Zespół Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych

Wybierz numer

58 551-11-92
s...@zstsopot.pl pokaż
 • Zdjęcie 1/12 - Zespół Szkół Technicznych Sopot 4
 • Zdjęcie 2/12 - Zespół Szkół Technicznych Sopot 3
 • Zdjęcie 3/12 - Zespół Szkół Technicznych Sopot 2
 • Zdjęcie 4/12 - Zespół Szkół Technicznych Sopot +9 1
 

O nas

ZST w Sopocie istnieje od 1945 roku. Technikum kształci w specjalnościach: technik informatyk, logistyk, hotelarstwa, eksploatacji portów i terminali, Branżowa Szkoła I stopnia: kucharz.
Technikum Nr I przy Zespole Szkół Technicznych w Sopocie to szkoła z historią sięgającą XIX wieku gdyż już w latach 1872-75 po raz pierwszy była Szkołą Gminną zlokalizowaną, tak jak obecnie, przy ulicy Kościuszki 18/20. W burzliwych latach 30 XX wieku była tu renomowana Prywatna Wyższa Szkoła dla Dziewcząt, a po przebudowie zmieniono ją w koedukacyjną szkołę średnią, przygotowującą młodzież do nauki różnych zawodów. Szkoła nie zakończyła działalności po wybuchu II Wojny Światowej lecz działała jako najstarsza ekonomiczna szkoła na Wybrzeżu. Po wojnie zawsze była tu szkoła średnia, kolejno były tu : Gimnazjum Kupieckie, następnie Państwowe Gdańskie Gimnazjum i Liceum Handlowe, Technikum Finansowe i Technikum Handlowe, w skład którego wchodziły także Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Liceum dla Pracujących.

15 kwietnia 2015 miało miejsce uroczyste nadanie imienia Danuty Siedzikówny "INKI" Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w ZST.

Technikum Nr I przy Zespole Szkół Technicznych (dawniej Handlowych) jest jedyną szkołą w Sopocie, przygotowującą uczniów do wykonywania różnych zawodów. Obecnie w skład Zespołu Szkół Technicznych wchodzą :
- Technikum Nr 1
- Branżowa Szkoła I Stopnia
Do Technikum do klasy I przyjmujemy chętnych do klas :
- technik eksploatacji portów i terminali
- technik hotelarstwa
- technik informatyk
- technik logistyk
do  Branżowej Szkoły I Stopnia przyjmujemy w zawodzie :
- kucharz - nowy kierunek!

Nasi uczniowie :
- praktyki i szkolenia odbywają u renomowanych pracodawców
- uczą się na zajęciach w szkole, a także na wyższych uczelniach Trójmiasta
- wiedzę zdobywają także na zajęciach w terenie
- osiągają wysoką zdawalność na Państwowych Egzaminach Zawodowych
- zwiedzają Europę
- uczą się zawodów z przyszłością
- biorą udział w licznych projektach, takich jak:
"Zdobądź doświadczenie -osiągnij sukces- praktyki zawodowe w Irlandii", "Droga do Sukcesu " i "Dobra szkoła" i "Career - droga do kariery zawodowej"; "Szkoła odpowiedzialna cyfrowo".

Nasza szkoła to szkoła nowoczesna, otwarta na potrzeby uczniów, pragnąca zapewnić im najlepsze możliwości edukacyjne, a jednocześnie wzbogacić ich kompetencje i tym samym podnieść konkurencyjność uczniów na rynku pracy.

 

Opinie (1)

Karol
Termin skorzystania z usługi: styczeń 2021 

Ta szkoła to jeden wielki bałagan. Nikt nic nie wie, nikt sie niczym nie interesuje a uczniowie pozostawienie są sami sobie. Lekcje zdalne nie istnieją wcale. Od początku pierwszej klasy napisaliśmy 2 rozprawki (słownie dwie !) No po prostu szał! W innych szkołach jest jedna praca pisemna na miesiac!!! Jesteśmy tak nieprzygotowani do matury, ze gdyby nie prywatne korepetycje to połowa klasy by nie podchodziła do matury. Matematyka to ciągle słuchanie "gonimy temat, gonimy temat" i wszystkie rzeczy omawiane są na szybko bez wyjaśnienia, byle omówić, byle nauczyciel mial święty spokój A to że nic nie rozumiemy to nikogo to nie obchodzi. Pójdziemy na korepetycje to nam wytłumaczą. Ciągle straszenie, ze nie dopuszczą nas do matury... Gdybym mógł cofnąć czas to nigdy bym nie przyszedł do tego bałaganu.

w kategorii

Szkoły średnie

2.2
 • poziom nauczania:
  1
 • wyposażenie:
  2
 • zajęcia dodatkowe:
  2
 • bezpieczeństwo:
  4
 • ocena ogólna:
  2