• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Beethoven i Sztuki Piękne. Koncerty w ramach XXI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

KONCERTY W RAMACH XXI WIELKANOCNEGO FESTIWALU LUDWIGA VAN BEETHOVENA

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


SALA KONCERTOWA
Koncert symfoniczny

"Beethoven i Sztuki Piękne" - młodzi laureaci wielkich międzynarodowych konkursów pianistycznych w maratonie fortepianowym

9 kwietnia godz. 17.00
Wystąpi:
Hinrich Alpers - zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im Beethovena w Bonn

W programie:
recital z sonatami Beethovena: "Patetyczna" i "Księzycowa"

9 kwietnia godz. 18.30
Juan Floristan Perez -zwycięzca Miedzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Santander 2016

W programie:
Modest Musorgski - Obrazki z Wystawy


Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena − festiwal muzyki poważnej odbywający się co roku w Warszawie w okresie poprzedzającym święta Wielkanocy. Dyrektorem Generalnym Festiwalu jest Elżbieta Penderecka, a organizatorem Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Filharmonia Gdańsko to jedno z miejsc, w których odbywają się wydarzenia towarzyszące.

-----
HINRICH ALPERS
Niemiecki pianista Hinrich Alpers, zdobywca I nagrody w III Międzynarodowym Konkursie Beethovenowskim Telekom w Bonn (2009), Artysta i pedagog. Ukończył studia w Hannover Hochschule für Musik und Theater w klasie prof. Bernda Goetzkego. Popularność w Stanach Zjednoczonych zdobył w czasie studiów w Juilliard School pod kierunkiem Jerome'a Lowenthala. W 2004 r. wyróżniono go I nagrodą oraz nagrodą specjalną na Konkursie Griega w Oslo. W 2006 r. został laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Esther Honens w Kanadzie oraz Honens International Piano Competition. Dzięki temu wyróżnieniu otrzymał trzyletnie stypendium. Momentem przełomowym w jego karierze artystycznej był 2009 r., w którym zdobył I nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Beethovenowskim Telekom w Bonn. Podczas tego wydarzenia przyznano mu również nagrodę publiczności oraz nagrody specjalne w kategorii muzyki kameralnej (za duet z Mischą Maiskym) i za interpretację zamówionego utworu. To właśnie po tym konkursie rozpoczął koncertowanie po całym świecie.

Pianista prowadzi aktywne życie artystyczne. Występuje podczas recitali, jako solista z towarzyszeniem orkiestry, a także jako członek zespołów kameralnych oraz w ramach recitali pieśni. Koncertował podczas licznych festiwali i wydarzeń muzycznych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach. W 2009 r. ukazała się jego płyta zawierającej utwory R. Schumanna, która stanowi pokłosie trzyletniego programu stypendialnego (w ramach nagrody Honens International Piano Competition). Na uwagę zasługuje również krążek z muzyką R. Stephana, gdzie pianista wykonuje muzykę kameralną i pieśni kompozytora. Alpers jest obecnie wykładowcą fortepianu w Musikhochschule w Hanowerze oraz na Universität der Künste w Berlinie. Jest także założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Akademii Lüneburger Heide, w ramach której co roku odbywają się kursy mistrzowskie i festiwal. W 2007 r. został uhonorowany tytułem Artysty Steinwaya. Hinrich Alpers jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Przeczytaj także

Opinie