Fakty i opinie

stat

Amerykańskie samochody wojskowe w porcie w Gdyni

Nasz czytelnik zauważył i sfotografował amerykańskie samochody wojskowe na nabrzeżu gdyńskiego portu. Uspokajamy: to przygotowania do planowanych międzynarodowych manewrów Defender-Europe 2020.Amerykańskie samochody wojskowe pojawiły się w gdyńskim porcie i szybko zostały zasłonięte kontenerami. Jednemu z naszych czytelników udało się je sfotografować od strony wody.

Przygotowania do manewrów "Defender-Europe 2020"zakończona Łącznie głosów: 1472
Okazuje się, że to przygotowania do planowanych od miesięcy manewrów, w których weźmie udział 37 tys. żołnierzy.

W manewrach wezmą udział żołnierze wojsk amerykańskich oraz krajów NATO. W ramach akcji "Defender-Europe 2020" 20 tys. Amerykanów zmierza do Europy. Część z nich wylądowała w Niemczech, inni dopłynęli do Polski. Od piątku wyładowywany jest ciężki sprzęt: kontenery, cysterny, samochody terenowe Humvee.

Ćwiczenia Anakonda 2020 na Bałtyku.W najbliższych dniach na ulicach będzie więc można zobaczyć kolumny wojskowe nie tylko w Trójmieście, ale i innych regionach oraz państwach bałtyckich.

- Transporty będą odbywać się przede wszystkim nocami. Mamy bowiem na uwadze to, że kolumny mogłyby utrudniać przemieszczanie się mieszkańców - podkreśla Martin Schelleis, szef dowództwa logistycznego NATO.

Pojazdy wojskowe armii USA. Materiał archiwalnyĆwiczenia ratownicze na morzu. Materiał archiwalny

Opinie (165) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.