Mapa serwisu

Mapa serwisu - Dom i Budownictwo  /  Dzielnice i osiedlaJasień to osiedle wchodzące w skład dzielnicy Gdańsk i Chełm Południe, usytuowane na zachód od centrum miasta. Obszar Jasienia został włączony w granice administracyjne miasta dopiero w 1973 roku, zaś pierwsze duże osiedle powstało w latach 90-tych
Gdańsk Jasień Gdańsk, Gdańsk


Jelitkowo to nadmorskie osiedle Gdańska, położona u ujściu Potoku Oliwskiego. Wchodzi w skład dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.
Gdańsk Jelitkowo Gdańsk, Gdańsk


Kamienny Potok to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Sopotu. Na jej obszarze znajduje się m.in. jedyny w Trójmieście akwapark.
Sopot Kamienny Potok Sopot, Sopot


Dzielnica Karczemki jest usytuowana pomiędzy po zachodniej stronie Obwodnicy Trójmiasta, tuż obok Węzła Karczemki.
Gdańsk Karczemki Gdańsk, Gdańsk


Karlikowo, potocznie zwane też Wyścigami, to dzielnica leżącą na południu Sopotu. Na jej obszarze znajdują się: hipodrom oraz stadion Ogniwa Sopot.
Sopot Karlikowo Sopot, Sopot


Typowa miejska sypialnia, zbudowana przy użyciu technologii wielkiej płyty. Dużym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Gdynia Karwiny Gdynia, Gdynia


Kiełpinek to osiedle usytuowane tuż przy trójmiejskiej obwodnicy. Znajduje się tutaj osiedle domów jedno- i wielorodzinnych oraz duże centrum handlowe.
Gdańsk Kiełpinek Gdańsk, Gdańsk


Kiełpino Górne to osiedle domków jednorodzinnych, usytuowane tuż przy trójmiejskiej obwodnicy, nieopodal Węzła Karczemki.
Gdańsk Kiełpino Górne Gdańsk, Gdańsk


Kokoszki to zachodnia dzielnica Gdańska o charakterze przemysłowo-magazynowym.
Gdańsk Kokoszki Gdańsk, Gdańsk


Leszczynki to jedna z dzielnic położonych między Śródmieściem Gdyni a Rumią. Na terenie Leszczynek krzyżują się ze sobą dwie bardzo ważne trójmiejskie arterie - ul. Morska oraz Trasa Kwiatkowskiego.
Gdynia Leszczynki Gdynia, Gdynia


Letnica była do niedawna mało znaną dzielnicą położoną między Młyniskami a Nowym Portem. Głośno zaczęło się o niej mówić dopiero niedawno - w związku z planami budowy stadionu w obrębie tej jednostki administracyjnego podziału miasta.
Gdańsk Letnica Gdańsk, Gdańsk


Łostowice to intensywnie rozwijający się obszar miasta wchodzący w skład dzielnicy Chełm i Gdańsk Południe.
Gdańsk Łostowice Gdańsk, Gdańsk


Osiedle w dzielnicy Chełm i Gdańsk Południe, kojarzone główne z zakładami mleczarskimi. Położone w południowej części miasta.
Gdańsk Maćkowy Gdańsk, Gdańsk


Jedna z większych powierzchniowo dzielnic Gdyni. Sąsiaduje aż z 8 innymi jednostkami podziału administracyjnego miasta, a nawet z Sopotem.
Gdynia Mały Kack Gdynia, Gdynia


Matemblewo to spokojne osiedle, otoczone lasami, położone z dala od głównych miejskich arterii drogowych.
Gdańsk Matemblewo Gdańsk, Gdańsk


Młyniska to głównie dzielnica przemysłowa. Na jej terenie działają aż trzy stocznie: Gdańska, Remontowa i Północna. W obrębie dzielnicy położone jest także osiedle Zielony Trójkąt.
Gdańsk Młyniska Gdańsk, Gdańsk


Dzielnica dysponuje bardzo bogatym zapleczem handlowo-usługowym i oświatowo-kulturalnym. Mieszkańcy Moreny mają dostęp do przychodni, własnej poczty, dwóch szkół podstawowych, jednej średniej, licznych bankomatów, aptek, biblioteki oraz Domu Kultury.
Gdańsk Morena Gdańsk, Gdańsk


Osiedle położone jest na wysokich i stromych wzgórzach morenowych. Zabudowę stanowią głównie punktowce z wielkiej płyty.
Gdańsk Niedźwiednik Gdańsk, Gdańsk


Dzielnica ta dzieli się na tzw. część starą, czyli przedwojenne budynki i nową - bloki. Nie do końca słusznie Nowy Port ma opinię dzielnicy niebezpiecznej, ponieważ pod tym względem jest to dzielnica jak każda inna.
Gdańsk Nowy Port Gdańsk, Gdańsk


Północna dzielnica Gdyni, w której zaczyna się jedna z ważniejszych tras w mieście - Trasa Kwiatkowskiego.
Gdynia Obłuże Gdynia, Gdynia