Fakty i opinie

stat

Biblioteka zamknięta? Książkomat pomoże

Książkomat jest już niemal gotowy.
Książkomat jest już niemal gotowy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Nie masz czasu odwiedzić biblioteki, bo pracujesz cały dzień? Nie szkodzi. Już za dwa tygodnie książki z gdyńskiej biblioteki będzie można odebrać w książkomacie, który stanął przy nowej mediatece na rogu ul. Starowiejskiej i Władysława IV zobacz na mapie Gdyni.Czy książkomat to dobry pomysł?

tak, czekałe(a)m na to

51%

dobry, ale z oceną trzeba poczekać

40%

nie, to niepotrzebnie wydane pieniądze

9%
Książkomat został zamontowany w ramach budowy mediateki w centrum miasta. Na ponad 345 metrach kwadratowych powierzchni znajdą się pomieszczenia z wydzielonymi strefami do pracy i dla dzieci. Będzie też stanowisko do digitalizacji prywatnych zbiorów. Czytelnicy będą tam mogli zapisać w wersji cyfrowej stare zdjęcia czy nagrania z kaset VHS. Jednym z elementów budowanej za ok. 2 mln zł mediateki będzie też książkomat.Jego zasada działania jest identyczna, jak znanych większości paczkomatów. Po wpisaniu kodu możemy odebrać paczkę o każdej porze dnia i nocy. Nie musimy brać wolnego dnia w pracy, by dostosować się do godzin pracy biblioteki.

- Książki będzie można wybierać z internetowego zbioru na terenie Gdyni. To z pewnością pomoże skorzystać z zasobów bibliotecznych także tym, którzy długo pracują - mówi Maja Wagner, radna Gdyni i pełnomocnik prezydenta ds. kultury.
Podobne urządzenia nie są w Polsce nowością. Książki można zarówno wypożyczać, jak i kupować w takich maszynach w wielu miastach. To m.in. Tychy, Kraków, Warszawa czy Poznań. Gdyński książkomat, jak i cała mediateka, ma być czynny już na początku lutego.

Opinie (119) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.