• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dobre wyniki lotniska. "Na koniec roku 4,5 mln pasażerów"

Michał Brancewicz
13 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Wyburzą wieżę, by zrobić miejsce samolotom
Po otwarciu pirsu lotnisko może obsłużyć 9 mln pasażerów. W tym roku uda się wykorzystać połowę przepustowości. Po otwarciu pirsu lotnisko może obsłużyć 9 mln pasażerów. W tym roku uda się wykorzystać połowę przepustowości.

Ponad 1,8 mln pasażerów skorzystało w pierwszym półroczy z gdańskiego lotniska. To tylko 300 tys. mniej niż w całym ubiegłym roku, ale do rekordowego 2019 r. wciąż brakuje aż 25 proc. - Po tych wynikach możemy się spodziewać, że na koniec roku będziemy mieli około 4,5 mln pasażerów - zapowiada Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego.Z lotniska w Gdańsku najczęściej latam:

Lotnisko w Gdańsku szybko odkuwa się po kryzysie, jaki przez dwa lata wywołała pandemia koronawirusa.

W pierwszym półroczu z usług portu skorzystało 1 mln 849 tys. 951 pasażerów. To aż o 375,8 proc. więcej niż w tym samym okresie 2021 r.

"Na koniec roku 4,5 mln pasażerów"Wyniki lotniska za pierwsze półrocze 2022 r. Wyniki lotniska za pierwsze półrocze 2022 r.
- Jeżeli w czerwcu tego roku obsłużyliśmy tylko o ok. 10 proc. pasażerów mniej niż w rekordowym roku 2019, to znaczy, że wychodzimy na prostą. Po tych wynikach możemy się spodziewać, że na koniec roku będziemy mieli ok. 4,5 mln pasażerów - zapowiada Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Jeśli to się potwierdzi, to będzie wynik zbliżony do tego osiągniętego w 2017 r. (4,6 mln). Do najlepszego wyniku - blisko 5,4 mln w 2019 r. - wciąż brakować będzie niemal miliona.

Terminal lotniska jeszcze większy. Obsłuży 9 mln pasażerówWynik z tego półrocza jest podobny do tego z 2016 r. Wynik z tego półrocza jest podobny do tego z 2016 r.

Lotnisko znów zarabia, pierwszy raz od trzech latDobre wyniki przekładają się też na finanse.

- Pierwszy raz od prawie trzech lat zaczęliśmy zarabiać. Mamy dodatni wynik sprzedaży, czyli naszej podstawowej działalności. Wracamy do starych dobrych czasów rentowności przedsiębiorstwa - podkreśla Tomasz Kloskowski.
W okresie od stycznia do końca czerwca 2022 r. Port Lotniczy Gdańsk wypracował zysk netto na poziomie 13 mln 885 tys. złotych. Dla porównania w pierwszym półroczu roku ubiegłego było -11 mln 676 tys. zł straty.

Wynik ze sprzedaży w ciągu sześciu miesięcy 2022 r. to 12 mln 340 tys. zł.

Dreamlinerem z Gdańska na egzotyczny urlopGdzie najczęściej latamy z Gdańska? Gdzie najczęściej latamy z Gdańska?
Już tej jesieni po raz pierwszy w historii lotniska możliwe będą loty bezpośrednio z Gdańska do krajów egzotycznych.

Dreamlinery polecą z Gdańska:

  • w czwartki na Kubę,
  • w piątki do Dominikany,
  • w soboty do Meksyku,
  • w niedziele do Tajlandii.

Z kolei 25 grudnia ruszą loty na Zanzibar oferowane przez biuro turystyczne Itaka.

Natomiast siatka regularnych połączeń z Gdańska obejmuje 89 połączeń na 72 lotniskach do 22 krajów, (w tym Polska), realizowane przez 10 linii lotniczych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (135)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane