Fakty i opinie

stat

"Anakonda" ratowała Szweda płynącego promem

W tym roku śmigłowiec startował, by ratować ludzi, już 16 razy.
W tym roku śmigłowiec startował, by ratować ludzi, już 16 razy. fot. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Załoga śmigłowca ratowniczego W-3RM "Anakonda" udzieliła w nocy z soboty na niedzielę pomocy Szwedowi, który znajdował się na pokładzie promu Stena Vision. To już 16. akcja ratownicza jednostki w tym roku.Byłe(a)ś świadkiem nietypowej akcji ratowniczej z udziałem śmigłowca?

tak, reakcja ratowników była naprawdę profesjonalna

31%

osobiście nie, ale znajomi opowiadali o takich przypadkach

10%

nie, nie miałe(a)m okazji

59%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 348
Przed godz. 2 w niedzielę 45-letni mężczyzna zaczął uskarżać się na bóle w klatce piersiowej. Informację otrzymała załoga śmigłowca W-3RM "Anakonda" z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. O godz. 2.15 śmigłowiec wystartował. W momencie pojawienia się informacji prom płynący z Karlskrony do Gdyni znajdował się około 100 kilometrów na północny-zachód od Rozewia.

Lot trwał 30 minut. Ze znajdującej się nad promem maszyny opuszczony został ratownik, który udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy i przygotował go do transportu na ląd. Po kolejnych 20 minutach chory został podjęty do śmigłowca za pomocą noszy.

O godzinie 3.35 maszyna wylądowała na lotnisku w Gdyni, gdzie mężczyzna w stanie dobrym został przekazany obsadzie karetki pogotowia.

To już 16. akcja ratownicza śmigłowca w tym roku. Najczęściej ratownicy podejmują je w weekendy. Ostatnia odbyła się tydzień temu. Ratownicy zabierali z promu kobietę z podejrzeniem krwotoku wewnętrznego.

Materiał archiwalny z 2012 r. Anakonda podczas ćwiczeń

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (88)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.