładowcy oraz obsługa jest pomocna i sympatyczna :) Polecam, jestem bardzo zadowolona :)

 • Sonja
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2021

Odpowiedź obiektu:

Pani Sonju, przesyłamy ukłony niskie.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

5.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  4
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  4
   
 • ocena ogólna:
  5
   
średnia ocena (max 6)
5.0
 

A - opinia

Jestem studentką dietetyki i mogę polecić Wyższą Szkołę Zdrowia. Nauczenie na dobrym poziomie, zajęcia praktyczne również super. W tych czasach zajęcia on-line również spełniają swoją funkcję.

 • A
 • Termin skorzystania z usługi: styczeń 2021

Odpowiedź obiektu:

Szanowna A, dziękujemy za opinię. Zwłaszcza tą, o zajęciach on-line. Przykładamy dużą wagę do jakości tej formy nauczania.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Arkadiusz - opinia

Super... super super super super super super

 • Arkadiusz
 • Termin skorzystania z usługi: grudzień 2020

Odpowiedź obiektu:

Panie Arkadiuszu, o lepszą opinię chyba będzie nam trudno, ale będziemy próbować. Pozdrawiamy.

autor: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

opinia

2.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  3
   
 • zajęcia dodatkowe:
  2
   
 • wyposażenie:
  2
   
 • przystępność cen:
  1
   
 • ocena ogólna:
  2
   
średnia ocena (max 6)
2.0
 

Marta - opinia

Uczelnia nie szanuje studenta. Skreślono mnie z listy studentów nawet mnie o tym nie powiadamiając. Łaskawie napisano mi to w odpowiedzi na mojego maila dotyczącego problemów z logowaniem do portalu studenta. Skreślono z powodu braku ocen z przedmiotów, które zaliczałam lecz prowadzący nie potrafili miesiącami nie odpisywać na maile. Ucięte zostały godziny praktyczne podczas semestru trwającego w epidemii i do tej pory ich nie zwrócono choć dziekanat mówi że odbywały się w lipcu. Nie wiem gdzie było o tym jakiekolwiek powiadomienie. Wyposażenie sal ćwiczen jak na liczebność grup to porażka. Za mało łóżek kosmetycznych, za dużo osób. Budynek słabo ogrzany. Część wykładowcow to faktycznie specjaliście w swojej dziedzinie, a część myli się nawet czytając swoje prezentacje ze slajdów. Raczej nie polecam.

 • Marta
 • Termin skorzystania z usługi: grudzień 2020
opinia

5.8

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  5
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.8
 

justa - opinia

Dowiedzialam się o tej szkole jak przyjechali na prezentacji do nas do szkoły. Byłam tez na dniach otwartych w wakacje, oglądaliśmy wtedy pracownie i calą szkołę. To mnie przekonało do studiowania kosmetologii i nie żaluję. Jest dużo praktyki, szkoła jest bardzo nowoczesna, caly czas coś tam sie zmienia. Wykładowcy jak wszędzie jedni lepsi drudzy gorsi ale ogolnie bardziej na plus. Na magisterkę tez się tu wybieram i niezdecydowanym polecam.

 • justa
 • Termin skorzystania z usługi: luty 2020
opinia

6.0

w kategorii

Szkoły wyższe

 • poziom nauczania:
  6
   
 • zajęcia dodatkowe:
  6
   
 • wyposażenie:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Karol - opinia

Super uczelnia, na przyzwoitym poziomie, polecam! Fajna atmosfera, fajni ludzie.

 • Karol
 • Termin skorzystania z usługi: luty 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »