Mapa serwisu

Mapa serwisu - Dom i Budownictwo  /  Dzielnice i osiedlaAniołki to dzielnica położona między Wrzeszczem a centrum miasta. Spory jej obszar zajmują budynki Akademii Medycznej. Nie brakuje również willi miejskich, chociaż często ich stan techniczny daleki jest od ideału.
Gdańsk Aniołki Gdańsk, Gdańsk


Najdalej na północ wysunięta dzielnica Gdyni, położona tuż nad morzem. Jej mieszkańcy mogą się pochwalić piękną szeroką, plażą, w części kamienistą, którą można wybrać się na spacer do Oksywia lub w drugą stronę do Mierzei Rewskiej.
Gdynia Babie Doły Gdynia, Gdynia


Walory widokowe, ciekawa historia to potencjalne atuty Biskupiej Górki. Rzeczywistość tego miejsca i okolic jest jednak daleka od ideału, teren jest zbyt słabo doinwestowany, a nieliczną społeczność trapi margines społeczny.
Biskupia Górka i Zaroślak Gdańsk, Gdańsk


Brodwino to dzielnica zlokalizowana na zachodzie Sopotu, jedyna w trójmiejskim kurorcie składająca się wyłącznie z bloków mieszkalnych.
Sopot Brodwino Sopot, Sopot


Brzeźno jest przede wszystkim miejscem, gdzie można wypocząć i zrelaksować się. Nie brakuje tu parków, łąk czy ścieżek rowerowych, które są w idealnym stanie.
Gdańsk Brzeźno Gdańsk, Gdańsk


Z obrzeża wysoczyzny, na której leży Chełm, roztacza się interesujący widok na Żuławy Gdańskie i wzniesienia morenowe, na których wyrastają w szybkim tempie sąsiednie osiedla mieszkaniowe.
Gdańsk Chełm Gdańsk, Gdańsk


Wchodzi w skład dzielnicy Chwarzno - Wiczlino. Zabudowę stanowią zwarte kompleksy domów jednorodzinnych.
Gdynia Chwarzno Gdynia, Gdynia


To największa dzielnica Gdyni pod względem liczby mieszkańców. Kojarzona jest głównie z wysokimi blokami mieszkalnymi, choć zabudowa jest bardziej zróżnicowana.
Gdynia Chylonia Gdynia, Gdynia


Cisowa to dzielnica Gdyni graniczącą z Rumią. Jest dobrze skomunikowana z centrum miasta. W dzielnicy znajdują się także potężne hale oraz siedziba Szybkiej Kolei Miejskiej.
Gdynia Cisowa Gdynia, Gdynia


Jedna z gdyńskich dzielnic położona przy trójmiejskiej obwodnicy. Jest typową miejską sypialnią z zabudową powstałą głównie w latach 90 -tych.
Gdynia Dąbrowa Gdynia, Gdynia


Jedna z gdyńskich dzielnic położonych w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Gdynia Demptowo Gdynia, Gdynia


W ostatnim czasie obszar przeistacza się w prawdziwie śródmiejską dzielnicę. Pomiędzy blokami wyrastają nowe apartamentowce oraz hotele.
Gdańsk Długie Ogrody Gdańsk, Gdańsk


Dolne Miasto to dzielnica leżące w Śródmieściu Gdańska. Przed wojną tętniła życiem, dzisiaj nieco zapomniana i zaniedbana czeka na rewitalizację.
Gdańsk Dolne Miasto Gdańsk, Gdańsk


Dolny Sopot to prawdziwe centrum trójmiejskiego kurortu. Na terenie tej dzielnicy skoncentrowane są liczne atrakcje turystyczne oraz najważniejsze budynki administracyjne.
Dolny Sopot Sopot, Sopot


Działki Leśne to kameralna dzielnica Gdyni. Mimo to znajdują się w niej obiekty pełniące funkcje nie tylko ogólnomiejskie, ale i regionalne: dwie uczelnie wyższe, bardzo duże centrum handlowe oraz znaczne skupisko budynków biurowych.
Gdynia Działki Leśne Gdynia, Gdynia


1000 letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto Bałtyckiej Europy. Większość zabytków skupionych jest na ul. Długiej, równoległych do niej uliczkach oraz Długim Pobrzeżu.
Gdańsk Śródmieście Gdańsk, Gdańsk


Śródmieście to serce Gdyni. Dzielnica położona jest nad samym morzem, jej mieszkańcy na plażę chodzą pieszo. Graniczy z terenami portowymi, Grabówkiem, Działkami Leśnymi, Wzgórzem św. Maksymiliana oraz Kamienną Górą.
Gdynia Śródmieście Gdynia, Gdynia


Krakowiec - Górki Zachodnie to dzielnica położona na zachodnim brzegu Wisły Śmiałej oraz na północnym brzegu Martwej Wisły.
Gdańsk Krakowiec - Górki Zachodnie Gdańsk, Gdańsk


Górny Sopot to dzielnica położona na zachód od centrum miasta. Znajdują się tutaj m.in. budynki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Opera Leśna i Stadion Lekkoatletyczny.
Górny Sopot Sopot, Sopot


Część zabudowana tej dzielnicy Gdyni graniczy z Leszczynkami, terenem stoczniowo - portowym, Śródmieściem oraz Działkami Leśnymi.
Gdynia Grabówek Gdynia, Gdynia