• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Buspas na Morskiej już niemal gotowy

Michał Sielski
26 października 2023, godz. 17:30 
Opinie (78)
Buspas powstaje na bazie zatok autobusowych. Kierowcy samochodów nadal będą mogli poruszać się dwoma pasami. Buspas powstaje na bazie zatok autobusowych. Kierowcy samochodów nadal będą mogli poruszać się dwoma pasami.

Kończy się budowa buspasa na ul. Morskiej, przed wjazdem na obwodnicę. Prace pomiędzy ul. ZbożowąMapkaKcyńskąMapka powinny się skończyć w najbliższych dniach. Dzięki temu pasażerowie trolejbusów i autobusów zaoszczędzą na tym krótkim odcinku kilka minut.Jak często korzystasz z komunikacji miejskiej?

Pierwszy odcinek buspasa od ul. Owsianej do Zbożowej już funkcjonuje. Teraz trwają prace pomiędzy ul. Zbożową a Kcyńską.

- Buspas w Cisowej znacząco usprawni ruch pojazdów komunikacji zbiorowej, które szczególnie w miesiącach letnich tracą na tym dość krótkim odcinku nawet do kilku minut. Rozwiązanie ma ułatwić komunikację w mieście i zachęcić mieszkańców do częstszego wybierania komunikacji zbiorowej jako środka transportu - mówi Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.


Obecnie na tym odcinku jeżdżą trolejbusy linii 25 i 26 oraz autobusy linii 173 i 197. Do tej pory ich pasażerowie musieli liczyć się z dużymi opóźnieniami, zwłaszcza latem.

W lipcu 2023 r. pojazdy komunikacji miejskiej traciły na tym odcinku nawet 4 minuty i 14 sekund. Po wakacjach bywało jeszcze gorzej. W godz. 8:00-8:59 było to nawet 6 minut i 36 sekund. Po oddaniu buspasa ma się to oczywiście zmienić, mimo że nowy odcinek buspasa zajmie ok. 150 metrów.

Lada dzień gotowy będzie cały nowy buspas na ul. Morskiej. Lada dzień gotowy będzie cały nowy buspas na ul. Morskiej.
- Autobus, ruszając z przystanku Zbożowa, znajdować się będzie na buspasie, którym dojedzie wygodnie do następnego przystanku Morska-Kcyńska 01. Dzięki temu nie będzie musiał tracić cennych sekund na włączenie się do ruchu - wyjaśnia Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Prace związane z budową buspasa na ul. Morskiej kosztują 550 tys. zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane